Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako Maxi povećava promet...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako Maxi povećava promet...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11105 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...22.09.2011. u 14:29 - pre 153 meseci
Kuc kuc... zaboravih jednu stvar... ja, koji nista ne znam, bih imao jedno pitanje za ovdasnje sveznalice: Sta ce da radi prodavac sa mojom karticom na kojoj umesto imena i prezimena pise nadimak (koji nema nikakve veze ni sa imenom ni sa prezimenom)? Kako ce da me identifikuje? Kako zna da li je kartica moja?

Ja, naravno, vec znam odgovor na ovo pitanje jer karticu koristim vec 6 godina ali me zanimaju odgovori :)
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...22.09.2011. u 19:19 - pre 153 meseci
imaš custom karticu koja pored nadimka ima i sliku? :D
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...22.09.2011. u 21:30 - pre 153 meseci
Ne, potpuno obicna kartica.

Da cujem dalje odgovore? Gde su ova dva naucnika od juce?

@bakara

Ajde da cujemo odgovor posto ja "ocigledno ne znam nista o ovoj temi"?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...22.09.2011. u 21:31 - pre 153 meseci
Sve dok ne skeniras tu karticu mi ti ne verujemo
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...22.09.2011. u 21:40 - pre 153 meseci
Citat:
Informer: Ne, potpuno obicna kartica.

Da cujem dalje odgovore? Gde su ova dva naucnika od juce?


Recice ti da sa clanskom karticom fitness kluba ne mozes kupovati.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...22.09.2011. u 23:11 - pre 153 meseci
Citat:
Informer
@bakara

Ajde da cujemo odgovor posto ja "ocigledno ne znam nista o ovoj temi"?

Ne razumem, o kakvoj kartici pricas, koja banka izdaje takvu karticu?

Sve i da imas marsovsku karticu prodavac moze traziti LK i mozda cak traziti i da fotokopira.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...22.09.2011. u 23:35 - pre 153 meseci
Citat:
bakara: Sve i da imas marsovsku karticu prodavac moze traziti LK i mozda cak traziti i da fotokopira.


Ček malo, koliko sam upoznat po zakonu o plaćanju platnim karticama prodavci ne smeju da traže ličnu kartu kod plaćanja karticom, samo mogu da uporede potpis sa potpisom na kartici. Objasnila Lori Singer u flmu Warlock (1989) :) .

Inače na kartici ne mora da piše ništa, ni nadimak, pa je opet validna - na primer Visa Prepaid Gift kartica.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...23.09.2011. u 07:37 - pre 153 meseci
Citat:
Informer: Ne, potpuno obicna kartica.
Da cujem dalje odgovore? Gde su ova dva naucnika od juce?


Ti nemaš karticu.

1. Karticu daje samo banka kad otvoriš račun.
2. Da bi otvorio račun morao bi da pokažeš ličnu kartu bankarskom službeniku.
3. Tebe niko ne sme da legitimiše osim policije, pa tako ni za živu glavu ne pokazuješ LK bankarskom službeniku.
4. Rezultat = nemaš ni račun u banci ni platnu karticu.

Ili ćeš ipak da priznaš da ponegde moraš da pokažeš LK i licima koji nisu policajci.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...23.09.2011. u 08:48 - pre 153 meseci
Citat:
jnk: Sve dok ne skeniras tu karticu mi ti ne verujemo ;)


Znas kako sam se potres'o sada :)))

Citat:
Isak666: Recice ti da sa clanskom karticom fitness kluba ne mozes kupovati.


Posto si iz svabije, bas sam provukao takvu karticu pre neki dan u Minhenu na nekoliko mesta bez ikakvih problema.

Citat:
bakara: Ne razumem, o kakvoj kartici pricas, koja banka izdaje takvu karticu?


Imam MasterCard i VISA-u sa nadimkom umesto imena. Potpuno regularne kartice gde je prilikom podnosenja zahteva napisano u ono polje "kako zelite da vam se ime upise na kartici" upisan nadimak.

Ovo nije pitanje o kom odlucuje banka vec asocijacija (MC, VISA, AmEx... itd) i dozvoljeno je da pise bilo sta ali zbog kulturosolskih, jezickih, politickih i kojekakvih jos razlika nije definisano na globalnom nivo sta se ne sme vec je bankama ostavljeno diskreciono pravo da prema sopstvenom nahodjenju odbiju neke uvredljive reci i slicno. U Nemackoj ti sigurno ni jedna banka nece dati da napises "Adolf Hitler" itd itd itd.

