Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843885 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.04.2015. u 23:07 - pre 109 meseci
Ne bakara, gsp je neuporediv sa prodavnicom, posto je sistem LOPOVSKi.

Ne platis ti u prodavnici deset hlebova a uzmes JEDAN, ili preciznije, platis CEO hleb, a uzmes onoliko koliko bi pojeo.

I tu je najbitnija razlika.


Takodje nije ni "socijaliticka" firma, sta god to u zamisli znacilo, vec neodgovorna drzavna firma, zasnovana na lopovskim osnovama. U neodgovornoj drzavi...

O "slobodnom trzistu" se moze nastaviti diskusija u temi o bogu, posto je slobodno trziste boziji dar, i postoji samo u bliskom okruzenju boga
Na planeti Zemlji...NE

Rec je o neodgovornoj drzavnoj firmiu neodgovornoj drzavi koja ne sankcionise svoju udbasku "elitu", postonemoze svoju sustinu da kaznjava.
A posto izvlace kadrove iz vrece pune...onda nam je takva i drzava i takva su preduzeca.

U svetu postoje drzavne firme, tipa VW, koje su prividno "privatne", uz odredjen procenat dzavnog kapitala, ali pod drzavnom upravom, i uplivom drzave u poslovanje, odnosno uslove poslovanja.

Recimo da natakav princip nalikuje Telekom, mada je monopol bazni izvor profita...

I kao peto, JAVNI prevoz ne moze biti PRIVATAN, posto ne placamo privatniku porez(ni onom marketu, sa pocetka posta), uvecan zbog "gradskih" uslova..
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 07:25 - pre 109 meseci
Citat:
bakara: a ne ocekivati da neko sam sebi naplati voznju plaseci se kazne... to je meni toliko nelogicno da je to neverovatno.


Sto, sta fali tom sistemu? Pa funkcionise i na zapadu i na istoku na takav nacin. Isti taj nas svercer kada ode u Nemacku ili Austriju npr placa kartu da se sve pusi bez da ga iko tera. Zasto? Pa zato sto je vrlo svestan da, ako ga nadje kontrola bez karte, morace da plati kaznu. I nije toliko stvar u cifri (mislim da je u Minhenu 50 evra kazna) koliko u cinjenici da ce kaznu morati da plati i da nema varijante da mu je posalju na adresu na kojoj ne zivi ili da se pobije sa kontrolorom.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 08:09 - pre 109 meseci
Citat:
vladd:
Ne bakara, gsp je neuporediv sa prodavnicom, posto je sistem LOPOVSKi.
Ne platis ti u prodavnici deset hlebova a uzmes JEDAN, ili preciznije, platis CEO hleb, a uzmes onoliko koliko bi pojeo.


Ja smatram da je hleb preskup i da bih za te pare mogao da kupim jos vise hlebova i da ne guram pare privatnom pekaru u dzep...a posto ne mogu, onda cu da kradem hleb.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 09:37 - pre 109 meseci
Citat:
vladd:
Ne platis ti u prodavnici deset hlebova a uzmes JEDAN, ili preciznije, platis CEO hleb, a uzmes onoliko koliko bi pojeo.

I dalje se prica o pojedinacnim kartama.....ili kupite markicu ili prestanite da trolujete zbog par voznji mesecno.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 11:46 - pre 109 meseci
Citat:
3way:Ja smatram da je hleb preskup i da bih za te pare mogao da kupim jos vise hlebova i da ne guram pare privatnom pekaru u dzep...a posto ne mogu, onda cu da kradem hleb.


Ja smatram da tvoje razmišljanje u nekim krajnjim slučajevima može biti sasvim opravdano, tako da i takvi postupci u tim krajnjim slučajevima mogu biti sasvim opravdani. Ne vidim zašto bi neki privatni pekar u bliskim vezama sa gradskom birokratijom (pekara na zvučnom mestu čija bašta zauzela 95% trotoara) uzimao recimo sebi u džep 3x na cenu hleba/peciva dok neko nema para ni za taj jedan hleb jer se nije snašao sa korupcijom u gradskoj upravi.

