Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USA credit rating degradiran sa AAA na AA+

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18500 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+09.08.2011. u 08:29 - pre 153 meseci
Evo ga i Obama, "sta nas briga sta kaze kredit agencija, mi smo bili i uvek cemo biti AAA" :)

http://www.msnbc.msn.com/id/44...e-aaa-rated-despite-downgrade/

"I investitori to znaju" :) A berze popadale i zlato otislo u nebesa. On kao da je sa druge planete.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+09.08.2011. u 08:35 - pre 153 meseci
To je mi smo lider u regionu bodrenje :D
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+09.08.2011. u 08:41 - pre 153 meseci
Meni je takva izjava sasvim logicna jer je u fazonu tog optimistickog/bice-sve-dobro/mi-smo-nepobedivi razmisljanja koje se u USA smatra kao ispravno.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.sf.ddns.bulsat.com.



+105 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+09.08.2011. u 09:05 - pre 153 meseci
I sta sad? Ici u USA ili ne? Hoce ovo uticati na posao, zivot i standard u narednih ~5 godina?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+09.08.2011. u 09:18 - pre 153 meseci
Citat:
Shadowed: Meni je takva izjava sasvim logicna jer je u fazonu tog optimistickog/bice-sve-dobro/mi-smo-nepobedivi razmisljanja koje se u USA smatra kao ispravno.


Jes, vala



Citat:
Slobodan Miskovic: I sta sad? Ici u USA ili ne? Hoce ovo uticati na posao, zivot i standard u narednih ~5 godina?


Ja mislim da nece, ali to je i problem, proci ce i tih 5 godina a sta onda. Mi smo veoma ocigledan primer sta se desava kad se ne razmislja na vreme i racionalno odrzivo razmisljanje zamenjuje "regionalnim liderstvom" ;) u govorima. imho, propusta se idealna prilika da se americki narod suoci sa posledicama idiotskih odluka svojih politicara, ceh za to ce platiti dolazece generacije.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
95.180.100.*

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+09.08.2011. u 13:12 - pre 153 meseci
Ovo je drugi talas recesije koji će biti još gori nego onaj iz 2008.


Ako vam se u tom periodu nije promenio život, verovatno neće ni u novom naletu krize.
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.static.kdsinter.net.



+103 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+09.08.2011. u 17:07 - pre 153 meseci
Moram se sloziti da svaki ozbiljniji investitor angazuje nezavisnog revizora pre nego uopste izadje u javnost da kaze sta namerava o datom preduzecu sto zeli da kupi pa tako i ovaj film "Inside Job" kao i svaki drug prodje jednu vrstu revizorskog pretresa pre nego sto izadje u javnost i film je sr..je i mazanje ociju! pare sa berze ili trzista ne mogu da nestanu nego ove MOCNIKE sto stampaju lovu povlace na taj nacin kad prodaju po visokim cenama nesto nekom pa posle taj ne moze da proda jer niko nece ni tako jeftino! tako se na dva nacina sklanja visak stampanog novca sa trzista i time usa sprecava privremeno da inflacija zavlada njenim trzistem!
a sto se tice krize kojim jadne ljude plase mediji pa jos savetuju da zlato kupuju neko gore je spomenuo da zlato prestaje da vredi kad ga niko nece jer zlato ne moze da se jede i pije! taj problem je imala spanija a imala je najvise zlata na svetu pocetkom 19veka kad je dozivela strahovitu krizu a zlato niko nije hteo da kupi! prava vrednost je u hrani vodi i oranicama! sve ostalo je mazanje ociju ! a nas kriza nece toliko dotaci pa da bude i gore nego 93 jer nas narod je navikao da nista nije u savrsenom redu! njima samo kad bih prodavnice na 1 dan bile prazne zavladao bih totalni haos a oni su hvala bogu naurozani puskama i pistoljima :-) pa nek opletu medjusobno samo na rat 3 svetcki koji neminovno dolazi prodje bez naseg uplitanja! i svi koji imaju lovu treba da ulazu u nesto sto mogu u svojih 10 prstiju da drze i kontrolisu! ostalo je sve iluzija :-)
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.51.*



+744 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+09.08.2011. u 17:34 - pre 153 meseci
@mmix: Ne znam za tebe, al' ja planiram da otvorim jedno hladno pivo i pozitvno mislim o milion dolara :)... i sedim tako i polako pijuckam (danima, mesecima i godinama), dok se cudo ne dogodi :)

Btw. odlican video.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+23.08.2011. u 13:28 - pre 153 meseci
Citat:
Predsednik S&P podneo ostavku

utorak 23.08.2011 | 10:38
Izvor: Tanjug


Njujork -- Prvi čovek Standard end Purs, Deven Šarma, podneo je ostavku samo nekoliko nedelja pošto je ta agencija neočekivano snizila vrhunski rejting SAD-a.


