Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USA credit rating degradiran sa AAA na AA+

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18515 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 11:54 - pre 153 meseci
Upravo gledam film pa otuda i pitanje. Malo mi nije bilo jasno kako je moglo da trazi (i dobije) stvaranje zakona po kome neki derivati ne bi bili regulisani? Mislim, kao kada bih trazio da pojedine banke nemaju pravo da zakljucavaju nocu, samo da bih ja lakse odneo pare.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 12:38 - pre 153 meseci
Princip slobodnog trzista i pozitivne pravne prakse. Sve je dozvoljeno sem onog sto eksplicitno nije zabranjeno. Svi derivati su slobodni i neregulisani dok zakon drugacije ne odredi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 12:49 - pre 153 meseci
Slazem se, ali mi je suludo da se donese zakon da se pojedini derivati ne regulisu.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 13:00 - pre 153 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Slazem se, ali mi je suludo da se donese zakon da se pojedini derivati ne regulisu.


Mozda nisi ukapirao sve u filmu. Poenta je da par ljudi odlucuje o svemu, bez obzira na sve, samo je cilj bitan a to je trpanje para u svoj dzep. A posle se prica da su Srbi to izmislili! Film je odlican i pokazuje pravo stanje kako trenutno tako i sta je dovelo do svega toga kako u Americi tako i u svetu. Pa sam pocetak filma. Jedna stabilna evropska zemlja angazuje Amera da uradi "plan"! Coveka koji je osvedoceni los planer.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 13:03 - pre 153 meseci
Regulatorni upliv zahteva redovni (i skupi) audit ovlascenih auditora (obicno neko od velike cetvorke). Ukidanjem audita zakonski sprecava se regulatorno telo da indirektnim vezivanjem aza drugi derivat forsiraju ugovorne stranke da obavljaju audit i time poskupljuju operative troskove vezane za taj derivat. U ovom slucaju "poenta" je bila da se ionako skupi krediti ne ucine jos skupljim. Problem nije bio sam po sebi u neregulisanju derivata vec u tome da ulagaci u te derivate nisu dobili ispravne procene rizika. Tvrdnja mnogih je da bi audit to resio, imho ceo taj koncept davanja kredita onima koji nisu sposobni da ih vracaju je u samoj koncepciji bio idiotski, sa ili bez audita.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 13:19 - pre 153 meseci
Hvala na "pojasnjavanju". Ali ako nisi ukapirao vec kod mog prvog pitanja da ja nisam diplomirani ekonomista onda stvarno ne znam sta da kazem za tvoje rezonovanje. Da li si namerno ubacio termine kao sto su aza, audit i slicno da bi tvoj post delovao sto strucnije, stvarno ne znam, ali ako mislis da si objasnio, nisi. Ponovo, hvala na pokusaju, ali kada objasnjavas nekome nesto strucno, a ko se u to ne razume, ne pricas sa njim kao sa tvojim kolegom strucnjakom. Tako pricas jedino ako trazis neki showing off u drustvu.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 13:36 - pre 153 meseci
pardon.

audit - provera, nacin na koji regulatorna tela proveravaju da li se ucesnici igraju po pravilima, da bi audit firme imale sta da proveracaju regulacija propisuje i postupak prikupljanja i cuvanja relevantnih podataka, nacin obrade, obim provere sto sve zajedno neko mora da plati, a kao i kod svih ostalih finansijskih proizvoda platice krajnji korisnik, u ovom slucaju korisnik kredita.
velika cetvorka - 4 najvece audit kompanije, Big Four
aza - typo :) treba da bude "za"

