Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8833 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!23.07.2011. u 16:22 - pre 155 meseci
Evo ovako... Posto se radi o mom ocu, na moju inicijativu, resili smo da potrazimo pomoc nekog ne pristrasnog i ne podmitljivog pravnika koji bi dao neki savet ili eventualno zastupao nas na sudu i radio za procenat. Nemam apsolutno nikakva iskustva sa advokatima (ja i moja porodica) i parnicama (nikad nikog nismo tuzili niti smo imali razloga za to, ali ipak se vremena menjaju)...

Moj matori koji ima 55 godina je bio pozvan od strane svog poslodavca(firme) da radi na udaljenost od preko 50 km od radnog mesta na dnevnoj temperaturi od 38-39 stepeni, i sticajem okolnosti dobije 2 teska srcana udara od kojih se i danas oporavlja u valjevskoj bolnici. Ceo dogadjaj se odigrao pre 16 dana. U njegovom ugovoru o radu se ne spominje nigde da se zaposleni slaze na takve uslove rada prvenstveno se odnosi na udaljenost od mesta stanovanja i radnog mesta a o uslovima pod kojim je radio su tek diskutabilni... Ime firme i njenog vlasnika ne bih spominjao (bar ne javno na forumu, ako nekog interesuje poslacu mu PP) ali bih voleo da cujem neke savete ako je neko imao slicnu situaciju ili savet nekog pravnika dal se uopste upustati u ovakvu avanturu...

Hvala...
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!23.07.2011. u 16:31 - pre 155 meseci
Jesi li pozvao inspekciju rada? Sta oni kazu?

Generalno, sve vezano za uslove rada je njihov posao.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!23.07.2011. u 16:44 - pre 155 meseci
Pa nisam uradio nista konkretno jer cekam da se matori vrati iz bolnice pa da sagledamo mogucnosti i preduzmemo konkretne korake! Firma u kojoj je je zaposlen vec 32 godine je u blagom raspadu! Privatizovana pre mozda 4 godine, i veruj mi da ima bas dosta materijala za inspekciju ali tu niko nista ne preduzima... Sindikat se vise puta zalio ali odgovor je bio da je sve po propisu i da nema nepravilnosti... :(((
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!23.07.2011. u 20:34 - pre 155 meseci
Na nekom pravnom forumu sam svojevremeno pročitao da je udaljenost od mesta stanovanja do radnog mesta za koju ne treba ništa posebno naglašavati i potpisivati - do 50km. Za veće udaljenosti potrebno je pribaviti saglanost zaposlenog. Ovo važi za redovno svakodnevno obavljanje radnih zadataka u poslovnoj jedinici preduzeća i ne odnosi se na terenske aktivnosti za koje se svaki put dobija poseban putni nalog.

Što se tiče temperature od 39 stepeni - to je za ovu priču nevažno pošto nije zvanično proglašena elementarna nepogoda.
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.sbb.rs.



+115 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 00:05 - pre 155 meseci
........pre svega nađi na net-u Zakon o radu i pročitaj neke od odredbi koje se odnose na tvoj slučaj mada sumljam(iako nisam pravnik) da ćete to moći da podvedete kao povreda na radu.....pitanje je na kojim je poslovima bio angažovan,uslovi i sl tj da li je po osnovama Zakona bilo materjalnih povreda koje su mogle da dovedu do srčanog udara......bez želje da te(vas) obeshrabrim ali na žalost takve stvari u ovoj zemlji idu jako,jako sporo....pozzz!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 00:06 - pre 155 meseci
Citat:
ctrl alt del
Što se tiče temperature od 39 stepeni - to je za ovu priču nevažno pošto nije zvanično proglašena elementarna nepogoda.


Zasto bi bila proglasena elementarna nepogoda na 39 stepeni?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 00:50 - pre 155 meseci
Ne razumem, ti mislis da je konkretno udaljenost od 50km i 39 stepeni uzrok srcanog udara?

onda bi svaki dan vecina populacije dozivljavala srcani udar.

Srcani udar je posledica psiho fizickog stanja samog pacijenta a ne uslova u kojima on radi.

Opet ljudi oce leba bez motike...

Srbija TM
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.18.*



+228 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 01:57 - pre 155 meseci
Citat:
bulat666: Evo ovako... Posto se radi o mom ocu, na moju inicijativu, resili smo da potrazimo pomoc nekog ne pristrasnog i ne podmitljivog pravnika koji bi dao neki savet ili eventualno zastupao nas na sudu i radio za procenat. Nemam apsolutno nikakva iskustva sa advokatima (ja i moja porodica) i parnicama (nikad nikog nismo tuzili niti smo imali razloga za to, ali ipak se vremena menjaju)...

