Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GSM internet preko mobilnih provajdera, valja li sta ?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: GSM internet preko mobilnih provajdera, valja li sta ?

[ Pregleda: 1981 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon GSM internet preko mobilnih provajdera, valja li sta ?27.07.2011. u 18:25 - pre 155 meseci
Menjam lokaciju kancelarije, na novom mestu trebace im neko vreme da instaliraju internet prikljucak kabl ili adsl, mozda i vise od mesec dana. Pa to vreme moram nekako da premostim.
Znam da postoje neki usb GSM modemi provajdera mobilne telefonije preko kojih moze da se izadje na net.
Sajtovi su im ocajni, pa ne kapiram kakve usluge ustvari nude, nije mi bitna brzina koliko da je flat paket.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: GSM internet preko mobilnih provajdera, valja li sta ?27.07.2011. u 19:07 - pre 155 meseci
Imam u studiju dva komada, MTS i VIP. Ni jedan nista ne valja, oba rade malo brze od DialUp-a! Mislio sam da je to zato sto je to studio (izolacija, zidovi debeli 2 metra...) ali kad se odnesu i probaju kod momaka iz Obezbedjenja ista situacija. MTS USB sam probao u centru grada kod ortaka i tu radi bolje ali samo do 512kb. To su moja iskustva. Za studio mi za sada i ne treba vise jer sluzi samo za Mail a to radi ok, mada, sve sto je 'brze od goluba', je dobro za Mail! :)

Opet, da se ogradim, to je moje iskustvo, mozda nekome radi bolje.

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-119.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: GSM internet preko mobilnih provajdera, valja li sta ?27.07.2011. u 19:50 - pre 155 meseci
trenutno koristim mts mob. net (alcatel modem) i iznenadio sam se brzinom, posle svih prica koje sam cuo i procitao kojekud (koje su poput scekine),ovo je stvarno super
izgleda sam blizu umts stanice ili sta,al za sada fino radi
brzina je takva da moze bez problema da parira "start up" paketu adsl-a

ponekad se desi da se prebaci na gprs, to je sporo do zla boga, no na srecu kratko traje, obicno samo malo zakrenem modem

problem se javlja kod toga sto ovo nije flat, nego ima odredjen br gb-a, pa nije bas za masovno skidanje, vec za surf sa po nekom vecom skinutom datotekom
vip navodno ima nesto sto bi moglo biti flat,al ne znam kako radi (do x gb je full brzina, nakon toga ide navodno do 512 ili tako nesto, sot nije tako lose,ako je tacno)
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: GSM internet preko mobilnih provajdera, valja li sta ?27.07.2011. u 20:55 - pre 155 meseci
Hvala vam na odgovrima, svraticu sutra do neke vip poslovnice jer meni nije jasno sa njihvog sajta sta hoce da kazu. Inace su im sajtovi napisani tako da ne znas sta kupujes, neogranicen internet kazu, a u tabeli pise 1GB protoka mesecno ?!

Horvat kada kazes parira startup adsl paketu, sta ti to znaci ? Koliko protoka ti je dozvoljeno i po kojoj ceni ?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-119.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: GSM internet preko mobilnih provajdera, valja li sta ?27.07.2011. u 21:08 - pre 155 meseci
pa onom sto je sad 1,5 mbit, tom brzinom skida (ide i brze ponekad, recimo nekih 200 kad sam malo testirao skidanje ubuntu-a cisto da vidim brzinu), upload nisam testirao

6gb, al u nekoj promociji vezanoj za adsl, tako da to nemoj gledati, redovna cena nije bas pristupacna za toliko malo (heh, a nekad je pojam bio hdd od 6 gb :D)

Citat:
neogranicen internet kazu, a u tabeli pise 1GB protoka mesecno

mislim da je to ono sto sam pricao, 1gb full brzina, a sve preko je sa skresanom brzinom,ali obavezno proveri

edit:off, lol, od kako sam rekao da sam na mts net-u, vise mi za ip adresu ne stoje brojke nego 3gnet.mts :D
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: GSM internet preko mobilnih provajdera, valja li sta ?27.07.2011. u 21:27 - pre 155 meseci
Sad mi bio ortak pa smo zaboli njegov USB MTS kod mene (imam nekoliko kompjutera kuci, nisu svi na Net-u), radi sve kako je @Horvat naveo, 1,5 DL 512 UL, pola sata smo ga 'maltretirali' radi odlicno, stabilno... Ipak je kod mene u studiju rec o prostoru, nesto mi sad pade napamet, ni antena za TV ne radi (bilo koja, ni jedna ne 'vata' nista!), zato smo i uzeli TotalTV! E jesam malo glup! :)) Ali samo Mail pa nisam obracao paznju... 'ebiga... :)

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: GSM internet preko mobilnih provajdera, valja li sta ?29.07.2011. u 08:21 - pre 155 meseci
Slicno je i sa telenorom, kao neogranicen protok, ali kad potrosis odredjene mega(giga)bajte brzina je manja od dial up-a.

A sama brzina interneta veoma varira, ali u proseku oko 80KB/s
 
Odgovor na temu

milomirp
Milomir Petrovic
Belusic

milomirp
Član broj: 38179
Poruke: 215
87.116.155.*



+22 Profil

icon Re: GSM internet preko mobilnih provajdera, valja li sta ?06.08.2011. u 07:23 - pre 154 meseci
Sve zavisi od toga koliko bazna stanica stabilno radi,koliko je u kom trenutku opterecena i da li ima konstantno 3G mrezu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: GSM internet preko mobilnih provajdera, valja li sta ?

[ Pregleda: 1981 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.