O cemu se radi uprosteno, a i van filmova o teorijama zavere. Neko inteligentan se setio da ljudima sa niskim kreditnim skorom (to je americki nacin ocenjivanja kreditne sposobnosti, slicno kao nas proces u kreditnom birou ali malo drugaciji) omoguci da dobiju hipotekarne kredite. Ideja je bila da je to trziste veceg rizika ali da je to ok jer ce se od tih ljudi traziti da plate vece kamate koji bi pokrile rizik gubitaka. Cela ideja naravno sa ove distance izgleda idiotska jer onaj ko ima nizak kreditni skor obicno ga ima sa razlogom, poimence pokazanom nesposobnoscu da vraca kredite. Derivati u ovom slucaju su sve investicije koje su delom ili u celini ucestvovale u pumpanju para u ovu ideju. Postoji nesto sto se zove diversifikovan portfolio investicije (detalji o tome stvarno prevazilaze ovu temu) u kojem je dobro izmesati sigurne niskoprofitne investicije sa rizicnijim visokoprofitnim i tu se ovaj visokorizicni posao sa obecanom velikom zaradom pojavio kao domaca alternativa investiranju u npr zemlje treceg sveta sto je ranije bilo predominantno. Kad se na kraju ispostavilo da je rizik tog posla bio daleko daleko veci nego sto je pretpostavljeno bilo je kasno, sama kolicina novca koji je upumpan u to i sekundarne posledice koje je izazvao taj novac (balon nekretnina) je izazvala kaskadni efekat na skoro sve sfere investicija. Ovo nije nikakva prica o toeriji zavere nekog skrivenog drustva oligarha, kao i uvek u istoriji ovo je tuzna prica o pohlepi i bezumlju mase u nedostatku licne odgovornosti.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 14:04 - pre 153 meseci
@mmix
Samo s&p su snizili rating,moody's i fitch nisu. U cemu je fora za nas sa jeftinijim ulaznicama?
Drugo,imas li podatke kada su snizili ratinge Australiji i Kanadi i sta je bio povod?
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 14:42 - pre 153 meseci
@mmix

Mislim da film "Inside Job" nije film o teoriji zavere. Nikakve teorije tu nema, lepo je objasnjeno konkretno sta se desavalo, desava, sa kokretnim ljudima koji su nesto uradili, ili nisu uradili, u tacno naznacenom vremenskom intervalu, datumu... evidentno i lako proverljivo svakome! Konkretna pitanja su postavljana odredjenim ljudima kojima je to posao i dobijani konkretni odgovori koji se odnose bas na ono o cemu se na temi razgovara. Konkretna pitanja su postavljena i ljudima koji nisu mogli da odgovore na ta pitanja, ili nisu hteli, a neki ljudi nisu hteli ni da ucestvuju u tom dokumentarnom filmu. I to razumljivo 'obicnom' gledaocu, u koje i ja spadam (ja sam gledao film pre nekoliko meseci i to sa prevodom). Ja nemam veze sa ekonomijom ni po kom osnovu a i ne zanima me jer je dosadno do j*ja! Samo je Pravo dosadnije. Ali obzirom da je Ekonomija neizostavno prisutna u covekovom zivotu volim da po nesto saznam da bi neke stvari razumeo a za to ovaj film odlicno sluzi svrsi. Jednostavnije mi je da shvatim desavanja u filmu nego kad ti nesto objasnjavas. Mozda zbog nacina objasnjavanja? Ti dajes suve podatke koji meni nista ne znace, samo me smaraju a i dalje nista ne razumem. Da ne shvatis pogresno, ne pricam nista protiv tebe, pricam o onome sto iznosis a ne dopada mi se jer ne razumem a mialim da je to zato sto si previse strucan u izrazavanju tako da je nesto sto je tebi logicno i lako shvatljivo meni je totalno nerazumljivo tako da je beskorisno. Inace, znam da mozes vrlo jednostavno da objasnis sve sto hoces.

