Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija radi - Beograd se gradi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija radi - Beograd se gradi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 5235 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VPN

Član broj: 287314
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 08:35 - pre 155 meseci
Gledam malopre neku ekonomsku statistiku i vidim da na listi prvih 100 firmi izvoznika u Srbiji nema nijedne firme iz Beograda.

Istovremeno na listi 100 prvih uvoznika gotovo sve firme su iz Beograda.

Pokrivenost uvoza izvozom Beograda odprilike tezi NULI i mislim da u svetu nema grada sa manjim stepenom pokrivenosti uvoza izvozom ?

Postavlja se pitanje odakle Beograd onda obezbedjuje te silne devize za kupovinu uvoznih proizvoda sobzirom da nisam cuo da postoji u Beogradu stamparija evra i dolara, i sobzirom da u Beogradu tek 18.000 radnika radi u proizvodnom sektoru , a da na listi 100 prvih izvoznika nema nijedne firme iz Beograda ???

Odgovor i jedini moguci zakljucak koji mi se namece je jedan - OPOREZIVANJEM I OTIMACINOM TIH DEVIZA KOJIMA BEOGRAD POKRIVA SOPSTVENI UVOZ OD OSTATKA SRBIJE

A kako se to radi?

Pa sve pare koje se naplate od poreza haraca akciza i drugih nameta se slivaju u Beogradsku kasu.

A onda Beogradske haraclije rasporedjjuju pare na "ravne casti" ko u onoj epizodi Alana Forda o gusaru Lafiteu

10 tebi a jedan,dva,tri,cetiri, pet, sest, sedam, osam, devet, deset zlatnika meni ?!?!!

Tako u manjim opstinama nema investicija nema izgradnje infrastrukture , plate su veoma male a porezi ,cena struje, hrane i svega ostalog osim troskova stanovanja identicne ili cak vise nego u Beogradu!?!?!?!

Pa se posle pitamo sto svi idu za Beograd

Beograd je rak rana Srbije koja je metastazirala i preti da ubije citav organizam citaj Srbiju.

Cela politika me podseca na kolonijalni sistem vladavine velikih sila na okupiranim svetskim zemljama i teritorijama ?

Sta mislite o ovome dokle ce Beograd da sisa krv ostatku Srbije i kada ce ostatak Srbije da digne glas protiv ove bezumne pljacke ?
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-110.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 08:47 - pre 155 meseci
postavi tu statistiku
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 08:52 - pre 155 meseci
Ni manjeg posta ni većih gluposti.

U svom lokal-patriotizmu, i dalekovidosti "ne dalje od nosa" ne shvataš da je država Srbija pravni okvir poslovanja firme registrovane u Srbiji, a ne opština, mesna zajednica ili kućni broj.

Dakle, "Firma A" registrovana u Srbiji se obrati svojoj banci i kaže (parafraziram): "Za ove dinare, ja bih da kupim devize, potrebne za uvoz svega i svačega ...". I, zamisli, banka mu proda tražene devize, a pri tome ga ne pita (opet parafraza): " A da li su druge kompanije sa teritorije tvoje opštine / mesne zajednice izvezle dovoljno robe, da bi ti imao pravo (?! ) da nešto uvezeš ?"

Uostalom, zapitaj se koliki je izvoz ostvaren iz frmi koje su registrovane i posluju u okviru tvoje mesne zajednice, pa onda reci, da li građanima iz tvoje mesne zajednice uopšte treba dozvoliti da kupuju bilo šta iz uvoza: gorivo, automobile, računare, televizore, belu tehniku i koješta drugo uvozno.

Dokle će tvoja mesna zajednica da sisa krv ostalim mesnim zajednicama na teritoriji cele Srbije !?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 09:27 - pre 155 meseci
Balkanizacija dobija novu fazu - ovog puta, na nivou opstine :)

Slede mesne zajednice, ulice, zgrade... a garant ce se stici i do atoma!
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 09:38 - pre 155 meseci
Citat:
Java Beograd: Ni manjeg posta ni većih gluposti.

