Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15340 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 12:06 - pre 154 meseci
Citat:
morihei ueshiba: On je u svojim izjavama javno najavio krsenje zakona,tako da posle moze da izmislja formu koju hoce. Kad bi neko uopste hteo da se preganja s njim to je dobra osnova da ga dobije u sporu. Ali lepo su mu Hrvati odgovorili da je sezona na izmaku i da su zavrsili sa oglasavanjem(ili tako nekako),a i on to zna. Ovo je samo jos jedna u nizu reklamnih kampanja lika koji ne moze da zivi bez eksponiranja. Obican cirkus,nista vise.


Pa nemam pojma kako je to zakonom regulisano, ali kontam da se ne moze suditi za verbalni delikt, a da li ce tako lako neko dokazati pred sudom sta je uzrok nemogucnosti reklamiranja - ne znam.

Sve u svemu, sve zajedno je teska glupost, a kontam da ce se i brzo resiti na zadovoljstvo svih ciji dzepovi su u igri, a raja ce se i dalje cimati ko je kome, a ko je nama.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 12:26 - pre 154 meseci
Citat:
mmix: zakon nigde ne zabranjuje takvu diskriminaciju (po sadrzaju oglasa).


Zamisli, oglasi se međusobno najčešće razlikuju po onome šta ili koga reklamiraju.

Ako ti tematikom oglasa smatraš konkretnu turističku lokaciju, ime i nacionalnost estradnog umetnika i sl. onda grešiš. Ne, tematika je šira od konkretne lokacije koja se reklamira i šira je od konkretnog imena i prezimena muzičara. U ovom slučaju je tematika turizam (a kako se šuška - ružičasti bi da zabrani i plaćeno oglašavanje hrvatske muzičke produkcije).
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 12:28 - pre 154 meseci
^^
Oglas ne placa neki turizam, nego odredjena firma i on tu firmu ce odbiti iz razloga jer nema mogucnost da im proda termin - sto je sasvim legalno.
A ko ce dokazati njegove skrivene namere - pa niko to ne moze.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 13:26 - pre 154 meseci
Citat:
Nisam znao da je Hrvatska kao država na prodaju... Pitam se kolika li je cena po km2 Hrvatske?


oprem dobro !
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 14:51 - pre 154 meseci
Citat:
Emmy: oprem dobro !


:) Puno puta sam cuo ovu opasku ali nikada nisam razumeo o cemu se radi?! Mozes li mi razjasniti dilemu, glup sam priznajem?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 14:56 - pre 154 meseci
Ostao bez jahte zbog nepoznavanja propisa

http://rs.seebiz.eu/drustvo/os...nepoznavanja-propisa/ar-10646/

Citat:
“Nisam znao da je u suprotnosti s hrvatskim carinskim propisima o stranim plovilima da jahtom pod stranom zastavom upravlja kapetan koji je hrvatski državljanin, a koga sam prijavio u Hrvatskoj, isplaćivao mu platu, plaćao doprinose”, kaže Mitrović

Citat:
On je najavio da će zbog jahte tri godine sprovoditi kampanju protiv Hrvatske na „TV Pink“.


Pa dobro, poštovanje propisa mu u oba slučaja nije jača strana... Ali su mu drugi izgleda krivi zbog toga...
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 15:15 - pre 154 meseci
Citat:
Nobilo: Mitrovićeva jahta je usidrena na prevaru

Hrvatska carina dozvolila je da jahta Željka Mitrovića uđe duboko u hrvatske teritorijalne vode da bi tek tada rekla da njen vlasnik mora da plati carinu u iznosu od dva miliona evra - tvrdi za “Blic” Mitrovićev advokat Anto Nobilo.

To je, kaže on, nekorektno, jer je ova služba morala da upozori posadu ukoliko neki od uslova za plovidbu nije ispunjen.

- Nije trebalo da ih pusti da uđu pa da tek onda ispostavi račun - rekao je Nobilo, pravni zastupnik vlasnika TV „Pink“ koji je većinski vlasnik u firmi “El Bosco LTD” sa Gibraltara čija je jahta pod zabranom plovidbe već dva meseca jer se nalazi pod carinskim nadzorom.

