Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6932 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gosn_prirodni
Beograd

Član broj: 33651
Poruke: 71
89.216.32.*

Jabber: gosn_prirodni@elitesecurity.org


Profil

icon Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 07:42 - pre 152 meseci
Naime, spletom nesretnih okoolnosti Indesit (top load) mašina je ispustila dušu i pošto ne vredi da se opravlja vreme je da se kupi nova.

S obzirom da bez mašine ne može baš dugo da se opstaje, moramo da rešavamo to pitanje što pre, po mogućstvu za 300-400 EUR i da bude što manje dubine.

Po onome što sam pročitao na forumu vidim da vlada mišljenje da Gorenje nije ko što je bilo ali zbog delova i servisa je još poželjna kupovina, Candy i ostala italijanska bratija se sve manje cene, LG i Samsung deluju ok al je pitanje kako se prolazi sa opravkama u van garantnom roku, Bosch tj. Siemens je još uvek cenjen ali je pitanje šta može se dobije za gore naveden iznos.

Meni je taj LG uvek nekako ulivao poverenje, frižider koji imamo u stanu radi kao sat već dosta godina - to je neki dosta popularni model 389, no frost. Al to su poslednej serije koje su se proizvodile u Koreji. Znam mnoge koji imaju isti takav i zadovoljni su mada i znam čoveka kome je na LG par puta crkavao kompresor pa ga je na kraju bacio u đubre i kupio Bosch ili tako neki...

Juče sam sa suprugom gledao i njoj su se u principu svideli baš ti LG (ona gleda i kako to izgleda a ne samo šta radi ) i koliko vidim to su sve modeli sa DirectDrive motorima. Oko DD su svi skeptični - kao deluje ok al još nije dugo u upotrebi pa se ne zna kako će se pokazati na duge staze.

Tako da ne znam da li da rizkujem sa LG, npr videli smo ovaj model:

http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg-ves-masina-f-1056-nd---slim.html

Takođe i Samsung ima neke modele koji propagiraju one diamond bubanj, trajniji grejač itd:

http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-ves-masina-wf-8502ngw---slim.html

Čini mi se da koreanci nude dosta za uložene pare....

ili da se ipak odlučimo za Bosch:

http://www.tehnomanija.rs/katalog/bosch-ves-masina-wlf-16062by---slim.html

Veće pare, manje mogućnosti al piše da se pravi u nemačkoj.

Ako neko ima nešto pametno da mi kaže, nek kaže odmah ili nek ćuti zauvek


[Ovu poruku je menjao gosn_prirodni dana 27.09.2011. u 09:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao gosn_prirodni dana 27.09.2011. u 11:33 GMT+1]
"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." - Woody Allen
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Koreanci ili švabe, koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 08:01 - pre 152 meseci
Pesnik, najbolji od navedenih je Boš, ako je Nemac. Trebalo bi da te služi bez problema dok se ne raspadne, a to je jedno... 10-15 godina min.

Pusti laserske zrake i dijamante. Treba ti mašinerija da mulja veš, ne da mu peva pesmu.
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: Koreanci ili švabe, koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 08:09 - pre 152 meseci
Koliko je trajala ta top load masina?
 
Odgovor na temu

gosn_prirodni
Beograd

Član broj: 33651
Poruke: 71
89.216.32.*

Jabber: gosn_prirodni@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Koreanci ili švabe, koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 08:19 - pre 152 meseci
Ne sećam se tačno kad je mašina kupljena al otprilike pre jedno 6 godina (imali smo neku rotaciju mašina u okviru familije prilikom selidbi pa zbog toga ne znam tačno). Prvi problem što je poklopac dosta korodirao pa sam ga ja već nešto farbao... delovala je starija nego što jeste. Pre toga je već opravljana elektronika.

No, ne bi ona riknula da joj nije počeo da zeza mehanizam za zatvaranje poklopca na bubnju... tako da se sve teže zatvarao (čitaj uz mnogo pokušaja) i na kraju se desilo, pre par dana, da se prilikom jače centrifuge izgleda otvorio i napravio haos - zaglavio bubanj, pokidao kazan i ko zna šta još...
"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." - Woody Allen
 
Odgovor na temu

gosn_prirodni
Beograd

Član broj: 33651
Poruke: 71
89.216.32.*

Jabber: gosn_prirodni@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Koreanci ili švabe, koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 08:23 - pre 152 meseci
Al ovaj Indesit je još dobar, Ardo, isto top load, iako je iz iste porodice firmi je tek težak krš - mašina koja je sad kod mog tasta a kupljena malo pre ovog indesita radi još uvek ali kako - do sada se kvarila bar jedno 5 puta, od programatora do ko zna čega.


"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." - Woody Allen
 
Odgovor na temu

gosn_prirodni
Beograd

Član broj: 33651
Poruke: 71
89.216.32.*

Jabber: gosn_prirodni@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Koreanci ili švabe, koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 08:26 - pre 152 meseci
@rewqrewq
Sad primetih, što "Pesnik"? :)
"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." - Woody Allen
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Koreanci ili švabe, koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 10:17 - pre 152 meseci
Koreja-Korejac, Korejka, Korejci. Schwabe-Švaba, Švabica.
 
Odgovor na temu

gosn_prirodni
Beograd

Član broj: 33651
Poruke: 71
89.216.32.*

Jabber: gosn_prirodni@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Koreanci ili švabe, koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 10:32 - pre 152 meseci
Koliko ja znam i jedno i drugo je pravilno ali se Koreanac ne preporučuje (ako je verovati Klajnu). Pošto ja se trudim da ne brljam previše s tim pisanjem, promeniću u prihvatljiviju varijantu :) iako sam ovako navikao...
"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." - Woody Allen
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 11:46 - pre 152 meseci
Citat:
rewqrewq: Pesnik, najbolji od navedenih je Boš, ako je Nemac.