Dakle, razmišljanje ti je sasvim na mestu, samo je žalosno što takvih koji bi se usudili da kradu hleb od ovih "biznismena" sa kovertama nema više, i zbog toga ovo društvo propada
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 11:53 - pre 109 meseci
A što se tiče mesečne karte, s obzirom da sam našao nečiju mesečnu karticu i sa njom se vozio pola meseca, zaključio sam da je to mnogo dobra stvar.
Onda sam pomislio da bi bila dobra ideja da uzmem svoju mesečnu kartu za nezaposlene jer košta samo 10€. Naravno, ne pada mi napamet da prate moje kretanje po vozilima (bar dok ne uvedu video nadzor sa prepoznavanjem lica), tako da nemam nameru da je "overavam" već imam nameru da se sudim ako mi zatraže pare za kaznu preko uredno plaćene mesečne karte. No, kad budem uzeo tu mesečnu onda ćemo videti kako će teći stvari...
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 12:14 - pre 109 meseci
Citat:
pisac: Naravno, ne pada mi napamet da prate moje kretanje po vozilima


Ali zato nemas problem da nosis mobilni telefon sa sobom?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 13:17 - pre 109 meseci
Citat:
Informer:
Citat:
bakara: a ne ocekivati da neko sam sebi naplati voznju plaseci se kazne... to je meni toliko nelogicno da je to neverovatno.


Sto, sta fali tom sistemu? Pa funkcionise i na zapadu i na istoku na takav nacin. Isti taj nas svercer kada ode u Nemacku ili Austriju npr placa kartu da se sve pusi bez da ga iko tera. Zasto? Pa zato sto je vrlo svestan da, ako ga nadje kontrola bez karte, morace da plati kaznu. I nije toliko stvar u cifri (mislim da je u Minhenu 50 evra kazna) koliko u cinjenici da ce kaznu morati da plati i da nema varijante da mu je posalju na adresu na kojoj ne zivi ili da se pobije sa kontrolorom.

Ako ti nije tesko (posto stvarno ne znam) da objasnis princip naplate javnog prevoza u zapadnim zemljama koje pominjes?

Znaci kako funkcionise od kupovine (ne zanima me cena i kazna), ponistavanje karte i kontrola.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 13:31 - pre 109 meseci
Citat:
pisac:
Ja smatram da tvoje razmišljanje u nekim krajnjim slučajevima može biti sasvim opravdano, tako da i takvi postupci u tim krajnjim slučajevima mogu biti sasvim opravdani. Ne vidim zašto bi neki privatni pekar u bliskim vezama sa gradskom birokratijom (pekara na zvučnom mestu....


I taj sto ima veze sa gradskom birokratijom i onaj sto nema ce da placaju istu cenu prostora...a za onog ko jede u toj pekari je potpuno nebitno ko je vlasnik pekare, osim ako se radi o nekome ko nema pametnija posla pa razmislja o takvim stvarima...


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 13:37 - pre 109 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
Informer:
Citat:
bakara: a ne ocekivati da neko sam sebi naplati voznju plaseci se kazne... to je meni toliko nelogicno da je to neverovatno.


Sto, sta fali tom sistemu? Pa funkcionise i na zapadu i na istoku na takav nacin. Isti taj nas svercer kada ode u Nemacku ili Austriju npr placa kartu da se sve pusi bez da ga iko tera. Zasto? Pa zato sto je vrlo svestan da, ako ga nadje kontrola bez karte, morace da plati kaznu. I nije toliko stvar u cifri (mislim da je u Minhenu 50 evra kazna) koliko u cinjenici da ce kaznu morati da plati i da nema varijante da mu je posalju na adresu na kojoj ne zivi ili da se pobije sa kontrolorom.

Ako ti nije tesko (posto stvarno ne znam) da objasnis princip naplate javnog prevoza u zapadnim zemljama koje pominjes?

Znaci kako funkcionise od kupovine (ne zanima me cena i kazna), ponistavanje karte i kontrola.


Nije mi tesko.

- Kupis kartu (trafika, prodavnica, automat, stagod...)
- U zavisnosti od toga koju si kartu kupio treba da je ponistis ili ne (nedeljne i mesecne se ne ponistavaju jer prilikom kupovine definises period vazenja)
- Karta se ponistava na stanici (postoje automati u koje ubacis kartu i on odstampa datum i vreme)
- I onda mozes da koristis prevoz sve do isteka vremena
- Ako naidje kontrola - pokazes kartu i to je to

U Becu npr postoji i aplikacija za mobilni telefon. Mozes preko te aplikacije da kupis kartu. Definises koji tip karte hoces i za koji period. Platis karticom i to je to. Ne mora nista da se stampa, samo je potrebno da nosis telefon sa sobom. Ako naidje kontrola otvoris aplikaciju i pokazes im QR kod i to je to.

Ako treba jos neki detalj koji sam zaboravio slobodno kazi...
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.226.*



+627 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 16:27 - pre 109 meseci
Ne znam da li ste pričali o "novitetu":

busplusoši sada kriju aparate u torbicama, pa kad uđu izvade i repetiraju.