U septembru ove godine luksuznu jahtu vrednu oko 10 miliona evra hrvatske carinske vlasti su stavile pod nadzor zbog toga što se njen vlasnik Željko Mitrović nije nalazio na njoj, kao i zbog toga što je na njoj bila posada Mitrovićeve firme registrovane u Hrvatskoj, što je protivno propisima ove države. Advokat Anto Nobilo je za naš list izjavio da su ovo “pravno-tehnički razlozi koje običan građanin ne mora da poznaje” i da je postupak carine previše drastičan.

-Trebalo je da upozore posadu i da kažu da ne mogu da uđu u hrvatske teritorijalne vode - tvrdi Nobilo. On je dodao da firma Željka Mitrovića nema nameru da plaća ovaj milionski iznos i da je na rešenje hrvatske carine već podneta žalba drugostepenom organu.

http://srb.time.mk/read/7f8d0975f6/97a7fb9a6f/index.html

Nego, ja recimo nemam vizu za neku zemlju, a njen granicni policijac me i pored toga pusti da udjem u zemlju posle provere - da bi me, posto sam ushao, odmah zatim odveo u pritvor zbog ne posedovanja odgovarajucih dokumenata - tj. ilegalnog boravka - i trazio da platim kaznu...

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 15:26 - pre 154 meseci
Moze li neko ko se u to razumije da objasni kako kazna za neki prekrsaj (u konkretnom slucaju to da zi zaposlio nekog da ti vozi brod ko to ne bi smjeo da radi) - moze biti 2 miliona evra?
Mislim, sta npr. ako uplovi americki tanker sa naftom, na kome greskom radi hrvatski mornar, i tanker npr. vredi 500 miliona evra?!
Oce li ga ladno zaplijeniti i prodati?

Sta se desava ako neko greskom 'zaluta' u tudje teritorijalne vode? Npr. zbog navigacione greske, ili se zagubi u oluji ili nesto trece...
Jel' se brod odmah zaplenjuje i prodaje?

Za sta ovog Mitrovica uopste kaznjavaju? Koji je konkretan prekrsaj za koji ga oglobljuju?

 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 15:32 - pre 154 meseci
Zato on to treba lepo preko suda da reši pa ako je u pravu onda treba da zahteva adekvatnu nadoknadu štete a ne da vodi kampanju protiv neke zemlje. Pa da li se zato dodeljuju nac. frekvencije, da bi neko vodio kampanje protiv susednih država?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 15:33 - pre 154 meseci
Citat:
Moze li neko ko se u to razumije da objasni kako kazna za neki prekrsaj (u konkretnom slucaju to da zi zaposlio nekog da ti vozi brod ko to ne bi smjeo da radi) - moze biti 2 miliona evra?
Mislim, sta npr. ako uplovi americki tanker sa naftom, na kome greskom radi hrvatski mornar, i tanker npr. vredi 500 miliona evra?!
Oce li ga ladno zaplijeniti i prodati?


Izgleda da to zavisi od nacionalnosti vlasnika... ono, ako si Nemac, verovatno ce ti pustiti "Danke Deutschland" i dati pamflet u kome te upoznaju sa propisima, uz komentar: Molimo Vas da se sledeci put ne ponovi ista situacija, ako je moguce, i ako Vam ne predstavlja problem....

Citat:
Zato on to treba lepo preko suda

Mislis da treba da ocekuje pravdu od suda u zemlji koja je to i priredila... najvno. Mozda da ih tuzi Strazburu, al' kapiram da ce do tada jahta vec biti prodana za frakciju prave cene (ono, zalba na resenje ne odlaze izvrshenje, i tako to...).

Citat:
Mitrovićev slučaj odlazi u Strazbur

Pink Medija Grup izdao je danas nalog da se u ponedeljak advokatski tim vlasnika kompanije Željka Mitrovića, u pet aviona kompanije Er Pink, uputi u Brisel, Strazbur, Berlin, London i Hrvatsku, gde će odneti odokumentaciju o selektivnom sprovodjenju hrvatskih propisa, a u vezi sa zaplenom Mitrovićeve jahte i njene aukcijske prodaje.