Moj matori koji ima 55 godina je bio pozvan od strane svog poslodavca(firme) da radi na udaljenost od preko 50 km od radnog mesta na dnevnoj temperaturi od 38-39 stepeni, i sticajem okolnosti dobije 2 teska srcana udara od kojih se i danas oporavlja u valjevskoj bolnici. Ceo dogadjaj se odigrao pre 16 dana. U njegovom ugovoru o radu se ne spominje nigde da se zaposleni slaze na takve uslove rada prvenstveno se odnosi na udaljenost od mesta stanovanja i radnog mesta a o uslovima pod kojim je radio su tek diskutabilni... Ime firme i njenog vlasnika ne bih spominjao (bar ne javno na forumu, ako nekog interesuje poslacu mu PP) ali bih voleo da cujem neke savete ako je neko imao slicnu situaciju ili savet nekog pravnika dal se uopste upustati u ovakvu avanturu...

Hvala...


Da bi te neko zastupao na sudu mora da bude advokat. Nije dovoljno da je samo pravnik. Zasto ti treba predrasuda da su svi pravnici podmitljivi. Taj neko sto ce te zastupati moralo bi prvo da dozna sta ti hoces da dobijes od te parnice. Znaci ti treba da znas sta hoces da dobijes, od koga i zbog cega. Tek onda se obratis advokatu i sve mu to lepo kazes, pa vidis sta ce ti on/ona odgovoriti.
Ovde ti treba zakon o radnim odnosima, pravilnici i statuti preduzeca i zakon ili pravilnik o merama zastite pri radu. Onda sednes pa procitas sta pise, nekad se desi da u tom citanju ne razumes sta pise, nekad se desi da ispadne da si ti sam kriv. Probaj, pa vidi. Medjutim meni nije jasno sta ti tacno zelis.
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 02:39 - pre 155 meseci
Citat:
anakin14: Ne razumem, ti mislis da je konkretno udaljenost od 50km i 39 stepeni uzrok srcanog udara?

onda bi svaki dan vecina populacije dozivljavala srcani udar.

Srcani udar je posledica psiho fizickog stanja samog pacijenta a ne uslova u kojima on radi.

Opet ljudi oce leba bez motike...

Srbija TM


Zato sto je bio udaljen od radnog mesta i doma VISE od 50 km tacnije od G.Milanovca do Zlatibora ima preko 100 km! "A ne uslova pod kojim on radi" pitacu te u 55oj kako ces da se osecas na +40 i da radis tezak fizicki rad! Sigurno ces da se osecas kao mladic od 25! :D Do tad ne vredi raspravljati... Da... Ocemo leba bez motike... Jer kad je islo sa motikom nije imalo ni za leba... U pravu si Srbija TM! Sve sto je naopako prolazi!

Citat:
vidan kv: ........pre svega nađi na net-u Zakon o radu i pročitaj neke od odredbi koje se odnose na tvoj slučaj mada sumljam(iako nisam pravnik) da ćete to moći da podvedete kao povreda na radu.....pitanje je na kojim je poslovima bio angažovan,uslovi i sl tj da li je po osnovama Zakona bilo materjalnih povreda koje su mogle da dovedu do srčanog udara......bez želje da te(vas) obeshrabrim ali na žalost takve stvari u ovoj zemlji idu jako,jako sporo....pozzz!


Hvala na savetu, procitacu u svakom slucaju! Ne znam odakle da krenem zato i pitam za savet!

Citat:
ctrl alt del: Na nekom pravnom forumu sam svojevremeno pročitao da je udaljenost od mesta stanovanja do radnog mesta za koju ne treba ništa posebno naglašavati i potpisivati - do 50km. Za veće udaljenosti potrebno je pribaviti saglanost zaposlenog. Ovo važi za redovno svakodnevno obavljanje radnih zadataka u poslovnoj jedinici preduzeća i ne odnosi se na terenske aktivnosti za koje se svaki put dobija poseban putni nalog.

Što se tiče temperature od 39 stepeni - to je za ovu priču nevažno pošto nije zvanično proglašena elementarna nepogoda.


U ovo sam siguran da nije dao nikakvu saglasnost jer -> Ovo važi za redovno svakodnevno obavljanje radnih zadataka u poslovnoj jedinici preduzeća i ne odnosi se na terenske aktivnosti za koje se svaki put dobija poseban putni nalog. Temperaturu sam naveo samo kao okolnost. Otezavajucu nazalost.

