Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlokala se cev od bojlera

elitemadzone.org :: TechZone :: Razlokala se cev od bojlera

[ Pregleda: 3230 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

parmin

parmin
Član broj: 73138
Poruke: 547
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Razlokala se cev od bojlera16.09.2011. u 19:59 - pre 152 meseci
Imam problem. Menjao sam bojler i promenio pancirna creva za dovod vode. Crevo za hladnu vodu je dobro zašrafljeno, ali crevo za toplu vodu, mi se u zidu razlokalo. U pitanju je pocinkovana cev, stara ko zna koliko. Stavljao sam teflon traku, curi. Stavljao sam kučinu, curi, neće lepo da se zašrafi, jednostavno ima lufta. Ima li mu spasa da ne lupam zid i da ne moram da menjam tu cev?
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+110 Profil

icon Re: Razlokala se cev od bojlera16.09.2011. u 23:16 - pre 152 meseci
Kada si stavljao kucinu da li si stavljao onu sa finijim vlaknima ili sa krupnijim vlaknima ? Ona krupnija nije za takve stvari i tesko se namota, lako je navoj izbaci i nista ne dihtuje, finija je druga prica. Nje se bas moze dosta namotati pa da eventualno tako pokusas da popunius taj zazor koji se javlja. Zeznuta situacija...


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

ivan.neg

Član broj: 276297
Poruke: 77
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Razlokala se cev od bojlera17.09.2011. u 15:57 - pre 152 meseci
Crevo pancirno ne moze da se zasafi direktno u zid ,u zid ide prvo dupli nipli pa onda crevo se safi na nipli ,proveri dali je dupli nipli ostecen mozda ces za novim resiti problem ali ako je octeceno koleno u zidu nebih ti savetovao da krpis tako sto ces natrpati teflon trake i ostalog jer postoi mogucnost da uled pritiska to izleti a jos je i vruca voda.
Nemoras da menjas celu cev to se resava tako sto se stemuje zid samo oko kolena i koleno se menja.
Sto se tice pancirnih creva (moj savet ti je ) da umesto nih stavis prohromske gibljive cevi koje se prave po meri i ima ih u vecini radnji za vodovodnu instalaciju mnogo su sigurnije,pancirna creva mogu da naprsnu posle nekog vremena.
 
Odgovor na temu

parmin

parmin
Član broj: 73138
Poruke: 547
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Razlokala se cev od bojlera18.09.2011. u 10:21 - pre 152 meseci
Ljudi rešio sam problem. Kuća kada se zida stave se cevi. To je u redu. Sada ta cev ide u zid. I to je u redu. Ali posle se stavlja malter. Kada on dođe, cev "upada" u zid i ona se ne vidi. Da bi mogao da nešto našrafim na tu cev stavlja se nastavak za cevi. Taj nastavak je niklovan, a koji je materijal, nemam pojma. Tih nastavaka ima od 15mm, pa do nemam pojma dokle, i oni se kombinuju. I onda kada se desi ovako kao meni što se desilo, imbusom 12, taj nastavak se otšrafljuje, baca se u p..... i onda se kupi drugi, koji košra 30, 40 dinara i zašrafi se u zid i reši problem. Za utehu nekom drugom paćeniku, ja sam otštemovao parče zida da skinem to koleno i onda sam utvrdio da tu ima nastavak.
Eto tako. Sada ako se nekome desi ovako nešto da zna. Mrzi me da sada to slikam, ali sada mi ostaje da to zamalterišem i da zalepim 4 pločice, da bar malo liči na nešto,pre nego što me žena zalepi.
Učim engleski, naučiću ga jednog dana
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Razlokala se cev od bojlera

[ Pregleda: 3230 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.