Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

52. Internacionalna matematička Olimpijada

[es] :: Matematika :: 52. Internacionalna matematička Olimpijada

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12512 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 00:10 - pre 156 meseci
@igorpet

Citat:
I sad ako mogu i ja nesto da pitam: Zasto oni mogu da daju tako veliki novac talentima (i to jos tudjim) a mi ne mozemo svojima (a vidim i necemo, a i narod se ne slaze sa tim) da damo mnoooogo manje?


Lako je tuđim k* gloginje mlatiti. To od svojih para slobodno otvori fond za stipendiranje talentovanih studenata, a budžet ostavi na miru. Možda je važnije da neki penzioneri imaju za hleb i struju, i da bolnice imaju lekove...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 00:11 - pre 156 meseci
@igorpet:
Mogao bi ti da obratiš pažnju na ono što što i ja i dimković pišemo.

Iz teksta koji si kopirao vidi se da nijedna država ne nudi nikakve stipendije, pomoći, niti bilo šta slično. To nude oni koji imaju direktnu korist od takvih studenata - univerziteti. E sada, što se tiče iznosa tih stipendija... Kako student neće 1 dolar dobiti na ruke, već su ti svi iznosi u 'naturi', poimanje samih cifri je malo relativno.. To je kao da ja naslikam sliku, doniram je sirotištu i kažem da sam donirao sliku u vrednosti od 5 miliona dolara.

Takođe deo koji si boldovao:
"The federal government was the largest source of sponsored research"

samo potvrđuje ono što sam već rekao, a to je da se univerziteti ne finansiraju od strane države, već da je "sponsored research" samo jedna od grana finansiranja. Takođe, nije na odmet da ti skrenem pažnju šta "sponsored research" stvarno znači. To nisu pare koje je država/firma poklonila fakultetu, već se tim parama plaća naučno-istraživački rad na konkretnim projektima, i za to se očekuju konkretni rezultati. Dakle čista poslovna transakcija.

I još jednom da ponovim, stipendiranje talentovane dece treba da vrše isključivo entiteti koji imaju direktnu korist od toga - univerziteti, privatne firme itd. Država treba da se posveti stvaranju jednakih uslova za rad svima, a ne nekom elitizmu... Univerziteti u Srbiji sede na planinama novca, i malo je bedno da oni ne žele da preuzmu tu inicijativu već čekaju državu..
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 00:15 - pre 156 meseci
Ivane ne mislim da su trebali besplatno da mu drže časove, ali jedan čas 20e?
U Srbiji je čas vožnje u auto-školama 5 do 8e.
Troši se benzin, plaća se instruktor, amortizacija automobila, porezi državi... i to se sve uklapa u 5 do 8e.
Neko privatno, na divlje, bez plaćanja poreza, da naplaćuje čas detetu od sedam godina 20e?

Ili njegova majka laže ili su to bili lihvari.

Igore zabole me glava od drugog zadatka, a od četvrtog još više.
Jedino mi se ta dva zadatka "sviđaju" i osećam da bih mogao da ih radim.
Kažem radim, ali ne i uradim.
Prvi mi ama baš ništa nije jasan. Jel može neko da pojasni šta je pisac hteo da kaže?
Treći i peti su mi jasni, ali ih ostavljam za avgust.
Šesti mi je jasan i jasno mi je da ne znam da ga uradim pre septembra.

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 00:18 - pre 156 meseci
Citat:
miki069:
Neko privatno, na divlje, bez plaćanja poreza, da naplaćuje čas detetu od sedam godina 20e?

Ili njegova majka laže ili su to bili lihvari.

Cenim da gospođa mama ipak voli malo da iskrivi istinu onako kako njoj najviše odgovara (da ne budem baš prost kao dotična..)
 
Odgovor na temu

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 00:21 - pre 156 meseci
Citat:
ventura: @igorpet:
Mogao bi ti da obratiš pažnju na ono što što i ja i dimković pišemo.

