Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26940 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!13.09.2011. u 19:35 - pre 153 meseci
sceka: nije glup onaj koji kupi polovno vozilo za 20k eur nego je glup onaj koji kupi polovan krs od 20k eur. Problem je sto je u ponudi vise krseva nego dobrih ali ako nadjes dobar onda samo napred. Neko jednostavno ne zeli da prolazi kroz taj vid kocke pa svesno kupi nov znajuci pritom da ce tako najvise para izgubiti.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!13.09.2011. u 19:46 - pre 153 meseci
Pa sto se Golfa tice, osamdesetih godina sam kupio novog, lepo se vozio tog leta po evropskim putevima, prod'o ga pocetkom oktobra i kupio Mercedesa koga sam vozio pune dve godine. Golf je bio tada aktuelan, ja imao dvadesetak i nesto godina... Tih osamdesetih sam jos par puta kupio nov automobil i nikada vise. Jednostavno me ne zanima varijanta bacanja para na prevozno sredstvo. I sada mislim da je bacanje para dati 20.000eur ali ono sto me zainteresovalo nema jeftinije pa moram toliko da bacim. Zanima me taj polozaj u voznji sto ga dzipovi pruzaju. Mislim na polozaj vozaca, preglednost druma, osim ako nema kamion ispred tacno vidis zasto je zastoj (u gradu nezamenljiva stvar, neprocenjivo vredna!), tako da mozes na vreme da promenis traku, skrenes ranije, obidjes... Prakticno do jaja! Drugo, udobnost koju sam probao, osim ML-a Nissan mi se janvise dopada, mislim na osecaj vozaca kad seda i dok vozi.

Jedino mi je bitno da kola idu tamo dge ja hocu - apsolutno, i da se zaustave kad ja hocu - apsolutno. Znaci, sistem upravljanja da je u savrsenom stanju i da su kocnice u savrsenom stanju. Naravno, to podrazumeva dobre gume, tu nikada ne stedeti, kupiti najbolje koje mogu da se nadju bez obzira na cenu - to mi je princip od koga nikada ne odustajem. Da li ubrzava sekund, dva, tri vise ili manje, kakva mi je 'kriva' po nekim testovima na nekim sajtovima, da li trosi 10 ili 20 litara... te me ne zanima ali uopste jer sve to pada u vodu onog momenta kad se sedne u auto i krene. Tad je bitno samo i iskljucivo koliko znas ili ne znas da baratas vozilom i nista drugo! Svaki k*eten moze da pritisne pedalu gasa do kraja ali to ne znaci da ce doci od tacke a do tacke b uopste a narocito koliko brzo. I tako...

Jos jednom, zasto bi trebalo da se podrazumeva da je budala onaj ko daje 20.000eur za polovno vozilo?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!13.09.2011. u 19:48 - pre 153 meseci
Citat:
jnk: sceka: nije glup onaj koji kupi polovno vozilo za 20k eur nego je glup onaj koji kupi polovan krs od 20k eur. Problem je sto je u ponudi vise krseva nego dobrih ali ako nadjes dobar onda samo napred. Neko jednostavno ne zeli da prolazi kroz taj vid kocke pa svesno kupi nov znajuci pritom da ce tako najvise para izgubiti.


Nisam video, pisao sam, pa ubedi me da je krs polovan auto koji tako polovan kosta 20.000eur?! :) I da je bolji od tog polovnog nova, recimo, Skoda?! :) Po cemu?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!13.09.2011. u 20:18 - pre 153 meseci
Ne znam da li se razumemo, nemam ja nista protiv polovnjaka od 20k samo ti kazem da u ponudi za 20k danas imas mnogo polovnjaka koji su u losem stanju i nisu dobra kupovina i kolicina tih automobila ti je bar pola ukupne ponude. Recimo za te pare se prodaju 3-5 godine stari bmw-i uvezeni sa ko zna koliko stotina hiljada kilometara, verovatno havarisani i sa ko zna kojim sve problemima i prodaju se kao super ponude jer ih prodaju preprodavci ciji je glavni cilj sto veca zarada.