U Srbiji ces mozda imati problem sa front-line saradnicima ako budes trazio nesto sem imena ali to je iskljucivo zbog neinformisanosti i zbog inercije (pise "kako zelite da vam se IME napise na kartici" pa onda oni misle da mora samo ime) ali ako zamolis da se proveri sa nekom nadleznom sluzbom odgovor ce biti drugaciji.

Citat:
Sve i da imas marsovsku karticu prodavac moze traziti LK i mozda cak traziti i da fotokopira.


Moze, i ja mu na to kazem da nije ovlascen da uzima moje licne podatke a jos manje da ih kopira i da ako ne zeli da prihvati regularno sredstvo placanja koje je na ulaznim vratima oglasio da prihvata ja cu da zovem trzisnu inspekciju.

Poenta koja svima vama pametnjakovicima promice je da nije na prodavcu da proverava da li je kartica moja ili nije. Isto kao sto nije na njemu da proverava da li je kes koji sam doneo moj ili nije. Zamisli da dodjes u prodavnicu da platis nesto kesom i prodavac ti trazi dokaz o poreklu novca?

Platna kartica je samo _nacin_ placanja i zamena je za novac.

Ako platim nesto kradenom karticom elektronskim putem ti ide na teret korisnika kartice jer nije na vreme prijavio kradju.
Ako platim nesto kradenom karticom preko imprintera to ide na teret banke procesora (najcesce) jer nije obezbedila elektronsku autorizaciju.

Dakle, merchant ni u jednom slucaju nije kriv.

U Srbiji je neinformisanost razlog ovakvih ideja da ne moze kartica na kojoj je drugo ime od imena donosioca ali cim se pomene trzisna inspekcija odmah moze :)

Citat:
BluesRocker: Ček malo, koliko sam upoznat po zakonu o plaćanju platnim karticama prodavci ne smeju da traže ličnu kartu kod plaćanja karticom, samo mogu da uporede potpis sa potpisom na kartici. Objasnila Lori Singer u flmu Warlock (1989) :) .

Inače na kartici ne mora da piše ništa, ni nadimak, pa je opet validna - na primer Visa Prepaid Gift kartica.


Sad ce ovdasnji naucnici da ti kazu da nemas pojma :)
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...23.09.2011. u 09:15 - pre 153 meseci
Citat:
Ako platim nesto kradenom karticom elektronskim putem ti ide na teret korisnika kartice jer nije na vreme prijavio kradju.


Po novom zakonu o pružanju finansijskih usluga ovo nije u potpunosti tačno, tj neće biti kad stupi na snagu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...23.09.2011. u 09:17 - pre 153 meseci
Citat:
Informer: Imam MasterCard i VISA-u sa nadimkom umesto imena. Potpuno regularne kartice gde je prilikom podnosenja zahteva napisano u ono polje "kako zelite da vam se ime upise na kartici" upisan nadimak.

Ja takvu karticu u svom iskustvu (nepunih 20 godina) jos nisam drzao u rukama...a kartice sam provlacio razne pa i kradene, i znam koja je procedura i mere opreza i preporuka banke.

Citat:
Informer:Moze, i ja mu na to kazem da nije ovlascen da uzima moje licne podatke a jos manje da ih kopira i da ako ne zeli da prihvati regularno sredstvo placanja koje je na ulaznim vratima oglasio da prihvata ja cu da zovem trzisnu inspekciju.

Haha...ja kazem u redu, ali ja onda ne mogu da vam prodam posto ne mogu da utvrdim identitet, i zamolim da napustis radnju ili pozovem policiju.

BTW, i inace placanje tudjom karticom nije po zakonu, ali se gleda kroz prste.

Meni licno je par puta prosla kradena kartica kroz terminal i to veliki iznosi 200-300k din i to je silno maltretiranje i objanjavanje policiji i banci da nemas nista sa tim, ali si opet kriv sto nisi trazio LK.

Tako da to sto ti mislis da nesto tako funkcionise, ne mora da znaci da to stvarno tako uvek i treba.
Neko pomenu gore da i za cekove treba LK, probaj da ga das bez LK pa da vidis kako reaguju prodavci.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...23.09.2011. u 09:20 - pre 153 meseci
Citat:
BluesRocker

Inače na kartici ne mora da piše ništa, ni nadimak, pa je opet validna - na primer Visa Prepaid Gift kartica.