Šarma (55) je "spreman za nove izazove", saopštio je predstavnik te agencije za procenu kreditnog rejtinga. Zameniće ga Daglas Peterson, sada izvršni direktor Sitibnake N.A.

Standard i Purs ne pominje degradaciju kreditnog rejtinga SAD koja je 5. avgusta potresla svetska finansijska tržišta i bila dočekana oštrom kritikom administracije predsednika Baraka Obame.

Agencija ne pominje ni izveštaje da ministarstvo pravde SAD istražuje da li je Stadnard i Purs neodgovarajuće ocenio desetine hipoteka u godinama koje su predhodile finansijskoj krizi iz 2008.

Listovi "Fajnenšel tajms" i "Volstrit džornal" objavili su da će Šarma ostati u agenciji do kraja godine kao savetnik matične kompanije S&P-a, firme "MekGro-Hil", objavili su

S&P je 5. avgusta prva, a zasad i jedina među agencijama snizila američki rejting na ocenu AA+, što je izazvalo velike turbulencije na finansijskim tržištima širom sveta.

Administracija predsednika SAD Barak Obama je kritikovala tu odluku, navodeći da je ona utemeljena na pogrešnim procenama.

"Fajnenšel tajms" i "Volstrit džornal" su naveli da se odlazak Šarme sa čelnog mesta u S&P-u spremao još pre sniženja američkog rejtinga, kao i da nije posledica nedavno objavljenih vesti da američko Ministarstvo pravde istražuje da li je agencija neodgovarajuće ocenila rejting hartija od vrednosti u godinama koje su prethodile globalnoj finansijskoj krizi 2008. godine.


Dakle, svaki komentar je suvišan. Što reče jedan čovek u komentarima - "...samo dao ostavku?!? ja sam ocekivao da ce vest biti 'slucajno se okliznuo pa slomio vrat'...ili 'cistio pistolj sa metkom u cevi, pa slucajno opalio'...nesto tome slicno!!!"

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+23.08.2011. u 15:49 - pre 153 meseci
Citat:
Ovo je drugi talas recesije koji ce biti još gori nego onaj iz 2008.


ova kriza ima druge uzrocnike nego ona iz 2008 sto znaci da je americki sistem dobrano napukao i pitanje je sta je sledece. Nekad se za Enron govorilo da je katastrofa, a Enron je smesan za ovo.

Obama je tako penio na S&P, a hvali Bafeta normalno, ali ne govori da je Bafet suflasnik Mudija... Obama je totalno nekompetentan politicar i finansijski analfabeta sto je svakako dobra vest za nas. Inace americki bond ne bih kupio niti da im je AAAAAAA+, za mene on nema vrednost posto ne zelim da ih finansiram i ucestvujem u njihovim eksperimentima. Ko hoce nek izvoli, al nek zna: posle bondovanja nema kajanja.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+25.08.2011. u 00:59 - pre 153 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: I sta sad? Ici u USA ili ne? Hoce ovo uticati na posao, zivot i standard u narednih ~5 godina?


Nemoj Slobodane da si neozbiljan, kakva crna Amerika. Ti si ozbiljan covek, Bugarska je sto bi se reklo "Amerika" za Ameriku. Amerika je dobar izbor samo u nekolio slucaja.

Ako si dodirnu dno, pa ti nema spasa. E onda ides u Ameriku da probas da ostvaris "Americki san"
Ako si mnogo bogat, pa bi hteo da se jos obogatis.
Ako si vest prevarant i manipulator, jer nigde na svetu neces naci toliko idiota i nepismenog sveta na jednom mestu. Ako si vest mozes da prodajes m*uda za bubrege do mile volje.

