Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6333 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca29.07.2011. u 15:36 - pre 155 meseci
Citat:
ventura: Pa ništa se ne dešava, kakve ti imaš veze sa poreklom nečijeg tuđeg novca.


Pa, nisam pravnik ali mislim da i te kako ima veze poreklo novca koje se koristi, kako privatno tako i za poslovnu upotrebu. Ja sam imao dva slucaja i savetovano mi je da to ne radim, odnosno da ne uzmem pare koje su sumnjivog porekla. Savetovao me advokat koga sam zvanicno angaovao po pitanju otvaranja firme. Drugi slucaj je nebitan jer je bila rec o kes parama koje bi dobio za moj posao ali i to mi je savetovano da ne radim (iako se radilo o relativno beznacajnoj sumi). Elem, dobio sam ponudi da mi covek pozajmi nekoliko stotina hiljada (dosta stotina hiljada ali manje od milion) eura za posao koji sam hteo da otvorim. Sve legalno, na legalan nacin bi dobio, na legalan nacin iskoristio, na legalan nacin bi vracao dug... sve po zakonu! Posto je ipak, za nase prilike, bila rec o velikoj sumi, naravno da sam se konsultovao sa advokatom kako to uraditi, koga sve i na koji nacin angazovati, kako uvesti 'masineriju' koja je neophodna za posao.... Znaci sve sto je o tome i radi toga... I odmah na pocetku je nastao problem oko toga "kakvo je poreklo novca koji je osnova celog posla"! Sad pricam, odnosno prepricavam ukratko kako mi je objasnjeno. Dakle, ako bi doslo do toga da neko proverava i utvrdi se da je novac na bilo koji nacin stecen nelegalnim putem ne samo sto bih ja ostao bez tog novca vec bi kao prvo bila blokirana svaka aktivnost koja bi bila vezana za taj novac, ako bi se dokazalo da je to tacno ne samo sto bi mi sve bilo oduzeto nego bi ja sigurno bio tretiran kao neka vrsta saucesnika i bio bi procesuiran po tom osnovu. Saucesnistvo nije samo ono sto se uobicajeno misli u stilu "neko je nesto uradio zajedno sa nekim pa je on saucesnik". Pojam "Saucesnik" je pravno podrazumevan pod mnogo vise varijanti nego sto se misli. Ja sam to proverio kod, sve ukupno, cetiri advokata (kojima je to uza specijalnost) i svi su, ukratko, bili u fazonu "To Vam nikako ne preporucijemo da radite"! Razlika izmedju njih je bila neznatna, radilo se o sitnicama koje nisu bitne za ishod bilo cega!

To je moje licno iskustvo. U svakom slucaju, nista ne raditi bez angazovanja advokata, ne prijateljskog razgovora nego angazovanja advokata "za pare" da bi se dobila validna informacija. Prijateljskih saveta sam se bio naslusao dosta i bio sam samo sve 'zbunjeniji' svakom novom informacijom, sve dok nisam izvukao kintu! Kostalo me dosta ali sam sad miran jer nisam olako usao u nesto sto me moglo dovesti u veoma nezgodan polozaj po raznim pitanjima, a to narocito u danasnje vreme nikome ne treba koliko god nesto primamljivo i jednostavno zvucalo ili izgledalo!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-114.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca29.07.2011. u 15:57 - pre 155 meseci
hmmmm, evo pao mi je na pamet primer hippo alpe adria banke, koja je dokazano prala lovu za neke likove
da li po tom osnovu (sto je imala u svom kapitalu prljavu lovu) njeni kreditori, ili ako je bila investitor nekim osobama mogu da stradaju?

ili drugi primer, imas "poluotvoren" inv. fond, mogu da udju ljudi iz vana,al ne moze bilo ko, i tako sticajem okolnosti, u taj inv. fond osoba koja prodaje kokain ubaci 1 mil
ti od tog fonda uzajmis lovu za pokretanje posla

da li ti onda mozes da najbs?
da li ostali clanovi fonda (koji se verovatno ni ne poznaju medjusobno, nikada se nisu sreli) mogu da najbu?

ako je u svim slucajevim odgovor da (u negativnom kontekstu), na koji nacin onda doci do pocetnog kapitala?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca29.07.2011. u 16:38 - pre 155 meseci
@Sceka:
Ili tvoj advokat nije dobro razumeo o čemu se radi, ili ti nisi dobro razumeo svog advokata.

Keš pozajmice između dva fizička lica su najnormalnija i totalno legalna stvar. Ti ako pozajmljuješ od prijatelja novac, ne moraš da znaš da li je on došao do novca tako što je opljačkao banku, ili je nasledio od tetke iz Nemačke, niti to tebe treba da zanima. Tebe treba da zanima da vi legalno u sudu overite taj ugovor, kako bi obe strane bile zaštićene, i to je to.