Za Gift card te niko nece nista traziti to je irelevantno za ovu pricu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...23.09.2011. u 09:55 - pre 153 meseci
Citat:
Informer: Poenta koja svima vama pametnjakovicima promice je da nije na prodavcu da proverava da li je kartica moja ili nije. Isto kao sto nije na njemu da proverava da li je kes koji sam doneo moj ili nije. Zamisli da dodjes u prodavnicu da platis nesto kesom i prodavac ti trazi dokaz o poreklu novca?

Platna kartica je samo _nacin_ placanja i zamena je za novac.

Ako platim nesto kradenom karticom elektronskim putem ti ide na teret korisnika kartice jer nije na vreme prijavio kradju.
Ako platim nesto kradenom karticom preko imprintera to ide na teret banke procesora (najcesce) jer nije obezbedila elektronsku autorizaciju.

Dakle, merchant ni u jednom slucaju nije kriv.

Poenta je da ponešto znaš, a onda to pokušavaš da generalizuješ, i naravno - neuspešno.

- Zašto nisi objasnio kako si došao do kartice kad nikome nisi pokazao identifikacioni dokument (LK ili pasoš) ?
- Šta ako platiš kradenom karticom, a potpis na slipu se ne slaže sa potpisom na kartici ? Da li je onda trgovac kriv ? Da li onda trgovac ima pravo da proveri čija je kartica ? Ili opet mora bez pogovora da prihvati "zamenu za novac" ?



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...23.09.2011. u 10:05 - pre 153 meseci
Citat:
bakara: Haha...ja kazem u redu, ali ja onda ne mogu da vam prodam posto ne mogu da utvrdim identitet, i zamolim da napustis radnju ili pozovem policiju.


Da, i to mu ponudim kao opciju. Kazem da cu mirno da sacekam policiju ako zeli da ih pozove taman da posle imam zapisnik na kom pise da nije hteo da primi ispravno sredstvo placanja pa ne moram kod trzisne ispekcije da se mlatim sa dokazivanjem tipa "rekla-kazala" vec imam dokaz crno na belo pa kad napisem prijavu ima sve da se pusi od kazne.

Naravno, ponudim mu i opciju da pozove banku ako hoce da proveri da li je prijavljena kradja.


Citat:
BTW, i inace placanje tudjom karticom nije po zakonu, ali se gleda kroz prste.


Nije? Po kom zakonu? Ja trazio ali ne nadjoh pa bih ti bio vrlo zahvalan ako bi mogao da me uputis?

Citat:
Meni licno je par puta prosla kradena kartica kroz terminal i to veliki iznosi 200-300k din i to je silno maltretiranje i objanjavanje policiji i banci da nemas nista sa tim, ali si opet kriv sto nisi trazio LK.


Tacno, ali to je zato sto su merchanti uglavnom umesani u celu pricu a ne zato sto si ti nesto pogresno uradio.

Najcesce je slucaj da onaj ko je skimmingovao neciju karticu odlazi kod merchanta "od poverenja" (citaj: ucesnika u prevari) i kod njega obavlja transakciju jer je rizicno da ide kod drugih. Zato tebe policija ispituje i ni zbog cega drugog.

Citat:
Tako da to sto ti mislis da nesto tako funkcionise, ne mora da znaci da to stvarno tako uvek i treba.


Sve sto sam napisao je na osnovu iskustva u karticarskom poslu koje je neuporedivo vece od iskustva koje ima merchant koji nikad nije video karticu na kojoj pise nesto sem imena i prezimena. Bez uvrede.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...23.09.2011. u 10:18 - pre 153 meseci
Citat:
Java Beograd: Šta ako platiš kradenom karticom, a potpis na slipu se ne slaže sa potpisom na kartici ? Da li je onda trgovac kriv ? Da li onda trgovac ima pravo da proveri čija je kartica ? Ili opet mora bez pogovora da prihvati "zamenu za novac" ?


Ako se potpis na slipu ne slaze sa potpisom na kartici merchant je duzan da odbije takvu transakciju.

edit: Trgovac nema mehanizam na osnovu kog bi proverio da li je to njegova kartica (cak i kad bi ga se to ticalo) jer na kartici pise samo ime i prezime bez ikakvih dodatnih podataka.