U saopštenju kompanije se navodi da će advokatski tim Mitrovića odneti obimnu dokumentaciju o nezakonitom poslovanju carinskih organa Hrvatske, kojim će se, kako se navodi, nedvosmisleno ukazati na korupciju unutar različitih institucija.

U saopštenju se dodaje da su advokati prinudjeni da dokumentaciju ne šalju elektronskim putem, već da je u ličnom kontaktu sa nadležnim u različitim medjunarodnim institucijama, obrazlože.

http://www.vesti-online.com/Sc...vicev-slucaj-odlazi-u-Strazbur
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-122.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 15:37 - pre 154 meseci
ljudima je bas dosadno :D, zabava za sarenu masu (tj mazanje ociju da se pravi problemi ne vide :])
http://www.nacional.hr/clanak/...mjere-zbog-navoda-na-pink-tv-u
Citat:
Prije nekoliko dana u središnjem dnevniku Mitrovićeve televizije napravljen je prilog u kojem se dovodi u pitanje kvaliteta tunjevine K Plus što se prodaje u sklopu lanca Idea, inače u vlasništvu Ivice Todorića


Citat:
Njegova jahta zaplijenjena je u hrvatskim vodama rujna 2010. zbog kršenja carinskih propisa i međunarodne Konvencije o privremenom uvozu te je nakon što nije želio platiti dva milijuna eura carine stavljena na javnu prodaju.


eto, koga zanima, neka prouci medj. onv. o privremenom uvozu
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 16:12 - pre 154 meseci
Da, to nije kazna, nego su tražili da plati dva miliona evra carine i takse.
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...u-zaplenjena-jahta-u-Hrvatskoj
što se tiče tankera verovatno ljudi koji su zaduženi zato poznaju zakon pa im se tako nešto nemože desiti.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 16:14 - pre 154 meseci
Citat:
a1200: Mozda da ih tuzi Strazburu, al' kapiram da ce do tada jahta vec biti prodana za frakciju prave cene (ono, zalba na resenje ne odlaze izvrshenje, i tako to...).


I šta onda, ako je Mitrović kojim slučajem u pravu i dobije sudski spor, po tebi će (ako jahta dobije novog vlasnika) on zbog toga navodno da ostane bez adekvatne odštete? Po kom to zakonu i po kojoj to logici?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 16:27 - pre 154 meseci
Pa mozda nece ostati bez odstete, ali ce ostati bez zivaca... procice mu godine zivota u nerviranju zbog necijeg slobodnog tumacenja i isterivanja nazovi "pravde". Ovako, on ce lepo da naplati malo te zivce, tj. bolje ce da se oseca... u ostalom, ni on ne radi nista protivzakonito - a ako neko ima problem sa njegovim tumacenjem prava kako treba i moze da vodi svoju medijsku kucu - e pa isto tako moze da ga tuzi Strazburu, sudu u Srbiji... itd.

Kao sto sam vec rekao, ja bih to isto uradio da sam na njegovom mestu. Samo, ja na prvom mestu ne bih ishao u Hrvatsku... tamo troshio svoje pare, tako da mi se takva situacija ne bi ni mogla dogoditi. Valjda se covek uci na greskama... a ova ga je skupo kostala.

 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 16:27 - pre 154 meseci
A kad smo kod zakona i sudova, možda će pre Mitrović biti u situaciji da objašnjava neke stvari:

Citat:
Neovisno udruženje novinara Srbije (NUNS) u četvrtak je kritiziralo njegovu najavu da će bojkotirati hrvatsku glazbu i kinematografiju. NUNS je upozorio da je odluka TV "Pink" u suprotnosti sa Zakonom o oglašavanju koji stranim pravnim i fizičkim osobama jamči ista prava kao i domaćim te da privatnu televiziju, koja koristi javne frekvencije, vlasnik ne smije koristiti za osobne obračune.


http://www.nacional.hr/clanak/...mjere-zbog-navoda-na-pink-tv-u
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 16:31 - pre 154 meseci
Citat:
a1200: Ovako, on ce lepo da naplati malo te zivce...