Ti si pismen covek, imas (ili ces uskoro imati bugarsko drzavljanstvo) drzi se Evrope ili skokni neku godinu do arapskih zemalja (ako ti nije mrzak taj svet) ali samo za neku americku ili englesku kompaniju, ustekas malo para, vratis se u Bugarsku i uzivas.
E sad ako bi da se razbijas od posla i da dvadeset godina radis za drvenu kucu, onda dobro.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+25.08.2011. u 01:12 - pre 153 meseci
Citat:
Ako si dodirnu dno, pa ti nema spasa. E onda ides u Ameriku da probas da ostvaris "Americki san"
Ako si mnogo bogat, pa bi hteo da se jos obogatis.
Ako si vest prevarant i manipulator, jer nigde na svetu neces naci toliko idiota i nepismenog sveta na jednom mestu. Ako si vest mozes da prodajes m*uda za bubrege do mile volje.


Samo ovoliko slučaja?
Ima li mesta za još koji?
about:networking
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+25.08.2011. u 02:08 - pre 153 meseci
Nema vise mesta. Sve drugo je uzalud trosenje vremena i novca.
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+25.08.2011. u 09:03 - pre 153 meseci
Citat:
konislav: Ako si vest prevarant i manipulator, jer nigde na svetu neces naci toliko idiota i nepismenog sveta na jednom mestu. Ako si vest mozes da prodajes m*uda za bubrege do mile volje.

Izvini, pomislio sam na trenutak da si počeo da pričaš o Srbiji.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+25.08.2011. u 11:25 - pre 153 meseci
Citat:
burex: Izvini, pomislio sam na trenutak da si počeo da pričaš o Srbiji.


Ako nisi nikad bio u Americi ili nisi radio sa amerikancima koji dolaze iz srednjeg drustvenog sloja, onda je normalno da imas ovakvo misljenje. Skoro svi koji nikad nisu bili u USA i koji nisu imali malo duzi poslovan ili prijateljski kontakt sa amerikancima imaju totalno pogresnu sliku o toj zemlji. Americki sistem je mnogo suroviji od sistema kod nas, gledano sa aspekta obicnog malog coveka. Nije USA samo Hollywood i Beverly Hills, postoji i ona druga Amerika. Kad upoznas onu drugu Ameriku, mnogo toga postace ti jasnije.
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+25.08.2011. u 13:08 - pre 153 meseci
Ja ponekad imam utisak kao da ti nisi nikad ni bio u Srbiji :)
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+25.08.2011. u 13:29 - pre 153 meseci
Da bi se ocijenila "surovost" sistema, mora se postaviti neki referentni kamen u odnosu na koga se vrsi mjerenje te "surovosti".
Reci da je negdje "surovije" nego negdje drugdje - samo po sebi ne znaci nista.

Ako pretpostavimo da pojedinac treba da zivi istim zivotnim standardom u Americi i npr. u Srbiji, onda mozemo ocjeniti gdje je surovije.
Bez toga nista.

Znaci, da vidimo npr. koliko surovosti prilikom zivota u Americi treba podnositi da bi:
- imao platu koja je manja od potrosacke korpe,
- otplacivao stan 30 godina sa jednom i po prosjecnom platom,
- imao neizvjestan posao,
- imao neizvjestan kvalitet ljecenja,
- imao neizvjesnu penziju koja tezi nuli kako vreme odmice,
- nemao nikakvu ili zanemarljivu socijalnu pomoc u slucaju gubitka posla,
- ... i ostalo sto karakterise prosjecan zivot u Srbiji.

Ako neko zeli takav isti standard zivota imati u Americi, mislim da zivot za njega tamo ne mora biti posebno surov.

Medjutim, ako neko ko je ovdje zivio gore-opisanim zivotnim stilom, ode tamo i na kredit kupi kucu od 500 kvadrata sa bazenom, sebi auto, zeni auto,
lcd TV 2m x 4m, i tome slicno,... pa mora sigurno i malo vise raditi.

Ne mogu se uporedjivati babe i zabe.
Treba prvo poljubiti babu, da se pretvori u zabu, pa onda uporedjivati dvije zabe.
Ili obratno, kako ko voli...
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+25.08.2011. u 13:57 - pre 153 meseci
Citat:
Odin D.: Da bi se ocijenila "surovost" sistema, mora se postaviti neki referentni kamen u odnosu na koga se vrsi mjerenje te "surovosti".
Reci da je negdje "surovije" nego negdje drugdje - samo po sebi ne znaci nista.

Ako pretpostavimo da pojedinac treba da zivi istim zivotnim standardom u Americi i npr. u Srbiji, onda mozemo ocjeniti gdje je surovije.
Bez toga nista.

