Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visina oduska gasnog kotla ka komsiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Visina oduska gasnog kotla ka komsiji

[ Pregleda: 4204 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ka641

Član broj: 32973
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.interfoni.biz


Profil

icon Visina oduska gasnog kotla ka komsiji19.08.2011. u 13:13 - pre 154 meseci
Pozdrav,

uvodim centralno grejanje na gas. Jedino mesto gde sam mogao da stavim kotao je bilo na zid do komsije. Otvor i cev preko koje kotao uzima vazduh i izbacuje CO2 je na visini od 3,5 m od zemlje. Iznad otvora nema nikakvih prepreka. Komsijina kuca je udaljena direktno od otvora na 4m i na tom zidu nema nikakvih prozora.

Moje pitanje je na kojoj visini sme po zakonu da se postavi ova cev?

Poenta je sto se komsija buni jer kaze da nece kancerogene gasove u svom dvoristu... A kad ga pitas a kako kad kuvas pasulj 2-3 sata na plin na svom sporetu u svjoj kuhinji on kaze da to nisu ti izduvni gasovi vec su ovi iz mog kotla kancerogeni....

Cev viri vodoravno iz zida 30 cm i ima resetku na kraju. Posto se takodje zali da mu dvoriste sada izgleda kako on kaze ciganski ponudio sam i da skratim cev skroz do zida ali je to odbio vec je rekao da sve vratim kao sto je bilo u roku od 24h inace ce pasti krv medju nama kako on kaze.... Naravno rekao sam majstoru da za sada uvuce cev unutra tj. da je skine sa zida i sada ne znam sta da radim.
Inace sam sa komsijom uvek dobro stajao, bar do sada....

Posto taj moj zid na kome se nalazi kotao, iznad tavana ide u vis jos oko 10 metara i tu je vrh krova sa padom na moju stranu (nesto kao polu krov ako sam dovoljno jasan), ako bi hteo da tu idem vertikalno bilo bi sila bozija cevi i kostalo bi me preko 500 EUR. Ako bi zakon propisivao neku visinu npr 5 ili 10 metara od zemlje onda bi mi opet bilo jeftinije da idem u moj tavan vertikalno sa izduvnom cevi i da onda probijem ka komsiji na dozvoljenoj visini, ako ova od 3,5m na kojoj sam sada uradio otvor nije po zakonu.

Takodje, do skora sam tu imamo plinski bojler tako da imam otvor za dimnjak ali majstor mi je rekao da ovaj kotao ne moze da ide u dimnjak.
Ne znam da li postoji neki nacin odvajanja dovoda vazduha i odvoda dima, pa makar da uzimam vazduh od komsije ako nema nista protiv...
Inace, kotao je Beretta Mynute.

--
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Visina oduska gasnog kotla ka komsiji

[ Pregleda: 4204 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.