Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

E3 greska kod Midea sudomasine

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: E3 greska kod Midea sudomasine

[ Pregleda: 7798 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bockovic
Bojan Nikolic
nis

Član broj: 88191
Poruke: 5
*.ptt.rs.



Profil

icon E3 greska kod Midea sudomasine19.09.2011. u 09:21 - pre 153 meseci
Masina za pranje sudova MIDEA (WPQ-xxx ne znam tacno model napamet, ugradna, mala za 8 sosoba) mi prijavljuje vec par puta gresku "E3" pri kraju pranja. Na pocetku je prijavljivala za prva 2 programa koji koriste najvecu temperaturu, a sada pocinje sve cesce i za programe sa nizom temeraturom. Pustam masinu preko noci pa ne znam kada tacno prijavi gresku. Nekad su ujutru sudovi cisti i jos uvek topli (i pored greske) ali jednom prilikom je ostalo puno pene na dnu masine. U Pise u uputstvu da je greska u temperaturnom senzoru ili los grejac pa se ne postize potrebna temperatura. Inace se greska ne javlja svaki put vec npr 3 od 5 pranja.

Pranje masine Calgonit sredstvom za pranje nije pomoglo. Da zovem servis ili mogu jos nesto sam da pokusam?




Bockovic
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: E3 greska kod Midea sudomasine19.09.2011. u 11:27 - pre 153 meseci
Najverovatnije da su crkli zastitni termostati za grejac. Negde su ugradjena dva, a negde jedan sigurnosni termostat. U zavisnosti od modela. Od 90*C i 87*C. Takodje moze biti da je crkao grejac. Takodje moze biti i da je NTC promenio vrednost, u normalnim okolnostima mu je vrednost oko 10 K oma. Moze biti i hladan lem na kolu grejaca. Moze biti jos par redjih kvarova, tako da ce ti trebati neko ko je vec radio oko ovih masina.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: E3 greska kod Midea sudomasine

[ Pregleda: 7798 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.