Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 26934 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 13:58 - pre 153 meseci
Marko pa da li je moguce da iznosis tako neku banalnu stvar da je auto bio pod vodom? Zar mislis da Sceka koji ima pola veka iza sebe to nije video u startu? Stvarno mi nisu jasne te vase pretpostavke i predrasude.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 14:20 - pre 153 meseci
^
Tako je! :) Pored tolikog mog iskustva a da ne primetim to?! Mora da se salis! :))

U medjuvremenu sam se raspitao u vezi toga kod ortaka iz L.A.-a koji je trenutno u BGD-u. To moze da bude apsolutno bacena para ako bi se porucilo samo na bazi linka. Medjutim, ako si tamo, to je sasvim druga situacija. Naime, obzirom da ima puno tornada i ostalih sra*ja u vecem delu Amerike, vrlo lako moze da se nadje vozilo koje je u stvari jako malo osteceno, uglavnom spolja. On sam je kupio Maxima-u prosle godine za 15.000 dolara (proizvodnja januar 2009) od coveka koji je na parkungu udario u stub koji stiti ulaz u trzni centar, malom brzinom ali sje*o branik i krilo (malo ulubljeno) i pofrikanio kao nenormalan. Moj ortak je prisustvovao tome dok je izlazio iz centra i za petnaest minuta se dogovorio i pazario kola, popravka ga je kostala oko 180 dolara! A lako ostecenih vozila u olujama, tornadima... koliko hoces. Naravno da ima krsa nevidjenog ali to po zakonu ne sme da se prodaje i mora da ima naznaku da nije za upotrebu. Tako i za ovaj auto sa linka stoji da je bio ostecen u poplavi, sta god to znacilo, ali je sredjen i mozee da se koristi - i to pise!

Link sam dao, kao sto sam i napisao samo kao ilustraciju sta se moze dobiti sa dva klika na link koji je dao @Nocni. Naravno odmah je to povod za ironiju zlog @jnk-a! :))) Nadam se da se ne ljutis na opasku! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 14:22 - pre 153 meseci
ma, to je samo malko kišice... :)

Inače, Sceko, tebi u stvari i ne treba neki savet oko kupovine, nego si više, čini mi se, otvorio temu jer si se osetio prozvanim samim naslovom teme...
Ali, ne verujem da ćeš dobiti odgovor sada na to postavljeno pitanje.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 14:40 - pre 153 meseci
Citat:
etjen: ma, to je samo malko kišice... :)

Inače, Sceko, tebi u stvari i ne treba neki savet oko kupovine, nego si više, čini mi se, otvorio temu jer si se osetio prozvanim samim naslovom teme...
Ali, ne verujem da ćeš dobiti odgovor sada na to postavljeno pitanje.


Tako je, pa zar to nije bilo od pocetka potpuno jasno? :) Sve u medjuvremenu samo razgovaramo...

Nazalost, i to si u pravu, nema mi druge nego da ni ne ocekujem vise odgovor. Nema veze, bar sam u nekoliko postova "olaksao dusu" u vezi necega sto smatram nepotrebnim, smesnim ali i po nesto sto smatram bespotrebnim potenciranjem klinackog mlacenja prazne slame. Nadam se da nisam mnogo udavio ali ima i jedna dobra stvar! @Java Beograd je odlicno rekao sve sto se tice ove i slicnih nedoumica! I jos jeda dobra stvar @ventura je dobio jako korisnih par informacija tako da nije bas uzaludno bilo otvaranje teme!!!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

grujicd
Dejan Grujic
Cogin
Beograd

Član broj: 24171
Poruke: 101
89.216.32.*

Sajt: www.cogin.com


+9 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 14:48 - pre 153 meseci
Da se ne uvrediš ako ti govorim nešto što već znaš, ali iz USA ne može tek tako da se uveze i registruje auto u Srbiji, jer ne ispunjava EURO norme, već USA standarde. Jedno od rešenja je da se privremeno uveze u neku od EU zemalja i tamo registruje, pri čemu možda moraju da se odrade neke modifikacije ili da se "podmaže" da se dobiju papiri. Takvo vozilo se posle bez problema uvozi u Srbiju kao i bilo koje EU vozilo. Ne znam detalje cele operacije ali verujem da ti nije problem da se raspitaš.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 15:00 - pre 153 meseci
Citat:
A da li ovaj deo:
Damage: Previous Flood
znaci ono sto ja mislim da znaci...
(samo da skrenem paznju)


Da,

to bas to znaci.
Nije retka pojava, pogotovo na ovim nasim prostorima da su "dobri i novi" auti (ko casa) nedavno plivali.