Opet sa druge strane ako kupis od neke auto kuce koja prodaje vozila iz staro za novo programa od jednog vlasnika, kupljen ovde, to moze da bude super kupovina. U sustini svaka auto kuca sad ima u ponudi takve automobile tako da bih ti ja prvo to preporucio da gledas.

Ljudi kupuju nov automobil jer ne zele da imaju tu vrstu kocke(da li je auto legalan, da li je bio havarisan, da li je neko s*ao u njemu, da li ga je terao preko dzombi) iako kupovinom polovnog auta, ako kocka dobro prodje, mozes proci mnogo bolje nego onaj koji je kupio novog. Tvoje je samo da sto vise smanjis rizik prilikom kupovine.
 
Odgovor na temu

SASASTA

Član broj: 289575
Poruke: 73
212.178.227.*



+72 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!13.09.2011. u 21:15 - pre 153 meseci
Obrnuto proporcionalan kolicini novca. Ako imas para da se zezas kupi ako nemas novo ili kupovina poznatog vozila od rodjaka ,komsije itd.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!13.09.2011. u 21:30 - pre 153 meseci
Citat:
jnk: Ne znam da li se razumemo, nemam ja nista protiv polovnjaka od 20k samo ti kazem da u ponudi za 20k danas imas mnogo polovnjaka koji su u losem stanju i nisu dobra kupovina i kolicina tih automobila ti je bar pola ukupne ponude. Recimo za te pare se prodaju 3-5 godine stari bmw-i uvezeni sa ko zna koliko stotina hiljada kilometara, verovatno havarisani i sa ko zna kojim sve problemima i prodaju se kao super ponude jer ih prodaju preprodavci ciji je glavni cilj sto veca zarada.

Opet sa druge strane ako kupis od neke auto kuce koja prodaje vozila iz staro za novo programa od jednog vlasnika, kupljen ovde, to moze da bude super kupovina. U sustini svaka auto kuca sad ima u ponudi takve automobile tako da bih ti ja prvo to preporucio da gledas.

Ljudi kupuju nov automobil jer ne zele da imaju tu vrstu kocke(da li je auto legalan, da li je bio havarisan, da li je neko s*ao u njemu, da li ga je terao preko dzombi) iako kupovinom polovnog auta, ako kocka dobro prodje, mozes proci mnogo bolje nego onaj koji je kupio novog. Tvoje je samo da sto vise smanjis rizik prilikom kupovine.


Pa zar nije malo nelogicno da je neko spreman da da 20.000eur a da nije svestan svega o cemu pricas. Jednom prilikom, skoro, na forumu u nekoj drugoj temi, @zarsilic je lepo rekao da ja i on zajedno imamo 105 godina zivota! Pa da li je moguce da neko ko ima toliko zivotnog iskustva moze da bude tako glup da ne razume i nije prosao, da ne ume da rezonuje... da moze olako da baci tolike novce na neki krs koliko god da inace ima para?! :))) Toliki novci se ne daju tako lako, nije to mala suma kako god se okrene. Ali! Tvrdim da cu za te novce naci bolji auto (dobro ja jurim dzip ali nije bitno) nego sto je bilo koja nova Skoda ili, recimo, Hyundai i30 koji je bio do nedavno nekako popularan kao varijanta za kupovinu?! Naravno, ne uzimajuci u obzir afinitete, pricam o realnim desavanjima. Neko ne voli dzipove, neko ne voli japanska vozila, neko voli Zastavu... ali sve to zanemarimo u ovom slucaju.


Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 13.09.2011. u 22:56 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!13.09.2011. u 21:55 - pre 153 meseci
Ne znam za IQ, ali je baš veliki rizik kupovati od "neprijatelja", jer mnogi imaju isti moto
Citat:
kad kupis, das pare, napisemo ugovor, goto je, nema nazad!

i koliko god da smo ponaosob kulturni i uzdržani u svakojakim situacijama, ne možemo ne primetiti da danas bukvalno glave lete za četvorostruko niže sume i tu jako lako može svašta da ispadne, jer ko god da je kupio auto od 50-60 hiljada eura pre 3-4 godine, sigurno mu nije preko noći zapelo za 20k(kao hitno je i šta ja znam) i ja ovog trenutka ne umem da navedem baš nijedan normalan razlog da neko prodaje ispravan i očuvan auto sa malom kilometražom i doplaćuje još 30 000-40 000-50 000 eura za novi, ako ovog može da vozi još 2-3 godine samo uz redovna ulaganja.

Ja bih se usudio na kupovinu za te pare samo od poznatih-dokazano pouzdanih ljudi, u najgorem slučaju proverljivih sa bar 3 relevantne strane.

Možda ne bi bilo loše pogledati vozni park neke ambasade, jer skuplji komadi po službenoj dužnosti moraju da budu kao novi sve vreme, a posle par godina se prodaju za bagatelu.
Takođe, ume svako da nabroji po nekoliko pacijenata iz svoje opštine, uglavnom neobrazovanih potomaka uvoznika raznih stvari na veliko i onda jedino ako njima neki model nečega "pretekne", pa da se uzme u razmatranje, jer uglavnom kupe po 7-8 automobila i onda koriste 2(ostale provozaju po pet puta godišnje), pa su kilometraže drastično verovatnije nego sve te iz oglasa zajedno, a cene boranija. Još i spustiš par hiljada, jer njima toliko iz džepa ispadne za nedelju-dve dana, pa ih nije briga ni najmanje da li ćeš im platiti 22000 ili 18500, a tebi je to pola godine vožnje. I više.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!13.09.2011. u 22:23 - pre 153 meseci
@Boris Tadić

Sve si u pravu. Nije lose ovo sa ambasadama, to mi je varijanta u rezervi jer trenutno nemaju ono sto me interesuje ali ima varijanta da oni "dobiju" iz druge ambasade (ista ambasada ali susedna drzava, ako razumes...) samo sto je to malo sporo, morao bih da cekam bar sest do osam meseci a ja bih do NG da pazarim nesto, cak i ranije. Malo su me 'poremetili' godisnji odmori pa neka rodbina koja je u Evropi tek sada 'smiruje situaciju' tako da cekam, narocito iz Holandije. Tamo su izuzetno odrzavana vozila, rigorizni su sa kaznama za ogranicenje brzine, velike su zime ali nema soli, u onom obliku kako se to radi kod nas. Belgija je isto, meni, interesantna, imam tamo neke ortake koji se razumeju u problematiku... Videcemo, mozda i Beogradu natrci nesto vredno paznje, desava se. Sad na pocetku leta sam ispustio jedan Murano 2005 godiste za 10.000eur, bila frka coveku, trebala mu para ali nisu mogli da me nadju jer sam dugo bio nedostupan (sticaj okolnosti se desio!). Steta ali mozda se desi opet nesto slicno iako ne racunam na to, naravno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!13.09.2011. u 22:31 - pre 153 meseci
sceko, sta zapravo hoces da cujes? Rekoh ti da mozes da prodjes mnogo bolje nego da kupis novu skodu al isto tako sam te upozorio da mozes i da se zakopas. Ako smatras da si zbog svojih godina iskusan i da te niko ne moze za*ebati a opet u tim godinama imas zivaca da se sa tim smaras samo napred. Pored iskustva u prodaji treba ti i malo poznavanja mehanike/limarije kao i radnji za utvrdjivanje legalnosti kao i strpljenje da prodjes vise od 5 automobila i vrlo verovatno ces uspeti u toj nameri.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 09:50 - pre 153 meseci
ja moram samo da primetim da je zanimljivo da neko ko nije klinac ima živaca da se zeza sa polovnim automobilima a pri tom ima da izdvoji 20KEura za auto.
Mislim, super je to što imaš živaca za tako nešto, samo hoću da kažem da je vrlo retko, jer postoji realna doza rizika kod kupovine polovnjaka, apsolutno nebitno da li za 3 hiljade ili 20 hiljada Eura.

