Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Registracija vozila

elitemadzone.org :: AutoZone :: Registracija vozila

[ Pregleda: 4475 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

|DARKO|
Darko Kovacevic
Pancevo

Član broj: 20063
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 179153323


Profil

icon Registracija vozila10.07.2011. u 08:18 - pre 154 meseci
Pozdrav.

Istekla mi registracija juče pa me zanima kako ide postupak registracije, sa ovlašćenjem.

U ovlašćenju koje je overeno u opštini prodavca, stoji da ja auto mogu prevesti na svoje ime.

Auto je BG tablica a ja sam iz Pančeva.

Može li neko napisati šta je potrebno sada prvo raditi? Valjda prvo ide odjava tablica u SUP-u iz saobraćajne...

 
Odgovor na temu

milovanmaric
milovanmaric
MElektro
Cacak

Član broj: 218769
Poruke: 315
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Registracija vozila10.07.2011. u 20:56 - pre 154 meseci
Ako si preveo auto na sebe, i platio porez za prenos vozila, onda si dobio potvrdu da je auto na tvoje ime i da si ti vlasnik tog vozila. Sad odes na tehnicki i uradis ga, poneses stara dokumenta sa tablicama i potvrdu koju si dobio i papire sa tehnickog u SUP, gde to sve predas, da bi dobio nove tablice i registrovao auto. Sad samo ne znam kako ces da odvezes auto na tehnicki posto ti je registracija istekla, to jest trebao si tehnicki uraditi pre isteka registracije, ovako rizikujes da naletis na kontrolu policije dok ides ili se vracas sa tehnickog sa isteklom registracijom.
 
Odgovor na temu

|DARKO|
Darko Kovacevic
Pancevo

Član broj: 20063
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 179153323


Profil

icon Re: Registracija vozila10.07.2011. u 23:25 - pre 154 meseci
Citat:
milovanmaric: Ako si preveo auto na sebe, i platio porez za prenos vozila, onda si dobio potvrdu da je auto na tvoje ime i da si ti vlasnik tog vozila.


Nisam još ništa uradio, zato pitam kako ide postupak, tj. šta prvo radim.
Auto se i dalje vodi na starog vlasnika.
 
Odgovor na temu

milovanmaric
milovanmaric
MElektro
Cacak

Član broj: 218769
Poruke: 315
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Registracija vozila11.07.2011. u 09:13 - pre 154 meseci
Postupak:

Ti i stari vlasnik odete u AMSS ili bilo koju agenciju koja se bavi prevodom vozila, da napravite kupoprodajni ugovor, u kojem se nalaze njegovi podaci i tvoji podaci (prodavac / kupac) i podaci o vozilu koje je predmet kupoprodaje. To vi overite u toj agenciji, i time je prodavac tebi i papiroloski prodao auto, a ti si tada duzan da sa tim papirom u poreskoj upravi platis porez za kupoprodaju vozila, pa kad dobijes i taj papir od poreske uprave, i sa papirima od tehnickog ides u SUP da registrujes vozilo.
 
Odgovor na temu

|DARKO|
Darko Kovacevic
Pancevo

Član broj: 20063
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 179153323


Profil

icon Re: Registracija vozila11.07.2011. u 09:25 - pre 154 meseci
Da li stari vlasnik mora da bude prisutan? Imam ovlašćenje, u kome stoji da ja mogu da: registrujem, odjavim, potpišem ugovor o kupoprodaji, izvršim prenos vlasništva...
 
Odgovor na temu

milovanmaric
milovanmaric
MElektro
Cacak

Član broj: 218769
Poruke: 315
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Registracija vozila11.07.2011. u 16:33 - pre 154 meseci
Vlasnik ti ne treba, jer je ugovor koji ste napravili u agenciji, overen od strane agencije, ima pecat i punovazan je, i formalno ti mozes da platis porez na prenos vlasnistva i bez vlasnika.
 
Odgovor na temu

|DARKO|
Darko Kovacevic
Pancevo

Član broj: 20063
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 179153323


Profil

icon Re: Registracija vozila11.07.2011. u 18:21 - pre 154 meseci
Hvala. ;)
 
Odgovor na temu

pudar
Bgd

Član broj: 99680
Poruke: 198
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: Registracija vozila12.07.2011. u 10:55 - pre 154 meseci
Agencijski ugovori vise ne vaze. Moras da overis ugovor u opstini, a tablice mora da vrati stari vlasnik(e sad, u nekim sup-ovima mozes i ti sa ovlascenjem koje ti on da u opstini). Pozzz.
 
Odgovor na temu

|DARKO|
Darko Kovacevic
Pancevo

Član broj: 20063
Poruke: 136
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 179153323


Profil

icon Re: Registracija vozila12.07.2011. u 12:05 - pre 154 meseci
U prvoj poruci sam lepo napisao da imam ovlašćenje koje je overeno u opštini. Nikakvu agenciju nisam spominjao.

Bio sam do neke agencije jutros i rekoše mi to isto, da vlasnik mora u BG-u da vrati tablice.
 
Odgovor na temu

geoboki
Beograd

Član broj: 212750
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Registracija vozila12.07.2011. u 19:47 - pre 154 meseci
Ako u ovlascenju pise da mozes da odjavis tablice, onda mozes i ti da odjavis tablice u SUP-u u suprotnom samo stari vlasnik. Ja sam tako uradio pre 10 dan, najmanja guzva je u Vracarskom sup-u (sve jedno je u koji ces beogradski sup da odes) , sa cekanjem oko 1.5h, placas odjavu tablica oko 700 dinara + obrazac koji mozes u nekoj agenciji ili AMSS odeljenju u tom sup-u.

Overa ugovora ide u opstini ili sudu, zatim porez placas na opstini starog vlasnika, pa sup, pa zatim tvoj sup, ali ako ti registracija istice u narednih mesec dana prvo odradi tehnicki.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Registracija vozila

[ Pregleda: 4475 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.