Još sam ih uhvatio na stanici: poznanik "šta radiš?" bp "evo, spasavam državu"


[Ovu poruku je menjao valerijan dana 17.04.2015. u 18:25 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 17:10 - pre 109 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
vladd:
Ne platis ti u prodavnici deset hlebova a uzmes JEDAN, ili preciznije, platis CEO hleb, a uzmes onoliko koliko bi pojeo.

I dalje se prica o pojedinacnim kartama.....ili kupite markicu ili prestanite da trolujete zbog par voznji mesecno.



Nisi skapirao, platis celu liniju, ili sada(jos gore) 89 minuta, a vozis se par(ili 6-7) stanica.

To je bas identicno placanju celog hleba a uzimanju dva-tri parceta za dorucak....ili koliko se moze pojesti za 89 min
Za sledeci "obrok" opet placanje celog hleba, a uzimanje (najcesce manjeg)dela...

Zato sam i pritiv velikih, drzavnih, i sitnih, gradjanskih lopina...

Ali, smatram da je drzava ozbiljnija tvorevina od sitne duse i sitnog gradjanskog gmaza, trebala bi da povuce ozbiljan i odgovoran potez na sopstvenom imidzu i principu, a vaspitavanje stocice je drug plan...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 17:40 - pre 109 meseci
Citat:
vladd: Nisi skapirao, platis celu liniju, ili sada(jos gore) 89 minuta, a vozis se par(ili 6-7) stanica.

Naravno da sam skapirao, ispada da se cela ova tema svodi na vas par koji koristite gradski prevoz nekoliko puta mesecno(ili koristite cesto ali toliko puta hocete da platite) a pricate u ime svih koji uopste nemaju takve probleme niti razmisljaju o njima.

Osim toga ne vidim sta je to gore. Cena je po meni svakako primerena nekom ko retko koristi prevoz.

Prosecan korisnik gradskog prevoza svakako ne razmislja o tome, jer ima mesecnu markicu sa kojom ka karta kosta mnogo jeftinijie i moze da se vozi koliko hoce.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 18:58 - pre 109 meseci
Citat:
vladd: Nisi skapirao, platis celu liniju, ili sada(jos gore) 89 minuta, a vozis se par(ili 6-7) stanica.

To je bas identicno placanju celog hleba a uzimanju dva-tri parceta za dorucak....ili koliko se moze pojesti za 89 min

Sama pretpostavka ti je pogresna - ne placas ti celu liniju za 89 dinara vec placas ono sto prosecan korisnik potrosi za 89 dinara. Isto kao sto u hotelu sa uslugom svedskog stola teoretski mozes da pojedes 300kg hrane, pa onda tvrdis kako ti je tih 300kg uracunato u cenu, a ti pojedes jedva 1 kg, pa su ti preostalih 299kg jelte ukrali
Ne, ako prosecan gost hotela pojede pola kilograma hrane za dorucak, onda je cena formirana na osnovu tog statistickog podatka a ne na osnovu teoretskog maksimuma koji je dozvoljeno pojesti.

Inace, kad pomenu hleb, to je cista pljacka - kilo psenice je 15-20 dinara, a vekna od pola kila je 40 dinara! Sa tom cenom kupovina hleba po pekarama je obesmisljena jer je veca od cene sopstveno umesenog hleba Onda na to nadovezemo cinjenicu da nas mrzi da se smaramo mesenjem hleba svojim rukama, pa se namece logican zakljucak - hleb treba krasti
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 22:21 - pre 109 meseci
Citat:
Informer:Ali zato nemas problem da nosis mobilni telefon sa sobom?


Nemam problem, nosim ga uglavnom svuda ali je s vremena na vreme isključen
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 22:58 - pre 109 meseci
Sto znaci da si neuporedivo efikasnije pracen nego da koristis busplus.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.04.2015. u 23:35 - pre 109 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
Informer:Ali zato nemas problem da nosis mobilni telefon sa sobom?


Nemam problem, nosim ga uglavnom svuda ali je s vremena na vreme isključen :D



Mislis, iskljucen je kad udjes u javni prevoz? :) :) :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u18.04.2015. u 00:19 - pre 109 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
vladd: Nisi skapirao, platis celu liniju, ili sada(jos gore) 89 minuta, a vozis se par(ili 6-7) stanica.

Naravno da sam skapirao, ispada da se cela ova tema svodi na vas par koji koristite gradski prevoz nekoliko puta mesecno(ili koristite cesto ali toliko puta hocete da platite) a pricate u ime svih koji uopste nemaju takve probleme niti razmisljaju o njima.

Osim toga ne vidim sta je to gore. Cena je po meni svakako primerena nekom ko retko koristi prevoz.

Prosecan korisnik gradskog prevoza svakako ne razmislja o tome, jer ima mesecnu markicu sa kojom ka karta kosta mnogo jeftinijie i moze da se vozi koliko hoce.