Primer, ti si pozajmio 120.000 evra, i u ugovoru stoji da ćeš novac vratiti u naredne 3 godine u 6 rata. Ti uložiš taj novac u posao (ili već uradiš sa njim šta si planirao), međutim nije došlo vreme ni za prvu ratu, tvog prijatelja uhapse zbog pljačke banke i on prizna da je deo novca dao tebi. Sasvim je sigurno da bi te policija dobrano izgrilovala na jednom maratonskom saslušavanju kod njih u stanici, ali na kraju kada bi videli da ti stvarno nemaš ništa sa pljačkom, i da si zaista samo od njega pozajmio novac koji si dalje uložio i treba da vratiš, pustili bi te.

U međuvremenu tom tipu imovina biva zamrznuta, uključujući i potraživanja od tebe. Sud donosi rešenje o trajnom oduzimanju, i tvoj ugovor sada ne glasi na prijatelja već na državni budžet, i rate koje uplaćuješ uplaćuješ u budžet.

I to je sve, ni više ni manje.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca29.07.2011. u 18:17 - pre 155 meseci
Citat:
ventura: @Sceka:
Ili tvoj advokat nije dobro razumeo o čemu se radi, ili ti nisi dobro razumeo svog advokata.

Keš pozajmice između dva fizička lica su najnormalnija i totalno legalna stvar. Ti ako pozajmljuješ od prijatelja novac, ne moraš da znaš da li je on došao do novca tako što je opljačkao banku, ili je nasledio od tetke iz Nemačke, niti to tebe treba da zanima. Tebe treba da zanima da vi legalno u sudu overite taj ugovor, kako bi obe strane bile zaštićene, i to je to.

Primer, ti si pozajmio 120.000 evra, i u ugovoru stoji da ćeš novac vratiti u naredne 3 godine u 6 rata. Ti uložiš taj novac u posao (ili već uradiš sa njim šta si planirao), međutim nije došlo vreme ni za prvu ratu, tvog prijatelja uhapse zbog pljačke banke i on prizna da je deo novca dao tebi. Sasvim je sigurno da bi te policija dobrano izgrilovala na jednom maratonskom saslušavanju kod njih u stanici, ali na kraju kada bi videli da ti stvarno nemaš ništa sa pljačkom, i da si zaista samo od njega pozajmio novac koji si dalje uložio i treba da vratiš, pustili bi te.

U međuvremenu tom tipu imovina biva zamrznuta, uključujući i potraživanja od tebe. Sud donosi rešenje o trajnom oduzimanju, i tvoj ugovor sada ne glasi na prijatelja već na državni budžet, i rate koje uplaćuješ uplaćuješ u budžet.

I to je sve, ni više ni manje.


Pa pazi, cetiri (4) advokata sam platio da dobijem tacan, validan, odgovor jer je rec o 750.000 eura, a to nije mala svota da bi se verovalo nekom, recimo, sa nekog foruma! Odgovor koji je baziran na zakonu ove drzave, na istom zakonu koji vazi za sve nas i vazeci je! Da li je moguce da cetiri advokata ne razumeju sta im se kaze ako sam im jednostavno ispricao, kao i ovde na forumu, i podneo sva dokumenta koja sam prikupio a vezana su za posao koji sam hteo da pocnem da radim a baziran na pozajmici od nekoga?! I sta sam ja to mogao pogresno da razumem ako su mi sva cetvorica (4 advokata) isto rekla?! Ili mislis da sam intelektualno na nivou debila jer samo tako mogu da razumem sta pricas?! Ili si ti advokat koji koristi neke druge zakone, ili ne zivimo u istoj zemlji, ili... ako si u uopste advokat ili samo neko ko voli da o necemu prica na forumu. Ne razumem te nikako?! :)) Ja pricam o licnom iskustvu a na bazi cega ti pricas?! Pa samo u stampi i na svim medijima, da ne govorim o Internet-u slucajeva koliko hoces o oduzimanju svega i krivicnom gonjenju svakoga ko je u to umesan (ne pricamo o tome koliko ko zaglavi i na koji nacin po neko to resi, to je druga prica i glupo je o tome pricati). A ti to tako olako u stilu "Ma pozajmi od bilo koga i pravi se lud a ako te bilo ko pita kazi nemam ja pojma, majke mi, i ne zanimame"!!! :) Malo neozbiljno, priznaces?

@Horvat

Ne znam nista o Investicionim Fondovima, nije u sveri mog interesovanja tako da ne mogu nista o tome da kazem.

