Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Registracija - moguca solucija...

elitemadzone.org :: AutoZone :: Registracija - moguca solucija...

[ Pregleda: 1774 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
193.107.4.*



+45 Profil

icon Registracija - moguca solucija...03.09.2011. u 14:31 - pre 154 meseci
Ok, registrovao sam auto pre mesec dana. Otisao sam u jednu firmu i sve su mi oni zavrsili. E sad po vazecem zakonu, ako bih to radio sam, sta mi sve treba da uradim, da bi registrovao vozilo. Znam da polisa osiguranja najvise kosta, ali recimo da li je ona obavezna. Znam da ako vozilo nema osiguranje, valjda ja placam troskove, bez obzira ko je kriv...da li je to tacno? I sta mi jos treba??? Ja sam video da su mi u firmi popunjavali neke uplatnice, nekih deset, petnaest uplatnica... Daleko bilo...
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Registracija - moguca solucija...03.09.2011. u 14:38 - pre 154 meseci

Ako hoces sam procedura je da tih istih 15 uplatnica odneses sam da platis.

Polisa osiguranja je obavezna, ne mozes na salteru da kazes "platicu nekog kad udarim majkimi"

Najskuplja stavka ti je porez na luksuz ako je kubikaza veca od 2000cm3
 
Odgovor na temu

Renault servis
Auto servis Djokovic, marketing
menadžer
Srbija

Član broj: 290108
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: servisdjokovic.rs


Profil

icon Re: Registracija - moguca solucija...05.09.2011. u 12:06 - pre 153 meseci
Izgleda komplikovano ali zapravo nije . Za produženje registracije potrebna Vam je lična karta , saobraćajna dozvola , polisa osiguranja za koje se opredelite , dokaz o ispravnosti vozila tj. tehničkom pregledu a te silne priznanice koje su Vas zbunile su zapravo uplatnice za :
- Republičke administrativne takse- koja se plaća za zahtev za registraciju vozila i za izdavanje saobraćajne dozvole a čiji su iznosi propisani Zakonom o administrativnim taksama.
- Naknade za puteve propisne Odlukom o visini naknade koja se plaća za drumska vozila
- Komunalne takse (ako je opština Odlukom o lokalnim komunalnim taksama propisala komunalnu taksu za držanje motornih i priključnih vozila)
- Naknade za registarske tablice i saobraćajnu dozvolu čiju visinu rešenjem odredjuje MUP Republike Srbije
- Premije obaveznog osiguranja vozila (overeni virmanski nalog o izvršenoj uplati troškova obaveznog osiguranja od autoodgovornosti)
Možete se informisati o iznosi taksi u SUP-u jer se cene razlikuju u zavisnosti od svojstva vozila ( starost , kubikaža...)
Sve se to odnese u Sup i tamo se na njihovom šalteru sve završava.
Kada registrujete vozilo preko agencije uštedećete vreme a možda i novac . Cene usluga se naravno razlikuju ali moja je preporuka da najviše obratite pažnju na to sa kojim osiguravajućim društvom agencija sarađuje da u slučaju neke nesreće ne biste imali problema sa naplatom.

 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Registracija - moguca solucija...05.09.2011. u 14:39 - pre 153 meseci
Ne razumem što se toliko komplikuju stvari oko produženja registracije?!
Jeste da ima 12 uplatnica, ali nijednom do sada ih nisam popunjavao.

Dakle na bilo kom tehničkom pregledu imate minimalno jednog agenta osiguranja (na nekim ih bude i po 5-6)

Svaki agent osiguranja će vam drage volje popuniti sve potrebne uplatnice, eventualno i naplatiti ih i time vas lišava glavobolje oko broja i iznosa na uplatnicama...
Dakle uradite tehnički, agent osiguranja vam odradi 80% posla.
Eventualno uplatite na šalteru banke (ako ovi iz osiguranja to ne urade) (malo je gnjavaža što mup ne prihvata elektronska plaćanja)
I odete do MUP-a ... (Što ionako morate lično)


Dakle u čemu se sastoji ta pakleno komplikovana procedura da odete na 2-3 mesta i ponesete saobraćajnu i ličnu kartu (pare ćete ostaviti već negde usput )

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
178.237.210.*

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Registracija - moguca solucija...06.09.2011. u 07:48 - pre 153 meseci
Imas jedan domaci sajt, koji se zove isto tako kao to sto tebi treba, gde je sve detaljno objasnjeno... upises sve podatke i dobijes primere popunjenih uplatnica...
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Registracija - moguca solucija...

[ Pregleda: 1774 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.