Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbi ništa ne rade i neće da rade

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbi ništa ne rade i neće da rade

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 25746 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.static.sbb.rs.



+199 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 20:32 - pre 153 meseci
1) Srbi nisu glupi ni lenji
2) Srbi neće da rade ko konji da bi posle jeli najjeftiniju salamu.
3) Srbi koji rade ko konji u inostranstvu jesu kur*c tamo ali ovde su bogati znači ne rade kao konji za golu egzistenciju.

Prosečno i generalno gledano mi nismo materijalisti i nije nam novac toliko bitan, ako ima da ne budeš gladan (i deca) i da imaš svaki vikend da popiješ (i deca), skroz je OK, ali:
NE VOLIMO DA NAS ZAJEBAVAJU I PONIŽAVAJU. Neću da radim za minimalac a da mi smeju iza leđa ili još gore da se šef ponaša kao da mi čini uslugu što sam ja zaposlen a ne neko drugi. Ako ću jadno da budem plaćem hoću i jadno da radim

Znaju ljudi da i novine i političari lažu, ali te laži su jedino što imaju,.
Ljudi su umorni od revolucija i sankcija i ratovanja, ali da vam kažem: ODMORIĆE SE.
Pa kad neki sindikat uleti i izlomi kičme vlasniku i upravi zbog ne plaćanja pa ostali vide da ako već ne mogu da budu plaćeni mogu bar da biju nekog, videće svoje privrednici, a onda će oni velikog privrednika da uvate za muda... Jedini će ostati živ onaj Labus jer je na vreme odlučio da je dovoljno ukrao pa se povukao, niko ga više ni ne pominje (osetili su ovi iz nikad izvini da je on ipak tu najpametniji)

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 20:39 - pre 153 meseci
platite coveka, pa ako nece da radi onda je lenj !
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 20:56 - pre 153 meseci

Nek dodju zapadnjaci ovde da rade za 150e, pa da vidimo koliko ce vredni biti.

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 20:58 - pre 153 meseci
Citat:
Shomi Li Jones
Neću da radim za minimalac a da mi smeju iza leđa ili još gore da se šef ponaša kao da mi čini uslugu što sam ja zaposlen a ne neko drugi. Ako ću jadno da budem plaćem hoću i jadno da radim

Svetla budućnost ti predstoji, nema sumnje...
 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.static.sbb.rs.



+199 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 21:14 - pre 153 meseci
Citat:
ventura: Svetla budućnost ti predstoji, nema sumnje...


govorio sam u ime naroda :) Ipak je moralno da svako dobije koliko zasluži a ne manje, (ili uopšte da ne dobije)

Ja lično vredno učim i želim da jedan dan radim mnogo, uživam u tome i imam pozamašne plodove tog rada.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 21:42 - pre 153 meseci
Citat:
DrFill2Good: I reci molim te gde smo mi to otisli da napadnemo najjaci vojni savez?

U legendu brajko, u legendu....

Citat:
DrJekyll: Nek dodju zapadnjaci ovde da rade za 150e, pa da vidimo koliko ce vredni biti.

Citat:
Braksi: platite coveka, pa ako nece da radi onda je lenj !


Vi ne shvatate da problem nije fizicka ljenost nego mentalna, drustvena, politicka i ostalo sto je potrebno da bi se fizicka snaga upregnula i iskoristila kako treba.
I konj i magarac su vredni, pa ih to samo po sebi ne svrstava u zapadnoevropski zivotni standard.

Najveci problem Srba je mentalna ljenost i nikakva drustveno-politicka angazovanost (koja se uglavnom svodi na osjecanje besmislenosti ikakvog angazovanja oko uredjenja svog zivotnog prostora i svaljivanje krivice na sve zivo sto nema dodirnih tacaka sa njima samima uz tvrdoglavo odbijanje drugacijih pogleda).
Ljenost u poslu i radu je samo posljedica takvog zivotnog stava.
Drugim rjecima - zatucanost.