I to 2 puta za redom: za prvo krstenje pobrine se Bog, a za drugo, diler sa svojim specijalitetom: dubinsko pranje.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 15:21 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic: Da,

to bas to znaci.
Nije retka pojava, pogotovo na ovim nasim prostorima da su "dobri i novi" auti (ko casa) nedavno plivali.

I to 2 puta za redom: za prvo krstenje pobrine se Bog, a za drugo, diler sa svojim specijalitetom: dubinsko pranje.


:)) To sam uradio jednom i nikada vise u zivotu. Pre pet godina, cuo sam da se u kraju otvorila 'radnja' koja dubinski pere i sredjuje auto tako da nema razlike, k'o da je nov! Odem ja, urade mi to i prodam auto posle par meseci jer je pocelo da se oseca na budj, ne nesto intezivno ali konstantno. Nikada vise! :))

@grujicd - ima varijanta da se vozi na neko testiranje, mada je to sve "nije jasno po zakonu". Inace ortak je tako uvezao Jeep pre neku godinu i vozi i dan danas bez problema...

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!14.09.2011. u 17:07 - pre 153 meseci
Kupiti krs za bilo koji novac je tragicno ,ali uzeti polovan automobil u dobrom stanju za trostruko nizu vrednost od cene novog vise je nego mudar potez i odlika je osoba sa visokim IQ.
Ko novac zaradjuje lako i kome on recimo pada sa neba njemu je nebitno koliko gubi na kupovini novog automobila koji ce prodati za dve tri godine.Kupovina novog automobila je logicna samo ako planirate da isti koristite i eksploatisete na dug vremenski period od minimum deset godina ili duze pa vas u tom slucaju i ne zanima taj gubitak vrednosti.
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 375



+118 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!15.09.2011. u 08:30 - pre 153 meseci
Citat:
Sceka: @Java Beograd je odlicno rekao sve sto se tice ove i slicnih nedoumica! I jos jeda dobra stvar @ventura je dobio jako korisnih par informacija tako da nije bas uzaludno bilo otvaranje teme!!!


Pozdrav!


Hajde procitaj jos jednom sta ti je Java rekao... ako se ne varam da je pametno kupiti auto star par godina jer je 35% jeftiniji. Nigde nisam video da savetuje da kupis auto koji je posle par godina 60% jeftiniji.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!15.09.2011. u 16:20 - pre 153 meseci
Citat:
dlalic: Hajde procitaj jos jednom sta ti je Java rekao... ako se ne varam da je pametno kupiti auto star par godina jer je 35% jeftiniji. Nigde nisam video da savetuje da kupis auto koji je posle par godina 60% jeftiniji.


:) Mogao bi i ti da "Hajde procitaj jos jednom..."! Nije meni nego je konkretno odgovarao @etjen-u ali je u stvari pricao uopsteno o principu kupovine polovnog vozila. Zato sam i rekao da je njegov post odlican i potpuno se slazem sa njim. Inace ja imam cifru koju sam spreman da dam pa ako nadjem 2 godine star ili 4 godine star, cak i 5 godina star dzip koji ce zadovoljiti moje i realne kriterijume kupujem ga 'iz taka'. Kako god, vozila koja sam nameracio da kupim su red velicine 50.000eur (i vise), nov, naravno. Sto znaci ja dajem oko 30% vrednosti novog auta. Vozilo koje vredi novo 50K i vise a prilikom kupovine je staro 4 ili 5 godina je po meni bolja kupovina nego vozilo koje je novo i kosta 20K eura! To je poenta mog razmisljanja.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!15.09.2011. u 18:14 - pre 153 meseci
To je dosta diskutabilno... ne bih ja baš izvodio neke aksiome iz toga... Nov auto je nov auto. Poštujem Tvoju želju da za manje dobiješ više, ali polovnjak vrlo lako može da bude jadac. Npr. kad kupiš nov auto, koliko sutra možeš da kreneš na duži put. Možda ne valja baš da mu vadiš dušu u prvih par hiljada km, ali verovatnoća da nešto krene po zlu je apsolutno minimalna. Sa polovnjakom, čak i onim koji stvarno nije imao havarije i bilo kakve kvarove, to niko ne može da pretpostavi, jer dotrajalost nekog dela može da se ispolji upravo u tom trenutku, jer svaki od delova je već pregurao određenu kilometražu.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 15.09.2011. u 19:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!15.09.2011. u 19:49 - pre 153 meseci
Citat:
StORM48: To je dosta diskutabilno... ne bih ja baš izvodio neke aksiome iz toga... Nov auto je nov auto. Poštujem Tvoju želju da za manje dobiješ više, ali polovnjak vrlo lako može da bude jadac. Npr. kad kupiš nov auto, koliko sutra možeš da kreneš na duži put. Možda ne valja baš da mu vadiš dušu u prvih par hiljada km, ali verovatnoća da nešto krene po zlu je apsolutno minimalna. Sa polovnjakom, čak i onim koji stvarno nije imao havarije i bilo kakve kvarove, to niko ne može da pretpostavi, jer dotrajalost nekog dela može da se ispolji upravo u tom trenutku, jer svaki od delova je već pregurao određenu kilometražu.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 15.09.2011. u 19:25 GMT+1]


