Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik

elitemadzone.org :: AutoZone :: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22969 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
*.PPPoE-5680.sa.bih.net.ba.

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik31.07.2011. u 21:16 - pre 154 meseci
Tek sam položio vozački ispit. Naravno sve od prve i A i B kategoriju. Tako da sam za mjesc dana od čovjeka koji nikad nije vozio ništa na 4 točka. Položio vozački i kupio sebi auto mazda 121. I napravio sam u nekih 20 dana od kako vozim nekih 2450km.

Naravno živim u Bosni i putevi su ovdje divota. To je milina voziti, posebice ako imas kamen u bubregu. Putevi i u gradu i u selima koje jea često posjećujem nisu ništa posebno dobri.

Tako da se bavim idejom poslije nekih mjesc dana vožnje. Prvo da kupim slijedece auto i da to auto bude terenac. Gledao sam oglase ali svi terenci su kupu naj nize oko 3000 eura.

Međutim za oko mi jazapala lada niva kao auto sa dosta potencijala i za gradsku i off road voznju.

Ja imam barata koji ima veliku atomehaničarsku i limarsku radionicu i mogao bi tu da odradim kompletno sređivanje jedna polovne nive. Takođe i ugradnu plina bi mogao da završim na jednom mjestu.

E sad me interesuju vaše preporuke dali je ovo doba ideja ili ne.

P.S mislim da Nivu koju kupim. Rastavim na stastavne djelove. Pjeskarenje karosrije šasije zaštita farabnje u SMB boju sređivanje mehanike presvlaka sjedišta. Znači tuto kompleto

 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.masko.rs.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik31.07.2011. u 21:27 - pre 154 meseci
Ako izuzmes posebnu sortu zaljubljenika u nivu, uglavnom je hvale oni koji je nisu vozili.Niva je smislena kupovina ukoliko ides bas na teren a nisi pri parama.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
*.PPPoE-5680.sa.bih.net.ba.

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik31.07.2011. u 21:39 - pre 154 meseci
Vjerovatno si u pravu. Trebao bi malo sjest da je vozim nečiju tuđu. Pa da onda kažem da ili ne da kupim ladu nivu.
 
Odgovor na temu

milovanmaric
milovanmaric
MElektro
Cacak

Član broj: 218769
Poruke: 315
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik31.07.2011. u 21:43 - pre 154 meseci
Pa ako imas i snegove, kao sto ih i imas na Romaniji, Lada Niva je dobar pogodak, posebno ako budes zimi obilazio seoska podrucja.

I naravno, rasturi je da lima, ispeskari i dobro zastiti, prefarbaj, mehaniku utegni, ugradi plin, i bolje od toga za sumske vrleti i zimske puteve, pored bagera i tenka neces naci.

I uzmi ovu sa troje vrata, nemoj onu produzenu sa pet vrata.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
77.243.20.*



+292 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik31.07.2011. u 21:57 - pre 154 meseci
Osim krstaka i prirubnice izduvne grane nema potrošni materijal
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
*.PPPoE-5680.sa.bih.net.ba.

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik31.07.2011. u 22:05 - pre 154 meseci
A kakva je ovako za čaršije kraće relacije. Većinom ovdje po Bosni Tuzla Bijeljina okolna sela.

Idem i na fakultet u Tuzli mada tuzla puna nekih rupa ležećih policjaca (narod nije normalan) tako da me interesuje i ta strana priče. Gradska vožnja
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.masko.rs.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik31.07.2011. u 22:29 - pre 154 meseci
Veoma neekonomicna i podjednako neudobna.Za tu namenu ti je auto koji vec imas daleko bolje resenje.Niva je OK kupovina ukoliko se mora ici na teren, a budzet za nabavku vozila je ogranicen.

[Ovu poruku je menjao pri3rak dana 31.07.2011. u 23:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik01.08.2011. u 01:55 - pre 154 meseci
Za Balkanske puteve i stramputice taj se auto pokazao sasvim dorastao.Delovi su jeftini, izdrzljiva je, tamo gde ona prodje tesko da ijedan danasnji fensi terenac moze da joj pridje.Ukoliko je iole odrzavana taj auto ce te posluziti odlicno.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik01.08.2011. u 06:29 - pre 154 meseci
Lada niva je dobar auto za sve prilike, osim ako ne voliš da se trkaš :)

Daleko je od toga da ćeš da odvaljuješ bubrege.