Citat:
konislav: Da bi te neko zastupao na sudu mora da bude advokat. Nije dovoljno da je samo pravnik. Zasto ti treba predrasuda da su svi pravnici podmitljivi. Taj neko sto ce te zastupati moralo bi prvo da dozna sta ti hoces da dobijes od te parnice. Znaci ti treba da znas sta hoces da dobijes, od koga i zbog cega. Tek onda se obratis advokatu i sve mu to lepo kazes, pa vidis sta ce ti on/ona odgovoriti.
Ovde ti treba zakon o radnim odnosima, pravilnici i statuti preduzeca i zakon ili pravilnik o merama zastite pri radu. Onda sednes pa procitas sta pise, nekad se desi da u tom citanju ne razumes sta pise, nekad se desi da ispadne da si ti sam kriv. Probaj, pa vidi. Medjutim meni nije jasno sta ti tacno zelis.


Necu da moja poruka nosi toliq tezinu. To sto sam rekao da su advokati podmitljivi je da postoji sansa da jednostavno odustanu od pranice jer su dobili novac od suprotne strane (btw Srbija TM). I moja borba tu prestaje. Sta hocu? Hocu odstetu od poslodavca, i hocu da matori dobije zasluzenu penziju. Pa makar i pre vremena jer covek jednostavno nije vise u stanju da radi poslove u preduzecu koje je obavljao jer ima ugradjena 2 stenta i sledi mu bajpas. Jednostavno nije za fizicki rad. A sva ta neprilika mu se desila na radnom mestu obavaljajuci posao koji mu nije u opisu radnog mesta!!! Hvala na uputima... Pokusacu narednih dana da prikupim sve to i krenem da tumacim! :) I kad sam rekao "pravnika" mislio sam na advokata. Da ne bude zabune!











[Ovu poruku je menjao bulat666 dana 24.07.2011. u 03:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
46.217.18.*



+228 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 02:59 - pre 155 meseci
Citat:
bulat666: Necu da moja poruka nosi toliq tezinu.
To sto sam rekao da su advokati podmitljivi je da postoji sansa da jednostavno odustanu od pranice jer su dobili novac od suprotne strane. I moja borba tu prestaje.

To ne ide bas tako u praksi, to su neke suplje price neutemeljene na pravim faktima, vec su vise plod frustracije onih koji nisu uspeli u svojim namerama. Posebno je interesantno sto ljudi dosta cesto nemaju realna ocekivanja ili jednostavno ne razumeju materiju u koju ulaze.

Sta hocu? Hocu odstetu, i hocu da matori dobije zasluzenu penziju. Pa makar i pre vremena jer covek jednostavno nije vise u stanju da radi poslove u preduzecu koje je obavljao jer ima ugradjena 2 stenta i sledi mu bajpas. Jednostavno nije za fizicki rad. A sva ta neprilika mu se desila na radnom mestu obavaljajuci posao koji mu nije u opisu radnog mesta!!! Hvala na uputima... Pokusacu narednih dana da prikupim sve to i krenem da tumacim! :)


Probacu da ti pojasnim nesto.
Penziju ne dodeljuje sud, vec se penzija ostvaruje na drugaciji nacin. Za prevremenu perziju ili invalidsku kako je jos zovu, treba zadovoljiti odredjene uslove i treba se obratiti svom lekaru, da bi on pacijentu dao uput za lekarsku komisiju. Lekarska komisija koja je nadlezna potvrdice ili nece stepen invaliditeta tvog oca i izdati mu resenje za penzionisanje. To sa sudom nema veze. Ne mozes penziju dobiti preko suda.

Po pitanje ostete, situacija ti je sledeca:
prvo moras utvrditi da li je neko kriv i ko je kriv
zatim utvrditi-definirati ostetno potrazivanje (koliko para trazis)

Po pitanju krivice morao bi da pronadjes odredbe zakona ili pravilnika kojima se zabranjuje ovo sto ti navodis ili se odredjuje procedura kako se nesto sprovodi, pa da dokazes da je nesto prekrseno.

Ja toliko. Malo je nezgodno da ti ja ili neko drugi ovim putem stvara jos jacu konfuziju u glavi.


