Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

testovi intolerancije na hranu

elitemadzone.org :: MadZone :: testovi intolerancije na hranu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4781 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: testovi intolerancije na hranu24.07.2011. u 15:54 - pre 155 meseci
Citat:
kokolica: Nije bas tako kao sto kazes. Trebala bih jesti svaku postojecu namirnicu pojedinacno, pa da cekam reakciju digestivnog sistema, pa da eliminisem tako pojedine namirnice? Kad jedete kompletan rucak i zaboli vas zeludac, kako zakljuciti koja namirnica je uzrok problema? Osim toga, nije samo poenta u alergijama, teskocama sa varenjem, vec pojedine namirnice koje vam ne odgovaraju, dovode ne samo do usporavanja metabolizma i povecanja viska kilograma, vec do recimo nevidljivih ranica u crevima koje kasnije prerastaju u tumore i td. Ovako za samo jedan test dobijete na tanjiru sve. Jednostavnije je i brze i na kraju sigurnije od samoispitivanja.
Obzirom da se pridrzavam svega sto stoji na papiru, ziv sam covek i nekad sebi priustim malo zadovoljstva van liste, sto je svakako lose, ali jednostavno imam zelju da nekad pojedem nesto sto volim, a ne da zivim kao rob. Sve namirnice koje volim su mi zabranjene. Verovali ili ne. Tesko je jako pridrzavati se svega.


Nije dobro poredjenje, ziveti kao rob je nesto sasvim drugo. Sve je stvar navike! Sto se duze nesto praktikuje stvara vecu naviku i naravno da je teze osloboditi se te navike ali nije nemoguce, cak je mnogo jednostavnije nego sto se misli! A vrlo je jednostavno ako se ima motiv koji je zdravlje a takav motiv daleko prevazilazi svaki drugi motiv koji je izrazen zadovoljavanju trenutnog osecaja! Da ne komplikujem, ja to pricam iz licnog iskustva jer sam to licno proziveo a bio sam nevidjen skeptik po pitanju promene navika, nacina zivota...! Pre dve ipo godine su mi konstatovali Diabetes Tip 2 (vec sam o tome pisao ovde na forumu, neka druga tema) pa sam od apsolutnog 'mesozdera' i zakletog pusaca sad potpuno drugi covek i to bez nekih vecih problema! Znaci do tada sam jeo sve sto je pikantno i gurmanski podrazumevalo (za salatu belo meso i slicno!) a pusio sam 3 pakle dnevno (cesto i vise!) da bih sada mogao da se svrstam u grupu ljudi koja se izuzetno zdravo i kvalitetno hrani a cigarete sam sveo na 3 komada dnevno, nekada i manje! Svi koji me znaju ne mogu cudu da se nacude ali je stvarno tako! Nije problem da se umre, problem je ako se dozvoli da se ruinira zivot svima oko tebe (sebe) samo zato sto ti (ja - ne mislim na tebe licno!) neces da promenis navike u zivotu a sve je navika! Navikne se da se budi u odredjeno doba dana, odredjeni sat, pa onda vikendom radimo isto a narocito se to vidi na godisnjem odmoru, prvih nekoliko dana budjenje, recimo, oko osam a posle deset dana nikada pre pola jedanaest... Pa kad se vrati sa odmora opet navikavanje na manje sna... A san je nesto sto je sustinski neophodno za organizam. Tako je i sa hranom! Nisam imao pojma da riba moze da bude tako ukusna, pa povrce (nikada u zivotu niko nije mogai da me nagovori da probam, mozda bi ja i ranije...) a ne daj Boze da za rucak ne pojedem pola hleba!!! :)) A sada vrlo retko jedem hleb uopste! :)) Jednostavno sam navikao na drugaciji nacin ishrane i to tako sto ne osecam potrebu za, recimo, prasecim pecenjem kojem ranije nikada nisam mogao da odolim! :) Dobro, da ne davim vise, samo jedan interesantan podatak, pre dve ipo godine sam uzimao 30 jedinica jednog (ujutru) i 20 jedinica drugog (uvece) insulina dnevno da bi sada dosao do toga da uzimam samo 6 jedinica novog insulina u 22h uvece i to je to. Onaj ko ima dodira sa Diabetes-om ili sa medicinom razumece koliko je to znacajan napredak!

Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: testovi intolerancije na hranu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4781 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.