To je vazilo nekada (boldovano) i to relativno dosta davno. Sticajem okolnosti, zbog posla kojim se bavim, okruzen sam ljudima koji auto koji voze smatraju kao dokaz uspeha i uglavnom kupuju nova vozila. Cesto se desava da u prvih sest do osam meseci toliko posecuju servis da postaje iritirajuce. Ponavljam, nova vozila, i to prilicno skupa vozila. Nedavno sam naveo primer ortaka koji je kupio novi Santa Fe (sve ful da 'fulije' ne moze biti) i prvih meseci se vise vozio taksijem nego tim novim dzipom! Nekada je to vazilo kao pravilo, nazalost i Mercedes koji se drzao dosta dobro dugi niz godina isto se tako ponasa. Ne mozes biti siguran da kupovinom novog neces imati problema, kao nekada, bar 3 -4 godine. To je jedan od razloga sto ja licno nemam nameru da pazarim novo vozilo (ima jos razloga ali to sad nije bitno).

Polovno vozilo, ali da nije starije od 4 godine, ako nije udarano ima skoro iste sanse za 'crkavanje delova kao novo vozilo. Zato me i interesuje u osnovi skuplje vozilo i smatram da ima vise sanse da budem nirniji nego sa novom, recimo, Skodom u narednih 2 do 3 godine koriscenja.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!15.09.2011. u 20:11 - pre 153 meseci
Kupovina polovnjaka je uvek macka u dzaku; ma koliko da je poznato poreklo i ma kako lepo i ocuvano izgledao auto. Kao sto Storm kaze uvek je, ali uvek, pre kretanja na duze putovanje, neophono preci par hiljada kilometara "u lokalu".


Jos nesto mi nije jasno? Koliko treba da je IQ osobe koja prodaje uslovno nov automobil kome je cena drasticno pala, a da je pri tome sa autom sve u redu?

Nisam siguran da je takvih bas mnogo. Pogotovo nisam siguran da je na Zapadu takvih mnogo. Kod nas jos mogu da razumem onu foru sa lizingom, ali na Zapadu sve to funkcionise malo drugacije.

Mislim da je veci rizik kupiti automobil sa 20 nego sa 200 hiljada km.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!15.09.2011. u 20:27 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic: Kupovina polovnjaka je uvek macka u dzaku; ma koliko da je poznato poreklo i ma kako lepo i ocuvano izgledao auto. Kao sto Storm kaze uvek je, ali uvek, pre kretanja na duze putovanje, neophono preci par hiljada kilometara "u lokalu".


Jos nesto mi nije jasno? Koliko treba da je IQ osobe koja prodaje uslovno nov automobil kome je cena drasticno pala, a da je pri tome sa autom sve u redu?

Nisam siguran da je takvih bas mnogo. Pogotovo nisam siguran da je na Zapadu takvih mnogo. Kod nas jos mogu da razumem onu foru sa lizingom, ali na Zapadu sve to funkcionise malo drugacije.

Mislim da je veci rizik kupiti automobil sa 20 nego sa 200 hiljada km.


Pa evo, u mom okruzenju (ljudi sa kojima se 'druzim' radi posla kojim se bavim) prodaju vozila maksimum posle cetiri godine i kupuju opet novo vozilo. Doduse sve manje kupuju nova vozila jer su ukapirali da je nepotrebno ali to je opet prica za sebe (inace je ja pricam vec godinama). Od svih tih ljudi koji tako rade dobar deo je prilicno inteligentan a svi su jako dobro situirani. Ne znam pojedinacan skor IQ-a ali sam siguran da ni malo nisu naivni kad su finansije u pitanju. U svakom slucaju novcima barataju i imaju ih daleko vise od prosecnog gradjanina ove zemlje.

Da... na Zapadu je to uobicajenije nego ovde, zato i ima tolika ponuda 'polovnih' vozila na, recimo, mobile.de!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!15.09.2011. u 20:36 - pre 153 meseci
sve je to gore-napisano lepo. I sa tvoje tačke gledišta za sebe si u pravu, ali nikako ne možeš generalizovati tako stvari jer po tvojoj logici onda niko sa malo mozga ne bi trebao da kupi nov auto - što je potpuna besmislica.