Pogledaj malo i suzuki samuraja. I to je yanimljiv autic, a kod vas ih ima bas po povoljnim cenama.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
31.176.207.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik01.08.2011. u 07:27 - pre 154 meseci
Pa kontam i samuraja fin je autic. Vidim benzin motor. Ima ih kako sam ja razumio par vrsta. Meni se sviđa onaj sa tvrdim krovom.

Kad bi uzeo i samuraja i njega bi rastavio u tiftike i sredio.
Takođe sam gledao Suzuki jiminy. Sviđa mi se taj autić pravo takođe su 4X4 samo su malo novijeg datuma i mnogo su fini.

Kažu da je lada generalno smeće ali mislim ako je ja ja rastavim povarim gdje i šta treba da će da bude ko curica. Motor kada se sredi ugradi plin ako već nema. Trebalo bi i da bude jefina. Neka troši plina 15 litara šta ima veze kad je plin 1,05KM bar ovdje u Tuzli.

Takđe i samuraj dosta je to staro auto tako da su vjerovatno svi pirmjerci truhli i malo dotrajali. Ali da se da srediti bogami da. Bar je šmigl papir i boja i radna snaga danas jeftina.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.masko.rs.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik01.08.2011. u 08:19 - pre 154 meseci
Citat:
Kažu da je lada generalno smeće ali mislim ako je ja ja rastavim povarim gdje i šta treba da će da bude ko curica.

I jese i nije, zavisi sa koje strane gledas.I kad je rasturis i sredis, i tako sredjene ce stalno patiti od niza sitnica koje ce te stalno okupirati, jer su delovi kojima ces je srediti, iako veoma pristupacni neujednacenog kvaliteta i predstavljaju formu lutrije.Sa ladama ces se generalno namenjati razvodnih kapa, bobina, naservisirati alansera, alternatora, nazezati sa pumpama za gorivo, namenjati termodavaca, releja, tabli sa osiguracima, manzetni, nalivnih creva itd.... Ljudi koji ih malo bolje znaju,a voze (i vole), gomilu nekih od tih sitnih delova stalno nose sa sobom, jer bukvalno ne znas kad ce da odapnu.Nekad traju dugo nekad neverovatno kratko.Problem sa ladama na nasem podrucju sto su rasprostranjeni u prosecnom plebsu, sto u uglavnom znaci da su lose/nikako odrzavane.Ljudi ovde imaju nekad cudnu ambiciju, da ne odrzavaju kola, a da ona rade besprekorno.

U svakom slucaju pokusaj da nadjes neki primerak i provozaj.Ja ono po asfaltu stvarno ne bih zeleo da vozim svaki dan.Uopste nije u pitanju startnost, niti brzina, pogotovu ne fenserski utisak.Auto je veoma neudoban i potpuno nezahvalan za takav tip voznje. Isto tako potrosnja od 15+ (a to + varira od primerka) je neisplativa.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik01.08.2011. u 09:15 - pre 154 meseci
Razmisli i o Fiat Pandi 4x4
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
31.176.207.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik01.08.2011. u 10:14 - pre 154 meseci
Pandu 4X4 sam gledao da kupim kao prvo auto. I odem vidim par primjeraka ovdje u okolini naracno otišao sam i da Sarajeva da vidim jednu običnu ali 2002 godište. Ma nikako mi se to auto nešto psolije par viđenih primjeraka ovdje u Bosni ne sviđa. Strahovito su loše održavana.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
31.176.207.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik01.08.2011. u 10:19 - pre 154 meseci
Naravno salzem se sa vama auto nije za grada. Ja malo hodam po gradu sa autom bar po Tuzli gdje ima dosta semafora idem zavkačim se ali da sam svaki dan po gradu nisam.