Znaci, da vidimo npr. koliko surovosti prilikom zivota u Americi treba podnositi da bi:
- imao platu koja je manja od potrosacke korpe,
- otplacivao stan 30 godina sa jednom i po prosjecnom platom,
- imao neizvjestan posao,
- imao neizvjestan kvalitet ljecenja,
- imao neizvjesnu penziju koja tezi nuli kako vreme odmice,
- nemao nikakvu ili zanemarljivu socijalnu pomoc u slucaju gubitka posla,
- ... i ostalo sto karakterise prosjecan zivot u Srbiji.

Ako neko zeli takav isti standard zivota imati u Americi, mislim da zivot za njega tamo ne mora biti posebno surov.

Medjutim, ako neko ko je ovdje zivio gore-opisanim zivotnim stilom, ode tamo i na kredit kupi kucu od 500 kvadrata sa bazenom, sebi auto, zeni auto,
lcd TV 2m x 4m, i tome slicno,... pa mora sigurno i malo vise raditi.

Ne mogu se uporedjivati babe i zabe.
Treba prvo poljubiti babu, da se pretvori u zabu, pa onda uporedjivati dvije zabe.
Ili obratno, kako ko voli...


Ajde napisi sta karakterise prosecan zivot u Americi, pa da vagamo.

Ako si dodirnuo dno ovde, onda se slazem da je tamo moze biti malo bolje. Medjutim moras biti svestan da tamo dno moze biti mnogo dublje nego ovde.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+25.08.2011. u 14:32 - pre 153 meseci
Ne znam, nisam nikad bio u Americi, pa ne mogu da sudim.
Znam samo iz prica onih koji su bili ili jesu tamo, pa bih to poredjenje ostavio onima koji su bili nekad ovdje pa su sad tamo, ili obratno.

Sa druge strane, broj ljudi koji ide od ovamo na tamo visestruko nadmasuje broj onih u suprotnom smjeru, a i kategorije tih ljudi se, kako sam primjetio, unekoliko razlikuju, gdje su strukovni, skolski i sl. kvaliteti ipak u nekoj mjeri vise na strani ovih koji idu na tamo, nego onih koji se vracaju ovamo.

Pretpostavljam da za nekog ko ne zna nista raditi, ne zna jezik, ne zeli da uci, da se usavrsava, da se bori... dno moze biti dublje tamo, pod uslovom da ovdje - sa takvim zivotnim stilom - ima nekog na selu, neku nekretninu u svom vlasnistvu i sl. U suprotnom, ako ovdje nema nikog ili nista ko mu "pomaze" da zivi takvim stilom, dno moze dosegnuti cak i 2m ispod nivoa zemlje.

Za sve ostale, moze biti - al' je malo vjerovatno.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+25.08.2011. u 14:47 - pre 153 meseci
Citat:
konislav: Nema vise mesta. Sve drugo je uzalud trosenje vremena i novca.


Meni prošla kroz glavu opcija "Zelena Karta" ili razmena studenata..? Kao neki od nenabrojanih valjanih razloga..
A ima 'mesta' i za još, 100%.

Citat:
konislav: Ajde napisi sta karakterise prosecan zivot u Americi, pa da vagamo.

Ako si dodirnuo dno ovde, onda se slazem da je tamo moze biti malo bolje. Medjutim moras biti svestan da tamo dno moze biti mnogo dublje nego ovde.


Prosečan život u Americi, uzmimo za primer osobe koje se ne late poštenog rada za nekih 3 do 5 'iljada dolara mesečno (recimo, truck driver). Znači da ne praviš matematiku po 3 meseca kako ćeš četvrtog kupiti neku skalameriju koja košta 400 eura... već ćeš jednostavno otići i kupiti "to", onda kada ne radiš. Ili ćeš jednostavno staviti prst negde na geografsku kartu i zajedno sa ženom otići tamo, ma koliko daleko bilo. :)
Znam ljude koji baš tako žive. I on i ona. Oboje su Truck Driveri. Green Card lottery. Pre 3 godine su tužno, tužno napustili našu predivnu državu. Svaki dan se kaju.
Jes' da im je samo za stan ode nekih 1000 dolara mesečno, ali, kada pogledaš da im ostane između 7 - 10 hiljada mesečno.. za sve ostalo..
Tuga, Konislave, tuga je to tamo u Ameriki.
about:networking
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: USA credit rating degradiran sa AAA na AA+

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18500 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.