Potpuno je nebitna rasprava o korisnicima, i kakvih tipova korisniks ima.

Bitno je da preduzece posluje negativno, da ga vode tutumraci, i da nece pomoci ni divljacko naduvavanje cena bez smisla, ili neka prevarna varijanta, tipa opsteg javnog poreza za sve gadjane, korisili ili ne GSP.

A o korisnicima koji placaju, koji imaju mececnu kartu ili koji se svercuju, mislim da je besmisleno debatovati, u principu je svako "zadovoljan" svojom(svesno odabranom) pozicijom, i prilagodjava se situaciji.

Ono u cemu se SVI slazu je da je situacija LOSA, losa za SVE, sa tendencijim POGORSAVANJA.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u18.04.2015. u 09:12 - pre 109 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
vladd: Nisi skapirao, platis celu liniju, ili sada(jos gore) 89 minuta, a vozis se par(ili 6-7) stanica.

To je bas identicno placanju celog hleba a uzimanju dva-tri parceta za dorucak....ili koliko se moze pojesti za 89 min

Sama pretpostavka ti je pogresna - ne placas ti celu liniju za 89 dinara vec placas ono sto prosecan korisnik potrosi za 89 dinara. Isto kao sto u hotelu sa uslugom svedskog stola teoretski mozes da pojedes 300kg hrane, pa onda tvrdis kako ti je tih 300kg uracunato u cenu, a ti pojedes jedva 1 kg, pa su ti preostalih 299kg jelte ukrali
Ne, ako prosecan gost hotela pojede pola kilograma hrane za dorucak, onda je cena formirana na osnovu tog statistickog podatka a ne na osnovu teoretskog maksimuma koji je dozvoljeno pojesti.

Inace, kad pomenu hleb, to je cista pljacka - kilo psenice je 15-20 dinara, a vekna od pola kila je 40 dinara! Sa tom cenom kupovina hleba po pekarama je obesmisljena jer je veca od cene sopstveno umesenog hleba Onda na to nadovezemo cinjenicu da nas mrzi da se smaramo mesenjem hleba svojim rukama, pa se namece logican zakljucak - hleb treba krasti



Svedski sto je ogranicen na nekoliko sati, a ne na 89 minuta.

I cena je formirana prema obilnom obroku.

Zato bi bilapostenija DNEVNA karta, kao i u hotelu, sto se placa DAN boravka.

A ne neupotreblljivo vreme od 89 minutakoje ne koristi NAJVECI broj korisnika, sto dokazuje lopovluk i prevarnost sistem.

I "svedski sto" je kalkulisan prema prosecnom korisniku, ili prosecno alavom, a kalkulacija karte od 89 minuta je cista prevara i lopovski sistem.

I tada ispada da je nemoguce koristiti cetiri ili pet prevoza za vreme trajanja karte, dok u svedskom stolu se moze koristiti vise jela i deserta..

Vecina korisnika koristi 7-15 stanica u jednoj voznji, da obavi neki posao, i sledece koriscenje je nakon par sati, tako da im "propada vreme"na karti,na njihovu stetu i na korist GSP-a..

Sto dovodi do cene od 89 dinara za 7-15km, sto je neprihvatljivo SKUPO


I ono sto jesustina, cak i da nije bitno da li je karta 10 ili 110 dinara, vec da drzava i njeni lopovcici-sluzbenicici PRESTANU da formiraju lopovsko-prevarne sisteme...

I u slucaju GSP-a i u slucaju poreskih zakona, zakona o saobracaju, zakona o BILO CEMU..

Dok se drzava ponasa kao NAJVECA lopina, nema nacina da se "vaspitaju" gradjani, osim teskom brutalnom silom...koga protiv koga??
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u18.04.2015. u 09:43 - pre 109 meseci
Citat:
Informer:Mislis, iskljucen je kad udjes u javni prevoz?


Eh, i ja budala što se raspravljam sa Android/IOS generacijom. Pa vama je praćenje vašeg kretanja i komunikacije kao "dobar dan, ovde NSA/BIA/etc, da vidimo šta smo imali danas..."

Ne možete vi ljudi da ukapirate da onaj koji poznaje sve vaše navike može i da manipuliše sa vama, ma koliko vi smatrali sebe ili zaista bili pametni. Što se lepo vidi na svim dešavanjima u svetu.

Uzgred, praćenje BusPlus kartice je itetako preciznije od praćenja kretanja preko mobilnog telefona (sem kad je GPS uključen na njemu), a zajedno su nepobedivi , pa još ako neko koristi Android ili Ios, Fejsbuk i Gmail, i "smart" TV kod kuće, NSA sreći nema kraja
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843885 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.