 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 21:52 - pre 153 meseci

Daj austrijancima 150e pa da vidimo hoce li biti manje zatucani.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 21:57 - pre 153 meseci
Nece on da radi za 150e...iz prostog razloga sto kod njega posao koji ovde kosta 150e, kosta 500e...
Da zivi i radi ovde i te kako bi rintao za te pare...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 22:02 - pre 153 meseci
Citat:
Odin D.: Najveci problem Srba je mentalna ljenost i nikakva drustveno-politicka angazovanost

Dići neku revoluciju je veoma teško jer većina ima krov nad glavom, toplu sobu i kakav-takav obrok ispred sebe dok gleda stari CRT TV pred spavanje. Dakle, koliko god to loše izgledalo, nije još uvek "puklo" do te mere da se ide sa vilama ispred skupštine, i niko nije lud da troši svoje vreme u protestu uzalud kada to vreme može da iskoristi za neke pametnije svrhe. Većina građana takođe nije u Beogradu, te malo šta mogu iskreno da promene. Društveno politička angažovanost je sasvim druga priča... dobar deo građana ne glasa jer ih mrzi, ne znaju kako to ide, ili smatraju da su svi redom lopovi te prepuštaju drugima da odlučuju u njihovo ime. Jedan deo će da glasa za onog čiji je plakat video blizu biračkog mesta, na osnovu toga što mu je drugar ispričao u prodavnici, na osnovu šolje/kalendara što je dobio pre koji dan ili pak na osnovu toga da ga je partijska gnjida častila pivom ispred prodavnice (ne izmišljam). Izborna tišina jeste pravi dokaz da ima velika količina ljudi koji će da glasa impulsno, te je ona tu kao neki bezuspešan pokušaj da se to spreči.

Postoji grupa onih koji su otišli u sasvim drugu krajnjost, oni koji su preterano politički angažovani do te mere da se to ponašanje graniči sa ponašanjem u sekti. Dakle politička omladina, ulizice, partijski drugovi i sl. koji očekuju nagradu za podršku svojoj omiljenoj stranci, i ima da kažu "da, super, odlično" na svaki predlog što predlože predsedavajući u partiji, ma koliko on bio debilan i ma koliko se sa njime ne slagali. Svega mala količina ljudi zapravo se seti prethodne 4 godine, pročita obećanja novih kandidata, i tek onda mirno i staloženo odluči za koga će glasati, bez da prespava izbornu nedelju.

Naravno, politički kandidati nimalo nisu cvećke kod nas, ne polažu račune narodu, pa zbog toga nam je potreban neko ko će da i njih dovede u red... npr, evropska zajednica (po mom skromnom mišljenju). Ako su mogli i najveće nacionaliste/ekstremiste da doteraju u red, možda ima šanse i da nešto pametnije urade u skorijoj budućnosti. Iskreno sumnjam da bi imali i ovoliko napredka da nije bilo te šargarepe koja se zove EU.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 22:08 - pre 153 meseci
Citat:
...iz prostog razloga sto kod njega posao koji ovde kosta 150e, kosta 500e...



A sto onda ovde to ne kosta 500, mislim kad vec benzin kosta isto kao tamo, kad je hrana ista cak i skuplja kod nas, sto onda to ovde kosta 150 a tamo 500?

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 22:14 - pre 153 meseci
@DrJekyll
Ti si neozbiljan.

Citat:
burex: Dakle, koliko god to loše izgledalo, nije još uvek "puklo" do te mere da se ide sa vilama ispred skupštine, i niko nije lud da troši svoje vreme u protestu uzalud kada to vreme može da iskoristi za neke pametnije svrhe. Većina građana takođe nije u Beogradu, te malo šta mogu iskreno da promene.

