Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prenosa vlasnistva vozila i registracija vozila - procedura

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prenosa vlasnistva vozila i registracija vozila - procedura

[ Pregleda: 5145 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladja04
ks

Član broj: 2274
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 97382596
Sajt: www.ljubavni-sastanak.com


Profil

icon Prenosa vlasnistva vozila i registracija vozila - procedura21.07.2011. u 00:20 - pre 155 meseci
Dobro vece/jutro. Imam pitanje, ukoliko neko zna ili se susretao sa slicnim problemom u vezi prenosa vlasnistva vozila i procedure oko toga. Ne zelim da odem u agenciju koja ce mi uzeti neku hiljadarku i odraditi posao ako to mogu sam uraditi!

Kupio sam nov auto pre godinu dana i da bih izbegao placanje PDV-a auto sam registrovao na rodjaka koji zivi na Kosovu (sto radi puno ljudi). Sada je doslo vreme da obnovim registraciju pa me interesuje nacin kako to odraditi uz prenos vlasnistva, tj. sada bih zeleo da vlasnistvo prebacim na sebe.
Auto sada vozim sa ovlascenjem u kome pise da ja mogu odjaviti saobracajnu dozvolu i tablice, izvrsiti prodaju motornog vozila i pravo vlasnistva preneti na trece lice ili sebe, izvrsiti tehnicki pregled vozila i registrovati ga, potpisati sve vrste ugovora u vezi motornog vozila itd.

1. Da li je potrebno sastaviti klasican kupoprodajni ugovor u kome ce biti kupac i prodavac pa da dodje rodjak na koga je trenutno registrovan auto, ili mogu ja sa ovlascenjem samostalno da potpisem ugovor - ja da se pojavim i kao kupac i kao prodavac?
2. Koji iznos staviti u kupoprodajnom ugovoru (realan iznos ok 7-8000e ili nesto simbolicno?!)?
3. Taj k. ugovor overavam na pisarnici u opstini ili sudu, da li mora biti prisutno lice na koga se vodi auto? S obzirom da imam ovlascenje da mogu samostalno otudjiti vozilo. I u kojoj opstini ili sudu overiti ugovor? S obzirom da je on sa Kosova (i ko zna gde je izmestena ta opstina sa Kosova i sud).
4. Nakon toga odlazim u Poresku upravu gde se vodi ovaj na koga mi je reg.auto. Ali pitanje je sada gde otici u poresku upravu i kako platiti kada Prizren nema svoju poresku upravu?!
5. Nakon placenog poreza odlazim da odjavim tablice i staru dozvolu u Prizrenski sup (Krusevac). Da li i ovo mogu sam odraditi, posto imam ovlascenje?
6. I na kraju, ako ovo sve zavrsim, onda vozim kola na tehnicki, skupljam papirologiju kako bih auto registrovao na moje ime.

Da li je sve ovako kako sam napisao?

Unapred hvala na odgovoru i srdacan pozdrav,
Mladen
Pozdrav, Mladen
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prenosa vlasnistva vozila i registracija vozila - procedura

[ Pregleda: 5145 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.