A s'obzirom da može za taj novac da se kupi nov malo manji džip gde rizik ne postoji, meni je takva odluka, sa moje tačke gledišta, fascinantna

Da me ne razumeš pogrešno, ne glupa, nego jednostavno fascinantna
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 11:38 - pre 153 meseci
Citat:
jnk: sceko, sta zapravo hoces da cujes? Rekoh ti da mozes da prodjes mnogo bolje nego da kupis novu skodu al isto tako sam te upozorio da mozes i da se zakopas. Ako smatras da si zbog svojih godina iskusan i da te niko ne moze za*ebati a opet u tim godinama imas zivaca da se sa tim smaras samo napred. Pored iskustva u prodaji treba ti i malo poznavanja mehanike/limarije kao i radnji za utvrdjivanje legalnosti kao i strpljenje da prodjes vise od 5 automobila i vrlo verovatno ces uspeti u toj nameri.


Pa hocu da cujem misljenje onoga ciju sam recenicu upotrebio kao naslov za temu. :) To je njegovo razmisljanje a nije dao odgovor plus je u ovoj temi na malo cudan nacin opisao stanje mog novcanika i to je sve sto je uradio povodom svoje ideje. :) To je bila poenta otvaranja ove teme!


Citat:
etjen: ja moram samo da primetim da je zanimljivo da neko ko nije klinac ima živaca da se zeza sa polovnim automobilima a pri tom ima da izdvoji 20KEura za auto.
Mislim, super je to što imaš živaca za tako nešto, samo hoću da kažem da je vrlo retko, jer postoji realna doza rizika kod kupovine polovnjaka, apsolutno nebitno da li za 3 hiljade ili 20 hiljada Eura.

A s'obzirom da može za taj novac da se kupi nov malo manji džip gde rizik ne postoji, meni je takva odluka, sa moje tačke gledišta, fascinantna

Da me ne razumeš pogrešno, ne glupa, nego jednostavno fascinantna :)


Pa ja imam dovoljno vremena a samim tim i dovoljno zivaca da mogu da se zezam sa mnogim stvarima u zivotu. Nemam klasicno radno vreme, sam odredjujem kad i koliko cu da radim (puno puta vac pricao o tome) pa mozes zamisliti koliko i sta sve radim iz dosade, samo zato sto mi je to interesantno... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 11:40 - pre 153 meseci
Delim slično mišljenje kao etjen, a iako me džipovi ne zanimaju, voleo bih da čujem kako neko misli da će naslepo (znači bez kupovine od poznatog lica) na nekom placu za cirka 20k € naći neki džip koji će biti bolja kupovina od jednog Hyundai-ja iX 35 na primer.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 11:48 - pre 153 meseci
IX35 košta 20k eur? Ako je tako, deluje kao dobra kupovina ali ako je celokupni utisak IX35 malo bolji nego što sam imao sa i30 koji mi je bio blago rečeno razočaravajuć.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 11:49 - pre 153 meseci
Citat:
etjen: ja moram samo da primetim da je zanimljivo da neko ko nije klinac ima živaca da se zeza sa polovnim automobilima a pri tom ima da izdvoji 20KEura za auto.
Mislim, super je to što imaš živaca za tako nešto, samo hoću da kažem da je vrlo retko, jer postoji realna doza rizika kod kupovine polovnjaka, apsolutno nebitno da li za 3 hiljade ili 20 hiljada Eura.