 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+183 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 07:53 - pre 155 meseci
Zasto bi bila proglasena elementarna nepogoda na 39 stepeni?[/quote]
Nisam rekao da je trebala d bude proglasena, on je naveo temperaturu a ja samo komentarisem da je u konkretnom slucaju sve jedno da li je -10 ili +45 ako nije proglasena el.nepogoda.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 09:20 - pre 155 meseci
Citat:
bulat666: Moj matori koji ima 55 godina je bio pozvan od strane svog poslodavca(firme) da radi na udaljenost od preko 50 km od radnog mesta na dnevnoj temperaturi od 38-39 stepeni, i sticajem okolnosti dobije 2 teska srcana udara od kojih se i danas oporavlja u valjevskoj bolnici. Ceo dogadjaj se odigrao pre 16 dana. U njegovom ugovoru o radu se ne spominje nigde da se zaposleni slaze na takve uslove rada prvenstveno se odnosi na udaljenost od mesta stanovanja i radnog mesta a o uslovima pod kojim je radio su tek diskutabilni... Ime firme i njenog vlasnika ne bih spominjao (bar ne javno na forumu, ako nekog interesuje poslacu mu PP) ali bih voleo da cujem neke savete ako je neko imao slicnu situaciju ili savet nekog pravnika dal se uopste upustati u ovakvu avanturu...

Mani se ćorava posla, i nemoj da bacaš pare na advokate. Nema nikakve šanse da dobiješ bilo šta na sudu, niti za to ima bilo kakvog pravnog ili moralnog razloga. Nemoj da veruješ advokatima jer će svaki oberučke da prihvati tvoj slučaj ali ne za procenat već za lovu, jer su svi toliko dobri da će tebi prepustiti silne milione a ti njima samo plati par stotina evra mesečno i tako godinama... Ovaj slučaj mi liči na jedan od onih koji podižu i školuju advokatsku decu...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 10:15 - pre 155 meseci
Citat:
3way: Zasto bi bila proglasena elementarna nepogoda na 39 stepeni?


Nije isto suncati se/leskariti na 39C i raditi fizicke poslove. Vidi se da nikad nisi nista radio napolju na suncu. Ako je izmerena temperatura u hladu 39 stepeni na betonu je sigurno 44+C.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 10:39 - pre 155 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Nije isto suncati se/leskariti na 39C i raditi fizicke poslove. Vidi se da nikad nisi nista radio napolju na suncu. Ako je izmerena temperatura u hladu 39 stepeni na betonu je sigurno 44+C.

Kolika god da je temperatura, ako nije zvanično proglašena elementarna nepogoda, stručnjaci koji istu proglašavaju smatraju da te temperature na ugrožavaju zdravlje radnika.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 11:27 - pre 155 meseci
Elementarna nepogoda je koliko znam na +40 Zato non stop i lazu u medijima da temp nije preko 40
Sto se tice tuzbe - probaj sve sto je u tvojoj moci ali gledaj da te advokati ne mazu - prvo dobro popricaj sta i kako ... verovatno da nesto ima - tacnije uvek nesto ima
Gledajte ako moze da se izdejstvuje prevremena penzija sa lekarima
Licno zelim vam svu srecu i uspeh
 
Odgovor na temu

bulat666
Kukuriku Trajb
Specijalista Metrologije
Gornji Milanovac

Član broj: 166083
Poruke: 262
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linkedin.com/pub/vlad..


+7 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 12:16 - pre 155 meseci
Citat:
konislav: Probacu da ti pojasnim nesto.
Penziju ne dodeljuje sud, vec se penzija ostvaruje na drugaciji nacin. Za prevremenu perziju ili invalidsku kako je jos zovu, treba zadovoljiti odredjene uslove i treba se obratiti svom lekaru, da bi on pacijentu dao uput za lekarsku komisiju. Lekarska komisija koja je nadlezna potvrdice ili nece stepen invaliditeta tvog oca i izdati mu resenje za penzionisanje. To sa sudom nema veze. Ne mozes penziju dobiti preko suda.

Po pitanje ostete, situacija ti je sledeca:
prvo moras utvrditi da li je neko kriv i ko je kriv
zatim utvrditi-definirati ostetno potrazivanje (koliko para trazis)

Po pitanju krivice morao bi da pronadjes odredbe zakona ili pravilnika kojima se zabranjuje ovo sto ti navodis ili se odredjuje procedura kako se nesto sprovodi, pa da dokazes da je nesto prekrseno.

Ja toliko. Malo je nezgodno da ti ja ili neko drugi ovim putem stvara jos jacu konfuziju u glavi.


