Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Peć za etažno grejanje - problem

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Peć za etažno grejanje - problem

[ Pregleda: 4573 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

daweedo
Saob. Tehnicar
Beograd, Srbija

daweedo
Član broj: 238042
Poruke: 19
*.cpe.vektor.net.



+3 Profil

icon Peć za etažno grejanje - problem27.08.2011. u 13:59 - pre 152 meseci
Posedujem peć za etažno grejanje TERMO IN od MBS i javlja mi se problem da prilikom loženja malo izađe dim i mora da se provetrava prostorija. Peć ima odlične karakteristike što se iskorišćenja toplotne energije tiče (prostor ~100m2 za sezonu potrošim 5-6m3 drva i 5-6 vreća briketa odličnih). Odžak je zidani i mislim da je promer 16cm a visina od mog otvora do kraja nekih 5m. U prizemlju postoji još jedan otvor koji kad zatvorim ne vidi se poboljšanje situacije. Promaja odžaka nebi trebala biti problem ali nisam merio nekim pouzdanim metodama nego ono klasično sa svećom i čini mi se da je lepo vuče. Čunak sam za svaki slučaj zaptio tako da ne vuče falš ali nije rešenje problema. Peć i čunak redovno čistim.
Interesuje me šta može biti uzrok problema, dal' je to normalno ponašanje kako u MBS tvrde i šta još probati da bi se rešio problem.
Kako proveriti da sama peć ne vuče falš u nekim gornjim delovima...?
 
Odgovor na temu

pileapa
Josip Kovac

Član broj: 71385
Poruke: 29
79.101.54.*

ICQ: 317


Profil

icon Re: Peć za etažno grejanje - problem12.02.2012. u 14:09 - pre 147 meseci
I ja imam istu pec i isti problem, jedino sto je poslednjih nekoliko dana prerastao u nocnu moru. Dimi katastrofa, proverio sam i dimnjak i sve je ok. ostaje mi sumnja da je pec negde zacepila. Mada posle cetiri meseca lozenja...
 
Odgovor na temu

daweedo
Saob. Tehnicar
Beograd, Srbija

daweedo
Član broj: 238042
Poruke: 19
*.cpe.vektor.net.



+3 Profil

icon Re: Peć za etažno grejanje - problem12.02.2012. u 16:05 - pre 147 meseci
Mislim da je peć definitivno začepila, ja je kompletno čistim svakih 2 meseca. Znači skidanje onih mermernih ploča pa odšrafljivanje lima koji je ispod ploča i skidanje onog nastavka za solundar. Zatim alatom koji je došao uz peć čistim prostor kroz taj mali otvor. Zaista se velika količina gareži nakupi u tom prostoru. Naravno potrebno je očistiti i solundar i peć sa unutrašnje strane kroz vrata za loženje. Unutrašnju stranu najbolje osvetliti lampom da bi se svaki kutak očistio. To sve je nekih 1-1,5h posla ali posle toga radi kao nova. Prve godine i ja sam imao tih problema dok nisam shvatio da mora "češće" da se čisti, ove godine hvala Bogu sve skoro savršeno funkcioniše.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Peć za etažno grejanje - problem

[ Pregleda: 4573 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.