A s'obzirom da može za taj novac da se kupi nov malo manji džip gde rizik ne postoji, meni je takva odluka, sa moje tačke gledišta, fascinantna

Da me ne razumeš pogrešno, ne glupa, nego jednostavno fascinantna :)


Ne znam šte te tu čudi !? Možda ti nemaš živaca, ali treba znati da kupovina polovnjaka starog dve ili tri godine može da bude ekstra posao. Auto za dve godine tržišno izgubi oko 35% vrednosti, a upotrebno je to i dalje NOV auto. Na tržištu polovnjaka ima prevaranata, to je činjenica, ali budimo realni, ipak većina ljudi pošteno i najnormalnije prodaje ono šta je do juče vozio i normalno održavao. Treba malo mudrosti, ne zaletati se, ne nasedati na "ekstra povoljne prilike", proveriti auto kod ovlašćenih zastupnika.

Nedavno je moj ortak kupio polovan auto za 10.000. Dakle, mogao je da kupi novi (Punta, Dačiju, Fiestu i slično) ali on je hteo nešto bolje, veće, jače i sa boljom opremom. Tražio nekoliko meseci, i našao auto star dve godine koji je kod kupovine koštao preko 16.000. Prvi vlasnik, kupljen u Srbiji. I kupovina i održavanje provereno i potvrđeno od strane generalnog zastupnika u Srbiji. Izuzetan posao, ušteda od 6.000 za dve godine, malo li je ?!

Dakle, svako ima neki svoj "početni položaj" i ima neki vidik dokle bi "voleo da se ispruži". Može da se kupi odličan nov auto za 20.000, to je tačno, ali može i polovan, tek koju godinu star, koji je u startu koštao preko 30.000.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 12:01 - pre 153 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Delim slično mišljenje kao etjen, a iako me džipovi ne zanimaju, voleo bih da čujem kako neko misli da će naslepo (znači bez kupovine od poznatog lica) na nekom placu za cirka 20k € naći neki džip koji će biti bolja kupovina od jednog Hyundai-ja iX 35 na primer.


Pa ja ne znam za druge ali ja sam vec rekao da imam neku rodbinu i dobre prijatelje u Evropi koji mogu da mi nadju pouzdano dobar primerak onoga sto me interesuje. Nikada nisam ni pominjao kupovinu 'na slepo' po bilo kom osnovu. To bi bila apsolutna budalastina. Tako da ne razumem zasto se preferira negativna konotacija bilo cega u odnosu na realno stanje ili polazne osnove u vidu licnog stava, makar za bazicne stvari koje si sad pomenuo ti i u par postova ranije @etjen i @jnk?! Stvarno ne mogu da svatim zasto se uvek ide sa premisom da je neko siromasna neiskusna budala i da prica gluposti pa su svi pozvani na bazi takvog misljenja da daju savete ili da izvrcu ruglu svaku misao koju taj neko izgovori. Na stranu sto je to jako ruzno, nevaspitano, nezrelo... interesantan je bas taj nagon koji svakog 'nepoznatog' (ko nije osvedoceno prihvacen u drustvu...) osudjuje u startu nevezano za to sta kaze?! Malo smesno, bar meni, vidim da se neki nerviraju zbog toga do jaja, mene to zabavlja ali samo dok ne dosadi. Za sada mi nije dosadilo... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 12:11 - pre 153 meseci
Sceka, ako kažeš da je kupovina na slepo budalaština onda se slažemo 100%, te ne razumem čemu takav ton kada mislimo identično.

Nisam video šta si rekao ranije a i moja konstatacija se nije odnosila specijalno na tebe, nego generalno za kupovinu polovnih vozila sa placeva i slično.

 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 12:23 - pre 153 meseci
Ako imas nekoga u Americi, ovo sto trazis je najjeftinije tamo... Veoma je lako sve organizovati i vozilo moze da stigne za 15 dana ali moras imati nekog tamo...
Evo pogledaj malo cijene: http://casmiami.com/inventory/entrypage.html
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 13:03 - pre 153 meseci
@Java Beograd - sve se slazem, to je moa ideja i rezonovanje isto bazirano iz prakse! :)


Citat:
Nebojsa Milanovic: Sceka, ako kažeš da je kupovina na slepo budalaština onda se slažemo 100%, te ne razumem čemu takav ton kada mislimo identično.