I dalje, bez ikakve veze sa bilo kakvim teorijam zavere, mislim da je rec o nekolicini ljudi koji svojim postupcima (cinjenjem ili ne cinjenjem) 'kroje kapu' celoj Americi a i vecem delu sveta. Nije to ni tako nelogicno. Problem je u tome sto se njihov interes svodi na obicno "pilicarenje" to jest' zarad' neke kinte (kakva i kolika god da je). Da su bili bez kinte pa onda uradili nesto pa zaradili velike novce a pri tom s*e*ali ostale - i to bih razumeo, ne bih opravdao ali razumeo da. Ali imati kintu (i to prilicno para!) pa uraditi nesto da bi se zaradilo jos vise a pri tom 'zaviti u crno' ostale - to je toliko mizerno da nema dalje! Granici se sa najprimitivnijim porivom koji postoji! Sto bi rekli klinci, bljak! Nisam ja nikakav idealista, ni blizu ali ipak...!!!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 14:43 - pre 153 meseci
Ja mislim da snizavanje ovog rejtinga velika nepravda, totalno bezrazlozna i nicim izazvana... zasnovana na cistim "spekulacijama"...
I tako... vruce nesto danas, topi se polako imperija od cokolade (i njenih derivata)...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 14:59 - pre 153 meseci
To je samo zato sto su se svi zalepili za te tri rating agencije. Da li npr znas da Kina ima svoju kredit rejting agenciju koja je US bondovima vec tri puta spustala rejting? Nista ne fali drzavi koja ima AA+ umesto AAA rejtinga, mi bi crkli od srece da imamo i A, kamoli AA+ i to po bilo kojoj analitickoj metodologiji kod bilo koje agencije . Poenta je vise psiholoske prirode kad je doslo do toga da americka rejting agencija degradira americki dug jer sa njima i politikosima nikad nije bila cista prica ,suvise je to prepleteno da bi bilo neiskvareno .

Realni problem sa AA+ ce biti u uskladjivanju tih diversifikovanih portfolija o kojima sam pisao sa novonastalom situacijom (vecina njih ima propisano i potpisano sa investitorima koji procenat portfolija mora da bude u AAA obveznicama). S&P sada ima i problem zbog ovoga jer ce menadzeri tih fondova verovatno zameniti kredit rejting provajdera sa S&P na nekog od ovih drugih, npr Moodys, da bi ispostovali na papiru obaveze prema investitorima, ali to je kratkorocno resenje da ne budu tuzeni dok ce u praksi to dalje poljuljati poverenje investitora jer nisu ni oni blesavi i znaju zasto je njihov fond presao na Moodys. Na duze staze i sami fondovi ce poceti da uskladjuju porfolija sa AA+ realnoscu i menjace ugovore sa investitorima i onda ce se i vracati na S&P jer ce S&P imati poverenje investitora. To ce sa druge strane naterati Moodys da se malo pozabave realnoscu svoje buducnosti pre nego slizavanju sa politikosima. A posto su oni naravno svesni toga, to se desava vec sada:
Moody's Says Future U.S. Downgrade Possible, sto ti je u prevodu "negative outlook"


Sto se tice samih t-bonds, njihova kamatna stopa (dakle cena koju US placa za zaduzivanje) je i do sada bila podlozna ponudi i potraznji tako da ne verujem da ce Americi poskupeti dug kao sto je to slucaj sa drzavama koje izdaju junk bonds (BB i nize). Ameri jesu malo cudni po tim pitanjima, ali na kraju ipak urade najbolje u sovm interesu i ne verujem da ce ikad dozvoliti sebi da im rejting padne na BB/junk. Imam utisak da bi pre ugasili sva socijalna davanja i vratili se na hard core korene, cak istrpeli i masovno siromastvo i nerede, pre nego sto bi npr krenuli putem Grcke.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 15:06 - pre 153 meseci
@Sceka, film koji proponentima ideje o zaveri daje spotlight a nedostatak odgovora protivnika zamenjuje svojim projekcijama je film o zaveri, takvi su svi odreda. Statisticki podaci imaju razlicite interpretacije i ako umes da ih izmasiras na svoju vodenicu i onda to objasnis plebsu "zdravorazumski" lako nadjes poklonike medju masom. TO i dalje ne znaci da taj ceo film ima ikakvog dodira sa realnoscu, i obicno i nema. Ja cak ni ne vidim potrebu za filmom ove vrste kad se ceo taj koncept vrlo lako mzoe objasniti iskonskim ljudski karakteristikama kao sto je pohlepa. Svaki od tih investitora je mogao u bilo kom trenutku da svoje derivate isprojektuje drugacije, a nije.