Iz teksta koji si kopirao vidi se da nijedna država ne nudi nikakve stipendije, pomoći, niti bilo šta slično. To nude oni koji imaju direktnu korist od takvih studenata - univerziteti.

Takođe deo koji si boldovao:
"The federal government was the largest source of sponsored research"

samo potvrđuje ono što sam već rekao, a to je da se univerziteti ne finansiraju od strane države, već da je "sponsored research" samo jedna od grana finansiranja. Takođe, nije na odmet da ti skrenem pažnju šta "sponsored research" stvarno znači. To nisu pare koje je država/firma poklonila fakultetu, već se tim parama plaća naučno-istraživački rad na konkretnim projektima, i za to se očekuju konkretni rezultati. Dakle čista poslovna transakcija.

MIT je "privatni" fakultet koji 90% projekata radi za drzavu i koja placa debelo sve to.
Drzava je direkto zainteresovana za sve ovo jako puno, i MIT prakticno finansira drzava.
Mozemo mi to tumaciti ovako ili onako, ali oni razvijaju uglavnom vojne projekte za drzavu i ne moze se desiti da MIT kaze: od danas ne radimo vise za Ministarstvo odbrane SAD i NASA-u vec za Ministarstvo odbrane Srbije ili neke druge drzave. Ta nezavisnost koju si pominjao ne postoji, moras da radis za svoju drzavu i bices dobro placen za to i tu je kraj. A o zastiti uradjenih projekata ne treba mnogo diskutovati ... tesko je doci do tih "naucnih radova" i ako je praksa da se naucni radovi obicno slobodno objavljuju.
A ko daje vize za boravak, studiranje i rad na tim univerzitetima? Hoces da kazes da drzava nije direktno zainteresovana da dobije najbolje talente koji mogu da SAD odrze na prvom mestu po tehnoloskom razvoju, koji se neminovno prvo upotrebljavaju u vojne pa tek zatim u civilne svrhe?

A ta vojna dominantnost obezbedjuje novac i sredstva za finansiranje novih projekata, i tako u krug vec 60 godina.
Odlazim polako u neke druge teme, ali da li vi primecujete ko je okosnica Americke ekonomije?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 00:23 - pre 156 meseci
Pa, znaš šta, Magda fon Burg nije za privatne profesore htela neke koji znaju da objasne osnovne stvari, već najbolje. To košta. Uopšte mi se ne čini da je to neka nerealna cena. Ako student hoće da mu običan asistent drži časove matematike za običnu pripremu ispita, to košta 15€ po dvočasu od 90 minuta.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 00:41 - pre 156 meseci
Citat:
igorpet: Hoces da kazes da je na pismenim i kontolnim vezbama dobijao jedinice a na skolskom takmicenju uradio najbolje?

Ti si rekao da neko sa jedinicom nema pravo da se takmiči, ja ti objasnih da svako ima. Ne bi verovao da su zadaci na školskom takmičenju obično lakši od onih na kontrolnim/pismenim, u smislu da na kontrolnom moraš da računaš ceo čas i jedva stigneš da sve uradiš, dok na takmičenju imaš više vremena i obično se traži inteligencija, razumevanje a ne brzo korišćenje šablona koje si naučio napamet. Pogotovo je trigonometrija glupost jer se svodi na korišćenje gomile formula koje naučiš napamet, a ako ne želiš da bubaš i znaš da izvedeš svaku treba ti 2-3 minuta za izvođenje što nije dovoljno vremena da uradiš sve zadatke. Možda čovek jednostavno nije bio motivisan da uči ono što voli na pogrešan način i da rešava samo glupe zadatke sa puno računanja umesto onih interesantnih koji zahtevaju razmišljanje.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 00:48 - pre 156 meseci
Citat:
igorpet: MIT je "privatni" fakultet koji 90% projekata radi za drzavu i koja placa debelo sve to.
Drzava je direkto zainteresovana za sve ovo jako puno, i MIT prakticno finansira drzava.
Mozemo mi to tumaciti ovako ili onako, ali oni razvijaju uglavnom vojne projekte za drzavu i ne moze se desiti da MIT kaze: od danas ne radimo vise za Ministarstvo odbrane SAD i NASA-u vec za Ministarstvo odbrane Srbije ili neke druge drzave. Ta nezavisnost koju si pominjao ne postoji, moras da radis za svoju drzavu i bices dobro placen za to i tu je kraj. A o zastiti uradjenih projekata ne treba mnogo diskutovati ... tesko je doci do tih "naucnih radova" i ako je praksa da se naucni radovi obicno slobodno objavljuju.
A ko daje vize za boravak, studiranje i rad na tim univerzitetima? Hoces da kazes da drzava nije direktno zainteresovana da dobije najbolje talente koji mogu da SAD odrze na prvom mestu po tehnoloskom razvoju, koji se neminovno prvo upotrebljavaju u vojne pa tek zatim u civilne svrhe?