[Ovu poruku je menjao Informer dana 23.09.2011. u 11:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VP6919
Saša G.
Sam svoj majstor
Beograd

Član broj: 287536
Poruke: 1
192.162.53.*



+118 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...23.09.2011. u 10:36 - pre 153 meseci
Evo šta recimo KBC banka kaže o korišćenju Visa Electron kartice:

http://www.kbcbanka.rs/dokumenti/opsta_pravila_visa_electron.pdf

1. Uvodne odredbe
......
1.2. Kartica glasi na ime Korisnika i nije prenosiva na drugo lice.




3. Korišćenje kartice
.....

3.4. Korisnik je dužan da kod zakljućenja transakcija, na zahtev akceptanta, prikaže
identifikacionu ispravu.


Isto to piše i za sve druge kartice....

http://www.kbcbanka.rs/dokumenti/opsta_pravila_visa_classic.pdf
http://www.kbcbanka.rs/dokumenti/opsta_pravila_dina_kreditna.pdf

Slična pravila važe i kod ostalih banaka u Srbiji....
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...23.09.2011. u 10:41 - pre 153 meseci
Ok, to je ugovor izmedju tebe i banke i ako si takav ugovor potpisao onda si duzan da ga se pridrzavas.

I sta ako mu pokazem ispravu? Sta ce da zakljuci iz toga? Kako zna da je kartica moja ako na njoj pise samo nadimak i broj kartice?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...23.09.2011. u 11:40 - pre 153 meseci
Mnogo si tvrdoglav. Svojim tvrdnjama si se upleo "ko pile u kučine", pa onda spas pronalaziš u sarkazmu ili u još daljoj tvrdoglavosti.

- Tema je počela tako što je trgovcima u lokalnoj bakalnici (Maksi) dozlogrdilo da prihvataju plaćanje sa nevažećim potpisom. (Uvodni post na temi). Pokretač teme nije naveo to eksplicitno, ali je jasno da ako kartica zahteva potpis - svačiji drugi potpis je nevažeći, osim potpisa vlasnika.
- Jasno je da niko, ni Maksi ni učesnici na ovoj temi, ne osporavaju korišćenje tuđe kartice gde je potpis elektronski.

Stavi se u poziciju prodavca i prokomentariši hipotetičke scene:

1. Na kasu dolazi muškarac i pokušava da plati visoki iznos računa karticom na kojoj stoji ime Ruška Jakšić. Kartica zahteva svojeručni potpis na slipu. Prodavcu u je jasno da će potpis biti nevažeći. Kartica je možda ukradena, pa će on snositi trošak. Da li tražiti identifikacioni dokument ?

2. Na kasu dolazi ženska osoba koja nije Lepa Brena i pokušava da plati visoki iznos računa karticom na kojoj piše ima Fahreta Živojinović. Kartica zahteva svojeručni potpis na slipu. Prodavcu u je jasno da će potpis biti nevažeći. Šta raditi ?

3. Na kasu dolazi tamnoputi muškarac, pripadnik etničke zajednice. Spoljni izgled: neuredan, zapušten, prljav, neokupan, neprijatnog mirisa. Pokušava da plati visoki iznos računa Gold karticom koja zahteva potpis na slipu. Sa izvesnom velikom verovatnoćom se može zaključiti da kartica nije njegova. Šta raditi ? Ti kao prodavac tražiš ličnu kartu a on kaže da samo policija sme da ga legitimiše i da je kartica potpuna zamena za keš novac.


Da li ti je jasna razlika između "legitimisanja" (na ulici) i lične identifikacije ?




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...23.09.2011. u 12:43 - pre 153 meseci
Citat:
Java Beograd: Stavi se u poziciju prodavca i prokomentariši hipotetičke scene:


Hocu, nije problem :)

Citat:
1. Na kasu dolazi muškarac i pokušava da plati visoki iznos računa karticom na kojoj stoji ime Ruška Jakšić. Kartica zahteva svojeručni potpis na slipu. Prodavcu u je jasno da će potpis biti nevažeći. Kartica je možda ukradena, pa će on snositi trošak. Da li tražiti identifikacioni dokument ?


Ako je kartica ukradena terminal nece stampati slip vec ce samo na displeju napisati "oduzeti karticu".

Ja na svojoj kartici prilikom podnosenja zahteva mogu da trazim da pise sta god (dokle god nije protiv drzave, ustava, uvredljivo, ovakvo, onakvo...). Jedno vreme sam imao karticu koja je sluzila za neko testiranje na kojoj je pisalo "001" a jedno vreme sam koristio karticu na kojoj je pisalo "emergency card 2". Sve su uredno prolazile na svim prodajnim mestima bez ikakvih problema.