Ni veće istine!
Pozdrav
---ivanhoe---
 
0

VPN

Član broj: 287314
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 09:45 - pre 155 meseci
nijedan od vas nije demantovao cinjenice koje sam izneo to dodatno govori u prilog mojih argumenata ;)

znam ja da bi beogradjani i dalje da sisaju srpsku sisu al to vise nece da moze :)

sistem se raspada a kad se raspadne , bice potrebna totalna reinstalacija sistema u kojoj ce trojanac zvani beograd morati da bude odstranjen ako zelimo da sistem profunkcionise ;)
 
0

VPN

Član broj: 287314
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 09:53 - pre 155 meseci
da ne pricamo o cinjenici da su najmanje plate u Srbiji upravo u tom proizvodnom sektoru u firmama van Beograda a najvece u parazitskom sektoru - tj u drzavnoj upravi i javnim preduzecima stacioniranim u Beogradu kao i u bankarsko-finansijskom sektoru.

Srbija radi - Beograd otima i pljacka.

Beogradske ulice se asfaltiraju po neke i svake godine dok u mojoj opstini imas i dan danas gomilu neasfaltiranih ulica ne dalje od 1000-2000 metara od zgrade opstine da ne pricam koliko tek puteva do sela ima neasfaltirano .

Sve je to zato sto Beograd pljacka otima i haraci i onda od novca koji uzme svima 90% daje samom sebi.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 09:56 - pre 155 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Balkanizacija dobija novu fazu - ovog puta, na nivou opstine :)

Slede mesne zajednice, ulice, zgrade... a garant ce se stici i do atoma!
Pa nestalo im beckih konjusara, ustasa, balija, siftara, stranih placenika i domacih izdajnika, zlocinacke Amerike, masona, Jevreja i komunista, Vatikana, evroslinavaca, krivih i anti Srba, i sad je logican nastavak da se medjusobno podo'vataju za guše. Takvi su oni.
 
0

VPN

Član broj: 287314
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 09:57 - pre 155 meseci
Citat:
Ni veće istine!


vidim iz Subotice si . E ne znam dal znas ali ta tvoja Subotica je nekada bila jedan od najvecih industrijskih centara Srbije dok je danas totalno upropasten i ruiniran grad zbog niza neuspesnih citaj pljackaskih privatizacija subotickih firmi koje su unistene a radnici istih su isterani na ulicu.

Sve to zato da bi se neki beogradskih tajkuni obogatili rasprodajom imovine tih firmi, jer jedinos to oni znaju jeste da rasprodaju i krcme , dok nikada nisu znali da bilo sta proizvode i izvoze.

Kako je zavrsio nekadasnji suboticki gigant Sever ?

procitaj vise o tome ovde kako su Beogradski lopovi oglodali i opljackali Srbiju

http://www.dragas.biz/index.ph...-drave&catid=194:prenosimo
 
0

VPN

Član broj: 287314
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 09:59 - pre 155 meseci
Citat:
Pa nestalo im beckih konjusara, ustasa, balija, siftara, stranih placenika i domacih izdajnika, zlocinacke Amerike, masona, Jevreja i komunista, Vatikana, evroslinavaca, krivih i anti Srba, i sad je logican nastavak da se medjusobno podo'vataju za guše. Takvi su oni.


pre ce biti da je parazitska administracija dizajnirana da pljacka i kuluci nekadasnju celu SFRJ , u nemogucnosti da vise otima od konjusara i ostalih koje si naveo, je svoje napore prebacila na preostale jadne gradjane srbije pa sada harace za izdrzavanje GRADA PARAZITA - Beograda , koje je nekada placala cela nekadasnja SFRJ sada placamo mi jadni gradjani Srbije.
 