A ta vojna dominantnost obezbedjuje novac i sredstva za finansiranje novih projekata, i tako u krug vec 60 godina.
Odlazim polako u neke druge teme, ali da li vi primecujete ko je okosnica Americke ekonomije?


OK, po tvojim rečima - država Amerika finansira MIT koji mu nudi da besplatno studira. Osim toga država Amerika daje i vizu za boravak, studiranje i rad na univerzitetima. Gle čuda, to isto mu daje i država Srbija, ali Pljuc, Pljuc, ajd da je pljucnemo još malo jer ono što mu daje Amerika "košta" 220.000$ a ovo što mu daje Srbija je "besplatno". Ne, treba da mu sada kupi Plazma TV i da mu garantuje posao za 10 godina, iako mu Amerika sada ništa ne poklanja i ne garantuje nikakav posao, samo stipendiju.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 00:57 - pre 156 meseci
Citat:
BluesRocker: Ti si rekao da neko sa jedinicom nema pravo da se takmiči, ja ti objasnih da svako ima...

Ne da nema pravo, vec da nastavnici uopste ne rade pripreme za takmicenja sa takvim djacima.
A sad tvoja konstatacija da su zadaci na takmičenjima obično lakši od onih na kontrolnim/pismenim nesto mi ne deluje bas da stoji.
A i to da neko ko smatra da je trigonometija glupost na kontrolnom i razvali na takmicenju deluje pomalo smesno.

Mislim, ne tvrdim da ovo sve sto kazes nije tako, i ne kazem da mozda nema takvih kapaciteta koji ne mogu da upamte par formula a mogu logikom da dodju do relativno kompleksnih resenja ali ipak ... pa jos ga i pored svih tih kvaliteta nastavnik koji sa njim ide na takmicenja obori na kraju godine a ucenik se jos i ne buni nesto, a ni roditelji ... znas moze sve to tako da bude, ali matematika kaze malo drugacije, verovatnoca je jako mala. Ako treba i izracnacemo
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 02:07 - pre 155 meseci
Nije napisao iz čega je ortak bio na republičkom, a pao na popravni iz "mate".
Najverovatnije je bio iz geografije na republičkom.
U moje vreme (1983-1987) se onom ko uzme kajlu na republičkom odmah zaključivalo 5.

Nedeljko, relativno je u redu da dvočas kod vrhunskog profesora, za talentovano dete od 7 godina košta 20e.
Međutim, gospođa mama je napisala da je jedan čas, a ne dvočas, plaćala 20e.
Kao što napisa Ventura, najverovatnije je to naduvala.

 
Odgovor na temu

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 07:06 - pre 155 meseci
Citat:
BluesRocker: OK, po tvojim rečima - država Amerika finansira MIT koji mu nudi da besplatno studira. Osim toga država Amerika daje i vizu za boravak, studiranje i rad na univerzitetima. Gle čuda, to isto mu daje i država Srbija, ali Pljuc, Pljuc, ajd da je pljucnemo još malo jer ono što mu daje Amerika "košta" 220.000$ a ovo što mu daje Srbija je "besplatno". Ne, treba da mu sada kupi Plazma TV i da mu garantuje posao za 10 godina, iako mu Amerika sada ništa ne poklanja i ne garantuje nikakav posao, samo stipendiju.