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-116.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca29.07.2011. u 18:36 - pre 155 meseci
@sceka, a kakva je pravna razlika da li lovu zajmis od fizickog lica (pere peric) ili od pravnog lica (banka ili inv. fond)?

i onda, od koga pozajmiti lovu ako nemas za pocetak?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca29.07.2011. u 18:37 - pre 155 meseci
@Sceka:

Zakon funkcioniše po sledećem principu:
Ako nešto nije eksplicitno zabranjeno, onda je dozvoljeno.

U zakonu nigde ne stoji da zajmoprimac mora ispitivati legalnost novca, niti da zajmodavac mora zajmoprimcu dokazivati poreklo novca. Prema tome, zajmodavac nema ništa sa poreklom i legalnošću novca koji je primio od zajmodavca.

Ako idemo tvojom logikom, i neki pljačkaš oroči novac u banku, onda bi u problemu bili i banka i svi njeni klijenti koji bi po tvojoj logici bili saučesnici u kriminalu. Ne ide to tako.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca29.07.2011. u 19:14 - pre 155 meseci
Citat:
Horvat: @sceka, a kakva je pravna razlika da li lovu zajmis od fizickog lica (pere peric) ili od pravnog lica (banka ili inv. fond)?

i onda, od koga pozajmiti lovu ako nemas za pocetak?


Nema pravne razlike kad je rec o novcu cije je poreklo nelegalno, svi su u istom 'kosu'! Razlika je samo u tome kako se i koliko dugo neko "pokriva" dok ne bude konstatovano poreklo takvog 'nelegalnog' novca! Ako novac zajmis od privatnog lica brze ide sve zato sto je jednostavnije utvrditi sve cinjenice koje su relevantne u vezi toga! Ako novac zajmis od pravnog lica vise vremena treba za utvrdjivanje relevantnih cinjenica jer je uzasno puno kako pravnih tako i tehnickih i slicnih zackoljica koje odlazu konacna saznanja, sa akcentom na konacna jer su uglavnom negativna ako postoji i najmanja sumnja na pocetku celog procesa. Kako god okrenes, sto se tice zajma od pravnog lica tu si dosta mirniji jer se pokazalo da previse dugo traje (do neisplativosti) ali i to zavisi kolika je ta neka 'pravna osoba'! Sto je vece 'Pravno Lice', sto podrazumeva velicinu u smislu svega od broja zaposlenih preko komplikovanosti papirologije koja je neophodna za rad pa sve do finansijskog stanja, to je teze bilo sta otkriti, mislim na bilo kakvu nepravilnost iako smo svedoci da se to danas radi i to puno. Jednostavno - ako je rec o maloj firmi, lako i brzo moze sve da se ispita i kraj, ovakav ili onakav. Ako je rec o velikoj firmi, ili jako velikoj firmi (fondu, banci...) onda mozes zamisliti koliko moze biti komplikovano sve a narocito trazenje "igle u plastu sena" a to se svodi na to!

Novac pozajmiti od nekoga ko ima legalno stecen taj novac a voljan je da ti pozajmi ili od sto vece 'firme' i to isto ako je voljna da ti pozajmi tako da ti se isplati (pozajmljivacu se uvek isplati, na ovaj ili onaj nacin, niko, ali bas niko nije lud da pozajmljuje pare zato sto ima dobru dusu!).


Citat:
ventura: @Sceka:

Zakon funkcioniše po sledećem principu:
Ako nešto nije eksplicitno zabranjeno, onda je dozvoljeno.

U zakonu nigde ne stoji da zajmoprimac mora ispitivati legalnost novca, niti da zajmodavac mora zajmoprimcu dokazivati poreklo novca. Prema tome, zajmodavac nema ništa sa poreklom i legalnošću novca koji je primio od zajmodavca.

Ako idemo tvojom logikom, i neki pljačkaš oroči novac u banku, onda bi u problemu bili i banka i svi njeni klijenti koji bi po tvojoj logici bili saučesnici u kriminalu. Ne ide to tako.



Ne mora niko da ide mojom logikom jer ja ne pricam o mojoj logici nego pricam o savetu Pravnika kojem je to Posao Da Zna! Znaci, to su neke stvari koje ja ne dozvoljavam da zavise od 'necije logike' ili 'necijeg nacina razmisljanja'! Ako pozajmim stotine hiljada eura sta ce se desiti ako pitam tako nekoga "Ti rece nema veze a ja te poslusao pa sad ni para ni slobode ni nicega"? A onda da se zadovoljim odgovorom "J**iga, ja sam mislio da nema veze, izvini!"?! :))) Vidis li razliku? Zato sam te i pitao jesi li ti advokat ili neko ko voli o tome da prica na forumu na bazi licnog razmisljanja (ma kako dobro bilo, moze da bude i najbolje na svetu ali je to samo licno misljenje i red je da se makar samo i napomene to da je tako).