Citat:
2. Na kasu dolazi ženska osoba koja nije Lepa Brena i pokušava da plati visoki iznos računa karticom na kojoj piše ima Fahreta Živojinović. Kartica zahteva svojeručni potpis na slipu. Prodavcu u je jasno da će potpis biti nevažeći. Šta raditi ?


Na osnovu cega je prodavcu jasno da ce potpis biti nevazeci? Prodavac poznaje sve gradjane ove zemlje i zna da se niko sem Lepe Brene vise ne zove Fahreta Zivojinovic? To je jedna stvar.

Druga stvar je opet ono da mogu da trazim da pise sta god. Mogu ja od banke da trazim da mi na kartici pise "Fahreta Zivojinovic".

Citat:
3. Na kasu dolazi tamnoputi muškarac, pripadnik etničke zajednice. Spoljni izgled: neuredan, zapušten, prljav, neokupan, neprijatnog mirisa. Pokušava da plati visoki iznos računa Gold karticom koja zahteva potpis na slipu. Sa izvesnom velikom verovatnoćom se može zaključiti da kartica nije njegova. Šta raditi ? Ti kao prodavac tražiš ličnu kartu a on kaže da samo policija sme da ga legitimiše i da je kartica potpuna zamena za keš novac.


Ne, ja kao prodavac provucem karticu i ako terminal kaze "OK" i odstampa mi slip znam da kartica nije ukradena i ponudim kupcu da potpise. Ako se potpis slaze sa potpisom na kartici onda je sve ok. Ako se ne slaze potpis mogu da zamolim kupca da jos jednom potpise a mogu i da odmah odbijem da mu izdam robu ili izvrsim uslugu koju trazi uz obrazlozenje da se potpis ne slaze.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako Maxi povećava promet...23.09.2011. u 14:14 - pre 153 meseci
Citat:
Informer: Ako je kartica ukradena terminal nece stampati slip vec ce samo na displeju napisati "oduzeti karticu".

A jel? Ti si to video?

Citat:
Informer: Ja na svojoj kartici prilikom podnosenja zahteva mogu da trazim da pise sta god (dokle god nije protiv drzave, ustava, uvredljivo, ovakvo, onakvo...). Jedno vreme sam imao karticu koja je sluzila za neko testiranje na kojoj je pisalo "001" a jedno vreme sam koristio karticu na kojoj je pisalo "emergency card 2". Sve su uredno prolazile na svim prodajnim mestima bez ikakvih problema.

Koja banka ti je izdala takvu karticu (nesto sumnjam da je banka) mislim da je krajnje vreme da nam kazes?

Citat:
Informer:Na osnovu cega je prodavcu jasno da ce potpis biti nevazeci? Prodavac poznaje sve gradjane ove zemlje i zna da se niko sem Lepe Brene vise ne zove Fahreta Zivojinovic? To je jedna stvar.

Pa @java je samo napravio primer, ali predpostavimo situaciju gde ulazi zena sa karticom na kojoj je musko ime...jasno je da ne moze potpisati...

Evo recimo na pr. opste poznati g. Ceda Jovanovic cesto daje svoju karticu nekom da se naplati sa nje... kartica je sa potpisivanjem, on sutra moze da kaze da je kartica zloupotrebljena...sta prodavac da radi?


Citat:
Informer: Druga stvar je opet ono da mogu da trazim da pise sta god. Mogu ja od banke da trazim da mi na kartici pise "Fahreta Zivojinovic".

Ajde probaj, molim te...

Citat:
Informer:Ne, ja kao prodavac provucem karticu i ako terminal kaze "OK" i odstampa mi slip znam da kartica nije ukradena i ponudim kupcu da potpise. Ako se potpis slaze sa potpisom na kartici onda je sve ok. Ako se ne slaze potpis mogu da zamolim kupca da jos jednom potpise a mogu i da odmah odbijem da mu izdam robu ili izvrsim uslugu koju trazi uz obrazlozenje da se potpis ne slaze.

E ovo je sustina, znaci i ti bi odbio takvog kupca!

Samo sto bi ga ti odbio kad si vec naplatio sa kartice.



btw, "mudre" kupce kakav si ti ja zamolim da napuste lokal, ne zelim da gubim vreme sa takvim kupcima.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako Maxi povećava promet...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11105 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.