Ma ne po mojim recima, na sajtu MITa imas ko ih i koliko finansira a ja sam citirao podatke sa Wikipedie i naveo link do izvora.

A ti kazes da je studirati na MITu isto sto i studirati na nekom fakultetu u Srbiji?
Kazes da je diploma sa MITu ista kao i diploma sa fakulteta u Srbiji?
Kazes da ta diploma sa MITa pruza iste mogucnosti zaposlenja kao i diploma sa fakulteta u Srbiji?
Posto, u ovom konkretnom slucaju, nema nikakvih formalno-pravnih obaveza posle zavrsenog fakulteta to znaci da se decko moze vratati u Srbiju, ali podrazumeva se da mu treba obezbediti adekvatan posao i mogucnost usavrsavanja. Gde bi on mogao da radi? skoro pa nigde A ostaju i one druge obaveze koje mogu biti mnogo jace od pravnih, moralne obaveze i osecaj da se treba oduziti onome ko ti je velikodusno omogucio i stvorio dobre uslove da zavrsis npr. MIT.

I ja sam naveo (citirao) sta sve podrazumeva stipendija koju je dao, konkretno, MIT. Tu ima dovoljno za sve, pa ako treba i za Plazma TV, ali ne verujem da ima potrebe za tim jer njihovi studenstski domovi su vec opremljeni TV plazmama, pa ne verujem da ima logike duplirati televizore.

Ja uopste ne mislim da su nasi fakulteti losi, i skolstvo generalno, ali mislim da ekstra talentovani nemaju "prodju" kod nas.
Mislim da drzava ne poklanja dovoljno paznje i ne nudi nista posle dobijanja doplome bilo kome. Kad kazem ne nudi to znaci da nije stvorila uslove da ti mozes da se zaposlis negde kod nas, jer gde da se zaposli neko ko je zavrsio fakultet? kad privreda ne radi ili gde da se zaposle oni sa natprosecnim znanjima? kad nemamo institute a fakulteti nemaju toliko radnih mesta koliko mi imamo talentovanih ljudi!

Ja drzavu kritikujem sto ne stvara uslove da se ljudi mogu zaposliti, sto nema radnih mesta ni za prosecne, sto ne zadrzava talente, sto ne pruza priliku ljudima da ovde stvaraju i rade, sto ne podize standard ljudi radom privrede nego kreditima MMFa, sto su pojedinci zainteresovani vise za svoj procenat nego za prosperitet drzave, zato sto nema dugurocnu strategiju za tehnoloski napredak, zato sto nema ni kratkorocnu strategiju za razvoj privrede, zato sto ...
Zato ja kritikujem, a ne zato sto konkretno nasa stipednija je ovolika ili onolika.
Kritikujem ja, kritikuju i mnogi drugi ali zar se to nekog tice ... znas, kako smo krenuli pitanje je sta ce uopste biti za nekoliko godina ... sposobni smo mi da unistimo i ovo malo sto je ostalo a onda nece vise biti potrebe za kritikama.



[Ovu poruku je menjao igorpet dana 26.07.2011. u 08:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao igorpet dana 26.07.2011. u 08:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao igorpet dana 26.07.2011. u 08:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 07:16 - pre 155 meseci
Citat:
miki069: ... relativno je u redu da dvočas kod vrhunskog profesora, za talentovano dete od 7 godina košta 20e.
Međutim, gospođa mama je napisala da je jedan čas, a ne dvočas, plaćala 20e.
Kao što napisa Ventura, najverovatnije je to naduvala.