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca29.07.2011. u 23:30 - pre 155 meseci
Citat:
Sceka: Ne mora niko da ide mojom logikom jer ja ne pricam o mojoj logici nego pricam o savetu Pravnika kojem je to Posao Da Zna! Znaci, to su neke stvari koje ja ne dozvoljavam da zavise od 'necije logike' ili 'necijeg nacina razmisljanja'! Ako pozajmim stotine hiljada eura sta ce se desiti ako pitam tako nekoga "Ti rece nema veze a ja te poslusao pa sad ni para ni slobode ni nicega"? A onda da se zadovoljim odgovorom "J**iga, ja sam mislio da nema veze, izvini!"?! :))) Vidis li razliku? Zato sam te i pitao jesi li ti advokat ili neko ko voli o tome da prica na forumu na bazi licnog razmisljanja (ma kako dobro bilo, moze da bude i najbolje na svetu ali je to samo licno misljenje i red je da se makar samo i napomene to da je tako).

Nisam advokat, ali finansije i rad sa dotičnima mi spadaju u maltene svakodnevni posao tako da imam neke osnovne uvide u to kako naše zakonodavstvo funkcioniše.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca30.07.2011. u 18:31 - pre 155 meseci
Citat:
ventura: Nisam advokat, ali finansije i rad sa dotičnima mi spadaju u maltene svakodnevni posao tako da imam neke osnovne uvide u to kako naše zakonodavstvo funkcioniše.


Pa onda navedi adekvatan slucaj koji ce coveku konkretno da pomogne. Samo 'misljenje' je nedovoljno 'ozbiljno' jer je, uglavnom, rec o velikim svotama novca da bi se bilo cije 'samo misljenje' uzelo recimo kao osnov pokretanja bilo cega. Druga je stvar ako ti neki advokat koga si angazovao po tom pitanju kaze njegovo misljenje, to je onda validno jer se predpodstavlja da je advokat merodavan da ga da. Pa cak i onda ako imas njegovo napismeno misljenje (overeno) da je ok a ispostavi se da te povezu, i to dokazu, sa nelegalno stecenim novcem, opet ces odgovarati bez obzira sto si 'pokriven' advokatskim savetom (u tom slucaju cak i taj advokat ce da odgovara).

Pazi, ne pricam ni ovo napamet. Imam 'sarenoliki' krug prijatelja i poznanika pa i ovo sto sam malocas rekao sledi iz nekih slucajeva kojima sam prisustvovao... I kad je idealno vreme mora covek nenormalno obazrivo da pristupa svemu sto se i u najmanjem postotku mogucnosti sukobljava sa zakonom, a kamoli u ova 'smutna' vremena gde je 'covek coveku vuk'... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca30.07.2011. u 18:41 - pre 155 meseci
@Sceka:
Ja mogu da kažem samo svoje mišljenje koje neko može a i ne mora da uvaži. Ne želim da izmišljam priče o kojekakvim bajama koji pozajmljuju 750 hiljada evra tek tako na lepe oči...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca30.07.2011. u 19:29 - pre 155 meseci
Citat:
ventura: @Sceka:
Ja mogu da kažem samo svoje mišljenje koje neko može a i ne mora da uvaži. Ne želim da izmišljam priče o kojekakvim bajama koji pozajmljuju 750 hiljada evra tek tako na lepe oči...


:) Ako mislis na mene, nije bajka, ni rec nije izmisljena, toliko kosta oprema i sredjivanje studija koji sam hteo da otvorim. Ja sam u muzici, profesionalno, tolike su cene, i to je prilicno skromno... Nikada ne lazem kad je o meni rec, pa inace retko lazem jer nemam potrebe, a imam dovoljno godina da mi iskustvo govori da nema svrhe lagati. Naravno, ne ubedjujem nikoga niusta, stalno to ponavljam, ali kad iznosim licno iskustvo onda je to licno iskustvo a ne mastarija. Sad trenutno radim u par studija u kojima oprema vredi otprilike toliko a u jednom oprema vredi vise od milion eura. Takav mi je posao.

Da... Iza mene je tridesetogodisnje iskustvo snimatelja i producenta a i jos sto sta sto je i te kakva garancija...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca30.07.2011. u 19:40 - pre 155 meseci
Ne sumnjam uopšte da muzički studio toliko košta, ono u šta sumnjam je da postoje baje koje tek tako istresu 750 hiljada na sto i pozajme nekome...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca30.07.2011. u 20:08 - pre 155 meseci
Citat:
ventura: Ne sumnjam uopšte da muzički studio toliko košta, ono u šta sumnjam je da postoje baje koje tek tako istresu 750 hiljada na sto i pozajme nekome...


Pa ok, glupo je sto sam i ovo do sada rekao. U pravu si ti.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pitanje u vezi legalnosti pozajmljenog novca

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6333 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.