Mada nešto kontam bilo bi i lijepo imati pravog terenca u gradu na putu. Ja sam svog kontao da ofrabam u vojnu maslinasto sivu i da mi ovdje jedan umjetnik nacrta na vratima velike petokrake zvjeze. Unutra crvne oivčene naranđžastom ono pravo komunističko auto.

Sa druge strane treba bit realan auto ovaj nije za grada. Da mi je da provozam jednu makar jedno 20 kilometara da vidim kakv je osjećaj.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
31.176.207.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik01.08.2011. u 10:25 - pre 154 meseci
Kaži te mi jel ima lada niva koaj ima servo volan. Ili ako nema servo jel se može na ladu 90 na primjer godište ugraditi servo.
 
Odgovor na temu

milovanmaric
milovanmaric
MElektro
Cacak

Član broj: 218769
Poruke: 315
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik01.08.2011. u 14:11 - pre 154 meseci
I htedoh da ti spomenem volan, jedan moj poznanik je kupio novu pre 5 godina, i jako je zadovljan sa autom u nacelu, ali je rekao da za njegov ukus ima dosta lufta u upravljacu, sad nije da ti moras da je juris volanom dok je vozis, ali dosta mora da radis volanom na pravcu za male korekcije pravca. Sad da li je bas na svim tako, to moras pitati nekog ko je i ima, ja se jesam vozio u par njih, i nisam imao zamerke. Misli da su nove cca sad nesto preko 8 000 EURO.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik01.08.2011. u 15:15 - pre 154 meseci
Lada niva je neopjevano g o v n o.
Posle par sati voznje sa nivom automatski moras da ides na spavanje jer si sav slomljen kao da si kopao... Ko je kupi novu iz prodavnice mora joj zamijeniti jedno 50 stavki odma prvi dan da bi mogla normalno da se vozi neko vrijeme... (ako zanemarimo detalje kao sto su magla od farbanja po felnama i slicno na novom autu) trebalo bi joj zamijeniti gume, svjecice, kablove, razvodnik kapu i rotor, ulje i filter ulja, ulja u diferencijalima, benzinsku pumpu i filter, ulje u reduktoru, klinasti kais... o pucanju u trapovima (mijenja se ogroman dio stvari odma prvi dan) i o samoj elektrici i elektronici necu ni da kucam...
Kad se to tako uradi onda se moze voziti neko vrijeme ali ti hoces takav auto radjen i star 20 godina sa ugradjenim plinom pa mozes misliti sta te ceka onda...

Sto se tice suzuki samuraja on je relativno dobar i ne kvari se mnogo, ako ti odgovara ta velicina vozila... mada, ako bi me covjek sad pitao da se sjetim jednog terenca koji je gori od njega, nebi mogao. On je uz nivu najgori od svih terenskih vozila.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.masko.rs.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik01.08.2011. u 15:49 - pre 154 meseci
Preterujes i to povise :) Da je odlican nije, da je g o v n o nije ni to .Realno jedini terenac kojeg mozes kupiti novog za manje od 10k,a da zavrsava posao.Kako?Pa u skladu sa cenom.Da je neudoban i naporan za voznju jeste i to prilicno.Sto se pobrojanih zamena tice, mozes to menjati i vecinu ces promeniti samo na gore.Kod lada se originalni delovi drze sve dok rade, cima padnes na zamenske pocnes da igras lutriju u kojoj cesto gubis.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik01.08.2011. u 15:49 - pre 154 meseci
Citat:
On je uz nivu najgori od svih terenskih vozila.


Onda ti imas vrlo losu sliku o terencima :)

Kakva je po tvom misljenju/iskustvu Kia Sportage 2.0 ?
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
31.176.207.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik01.08.2011. u 15:58 - pre 154 meseci
Znači da sumiramo za čaršije gotov pa nije nikako. Ako hoću terneca onda lada niva pošto sam kao i 90% forumaša tanak sa lovom.

suzuki samurai isto mali ali isto kalsa nive.

hmmm meni daje terenac a da mi je polovan baš radi toga da ga sredim. Znači sve u svemu dobro treba razmisliti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Lada Niva; sređivanje i vožnja. Relativni početnik

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22969 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.