Ma sasvim je moguce da je naduvala, ali koliko bi ti Miki naplatio cas nekome kome treba da objasnis npr. zadatke sa ove zadnje mat. Olimpijade? pod uslovom, da znas da ih resis, naravno
A da bi znao da ih objasnis, moras da znas da ih resis i verovatno i oni talentovaniji profesori moraju da utrose prilicno vremena da bi se pripremili za ovakav cas od 45 ili 90 min, nebitno. Tako da gledano iz ove perspektive, ni tih 40e nije puno za tih 90min, jer tih 90min povlaci sati rada pre toga. Mada, pomalo sam razocaran ako je sve ovo tacno i ako Mat.Gimnazija ne radi sa svojim ucenicima dovoljno, i ako se verovatno isti ti profesori moraju angazovati za privatnu nastavu. Ali ... verovatno ti isti profesori rade za istu ili slicnu platu kao i svi ostali pa su i prinudjeni da honorarno nadoknadjuju ono sto bi im drzava trebala da im nadoknadi. Jer, rad sa talentima je pravo zadovoljstvo ali i jako zahtevan rad jer pripreme za casove ne mogu se tek tako odraditi i ne moze se smuvati po neki tezi zadatak jer blamaza je i to se brzo procuje, i nije bas tako lako raditi sa decom koja su blizu tvog znanja ...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.masko.rs.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 08:05 - pre 155 meseci
Citat:
Nedeljko, relativno je u redu da dvočas kod vrhunskog profesora, za talentovano dete od 7 godina košta 20e.
Međutim, gospođa mama je napisala da je jedan čas, a ne dvočas, plaćala 20e.
Kao što napisa Ventura, najverovatnije je to naduvala.

Sve i da nije naduvala, kao sto verovatno jeste, tu nema mesta za pricu o lihvarenju.Covek koji mu je drzao nastavu ima diskreciono pravo na slobodno formiranje cene od 0e/h do prakticno bilo koje sume.Sat vremena obicnog tuta/muta automehanicara je 10e, po ovlascenim servisima i visestruko vise.Jedan cas plesa kod vrhunskih instruktora ide i do vise stotina evrica i pored toga su bukirani i po 6 meseci unapred ... I sve te cene su sasvim ok pod uslovom da su poznate kao pocetni uslovi i da se nakon dogovora ne menjaju, pa ako ti se svidja ok ides na casove,a ako ne niko te ne bicuje da ih moras uzimati ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 08:20 - pre 155 meseci
Citat:
igorpet
Ma ne po mojim recima, na sajtu MITa imas ko ih i koliko finansira a ja sam citirao podatke sa Wikipedie i naveo link do izvora.

A ti kazes da je studirati na MITu isto sto i studirati na nekom fakultetu u Srbiji?
Kazes da je diploma sa MITu ista kao i diploma sa fakulteta u Srbiji?
Kazes da ta diploma sa MITa pruza iste mogucnosti zaposlenja kao i diploma sa fakulteta u Srbiji?


Vidi, ovaj... to sto radi USA je identicno onome sto radi Srbija. Pomaganje SVOJIH univerziteta iz budzeta.

Nema nikakve razlike u principu.

Dakle, tvoj primer ne pokazuje nista suprotno. Dakle, ne poklanja drzava USA lovu ili posao ljudima koji pobede na takmicenju vec ima normalnu politiku finansiranja univerzitata - totalno 2 nepovezane stvari.

Kao odgovor na to ti skreces temu na to na totalnu zamenu teza o poredjenju fakulteta u USA i Srbiji... to je totalni off-topic posto je to opste stanje u privredi, stanje razvoja zemlje. Nista sto ima veze sa drzavnom politikom finansiranja univerziteta koja je principijelno ista kao u USA.

Sta bi sad, da zbog toga Srbija coveku poklanja lovu da ode na MIT mozda? Da kaze, "hej, kod nas ne valja nista - evo ti malo love da odes da se skolujes u USA"... ili da izmisli neki posao za njega, naravno vrlo dobro placen... da ne bi slucajno otisao iz zemlje?!?!?!

To nema apsolutno nikakvog smisla. Kao kada bi USA poklanjala lovu nekome da ode u Japan da se skoluje zato sto je kriza... zamisli tu bizarnost.

Samo zato sto je u pitanju Srbija, ti od te zemlje trazis neke neverovatne stvari koje ni jedna normalna zemlja ne bi radila.

