Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sa kompjutera iz prizemlja antena na krov sestospratnice ?

[es] :: Wireless :: Sa kompjutera iz prizemlja antena na krov sestospratnice ?

[ Pregleda: 2982 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kalinicm
Beograd

Član broj: 12576
Poruke: 16
62.193.129.*



Profil

icon Sa kompjutera iz prizemlja antena na krov sestospratnice ?17.02.2004. u 16:15 - pre 245 meseci
Nameravam da kupim:
-Wireless PCMCIA LAN Card 11 Mb/s, 802.11b - Intersil PRISM chip sa 100mW ili 200mW
-oko 25 metara kabla (CDF-400 koaksijalni kabl - slabljenje 19,7 dB / 100m na 2 GHz)
-OMNI HyperGain HG2415U-PRO 2.4 GHz Professional 15 dBi
-jos poneku manje bitnu sitnicu...

To bi po mojoj zamisli islo direktno iz kompa na krov, razdaljina oko 25 metara.

Vrlo malo informacija na forumu oko postavljanja antene tako daleko od kartice je dato pa zato zelim da mi u najkracem date konkretne informacije da li ovo uopste valja i za koju eventualnu alternativu bi se vi odlucili?




*****************************
Dodatne informacije:
Moja lokacija: Novi blok iza 45. bloka (Dr.Ivana Ribara naselje)
Lokacija na koju se kacim: Tehnicom AP na Kosutnjaku (oko 3-4km) i lokalni AP u 45. bloku (oko 600 metara).

P.S. Zgrada do mene covek sa krova (STAN U POTKROVLJU) se bez problema kaci na Tehnicom sa 50mW karticom i direkcionom antenom (ne znam coveka, ali znam da je informacija tacna).

Imacu LOS do oba APa.

KALKULACIJA:

100mW (200mW) kartica + 15dBi omni => ~35dB (~38dB)
gubitak na kablu => -5dB
gubici na konektorima => -1dB

UKUPNO 100mW(200mW): ~29dB (~32dB) -> malo su mu cudni ovi podaci ali verovatno je to tako.
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Sa kompjutera iz prizemlja antena na krov sestospratnice ?19.02.2004. u 16:46 - pre 245 meseci
neces znati dok ne probas, bolje nek dodje neko sa laptopom da izmeri kakav je signal/kvalitet tamo gde hoces da postavljas antenu...

umesto kartice za komp probaj da uzmes mozda neki eksterni uredjaj (ap / bridge?) koji mozes da montiras na krov i tako smanjis duzinu kabla...

ja sam blok 64 14ti sprat , 80mw sa yagi 18db i 0.4m kabla na vodotoranj sa kacim 6.5 km jako lose, a na 3ci bulevar i bigz katastrofalno...
imam odlican signal (90-100%) ali kvalitet linka katastrofa (20-50), razlog nepoznat...
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.vdial.verat.net



+11 Profil

icon Re: Sa kompjutera iz prizemlja antena na krov sestospratnice ?20.02.2004. u 11:03 - pre 245 meseci
25 metaa kabla je malo mnogo za wirleless. Pojesce svu energiju i vrlo malo ce stici do antene. Po nekim preporukama, kbal ne treba da je duzi od 10m. To je krajnja granica.

Medjutim imas jednsotavno resenje, kupi neki Access Point. Njega mozes postaviti na krov i podesiti ga u bridge rezim tako da na njena ge moze niko da se kaci. On se sa racunarom spaja UTP kablom (klasican LAN), tako da duzina kabla nije problem.
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.tehnicom.net

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Sa kompjutera iz prizemlja antena na krov sestospratnice ?20.02.2004. u 11:43 - pre 245 meseci
kao sto kolega rece , bridge je najbolje resenje
imas vise vrsta sto usb sto utp , sve to ce raditi mnogoo bolje
od tvog resenja , a mozda cak moze da da te kosta manje

 
Odgovor na temu

kalinicm
Beograd

Član broj: 12576
Poruke: 16
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: Sa kompjutera iz prizemlja antena na krov sestospratnice ?20.02.2004. u 18:16 - pre 245 meseci
Hvala na savetima...

Nisam znao da mogu preko lana da se kacim na brigde a da sve to izgleda kao da se kacim direktno kraticom na AP tehnikoma recimo... super resenje.


Sta mislite da li da se upustim u ovu varijantu koja je dosta skuplja sto mi i ne smeta, ali samo da radi kao sat... >> kupim 2 APa, #1 BRIDGE 200mw (2 panelke) <-> crossover kabl <-> AP 50mW (omnica) za nas 5oro ovde lokalno (svi vidimo to jedno mesto kod ortaka)... Imam kod ortaka extra mesto sa kojeg 100% imam pristup i na tehnicom i na par lokalnih APova ovde...


Jel ovo jedina kombinacija sa kojom dobijam sve pogodnosti wirelessa? tj. kacenje sa ortacima iz neposredne blizine, onda kacenje na sve ostale APove i time pravim jednu veliku mrezu gde sve maltene izgleda da je u jednoj mrezi i radi odlicno (zanemarimo LOS i signal probleme)...


Hvala puno za odgovore....
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Sa kompjutera iz prizemlja antena na krov sestospratnice ?

[ Pregleda: 2982 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.