Kakva revolucija, kakvi protesti, kakve vile?!
Protiv koga?!
Protiv sebe samih?!
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 22:23 - pre 153 meseci

Taman posla, svaki put kad putujem u inostranstvo nasalim se 'taman cu malo ustedeti na hrani'

Objasni ti nama tako ozbiljan, zasto se ovde isti posao, ista usluga, visestruko manje naplacuje, a cena svakodnevnih potrebstina jednaka na oba mesta?
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 22:30 - pre 153 meseci
^
Pa sve dok ima ljudi koji ce da ga rade za 150e, ko je blesav da plati 500?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 22:30 - pre 153 meseci
Zato sto su Austrijanci, u smislu organizovanja drzave, manje zatuc
ani od Srba.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 22:37 - pre 153 meseci

Uu al si objasnio, nema sta, sad je sve jasno
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 23:24 - pre 153 meseci
Evo o cemu se radi da se ne lazemo

Srbiji treba cvrsta ruka

primer

1 Tito - nisi smeo da spomenes nista protiv vlasti - ali si imao sve (pitajte svoje roditelje- radnik seljak imali svi )
2 Sada mozes da se naseres na skupstinu ako zelis - ali narod nema nista sem parole - (hebala me sloboda govora protiv SK bivse JU )
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade12.09.2011. u 23:57 - pre 153 meseci
Citat:
burex: Dakle, koliko god to loše izgledalo, nije još uvek "puklo" do te mere da se ide sa vilama ispred skupštine, i niko nije lud da troši svoje vreme u protestu uzalud kada to vreme može da iskoristi za neke pametnije svrhe. Većina građana takođe nije u Beogradu, te malo šta mogu iskreno da promene.


Nece to bas tako da bude. Islo se ispred i u skupstinu buldozerima kolko pre 10 godina, sto istoriski gledano i nije tako davno. Problem je sto nema alternativa, nema nesto da se nudi kao zamena za ovaj sistem. Sto bi se reklo, " nazad neceme, napred ne mozemo", majtorski receno "slajfujemo". Mora neko da nas povuce da bi posli napred ili da nas jace udai da bi nas izbacio iz ovog stanja.
Po meni problem kod naseg naroda je u jednom posebnom psihickom stanju u kojem se nalazi i koje bi ja nazvao " shizoidno- autisticno" stanje gde vecina ima problem kako narusene percepcije za okolinu oko sebe, tako i za sebe u odnosu na okolinu/druge. To stanje je reflektovano i na ponasanje politicara (jer su i oni deo naroda), a sto je jasno vidljivo od vodjenja politike, kako na unutrasnjem. tako i na medjunarodnom planu.
Srbija zeli u EU i NATO savez, organizuje kongres nesvrstanih i pravi posao sa Rusima i od njih ocekuje pomoc.
Deset godina su vracali Krajinu i Knin, sad ce dvadeset godina da vracaju Kosovo.
U Makedoniji je navodni problem ime. Slozili su se sa jednim imenom i tako usli u UN, sad ne valja, ajde da ga menjamo.


Srbija je zemlja seljacka i jedino sto ima kvalitetno i u izobilju su zemlja i voda, ali niko ne zeli da se bavi poljoprivredom.
Isto vazi i za Makedoniju, da me neko ne proziva.

Od industrije imamo kitu, ali skolujeme strucnjake za naj naprednije tehnologije. Kako nema industije nema ni prakse u toku skolovanja, pa kad uzmes inzinjera na posao on/ona gleda ko tele. Sad neko treba da ga skoluje iz pocetka i taman si ga izskolovao on/ona dobili papire da idu u inostranstvo.
Organizacione sposobnosti NULA, a svi sve znaju da organizuju, posebno kad treba drugoga da organizuju, tu se postize perfekcija.
Cekamo da dodje Evropa da bi nam objasnila i zakonom nametnula da treba djubre u kantu da bacamo i da nije ispravno da se baca gde ko stigne i da se ulje na automobili ne menja ispred zgrade.
Svi se skoluju za menadzere i sve znaju o tome, a semenkaru da treba da vode propali bi za sest meseci. Ja imam rodjaku koja se skoluje za menadzera turizma i koja ne zna avionsku karti preko interneta da kupi i to sebi, vec ide u agenciju i tamo kupi kartu.