"Živci" se ne naplaćuju kršenjem zakona, "živci" se naplaćuju takođe preko sudova - to spada u tzv. nematerijalnu štetu i neretko su u pitanju velike sume.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 16:33 - pre 154 meseci
A ko ovde krshi zakon? Nesto je dokazano? Jel' pokrenut proces?

Covek ne krshi zakon vec vodi svoju firmu onako kako misli da treba - a po zakonu. Isto sto i Hrvati po zakonu, onako kaga oni tumace, plene njegovu imovinu... dok se ne dokaze suprotno.
Ono, ako nekom smeta, slobodan je da pokrene sudski spor... u "Srbijanskom" sudu... naplati tu nematerijalnu stetu ili sta ti ga ja znam, zali se predstavnicima "srbijanskog veleposlanstva".
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 16:42 - pre 154 meseci
Citat:
a1200: A ko ovde krshi zakon? Nesto je dokazano? Jel' pokrenut proces?


Nije pokrenut proces, on sad najavljuje da će kršiti Zakon o oglašavanju, ako ga ipak bude prekršio onda bi trebalo da bude pokrenut proces.

Citat:
Ono, ako nekom smeta, slobodan je da pokrene sudski spor... u "Srbijanskom" sudu... naplati tu nematerijalnu stetu ili sta ti ga ja znam, zali se predstavnicima "srbijanskog veleposlanstva".


Postavlja se pitanje da li firma u vlasništvu čoveka koji javno najavljuje da će kršiti zakon prilikom poslovanja treba i dalje da ima pravo na nac. frekvenciju?

Nije to toliki problem za hrvatske firme i hrv. turizam koliki je problem za Srbiju. Manje će oni da izgube ako im ne dolaze turisti iz Srbije u odnosu na ono što ćemo mi da izgubimo ako se dozvoli da jedan čovek bude iznad zakona.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 16:46 - pre 154 meseci
Evo, ako te toliko zabrinjava, mozes ti da pokrenes to pitanje, proces, pishes predsedniku... mislim sto da ne. Mozda se covek metaforicno izjasnio... mozda je loshe shvacen, izvucen iz konteksta :). Mislim, na sudu je to da dokaze - evo neka sad Hrvatska tuzi njega Srbijanskom sudu, pa ako tu izgubi, onda Strazburu... pa za jedno 3-4 godine... ako... itd. A za to vreme... :)

Neka se pokrene na sudu to pitanje oko nacionalne frekvenicije. Sto da ne?

Citat:
Nije to toliki problem za hrvatske firme koliki je problem za Srbiju. Manje će oni da izgube ako im ne dolaze turisti iz Srbije u odnosu na ono što ćemo mi da izgubimo ako se dozvoli da jedan čovek bude iznad zakona.

Evo ti kazes da je on "iznad zakona" - ja kazem da nije... i da bas radi ono sto treba da radi. I sta sad?
Pa dok se to nedokaze na sudu, nikom nista... tj. ne mozes nekome ukidati frekvenciju zato sto se tebi nesvidja kako on upravlja svojom firmom (tj. ne svidja ti se nesto sto je on "najavio", i posle istu tu najavu obrazlozio, objasnivshi da ustvari ne planira da radi nista protivzakonito i da je pogresno shvacen :) ) - ako imas neki problem, dokazi ga prvo na sudu. Ili je OK da neko drugi bude iznad zakona?




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 08.08.2011. u 18:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju08.08.2011. u 17:08 - pre 154 meseci
Citat:
a1200: Ili je OK da neko drugi bude iznad zakona?


Jasno ti je valjda da nije OK da bilo ko bude iznad zakona?

Citat:
a1200: objasnivshi da ustvari ne planira da radi nista protivzakonito i da je pogresno shvacen :) )


A sad je "pogrešno shvaćen"? Možda je neko uspeo ipak da mu objasni da se ne isplati kršiti zakone... Možda je bila presudna reakcija NUNS-a?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Mitrovićeva revoltiranost vs Zakon o oglašavanju

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15340 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.