0

VPN

Član broj: 287314
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 10:02 - pre 155 meseci
Citat:
Balkanizacija dobija novu fazu - ovog puta, na nivou opstine :)

Slede mesne zajednice, ulice, zgrade... a garant ce se stici i do atoma!


u svim normalnim drzavama privatni i proizvodni sektor ima najvise plate .

a u srbiji je sve suprotno

plate u proizvodnom sektoru su i do 3 puta nize nego u drzavnom sektoru koji zivi na racun tog istog proizvodnog sektora.

niko ovde ne propagira separatizam vec razbijanje legla pljackasa bandita i parazita zvanog beogradska administracija .

recimo prvi korak ka tome bi trebao da bude zakon koji bi limitirao platu u drzavnom sektoru na maksimum 60-70% od plate u proizvodno-izvoznom sektoru

tako bi konacno obeshrabrili sistem parazitiranja kao nacin zivota u Srbiji a narocito u Beogradu i postavili sistem proizvodnje i izvoza na noge.

Sve je to nemoguce dok je sadasnja beogradska parazitska aparatura na celu ove zemlje.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 10:04 - pre 155 meseci
Nije ti palo na pamet da gomila tih firmi zapravo zivi od prodaje robe u Beogradu?

Bolje se uputi sto pre na osnovni kurs ekonomije, pa ti mozda postane jasno zasto je sasvim normalno da ogromna urbana sredina ima najveci % servisnog sektora.

Ako mislis da je servisni sektor stetan ili nepotreban, goto predhodni paragraf i knjigu u sake.

Citat:

u svim normalnim drzavama privatni i proizvodni sektor ima najvise plate .


U svim normalnim drzavama je servisni sektor najveci % ekonomije. Ako ne verujes meni, eno ti Google, eno ti CIA World Factbook, pa proveravaj. Tesko da ces naci i jednu drzavu u Evropi koja ne upada u to.

Sto se tice "beogradskih parazita" - steta samo sto ne premeste tu drzavnu upravu negde daleko pa da nekog drugog smarate.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 10:05 - pre 155 meseci
Priča o ekonomiji i pozivanje na Branka Dragaša... Hmmmm šta je sledeće, citiranje stručnjaka sa magazin-tabloid.com-a?

Meni je mnogo zanimljivija ta tema da se mnogo razvio taj hejt ljudi iz unutrašnjosti prema Beograđanima i obično su najglasniji oni koji iz nekog razloga nisu uspeli da odu u Beograd pa im sad žao.
 
0

VPN

Član broj: 287314
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 10:08 - pre 155 meseci
Citat:
Priča o ekonomiji i pozivanje na Branka Dragaša... Hmmmm šta je sledeće, citiranje stručnjaka sa magazin-tabloid.com-a?

Meni je mnogo zanimljivija ta tema da se mnogo razvio taj hejt ljudi iz unutrašnjosti prema Beograđanima i obično su najglasniji oni koji iz nekog razloga nisu uspeli da odu u Beograd pa im sad žao.


ne nego cu da se pozovem na dinica i djelica koji su upropastili i unistili sve sto su mogli.

Jesi se mozda nekad zapitao zasto postoji taj kako ti kazes "hejt"?

Jesi bio mozda nekad u Crnoj Travi, Ivanjici , Raski , Blacu, Knjazevcu, Zajecaru , Sjenici , Prijepolju, Priboju ?

Da jesi video bi da se zadnjih 30 godina u tim mestima nije izgradilo nista.

Prosetaj recimo pa pogledaj u kakvom je stanju magistralni znaci put koji odrzava REPUBLIKA , Prokuplje Aleksandrovac ?

Tako propalih puteva mislim da nema vise ni u centralnoj Africi.

Dok uporedi sliku Beograda sada i pre 30 godina.

A svi placamo iste poreze akcize i pdv .

Stim sto 90% tog novca koji svi uplatimo u tu zajednicku kasu se potrosi u Beogradu.
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 10:12 - pre 155 meseci
Pazi ovako, to što mnogo razmišljaš o nečemu a pritom se ne edukuješ učeći o toj stvari nego čitaš intervjue prevaranata kao što su Dragaš, ne znači da si ispravno zaključio zašto su stvari takve kakve su.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 10:13 - pre 155 meseci
VPN,

Ajde smanji malo dozivljaj.

