Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putin govori o novom SSSR-u

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin govori o novom SSSR-u

[ Pregleda: 3274 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Putin govori o novom SSSR-u04.08.2011. u 12:49 - pre 154 meseci


Ruski premijer Vladimir Putin smatra da je „moguće i vrlo poželjno“ spajanje Rusije i Belorusije i stvaranje jedinstvene države po ugledu na nekadašnji Sovjetski Savez. U Belorusiji ne dele to mišljenje.
Prema rečima predsednika ruske vlade takav korak „potpuno zavisi od volje beloruskog naroda“. Putin je to rekao u ponedeljak, u letnjem kampu mladih koji podržavaju politiku Kremlja na jezeru udaljenom 400 kilometara od Moskve.
Mladi okupljeni u logoru smatraju se „kadrovskom rezervom“ Rusije. U razgovoru Putin nije isključio ni mogućnost prisajedinjenja Rusiji Juže Osetije, koja se otcepila od Gruzije. Međutim i u ovom slučaju odluku mora da donesu tamošnji građani.
Samo predizborni manevar?
Ruski premijer je istovremeno predsednik stranke „Jedinstvena Rusija“ i namera mu je, prema svemu sudeći, da obezbedi više glasova iz nacionalističkog tabora, smatra Eberhand Šnajder iz Centra EU za Rusiju u Briselu: „Njegov cilj je da na izborima za Državnu dumu 4. decembra Jedinstvena Rusija dobije dovoljan broj glasova da obezbedi dvotrećinsku većinu.“
Sa takvom većinom bilo bi moguće promeniti ustav i omogućiti postupak za smenjivanje predsednika države. Do predsedničkih izbora, inače, ima sedam meseci i Putin se još nije izjasnio da li će se kandidovati ili ne. Na čelu zemlje bio je od 2000. do 2008. godine.
Prema mišljenju Mihaela Vinogradova iz fondacije Petersburška politika, Putin trenutno proverava teme za predizbornu kampanju.Kako u Rusiji postoji izvesna nostalgija za Sovjetskim Savezom izgleda da namerava da kod ljudi pobudi očekivanja da bi Rusija mogla da proširi granice. To bi mogao biti deo Putinove strategije za predizbornu kampanju, smatra ovaj analitičar.

vise na http://www.dw-world.de/dw/arti...er-Blic%20Online-2569-xml-mrss
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Putin govori o novom SSSR-u04.08.2011. u 13:15 - pre 154 meseci
Russia's President Vladimir Putin has described the collapse of the Soviet Union as "the greatest geopolitical catastrophe" of the 20th century.
25 April, 2005

http://news.bbc.co.uk/2/hi/4480745.stm


Ili si veliki ili nisi igrac. Konsolidacija moci i teritorije.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Putin govori o novom SSSR-u04.08.2011. u 17:48 - pre 154 meseci
a mi?! a mi?!

 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Putin govori o novom SSSR-u04.08.2011. u 17:56 - pre 154 meseci
Sta mi? Pa evo nas!


Puknite dusmani



Kad samo pomislim da sam nekad bio ubijedjen da Putin ima mozga...
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.mts.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Putin govori o novom SSSR-u04.08.2011. u 18:06 - pre 154 meseci
@yolja

U cemu je sirenje Rusije, na miran nacin, idiotski potez?

Sta onda je kreiranje EU? Kretenizam ?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Putin govori o novom SSSR-u04.08.2011. u 18:06 - pre 154 meseci
Jbg. kad je narod blesav, pa ne ceni prave vrednosti, demonstrirane nam od nasih strateskih partnera i prijatelja... :)





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Putin govori o novom SSSR-u04.08.2011. u 18:11 - pre 154 meseci
Citat:
Igor Gajic: @yolja

U cemu je sirenje Rusije, na miran nacin, idiotski potez?

Nisam siguran da njegov entuzijazam dijele i narodi u zemljama koje su sad nezavisne. To najvise odgovara Rusiji, ali ostali tu gube. I nisam pominjao dal je to idiotski ili ne. Samo sam rekao da sam nekad mislio da Putin ima mozga.
Najsmjesnije u svemu tome je ova crvena tackica na Balkanu, bez kopnene veze do svojih saveznika... glupo da gluplje ne moze biti

Citat:
Sta onda je kreiranje EU? Kretenizam ?

Zavisi, za tebe mozda jeste... Kao sto rekoh, ni stvaranju novog CCCP-a nisam davao epitete, pa ne znam odakle ti misljenje da je kreiranje EU kretenizam.

@a1200
Vidis kako znas, kad malo otvoris okice. Znaju ljudi da odaberu strateske partnere i da nadju zajednicki interes. A ti samo naprijed, u evroazijske integracije
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Putin govori o novom SSSR-u04.08.2011. u 18:45 - pre 154 meseci
Citat:
yolja624: Sta mi? Pa evo nas!



Jao ovaj Press, kakav BS od novina :D

Citat:
Sve je usklađeno sa propisima EU

Direktor Direkcije za evropske integracije BiH Nevenka Savić kaže da je u ovom trenutku teško dati preciznu ocenu kako bi se eventualni ulazak RS u Evroazijsku uniju odrazio na put BiH prema EU i NATO.



Srbiji je svejedno, ionako ni do sad nije iskoristila povlastice za izvoz dobijene od Rusa i od EU, u NATO nece, a Rusi preko Bugarske i Rumunije ce tesko stici, osim ako nemaju neki teleport.