Ima tu dosta parametara pri izboru...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!15.09.2011. u 20:58 - pre 153 meseci
Pa ja i pricam da ja tako razmisljam. Ne savetujem nikoga nista, nisam merodavan za to. Ali ono sto tvrdim je provereno dosta puta, opet u mom slucaju! Mozda sam imao srece do sada, ne znam i ne zanima me istrazivanje toga, ali koji god auto sam kupio, polovan, do sada - nikakvih problema nikada nisam imao. Sredjivanje kocionog sistema, provera motora sa zamenom ulja i filtera, provera upravljckog mehanizma i to je to. I to sve posle obavljene kupovine! I, naravno, redovno odrzavanje na godisnjem nivou. Nikada nista nije puklo, pokvarilo se... ali nikada! Ok, mozda sam talican ali to je moje iskustvo i sta da se radi, svako prica uglavnom iz licnog iskustva. Ja inace ne fermam statistike i te fore jer je to uglavnom namenska glupost, namenska na ovaj ili onaj nacin. Tehniske zavrzlame me isto tako ne zanimaju. Ako hocu startniji auto, kupim auto sa vise konja nego sto ga trenutni ima i slicne varijante. To mi je do sada bilo ok. Uglavnom probam vozilo koje me interesuje i uzasno verujem prvom utisku, instiktu. To me do sada nikada nije izneverilo. I tako...

Problem je sto kad pocnem da kuckam nemam meru, kao da sam neki klinac! Kapiram, kapiram... obuzdavam se sve vise... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!15.09.2011. u 22:02 - pre 153 meseci
Pa vidi, ni jedna dilema ne može biti tako crno-bela, pa nije ni ova. Ja takođe znam ljude koji celi život kupuju par godina stare polovnjake. U njihovim rukama ti polovnjaci često izgledaju bolje nego neki novi automobili u rukama šeprtlja.

Suštinski, jeste tačno da se uz malo rizika dobija neki skup auto po prepolovljenoj (ili još nižoj) ceni, ali i to može biti priča sa dva epiloga - možeš dobiti kvalitetno održavan i prilično očuvan ("kao nov") auto po dosta nižoj ceni od prvobitne, ali isto kako nekom nov auto može da pravi probleme od samog starta (kako si i sam primetio), tako isti takav primerak može zapasti baš Tebi, zar ne?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!15.09.2011. u 22:23 - pre 153 meseci
^
Pa sve je rizik u zivotu. I ljudi idu ulicom pa ih udari nesto a nisu to planirali. Ne opterecujem se ni sa cim dok se ne dogodi. Ako bude potrebe resicu problem kad i ako se pojavi. Zaje*'o sam se za auto, ako moze da se sredi - lepo, ako ne moze - kupicu drugi. Prosto. Strahovati od bilo cega u zivotu je naporno, zamorno... "Sta ako se desi da..." Po meni neverovatno bespotrebna opterecujuca glupost. Ne dozvoljavam to sebi! Uvek cu pre da pomislim "Ok, ovaj auto ce biti dobar ali za par godina cu uzeti bolji...". Tako ja, a ko se brine unapred... Pa (ne)sretno mu bilo! :))))


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!16.09.2011. u 08:51 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic: Jos nesto mi nije jasno? Koliko treba da je IQ osobe koja prodaje uslovno nov automobil kome je cena drasticno pala, a da je pri tome sa autom sve u redu?
"Obični ljudi" (dakle, srednja klasa) prodaju relativno nove automobile onda kad ima zatreba kinta. Hitno i neodložno. Prodali bi oni po višoj ceni, kad bi mogli, ali džaba prve dve godine drastično obore cenu.
Bogati ljudi prodaju relativno nove automobile kad prestane da im se sviđa enterijer, ili se pepeljara napunila.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!21.09.2011. u 01:56 - pre 153 meseci
Imam ja jedno pitanjce... baš gledam neke polovne BMW-ove, pa naleteh na ove "džipove" X5 (stari 8-10 godina) za "bagatelu" 10.000-15.000€

Mislim, nije da nameravam da kupim neki od njih, nego me čisto zanima teoretski koliko smisla bi imala neka takva kupovina nekog od tih X5-ova? Ovde u ulici inače imamo par X5-ica, i primetio sam sasvim slučajno da jedan od njih (usred leta) vozi zimske gume i to neke ŠLJ klase pa još izlizane... pa mi je to bilo interesantno: čovek vozi X5 a nema para da kupi poštene gume . Verovatno je to neka od tih polovnih varijanti, gde je čovek kupio "za sve pare" polovan auto pa sad nema ni za leba a kamoli za održavanje
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Koliko bar treba da je IQ osobe koja kupuje polovan krš za 20.000 eura?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 26934 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.