To sto tebi smeta nije nikakva "beogradska vlast" vec srpska vlast u kojoj i te kako ima lopina iz cele Srbije.

Beograd je samo sticajem okolnosti administrativni centar, pa se ta banda tu nalazi... Medjutim, bili bi oni isti gde god da su.

To nema nikakve veze sa faktom da je Beograd ekonomski centar, iz prostog razloga sto u njemu zivi ogromna kolicina ljudi. Te 2 stvari blage veze nemaju jedna sa drugom.

Smesno je vezivati korupciju za mesto jbt... ko da korupcija ne cveta u celoj Srbiji.

Sta, bice ti lakse ako to personifikujes u nekoj "beogradskoj bandi"... aha, hoce to tako... 100% vlast u Zajecaru, Ivanjici, Uzicu, Kragujevcu i sta ti ja znam nije korumpirana i ne krade drzavnu kasu.

Kako da ne.

Sto se poreza tice, kada bi se ukinuo socijalizam i uvelo da svaka opstina dobija taman onoliko koliko namakne poreza, nestao bi vrlo brzo taj "lokal patriotizam" posto je citava gomila opstina po Srbiji subvencionirana i bukvalno finansirana od drugih, izmedju ostalog - i beogradskih.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 10:25 - pre 155 meseci
Isti naslov, samo imenice zamenile mesta:

Citat:
Beograd radi, Srbija se gradi?

Izvor: B92, Tržišno rešenje

Beograd -- Poznata je teza da sve pare idu u Beograd, ali je potpuno pogrešna jer Beograd po sadašnjem sistemu uveliko finansira nerazvijene opštine.

Ekonomista Aleksandar Stevanović tvrdi u autorskom tekstu da bi stvarnom decentralizacijom Beograd bio samo na dobitku, jer je evidentno da mnoge opštine nemaju dovoljno novca zbog poreske evazije koja je znatno rasprostranjenija nego u Beogradu.

"Notorna je činjenica da kako se od Beograda putuje ka nerazvijenim krajevima poreska evazija počinje da bode oči, da bi u nekim opštinama za koje se ističe da imaju nezaposlenost od gotovo 50% poreska evazija prestala, a počeo potpun raspad fiskalnog suvereniteta Srbije. Situacija tu neodoljivo podseća na nekadašnje Kosovo gde se zbog mira u kući tolerisalo stanje raspada institucija države. Dakle, pre će biti da zbog poreske evazije upravo građani Beograda finansiraju opštine u kojima je takva praksa legatimna, nego obrnuto", kaže Stevanović.

On podseća da se u argumentima za decentralizaciju stalno napominje da je najveći broj institucija Republike u Beogradu, ali se zaboravlja da Beograd snosi i najveći deo troškova.

"Penzije se dotiraju u celoj zemlji. Zdravstvo takođe. Obrazovanje takođe. Socijalni programi takođe. Običan Beograđanin kada se susretne sa Republikom u Beogradu ne vidi nikakve prednosti toga što je grad bogatiji. Čeka ga isti tretman, iako u proseku više doprinosi Republici od ostatka zemlje", objašnjava Stevanović.

Stevanović kaže i da je velika zabluda da su u Beogradu .

"Izgleda da je samo Beograd stekao svoje blagostanje otimačinom. Kako inače objasniti da visoke plate nisu rezervisane samo za Beograd nego i za neke manje i veće opštine? I gde je ta velika razlika? Pa razlika Novog Beograda, kao opštine sa tradicionalno najvećim platama i najsiromašnijih opština je manje od tri puta. Ovo nikako nije ogromna razlika", kaže Stevanović.

On zaključuje da bi decentralizacija Beogradu omogućila da ima bolje škole, bolje zdravstvo i još ko zna šta drugo.