Srbija mozda jeste nerazvijena ali nije bas tolika banana drzava da radi takve stvari.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 08:52 - pre 155 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ...Sta bi sad, da zbog toga Srbija coveku poklanja lovu da ode na MIT mozda? Da kaze, "hej, kod nas ne valja nista - evo ti malo love da odes da se skolujes u USA"... ili da izmisli neki posao za njega, naravno vrlo dobro placen... da ne bi slucajno otisao iz zemlje?!?!?!

To nema apsolutno nikakvog smisla. Kao kada bi USA poklanjala lovu nekome da ode u Japan da se skoluje zato sto je kriza... zamisli tu bizarnost...

Strucna usavrsavanja i skolovanje kadra za potrebe drzave, institucija, firmi u inostranstvu na tudjim univerzitetima nisu nepoznanica ni za jednu zemlju, pa ni za nasu u nekim proslim vremenima, i te troskove snosi drzava ili institucija koja te salje a cesto placa i sve ostale troskove smestaja, literature, hrane, ...
I da su potrebe nase drzave i privrede za skolovanjem kadra u inostranstvu realnost ja bih bio presrecan.
Ali ovde nema mesta i posla ni za postojeci, domaci, skolovani kadar.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 09:22 - pre 155 meseci
Citat:
igorpet: A ti kazes da je studirati na MITu isto sto i studirati na nekom fakultetu u Srbiji?
Kazes da je diploma sa MITu ista kao i diploma sa fakulteta u Srbiji?
Kazes da ta diploma sa MITa pruza iste mogucnosti zaposlenja kao i diploma sa fakulteta u Srbiji?


Ako sam nešto rekao, onda citiraj. Dečka zanima teorijska matematika (trenutno), a nju može sasvim dobro da nauči na MATF BG i PMF NS. To mu ova država kroz budžetsko finansiranje daje besplatno, a uopšte nije bitno koliko to "košta". Košta to sve poreske obveznike. Ako misli da će mu bolje biti na MIT-u i Ameri mu daju stipendiju, neka pali tamo. Pričaš o zaposlenju u Srbiji ili u svetu? Ako će da radi u Srbiji, poslužiće i domaća diploma pošto nema baš puno "konkurencije" sa MIT-a. Ako će da traži posao po svetu, onda bolje da mu je MIT finansirao studiranje nego poreski obveznici Srbije, a kakav će (i da li će) posao naći me ne zanima.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 09:47 - pre 155 meseci
Ja sam pisao da lihvarenje naplatiti 20e čas od 45 minuta detetu od 7 godina, a ne od 17 godina.
Ne verujem da je uzimao časove kada je krenuo u matematičku gimnaziju.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 10:01 - pre 155 meseci
Tih 15 evra za dvočas je uzimao asistent za objašnjavanje ispita, što je njemu rutina. Šta misliš, koliko uzima profesor za to isto? Dakle, za ono za šta ne treba da se pripremaju nešto naročito. A šta misliš koliko može da košta neko ko priprema za međunarodna takmičenja? Tih 40 evra za dvočas mi deluje sasvim realno.

Uostalom, raspitaj se koliko uzimaju privatni psiholozi, pedagozi i psihijatri na sat. Dakle, ne govorim o privatnim zubarima koji troše nekakav materijal, nego o onima koji ne troše ništa sem vremena.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.masko.rs.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 10:05 - pre 155 meseci
Citat:
Ja sam pisao da lihvarenje naplatiti 20e čas od 45 minuta detetu od 7 godina, a ne od 17 godina.

Pa nije mogao da naplati detetu vec roditelju/staratelju To sto je dete krajnji korisnik proizvoda ili usluge ni po cemu ne mora da znaci da proizvod ili usluga trebaju ili moraju da budu jeftini.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: 52. Internacionalna matematička Olimpijada26.07.2011. u 10:15 - pre 155 meseci
Znaš šta Miki, ako misliš da je nešto skupo, ne moraš da kupiš. E, sad, Magda je htela najbolje i to košta.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: 52. Internacionalna matematička Olimpijada

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12512 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.