Inace, ko kaze da je ideja koju ti zastupas uopste tacna iako po sopstvenom priznanju ne znas nista o materiji? Zato sto si je video na filmu?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 15:17 - pre 153 meseci
Pa film je zanimljiv,a ti brate gnjavis i divg...divisrf....diserefikujes te portfolije,ko da mi moramo da razumemo
Hm,da li se onda moze tvrditi da je S&P relativno nezavisna,ili...? Nista teorija zavere,kome ovo moze da ide na ruku?
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 15:25 - pre 153 meseci
Citat:
mmix: @Sceka, film koji proponentima ideje o zaveri daje spotlight a nedostatak odgovora protivnika zamenjuje svojim projekcijama je film o zaveri, takvi su svi odreda. Statisticki podaci imaju razlicite interpretacije i ako umes da ih izmasiras na svoju vodenicu i onda to objasnis plebsu "zdravorazumski" lako nadjes poklonike medju masom. TO i dalje ne znaci da taj ceo film ima ikakvog dodira sa realnoscu, i obicno i nema. Ja cak ni ne vidim potrebu za filmom ove vrste kad se ceo taj koncept vrlo lako mzoe objasniti iskonskim ljudski karakteristikama kao sto je pohlepa. Svaki od tih investitora je mogao u bilo kom trenutku da svoje derivate isprojektuje drugacije, a nije.
...


Potreba je u tome sto se 'obicnim ljudima' po nesto objasnjava na lako shvatljiv nacin. Toliko smo 'bombardovani' informacijama vezanim za desavanja ekonomske prirode da je to jedan od nacina da, opet ponavljam, 'obican covek' koji nema adekvatno strucno obrazobanje bar malo razume frku koja se oko toga podigla. Ne mnogo, nije ni potrebno, ali malo je jasnije. Dovoljno istine ima da moze da se razume medijska 'halabuka'. Nista vise i ne treba. Neka Ekonomisti dalje raspredaju price, narod, obicni gradjani, i onako to ne razumeju.



Citat:
mmix: ...Inace, ko kaze da je ideja koju ti zastupas uopste tacna iako po sopstvenom priznanju ne znas nista o materiji? Zato sto si je video na filmu?


Ne tvrdim ja nista da je tacno ili nije tacno. Ja samo iznosim svoje misljenje o necemu. Mozes se sloziti sa tim ili ne. To je tvoje pravo. I nema nikakve veze da li ja znam nesto o materiji ili ne. To sto ja iznosim kao svoje misljenje nikakve veze nema sa filmom. Previse ja godina imam da bi svoje misljenje bazirao na necem tako banalnom. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 16:20 - pre 153 meseci
Pa ta prica je prilicno prozaicna. Niko ni ne ocekuje da ljudi u proseku znaju detalje ovoga niti da ih razumeju, ali ih nazalost to ne sprecava da se uhvate za neki film zavere i od toga naprave svetu istinu. Ja se slazem da tematika nije bas jednostavna, sta vise veoma je problematicno i sto neki ljudi koiji bi trebalo da se ozbiljno bave tim stvarima sve to dozivljavaju veoma OLAKO, npr ovaj lik -> http://www.cnbc.com/id/44051683. "Bankrot? Ma nema sanse, nastampaceno para kolko treba". Takav mindset je i doveo do sadasnje situacije, pored takvih ti ni ne treba zla druzina oligarha
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 17:35 - pre 153 meseci
Citat:

"The United States can pay any debt it has because we can always print money to do that. So there is zero probability of default"


Koliko je ovo arogantna izjava. "Imamo stampariju koja moze da ostampa koliko god treba, a ostatak sveta mora da prihvati nase pare." Nije ni cudo sto se Putin glasno izjasnjava protiv USofA, a Kinezi beze od dolara i zahtevaju novu rezervnu valutu. Zanimljivo je sto sada mediji masovno nagovaraju obicne ljude da kupuju zlato i srebro, i moze se ocekivati da cena plemenitih metala ode nebu pod oblake, a oni koji su rano uskocili u camac dodju vrlo lako do velikih para.