"Ali nije to poenta ove priče. Poenta je da je decentralizacija interes svih građana Srbije jer znači bolju vertikalnu podelu vlasti. Ali ovo, nažalost trenutno nije na dnevnom redu. Ne uklapa se u postojeći sistem partijskih vrednosti", zaključuje Stevanović.


http://www.b92.net/biz/vesti/s...07&dd=04&nav_id=523182

 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 10:26 - pre 155 meseci
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=57737

Viva lollapalooza
 
0

VPN

Član broj: 287314
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 10:28 - pre 155 meseci
sumnjam da je beogradska vlast srpska. da je srpska ne bi pljackala i unistavala srbiju gore nego da njome vladaju turci osmanlije.

eto da uporedimo sadasnju beogradsku vlast sa turcima osmanlijama.

najveci porez kod turaka je bio harac i iznosio je 33% od onoga sto zaradis i to su placali seljacki bezemljasi koji su obradjivali zemlju u vlasnistvu turaka .

dok je porez koji su placali svi ostali bio tzv desetak ili 10% od onoga sto zaradis

a gledaj danas

porez + doprinosi 67% od tvoje neto zarade . znaci ako zaradim 167.000 bruto primicu 100.000 neto

pa idemo dalje.

ako kupim gorivo za 20.000 dinara opet ce 60% toga uzeti drzava na ime akciza i poreza sto mu dodje oko 12.000 dinara

pa zatim prosecna potrosacka korpa za cetvoroclanu porodicu je 60.000 dinara sto znaci ako kupim hranu za 60.000 dinara uzece mi drzava jos 12.000 dinara na ime PDV-a

znaci od mojih pocetnih 167.000 dinara kada sam platio hranu i benzin ostalo mi je jos samo 20.000 dinara

od tih 20.000 koje mi je ostalo 10.000 cu potrositi opet na komunalije , telefone , struju , gde opet najmanje 20% tog novca ode opet beogradskoj administraciji u dzep

to mu dodje jos nekih kazi 2.000 poreza

pa zatim ako vozim normalan porodicni auto registracija vozila ce me kostati u proseku 60.000 dinara godisnje sto mu dodje oko 5.000 dinara mesecno


tako da gledajuci od mojih pocetnih 167.000 dinara plate koju sam potrosio za zivot sebe i svoje porodice beogradski paraziti su mi oteli

67.000 na doprinose
12.000 na akcize i pdv za gorivo
12.000 na pdv na hranu i kucnu hemiju
2.000 za pdv na ostale stvari
5.000 dinara za registraciju automobila

kad sve saberes od mojih pocetnih 167.000 98.000 je uzela beogradska administracija . i to najmanje u najboljem slucaju .

to mu dodje skoro 2/3 od onoga sto zaradim mi otme vlast na razne fore i forice.

E sad tu dolazi glavno pitanje

STA JA DOBIJAM ZA UZVRAT U ZAMENU ZA TO ?

nista

- imam najgori zdravstveni sistem u evropi gde ako ne podmitim doktora nema sanse da se lecim i zakazu mi pregled specijalisticki za 3 meseca od danasnjeg datuma. alternativa je da odustanem i odem kod tog istog lekara privatno i naravno platim privatan pregled ako hocu da se pregledam u roku od 24-48 casova.
- najgori obrazovni sistem u evropi
- najgoru infrastrukturu u evropi , pocev od putne , pa do komunalne , elektro i svake druge.

ZAKLJUCAK : Sadasnja beogradska vlast je DUPLO GORA nego svojevremeno najgora turska vlast jer mi uzme od onoga sto zaradim i stvorim DUPLO vise nego sto je mojim precima uzimala turska okupatorska vlast.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Srbija radi - Beograd se gradi05.07.2011. u 10:34 - pre 155 meseci
Sopocanac ti li si ? Nije te dugo bilo ...
Viva lollapalooza
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija radi - Beograd se gradi
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 5235 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.