Nije konfuzno... Jasno je sve... Jasno je da lekar mora prvo da obavi pregled i uputi na komsijiju, kako bi se inace znali da ima zdravtsveni problem. Nego sam to naveo samo kao cilj jer si me pitao sta zelimo! Sto je i posle svega LOGICNO! 2gi korak je da trazimo odstetu od poslodavca zbog nepostvanja ugovora o radu i krsenja pravilnika o radu. A ja necu biti lenj pa cu da ti ispisem ceo ugovor (3 strane nije mnogo :) i da protumbam pravilnike i zakonske odredbe pa da jednostavno sagledamo stvari...

Citat:
To ne ide bas tako u praksi, to su neke suplje price neutemeljene na pravim faktima, vec su vise plod frustracije onih koji nisu uspeli u svojim namerama. Posebno je interesantno sto ljudi dosta cesto nemaju realna ocekivanja ili jednostavno ne razumeju materiju u koju ulaze.


To kod mene vise deluje kao strah!

Citat:
Nemoj da veruješ advokatima jer će svaki oberučke da prihvati tvoj slučaj ali ne za procenat već za lovu, jer su svi toliko dobri da će tebi prepustiti silne milione a ti njima samo plati par stotina evra mesečno i tako godinama...


'Odma da kazem da od toga nema NISTA!!! (mislim tih par stotina evra mesecno). Mozda neki dovoljno dobar advokat koji zna da moze da dobije slucaj. i zato prihvati ponudu da radi za procenat. Mislim, sto se vise potrudi, vise ce i on da dobije. Ionako zaradjuje na tudjoj nesreci!!!

Pazite ovako... Glupo je da ja sad nesto kukam po forumu ali kad bi razumeli 1% moje ogorcenosti prema trenutnoj situaciji razumeli bi me. Meni su i otac i majka radili u toj firmi, majka je sticajem okolnosti dobila otkaz uz otpremninu. Dok je matori ostao da radi. Ali desilo mu se to sto mu se desilo. Osecam se tako bespomocno jer ne mogu da pomognem onoliko koliko bi trebalo. I radi se o "Swisslion-Takovo" kompaniji u vlasnistvu Rodoljuba Draskovica. Ja cu da nastavim da caprkam i da trazim sve sto bi nam islo u prilog jer me bar to nista ne kosta. Kad bi ja(mi, i nama slicni slucajevi) digli ruke od svega onda bi megalomani i derokozci uzivali u svojim ultimatima. Neko je ostavio zivot i zdravlje u toj firmi a takvih u srbiji ima...bas dosta!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 12:44 - pre 155 meseci
Gledaj, razumemo mi tebe i normalno je da si ogorcen.... Ali to ne znaci da si u pravu.

Poslodavac nije duzan da brine o tome da li je radnik zdrav. On je duzan da mu plati zdravstveno osiguranje i da mu omoguci da, kad ima potrebu, ode kod lekara - tj. da ga ne sprecava u tome. O zdravlju radnika brine njegov lekar - i sam radnik. Osim ako mu lekar ne zabrani obavljanje nekog posla, poslodavac nije duzan da ga stiti od posla. Stavise. Osim ako tvoj otac nije poslodavcu dostavio lekarski nalaz da on ne sme da radi pod tim uslovima - onda poslodavac to nije mogao da zna. Samo lekar moze da donosi takve odluke - ne tvoj otac i ne ni poslodavac. Zato ceo mehanizam i postoji, da bi stitio i poslodavca i radnika i da bi odluke prepustio nekom trecem, ko je za to strucan.

Zato ti kazem: Pozovi inspekciju rada. Ako oni ne nadju nista, onda znaj da nema nicega sto mozes isterati na sudu. Ne trosi vreme, ni zivce.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 19:07 - pre 155 meseci
Srčka, i još neke bolesti ne mogu se voditi kao povreda na radu ni na stresnim radnim mestima.
Zakonski ne možes ništa, jedino ljudsi ako da nešto
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!24.07.2011. u 20:11 - pre 155 meseci
Citat:
vaske71: Elementarna nepogoda je koliko znam na +40 Zato non stop i lazu u medijima da temp nije preko 40


Elementarna nepogoda nikada nece bita proglasena na visim temperaturama i to o cemu ti govoris je izmisljen podatak.
Elementarne nepogode su pozari, poplave, zemljotresi i slicno...
Inace, mediji ne lazu, a da bi se uverio da ne lazu dovoljno je da postavis jedan termometar kako pravila nalazu i sam ces se uveriti.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!27.07.2011. u 07:22 - pre 155 meseci
Ako nije proglašena elementarna nepogoda znači li to da ja mogu da pošaljem radnike u plastenik da beru krastavce u podne?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Savet pravnika! Zaposleni imao srcani udar na radnom mestu!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8833 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.