Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alarm sa CAN-busom ili bez ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Alarm sa CAN-busom ili bez ?

[ Pregleda: 1799 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slicuga

Član broj: 1800
Poruke: 142
*.unitymediagroup.de.



Profil

icon Alarm sa CAN-busom ili bez ?13.08.2011. u 12:28 - pre 154 meseci

Kao sto naslov kaze sta je bolje ugraditi,znam da je sa CAN busom jednostavnije posto ne moraju da se
provlace zice kroz auto nego se podaci dobijaju od CAN busa(vrata otvorena ,zatvorena zakljucana itd...)
Ono sto mene zanima koji je od ovih sigurniji.Nasao sam jedan sa CAN busom gde tvrde da sistem ostaje aktivan
i ako se auto otvori pomoci polen kljuca(audi A6) i da radi dalje iako je akumulator iskljucen.
Ajde ako se neko malo vise razume u tematiku da objasni malo.
pozz

p.s jedan majstor mi je rekao da on ne bi nikako ugradjivao bez CAN busa ako vec postoji verzija sa CAn-om...
PLAY OFF IS OFF
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.mbb.telenor.rs.



+1269 Profil

icon Re: Alarm sa CAN-busom ili bez ?13.08.2011. u 17:15 - pre 154 meseci
Taj majstor koji je tako nesto rekao ili je lenj ili ne zna da prilagodi alarmni sistem bez CANa na vozila novije generacije. Trece nema.


Bolje je malo vise platiti i ugraditi klasican alarm. Tacno je da za takvu ugradnju treba vise vremena i rada, ali se tokom eksploatacije svakako isplati.

Alarmi koji se kace na CAN magistralu gotovo redovno prave problem funkcionisanju vozila, nakon izvesnog vremena te ih, ako je to ikako izvodljivo, treba izbegavati.


Osim toga, "CAN alarmi" nemaju HiJack funkciju, jednu od vaznijih na ovim nasim balkanskim prostorima.
 
Odgovor na temu

Reno4
Vlada Pavlovic

Član broj: 133008
Poruke: 173
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Alarm sa CAN-busom ili bez ?13.08.2011. u 20:26 - pre 154 meseci
Koji je sigurniji bog sveti zna, ali alarm sa CANom barem oni kvalitetniji da ih sad ne reklamiram, sigurno ne prave probleme, a veoma su konforni za korišćenje (koristi se originalni daljinac).
Ponekad je korisna varijanta sa dodatnom karticom koja se nosi kao privezak, a bez koje nije moguć start auta, u situacijama kada mora da se preda ključ od auta (hoteli npr.) Ovakav alarm nije CAN, ali opet nema dodatnog daljinca, već samo kartice.
I naravno, svaki dobar alarm ostaje aktivan i ako se skine sa napajanja, pa i CAN varijante.
Negativna strana CAN alarma je to što je moguće određenim uređajima snimiti CAN komandu za otključavanje na vozilu istog tipa i otključati auto i deaktivirati alarm u isto vreme. Viđao sam aute koji su pronađeni posle krađa sa rupama u vratima gde su lopovi pronalazili CAN vodove i kačili njihov alat na njih.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Alarm sa CAN-busom ili bez ?

[ Pregleda: 1799 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.