Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838671 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

make_lele
make_lele
Srbistan

Član broj: 287268
Poruke: 383
212.178.247.*



+68 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u21.12.2011. u 13:52 - pre 149 meseci
A zasto bi ih razlikovao? Mozda ako zaboravis sredinom meseca sta si pre 15ak dana kupio? Razlika ce biti npr u 3 hiljade dinara koliko ces skuplje placati lastinu od gsp. Mada nakon novogodisnjeg poskupljenja u lasti, nisam siguran da li ce razlika biti tolika.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u21.12.2011. u 13:58 - pre 149 meseci
Mislim da će da idu na jedan sistem cena za sve, jer nema logike da lasta izdaje busplus posebno za sebe, a posebno za gsp, izdaje se jedan busplus a genijalci će već da smisle kako će da funkcioniše, btw. busplus se izdaje i na lstinoj stanici u Mladenovcu, Lazarevcu itd, tako da tehnički gledano ekipi koja čeka u redovima se više isplati da prošetaju do recimo Maldenovca i bez reda izvade Bus plus :-D
 
Odgovor na temu

make_lele
make_lele
Srbistan

Član broj: 287268
Poruke: 383
212.178.247.*



+68 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u21.12.2011. u 14:10 - pre 149 meseci
Citat:
rale2rale: Mislim da će da idu na jedan sistem cena za sve, jer nema logike da lasta izdaje busplus posebno za sebe, a posebno za gsp


Kao sto vec rekoh par postova iznad. Sta vise, niko nikad nije ni rekao da ce postojati zasebne busplus kartice.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u21.12.2011. u 14:48 - pre 149 meseci
Ne brinite vi sta qq_lele komentarise, napricao se on svega i svacega na forumu, pogotovu oko mobilnih operatera da je to smesno ;)
U prevodu sta god kaze kao cinjenicu, uzmite sa brdom soli - pa dodajte jos jedno more za svaki slucaj :)
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+104 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u21.12.2011. u 15:45 - pre 149 meseci
Da li ovi novi aparati imaju ugradjeni GPS ?
Danas sam cekao 50-icu 30 min i onda ih je naislo 5! verovatno su igrali poker ili tablic na pocetnoj.

Moj predlog, ako bus kasni vise od 5 minuta, da se iskljuce uredjaji i voznja gratis. To sigurno mogu da urade sa ovom haj-tek tehnologijom.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u21.12.2011. u 21:50 - pre 149 meseci
Da to zavisi samo od njih oni bi bili tacni.
Ali ne mozes ti u saobrcaju Beograda ocekivati preciznost koju ima Frankfurt, Keln ili tek Amsterdam u kojima ima mozda i 10 puta manje saobracaja samim tim i manje zakrcenja i cekanja, em je mnogo bolje organizovan.
Ovde svaka susa i njegov pas Djole imaju auto pa vozi kad ne zna sta da radi.
 
Odgovor na temu

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u22.12.2011. u 11:36 - pre 149 meseci
Posto SAMO od njih zavisi, a nisu tacni sledi da NE ZELE da budu tacni.
A zasto to od Beograda ne moze da se ocekuje tacnost, a od nemaca i holandjana moze? Isti ti stranci su bolje organizovani zato sto kod njih postoji odgovornost, a ne kolektivna (ne)odgovornost kao kod nas!
Ljudi idu kolima zato sto je prevoz u gradu ocajan, spor, nepouzdan i JAKO SKUP.

Svaka situacija u saobracaju moze da se predvidi, da uprava GPS zeli, gradski saobracaj bi bio tacan kao svajcarski sat, ali ne zele, jer za organizaciju svega treba truda, vremena i discipline, a na to ih apsolutno niko nije primorao.Ko su rivci za drndave i smrdljive autobuse, deracki sistem naplate karti, totalnu neefikasnost, samovolju i neverovan bezobrazluk vozaca, ne tacnost, ne pridrzavanje reda voznje i sl? Gradjani koji iste autobuse koriste? Ostali ucesnici u saobracaju? Ma daaaaa....

Da se sutra ista firma privatizuje i primora na odredjene standarde da li bi ista situacija bila, ili bi onda sve moglo...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u22.12.2011. u 15:25 - pre 149 meseci
^ Kad su ljudi dokoni i samo zele da se zale a znaju da sami ne bi umeli nista po tom pitanju da urade, javi se ovako nesto.
 
Odgovor na temu

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u22.12.2011. u 15:35 - pre 149 meseci
Nit se zalim, nit sam dokon... Eto ja i moj pas Djole pravimo guzvu u saobracaju, a cenjeni gsp ne koristim. To da li bih ja umeo da uradim nesto sigurno nije na tebi da procenis. Cinjenica je da oni koji TREBA nesto da urade NISTA nisu uradili.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u22.12.2011. u 17:03 - pre 149 meseci
Jedino sto bi oni uradili je nesto slicno onome sto je uradjeno da bi "imalo mesta za parkiranje" u centru - naplata parkiranja a mesta opet nigde.

Zvanicno autobusi moraju da se propustaju, bas da bi stigli - ali boli uvo to tipicnog vozaca, on hoce da on stigne.
Na NBG imam toliko prevoza, nakote se i 50 buseva koji idu na Zelenjak, ali sta mi to znaci kad vec posle Brankovog mosta oni moraju da cekaju ostatak saobracaja? Eto sta ih uporava.