01:10:47
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Putin govori o novom SSSR-u04.08.2011. u 19:17 - pre 154 meseci
Ma samo nas geografija za*e*ava, inace volju imamo.

Citat:
... a Rusi preko Bugarske i Rumunije ce tesko stici, osim ako nemaju neki teleport.

Zar nemaju? E sad si mi pokvario dan...
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Putin govori o novom SSSR-u04.08.2011. u 20:32 - pre 154 meseci
"Sto je babi milo, to joj se i snilo"... Rusija ce pre u EU i/ili NATO nego sto ce sastaviti SSSR
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Putin govori o novom SSSR-u04.08.2011. u 21:05 - pre 154 meseci
ne znam da li ste primetili da sve zemlje koje se takmice sa zapadom ili su mu manje vise konurenti kao npr Rusija-vojno, Kina-ekonomski, Arapi-demografski, manje vise imaju diktature. Po mom misljenju to je zato sto zapadu savrseno odgovara demokratija gde onda nesmetano ometa razvoj zemlje preko raznih lobija, nvo, zatim potkupljivanjem funkcionera i drugo. Svakog Americkog predsednika pa i ovog sada pitaju sta ce biti sa Kubom, ali Barak kaze da ce se on truditi da Kuba izabere demorkatiju. I zaista. Kuba cim se otvori je gotova. Americka vojna, kulturna i ekonomska nadmoc pobedice potpuno ovu zemlju tj. uradice sta hoce.

Cilj zapada je i trajno neutralisanje Rusije i njeno eventualno cepanje. Sa nestankom Rusije kao bitnog faktora ceo Slovenski svet bi veoma nastradao jer mnogi zapadni analiticari vec odavno tvrde da Sloveni zauzimaju i suvise puno geografije. U tom smislu zapad ce iz petnih zila kao nulti prioritet pokusati da spreci obnovu SSSR.

Jos je knezu Mihajlu, pre nekih 150-tak godinica, jedna britanska novinarka rekla da nas Englezi video kao male Ruse i koliko im smeta Rusija u Evropi toliko im mi smetamo na Balkanu. Ovo je bolna cinjenica za sve Srbe koji sasvim legitimno biraju da ne zele da budu sa Rusijom. Problem dakle nije reci- mi nismo za Rusiju, vec naterati zapad da nas prihvati. I evo vidite sta se desava i danas je isto kao i pre 150 godina. Znaci mi se iz petnih zila trudimo, ispunjavamo sve uslove i opet nista.

Bice nam tesko, ali i nasim starima je bilo tesko. To je nasa sudbina, mi smo mali narod, okruzeni smo velikom silom koja na s prezire i neprihvata, a Rusija nam nista konkretno ni ne nudi.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Putin govori o novom SSSR-u04.08.2011. u 21:25 - pre 154 meseci
Mi se trudimo?! Kako, jel' tako sto nista ne radimo, ili sto nista ne radimo kako treba?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Putin govori o novom SSSR-u05.08.2011. u 07:58 - pre 154 meseci
Pa dobro, polako ali sigurno idemo ka 1984'oj Eurasia se nece napraviti sama

Ljudi su se previse razmahali nacionalno a to nema rezona da opstane na duze staze ako nemas dovoljno resursa (sto ukljucuje i teritoriju) da se odbranis od svakog napada, dolazi vreme vece krize jer ako se energenti i strateski resursi (ukljucujuci vodu) ne rese u narednih 20ak godina bice veoma zeznuto a narocito onim nacio prcvarnicima koji poseduju neke od tih resursa. imho, takvima je bolje da osmah sad odluce kojem ce se carstvu prikloniti pa mzoda i uspeju da zadrze neke kulturne autonomije i opstanu kao nacion.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Putin govori o novom SSSR-u07.08.2011. u 14:02 - pre 154 meseci
Cudni su putevi CCCP-a

zajednicka parada Vermahta i Crvene Armije

Snimak zajednicke parade

Naravno, saradnja Vermahta i CCCP-a se nastavila.
Zanimljiv razvoj situacije se desio 1944 godine, kad su Poljaci podigli Varsavski ustanak ne bi li oslobodili Varsavu.
Jedinice Crvene Armije su bili na par stotina metara od obala Visle, na samom prilazu Varsavi. Tada je Staljin dopustio da se varsavski ustanak 1944 pretvori u unistenje poljskih ustanika, umjesto da im pomogne. Jedinice Crvene Armije su zaustavljene u napredovanju, da bi Njemci imali dovoljno vremena da uniste Poljake. Najtuznije je to sto Rusi nisu dozvolilli americkim i engleskim avionima da koriste ruske aerodrome, kad su ovi pokusavali da airdrop-om dostavljaju MTS i sve drugo potrebno Poljacima u borbi protiv Njemaca. Postoje svjedocenja da su Rusi tad napadali i obarali americke bombardere koji su nosili pomoc Poljacima.

Slicnost sa oslobodjenjem Beograda je velika. Razlika je u tome sto Poljski ustanici nisu bili komunisti za razliku od partizana u Jugoslaviji koji su bili komunisti. Pretpostavljam da su cetnici pokusali da, u sadejstvu sa Crvenom Armijom, oslobode Beograd, stigla bi ih slicna sudbina kao Poljake.

Samo su interesi vjecni... nema prijatelja!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin govori o novom SSSR-u

[ Pregleda: 3274 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.