Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?

elitemadzone.org :: TechZone :: Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?

[ Pregleda: 43307 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chex74
Beograd

Član broj: 273031
Poruke: 14
89.216.33.*



Profil

icon Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?04.08.2011. u 12:29 - pre 154 meseci
Novo kupatilo i cuje se neko pistanje oko (ispod) bojlera. Pojavljuje se nacumicno tokom 24 casa i traje 5 do 10 sec. I tako vec par dana. U pitanju je Ariston slim 65l bojler.
Majstor koji je radio kupatilo je bio i nema pojma o cemu se radi. Doduse bio je kratko i doci ce ponovo :) , valjda. Probali smo sa sigurnosnim ventilom, da malo ispustimo vodu ali je ostalo isto.Desi se i sat vremena da se necuje pa onda opet krene. Sve radi normalno, dobar je pritisak, nema nikakvog brujanja ali to pistanje izludjuje :) . Ima li neko neku ideju?
 
Odgovor na temu

elbastb
masinac

Član broj: 175354
Poruke: 149
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?04.08.2011. u 15:30 - pre 154 meseci
Pokusaj s tim da zamenis sigurnosni ventil.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?04.08.2011. u 20:14 - pre 154 meseci
Sigurnosni ventil...zameni ga, i menjaj majstora.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

chex74
Beograd

Član broj: 273031
Poruke: 14
*.agroupm.com.



Profil

icon Re: Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?05.08.2011. u 12:49 - pre 154 meseci
Nesto sam ustanovio sigurno. Kad zavrnem ventil na kom je bojler, zvuk se vise nejavlja.
Moze li biti problem na gumici, da nije dobro legla ili tako nesto?
 
Odgovor na temu

ognjeni_zmaj
Vjekoslav Madzar
elektromehanicar
Novi Sad-Mosorin

Član broj: 247394
Poruke: 203
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?05.08.2011. u 13:06 - pre 154 meseci
Dobro si ustanovio,virbla sa pomenutom gumicom na ventilu stvara vibraciju koja šalje zvuk kroz cevi.Probaj da odvrneš ventil do kraja ili jednostavno-promeni virblu-uložak.
P.S.I kakav je to majstor koji ne zna šta bi to moglo bit,pa to i vrapci već znaju...
Popravlja sve osim karaktera-nema delova!
 
Odgovor na temu

chex74
Beograd

Član broj: 273031
Poruke: 14
*.agroupm.com.



Profil

icon Re: Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?05.08.2011. u 14:40 - pre 154 meseci
jedan matori zmaj, odradio je milion kupatila ali verovatno je vec suvise mator :)
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?09.08.2011. u 20:02 - pre 154 meseci
Sličan slučaj i kod mene. Stari bojler Končar(60 ili 70l), termostat klikće po propisu, grejač radi(nečujan), sigurnosni ventil radi, pritisak u slavinama normalan, ništa nigde ne curi, ništa ne smrdi, voda normalna, nigde ne udara struja i ne pecka, creva menjana prošle godine,
ali se povremeno javlja zvuk visine oko 1KHz(kao na TV-u kada su "tehnički problemi" ili kada se prekine emitovanje programa).
Traje 2-3 minuta, bez prekida, bez varijacija jačine, a na kraju ima "fade out" u trajanju od 2-3 sekunde. Nikakvi zvukovi pre i posle. Nikakav drugi zvuk u bilo kom trenutku, koji bi naveo na bilo šta.

Komšiji iznad sve ok, komšiji ispod sve ok. Sve ventile i slavine u kupatilu sam odvrtao i zavrtao po 100 puta, postigao ništa.

Sve je počelo u subotu ujutru, poslednjih 20 godina je bilo sve bez zvuka. Nekada se javi na 15 minuta, nekada se ne javlja po 3 sata. U nedelju se nije čulo ceo dan ništa.

Sumnjao sam na kamenac, ali me buni jer sam praznio bojler skroz(zavrnuo hladnu vodu na zidu i odvrnuo sigurnosni ventil i vruću na slavini) i opet se čulo posle nekog vremena.
Sumnjao sam i na pljuskove od pre neko veče, pošto je ove godine rađena fasada na zgradi i krov, a neki dan je bila prva ozbiljnija serija pljuskova, pa sam mislio da nešto negde možda ne zaptiva dobro, ali me zaista ni na šta ne asocira ovaj zvuk.
Ne znam više na šta da sumnjam.

Nije neka ozbiljna buka, može najnormalnije da se spava, ali ne može baš da se ignoriše u kupatilu.

Kakva su vaša razmišljanja ?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Allek
Aleksandar Allek
el.tehničar, železnice srbije
Čačak

Član broj: 290775
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?28.09.2011. u 10:05 - pre 152 meseci
e Borise borise, pa kakve veze ima sa kamencom to što si "praznio bojler" !?
kao prvo, to što si ti radio je čisto mlaćenje prazne slame...
da bi se ispraznio bojler (kupatilski tj visokog pritiska) potrebno je zatvoriti dovod vode, pa ispustiti vodu koja je pod pritiskom i onda skinuti grejač sa bojlera - samo tako će se totalno isprazniti bojler...
kada sve to odradiš videćeš šta će ti izaći iz bojlera, pored vode imaće i nešto kamenca ( mora ga imati ako ti je bojler toliko vremešan a nije nikada čišćen)
nakon skidanja grejača i pražnjenja kazana lepo se zavuče ruka u isti i dobro očisti preostali kamenac...
ukoliko nema fizičkih oštećenja na flanšni grejača i ako je grejač u redu - samo se zameni dihtung gumica i grejač vrati na bojler, za tu operaciju u zavisnosti od tipa bojlera potrebno je odredjeno iskustvo i zato bih ti preporučio da angažuješ nekog valjanog majstora...
ako se posle detaljnog čišćenja bojlera i dalje čuje pištanje pri radu (mada je to praktično nemoguće) onda treba tražiti neki drugi uzročnik pištanja...
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.3.*



+20 Profil

icon Re: Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?29.09.2011. u 20:14 - pre 152 meseci
Što Aleksander kaže prvo čišćenje bojlera (svakom bojleru to dobro dođe, neće se pogriješiti) zatim zamjena sigurnosnog ventila a na kraju možda i ventila predbojlera. Ići neki tim redom.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?29.09.2011. u 23:33 - pre 152 meseci
Hvala na pomoći, ja zaboravio na temu. Prestalo je pištanje posle nekoliko dana, ispostavilo se da kod komšije iz prizemlja postoje neki ventili i da je par dana ranije spuštao plafon, pa je neki majstor "zakačio" neki ventil pri postavljanju tih nekih lajsni i ne znam čega sve, a onda je ovaj primetio da odnekud kaplje voda i samo ga dotegao. Od tada se nijednom nije čulo ništa.
 
Odgovor na temu

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?03.04.2013. u 22:07 - pre 134 meseci
Tema otvorena posle mnogo vremena ali je problem sa bojlerom-toplom vodom.Bojler je kombinovani struja-grejanje.Zimi radi skoro sve vreme preko grejanja.Sada kada sam prebacio na struju,vrlo malo ima tople vode.Zagreje dosta dobro temperaturu ali se voda brzo potrosi,jedno tusiranje i gotovo a ranije 3 tusiranja i jos kojesta.Bojler star 5 godina.Problem je?
Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Zvuk (pistanje) iz (oko) bojlera?

[ Pregleda: 43307 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.