Cini mi se da dolazi kriza za koju ce 2008. izgledati kao decija igra....
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+08.08.2011. u 17:47 - pre 153 meseci
Citat:
Cini mi se da dolazi kriza za koju ce 2008. izgledati kao decija igra....

Ma jok :)... nastampace uncle Sam jos para, da vrati dugove, i onda nece biti problema :)

I to sve stize kao izjava od "Former Federal Reserve Chairman Alan Greenspan"... genijalno.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+09.08.2011. u 00:17 - pre 153 meseci
Da se ne mesam u visoku ekonomiju posto je ne znam, samo par napomena.

Audit, auditing je na srpskom jeziku revizija. Covek koji je vrsi je revizor, kompanije su revizorske. Misljenje koje daju je revizorsko misljenje. Smer na ekonomskom fakultetu je revizija.
Revizija je star i odomacen termin u srpskom jeziku, audit se ne koristi, pogotovo ne u citaj kako je napisano stilu.
Termini koji mogu da posluze su i racunovodsto, knjigovodstvo, finansijsko savetovanje...

Pa je tako nedavno nakon prodaje NIS-a uradjena revizija njihovog posovanja, revizorska komapanija je pronasla neke cudne stvari u papirima, revizorska kompanija je na kraju revizije dala revizorsko misljenje...

Dosta prijatelja mi je umesto u stvaralackim disciplinama zavrsilo po prajsovima, dilojtima, ernestima, jbg intelignetniji su od onih kojima je to struka, a plata je bolja neg inzenjerska...

Politikosi nisu nekakva kasta koja odlucuje sta i kako u ekonomskom smislu, vec su samo protocna kanalizaciona cev, to zbog mirisa njihovih govora, kojom upravljaju interesi velikih biznisa, bili ti biznisi tudji li njihovi licno.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
95.180.100.*

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+09.08.2011. u 01:56 - pre 153 meseci
Citat:
mmix: @Sceka, film koji proponentima ideje o zaveri daje spotlight a nedostatak odgovora protivnika zamenjuje svojim projekcijama je film o zaveri, takvi su svi odreda. Statisticki podaci imaju razlicite interpretacije i ako umes da ih izmasiras na svoju vodenicu i onda to objasnis plebsu "zdravorazumski" lako nadjes poklonike medju masom. TO i dalje ne znaci da taj ceo film ima ikakvog dodira sa realnoscu, i obicno i nema. Ja cak ni ne vidim potrebu za filmom ove vrste kad se ceo taj koncept vrlo lako mzoe objasniti iskonskim ljudski karakteristikama kao sto je pohlepa. Svaki od tih investitora je mogao u bilo kom trenutku da svoje derivate isprojektuje drugacije, a nije.

Inace, ko kaze da je ideja koju ti zastupas uopste tacna iako po sopstvenom priznanju ne znas nista o materiji? Zato sto si je video na filmu?


Film "Inside Job" ne govori ni o kakvoj teoriji zavere već o organizovanom kriminalu koji je ostavio posledice globalnih razmera.

I postavlja pitanja zašto ništa od toga nije procesuirano.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+09.08.2011. u 07:13 - pre 153 meseci
Citat:
milivoje t: Audit, auditing je na srpskom jeziku revizija.


Tako je. Hvala, u datom trenutku nisam mogao da se setim domaceg termina.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18515 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.