Jednostavno mi ne znamo sta cemo sami sa sobom. Kad ja pricam da treba uzivati i smanjiti apetite na razumnu meru, kazu mi da sam lud, kad kazem ljudima da ako zele da budu kao Amerikanci onda moraju da zive i rade kao Amerikanci, kazu mi da nisu ludi ceo dan da rade i da im tako prolazi zivot. Ko je sad lud u celoj prici??

 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade13.09.2011. u 01:59 - pre 153 meseci
Citat:
Odin D.:
Kakva revolucija, kakvi protesti, kakve vile?!
Protiv koga?!
Protiv sebe samih?!

Pa to se podrazumeva kod zatucanosti, zar ne? Kao i sto smo protiv sebe krenuli na NATO, u legendu ...

Ili si opet promenio misljenje?
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade13.09.2011. u 02:10 - pre 153 meseci
Citat:
Odin D.
Kakva revolucija, kakvi protesti, kakve vile?!
Protiv koga?!
Protiv sebe samih?!

Malo koja revolucija je bila takva da je imala neki u kamen uklesan plan, uglavnom se svaka od njih svodi na biranje manjeg zla. Dakle, da bi zaista došli do dna, išlo bi se sa vilama itekako ispred skupštine, makar i alternativa bila pijani Milojko sa srednjom ekonomskom. Išlo se ispred skupštine iako je alternativa bila kombinacija svih ogavnih ukusa i mirisa, ali govedo je moralo biti sklonjeno sa trona i to je to. A onaj koji je popio metak 2003. godine je lepo rekao da se manimo svetskih zavera i da proradimo na sebi, zato je i imao tako sramotno malo biračko telo.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Srbi ništa ne rade i neće da rade13.09.2011. u 02:38 - pre 153 meseci
Citat:
konislav

Problem je sto nema alternativa, nema nesto da se nudi kao zamena za ovaj sistem.

Ima alternativa. Samo jako ružna, gorka, u najboljem slučaju bljutava, anacionalna, apatriotska, akosovska, gorka jako gorka. Alternativa su oni koji su na marginama društva, ne urlaju, ne obećavaju, neugledni su, nisu "ljudine", nisu "domaćini", ne nabijaju volove na ražanj... I biće na marginama sve dok prosečan (nadareno glup) stanovnik Ludare bira pavijana sa većim i usijanijim auspuhom.

Vidiš zlo koje se nanosi drugom čoveku i ćutiš. Sutra tebe čeka to isto.

I zato će pavijani još dugo, dugo da vode Ludaru pravo u septičku.

Onaj Zloba je izumeo bankarske piramide. A ovi posle Zlobe su izumeli "demokratiju". I umesto da dobiju prava kakva imaju radnici u državama EU, radnici u Ludari su dobili 150 evra i to svaki deseti radno sposoban. I niko se ne budni. Zato - treba im drati kožu ko magarcima.

Kratko rečeno - prevara stoleća, mislim to sa "demokratijom". A za pavijane "biznis stoleća".


E sad, neko reče lenjost. Ha! Pogledajte školski sistem Ludare. Ili školuje apsolutne poslušnike (čitaj dobri djaci) ili proizvodi apsolutne neradnike (mangupi). I školski sistem nije slučajno nakaradan. Praksa je pokazala da je idealan za kreiranje prosečno zaglupljenog stanovnika koji će kad poraste samo zevati i zaokruživati kako mu "vizor" kaže. Malo će gundjati, znate ono "sve je to bagra" ali će uredno štititi tu bagru ako se neko drzne da im pipne "patriotizam", "kosovo", "republike srpske" itd.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbi ništa ne rade i neće da rade

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 25746 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.