Sta ti predlazes? Da ih nateramo da nesto urade a ne znamo sta? Gde god sa bio a javni prevoz radi UVEK je saobracaj bio nepostojeci maltene, ili obratno - ima saobracaja a javni prevoz i tacnost ravna nuli.
Mislis da London nije organizovan bolje od nas/ Opet javni prevoz koji zavisi od ostatka saobracaja (busevi) nisu tacni niti cak staju na stanicama uvek, a staju na random semaforima.
 
Odgovor na temu

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u22.12.2011. u 17:46 - pre 149 meseci
Postoje dve stvari a to su organizacija i planiranje. Niko nije rekao da se pravi nerelean plan voznje koji je ne moguce ispostovati. Guzve u saobracaju su svakodnevnica, a ne svakodnevno iznenadjenje. Resenje postiji sigurno, zavisi od linije do linije gradskog saobracaja i dela trase kojom se isti krece. Sustinski problem je sto red voznje nije planski napravljen niti onaj muceni koji postoji iko postuje, nego je sve uradjeno ad hoc. Takodje ne postoji zainteresovanost (uprave) gsp da problem resi. Najlakse je uvesti nove sisteme za otimanje para (i od gradjana i od gsp) a kvalitet usluge kompletno zanemariti. Guzve u saobracaju su od 7-9 i od 16-18, ostatak dana kada svi stignu na posao je manje vise bez katastrofalnih zastoja, pogotovu od kako je gazela otvorena za saobracaj.
I jako bitna stvar, da je prevoz bolje organizovan, tacan i da su u samim autobusima manje guzve daleko vise ljudi bi ga koristilo.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.12.2011. u 00:39 - pre 149 meseci
Obratiti pažnju na to da u špicu najveću gužvu prave vozila u kojima se vozi samo po jedna osoba.

 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.12.2011. u 09:01 - pre 149 meseci
Jbga, to je zacarani krug. Ljudi nece da se voze gradskim zato sto je los; kasni, prljav, guzva... Medjutim, on kasni i guzva je u njemu izmedju ostalog zato sto se mnogi voze kolima i prave guzvu u saobracaju. Znaci, treba nekako ljude ubediti da batale malo kola i koriste gradski. Nazalost, nesto nisam siguran da su sa ovim novim sistemom pobudili kod naroda zelju za tim.

Treca slika-bajsevi. Pola Novog BG-a moze 9 meseci u godini da se vozi bajsom na posao (ukoliko je posao na BG jasno), a to ne radi ni 0.1% ljudi.
 
Odgovor na temu

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.12.2011. u 09:22 - pre 149 meseci
Ok, da li je neko razmisljao recimo na ovaj nacin. Meni konkretno sa rakovice do posla kod delta city-a terba autobusom oko 1:45, sa sve cekanjima i presedanjem, posto ne postoji direktna linija. Za ovu akrobaciju potrebne su 2 karte po 60 din. Svojim kolima, sam, stizem za nekih 25 minuta i potrosim isto ili cak manje nivca (goriva) za tih 12km puta.Zasto bih ja isao autobusom? Da ne pravim guzvu u saobracaju :)
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.12.2011. u 09:46 - pre 149 meseci
Rešenje je metro a rekao je nazi da će biti do 2017. Doduše laki metro(fensi tramvaj) al dobro ne možemo da zanovetamo.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.12.2011. u 10:08 - pre 149 meseci
Citat:
Dr.sima: Ok, da li je neko razmisljao recimo na ovaj nacin. Meni konkretno sa rakovice do posla kod delta city-a terba autobusom oko 1:45, sa sve cekanjima i presedanjem, posto ne postoji direktna linija. Za ovu akrobaciju potrebne su 2 karte po 60 din. Svojim kolima, sam, stizem za nekih 25 minuta i potrosim isto ili cak manje nivca (goriva) za tih 12km puta.Zasto bih ja isao autobusom? Da ne pravim guzvu u saobracaju :)


Tu si uračunao cenu automobila, registraciju, tehnički pregled, zamenu ulja, redovne servise, zimske pneumatike, cenu goriva, parking mesta, antifriz,.... .
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.12.2011. u 10:13 - pre 149 meseci
^Pa da, sve to za 100 dinara :)
 
Odgovor na temu

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.12.2011. u 10:26 - pre 149 meseci
Da, za sve te pare kupim 2 sata dnevno koje imam da provedem kako ja hocu, a ne guzvajuci se po autobusu.
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.12.2011. u 10:30 - pre 149 meseci
stil, pa imaj u vidu da se sve to što si naveo (kola, registracija, gorivo....) ne koristi samo i isključivo za relaciju "kuća pos'o pos'o kuća".
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.12.2011. u 11:04 - pre 149 meseci
Los je primer totalno i navodi na pogresan zakljucak. Kada je razlika 4 puta u korist automobila niko lud ne bi zamenio kola gsp-om. Mada bi ja jako voleo da vidim tu putanju koja daje prosek od 25 minuta kolima, a 1:45 minuta gsp-om. Doduse ne vidim kakve to ima veze sa temom.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 838671 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.