Nisam video šta si rekao ranije a i moja konstatacija se nije odnosila specijalno na tebe, nego generalno za kupovinu polovnih vozila sa placeva i slično.


:) Nije ton nikav osim zacudjenog, ako je drugacije delovalo - izvinjavam se! :)

"Pa bilo bi lepo kad bi se procitalo sve sto pise pre nego se postuje" - ovo sam ja dobio pre izvesnog vremena, sad sam ja ironican! :)

Sad ozbiljno, ne vidim potrebu da se u bilo kom trenutku prica o nekim stvarima koje su banalne. To u vezi 'slepe kupovine sa placeva' je toliko banalno da ne vidim razloga da se nekome ko je toliko glup da tako radi to i prica kao savet da ne radi?! Pa da nije glup ne bi to ni radio, a ako je glup da to radi onda je gubljenje vremena glupom coveku 'otvarati oci'! :)

E sad, mene malo smara samo to sto se u vecini slucajeva postavlja kao model da je neko glup pa ga treba uciti i savetovati. To je isto kao ono sto me bas po malo vac i nercira a to je kad neko pita "Sta mislite da li da kupim aaaaaaa ili bbbbbbb ili cccccccc?" a onda se na nekoliko strana moze procitati skoro iskljucivo u stilu "Ma ne, kupi ddddd ili eeeee, mada je i ffffff dobra kombinacija...". Znaci sve osim onoga sto je pitano?! A onda slede prepucavanja koja su najsmesnija od svega tipa "Ma nemoj, a jesi li procitao da ffff ima sprongnu koja je za dva maha brza nego na ggggg i to zato sto je horizontalno modlovana na sedmu paralelu cetvrtkom..."! :))) Strasno! Nebitno prosecnom korisniku vozila, potpuno nebitno a potencira se iz dva razloga, prvo, ne bi li se pokazala mudrost, obrazovanost i obavestenost onoga koji to potencira i drugo, ne bi li dokazao neznanje, neobavestenost... onoga drugoga ili svih ostalih! :) Opet smesno i nepotrebno, decacki...

Opet sam se raspricao... :)

Citat:
Nocni: Ako imas nekoga u Americi, ovo sto trazis je najjeftinije tamo... Veoma je lako sve organizovati i vozilo moze da stigne za 15 dana ali moras imati nekog tamo...
Evo pogledaj malo cijene: http://casmiami.com/inventory/entrypage.html


Imam dobrog ortaka u L.A. vec se dogovaramo ali je trenutno u BGDu pa kad se vrati. Ali ima moja supruga dva rodjena brata u Torontu. Pa je sad pitanje da li je bolje iz Amerike ili Kanade?! Hvala za link! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 13:29 - pre 153 meseci
Evo rezona:

http://www1.casmiami.com/inventory/displaycar_11689.html

Znaci 2009 godiste, "sve na dugme" - vec sam to pisao, kao Infiniti sto se gadzeta i luksuza tice, udobnosti, sigurnosti (godinama stavljan na prvo mesto po testovima sudar situacija!).

Datum kursne liste: 2011-09-14
19900 USD = 14592.64887 EUR

Znaci sve ukupno u BGDu do prve registracije kosta do 20.000eur a imas tri godine staro vozilo.

Ovo je samo primer kupovine polovnog vozila sto se cifre tice, spada u varijantu 'slepe kupovine' ali kao primer i da se uzme u obzir da se moze bas dobro proci ako se ima tamo neko ko moze sve da proveri pa i da spusti cenu! Inace je ovo prvo sto sam dobio na dva klika!


Pozdrav
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 13:36 - pre 153 meseci
^^
A da li ovaj deo:
Damage: Previous Flood
znaci ono sto ja mislim da znaci...
(samo da skrenem paznju)
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26940 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.