Najlosija masina od navedenih je bas taj bosh, narocito kada se uzme u obzir cena i sta se dobija.

Prvo navedeni LG je space shuttle za taj bosh koji je masina iz proslog veka po teh. karakteristikama, nema cak ni odlozeni start.

Citat:
gosn_prirodniOko DD su svi skeptični - kao deluje ok al još nije dugo u upotrebi pa se ne zna kako će se pokazati na duge staze.

Direct drive nije nista novo, LG ga ugradjuje zadnjih 15 godina, novo je samo to sto je krenuo da sa ugradjuje u sve modele a ne samo u najskuplje, sto samo znaci da je ta tehnologija dovoljno zrela i da ce da postane opsti trend isto kao i no frost frizideri ili masine sa elektronskim programatorima.
Navedeni LG ima najveci bubanj i najvecu kilazu za slim masinu. A s obzirom da ima DD verovatno je i najtisa.

Bosh treba da odaberes jedino ako zelis najstaromodniju i najklasicniju mogucu masinu.






Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gosn_prirodni
Beograd

Član broj: 33651
Poruke: 71
89.216.32.*

Jabber: gosn_prirodni@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 11:51 - pre 152 meseci
A te priče oko servisa LG, Samsung itd, skupi delovi, teško se nabavljaju itd?
"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." - Woody Allen
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 12:11 - pre 152 meseci
Osvrni se malo oko sebe...sve je LG i samsung, i dalje mislis da nema delova i servisa?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gosn_prirodni
Beograd

Član broj: 33651
Poruke: 71
89.216.32.*

Jabber: gosn_prirodni@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 12:16 - pre 152 meseci
Jasno je to meni... nego vidim neke priče ovde po forumu o delovima koji se čekaju mesecima itd. Zato i pitam.
"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." - Woody Allen
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 12:19 - pre 152 meseci
Moze link do teme?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 16:16 - pre 152 meseci
Pesnik jer si rekao nešto stilski interesantno: "Nek sad kaže il zauvek ćuti".

Kada nekom preporučujem mašinu, preporučim isključivo ono što je sigurno za popravku, dokazano i sl. Šta ga briga za lasere.. veš je čist, to je najbitnije.

Ja lično merkam Samsung ili Gorenje. Samsung jer ima laserske zrake i dijamante. Unapred sam se pomirio da verovatno nema delova i da ne očekujem da radi 10 godina. Delova će imati ili neće u zavisnosti od uvoznika, a tu se svašta dešava. Boli njega kufer za moju/tvoju mašinu... bitno je da se proda.

Gorenje je sigurica. U garanciji nema da se brine, posle toga može da se popravlja dok mi/ti i to ne dosadi.

Čovek neće Gorenje, onda mi deluje sigurnije Boš... trajaće valjda duže i više od Samsunga.
 
Odgovor na temu

gosn_prirodni
Beograd

Član broj: 33651
Poruke: 71
95.180.102.*

Jabber: gosn_prirodni@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 20:53 - pre 152 meseci
Citat:
bakara: Moze link do teme?


To vezano za skupe rezervne delove za Samsung/LG je pominjano u temi: http://www.elitemadzone.org/t177904-Najbolja-Masina-za-pranje-vesa, al ne mogu sad da nađem tačno na kojoj je strani, a ima ih podosta.

[Ovu poruku je menjao gosn_prirodni dana 27.09.2011. u 22:04 GMT+1]
"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." - Woody Allen
 
Odgovor na temu

gosn_prirodni
Beograd

Član broj: 33651
Poruke: 71
95.180.102.*

Jabber: gosn_prirodni@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 21:10 - pre 152 meseci
Kako se stvari odvijaju, izgleda da će već pomenuti LG da bude najbolji kandidat za kupovinu
http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg-ves-masina-f-1056-nd---slim.html .
"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." - Woody Allen
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
..b.business.telecomitalia.it.



+3 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?27.09.2011. u 23:48 - pre 152 meseci
Citat:
bakara: ...
Navedeni LG ima najveci bubanj i najvecu kilazu za slim masinu. A s obzirom da ima DD verovatno je i najtisa.
.


Ovo prosto nije tačno. Candy ima 3 modela kapaciteta 6 kg u samo 40 cm dubine - znači 4 cm pliće od LG-ja. Takođe ima i 4 modela od 7 kg u 40 cm - znači veći kapacitet u manjoj dimenziji.

http://www.tehnomanija.rs/katalog/candy-ves-masina-go-4-106.html
http://www.tehnomanija.rs/katalog/candy-ves-masina-go4-106df.html
http://www.tehnomanija.rs/katalog/candy-ves-masina-go4-1264d.html


http://www.tehnomanija.rs/kata...y-ves-masina-evo4-1273-dw.html
http://www.tehnomanija.rs/katalog/candy-masina-go-4-107df.html
http://www.tehnomanija.rs/kata...y-ves-masina-go-4-1274-lh.html
http://www.tehnomanija.rs/kata...-za-pranje-vesa-go4-1274l.html

Pri tom, model GO4 1274 LH ima inverterski model, što znači, između ostalog, da je veoma tiha.
 
Odgovor na temu

gosn_prirodni
Beograd

Član broj: 33651
Poruke: 71
89.216.32.*

Jabber: gosn_prirodni@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?28.09.2011. u 06:50 - pre 152 meseci
Video sam uživo neke od Candy modela... ta dubina od 40 jeste ok, ima i ovaj koji je dubine 33 http://www.tehnomanija.rs/katalog/candy-ves-masina-go-y105.html... al nešto mi taj bubanj deluje previše plitko, ko da nema ni 10cm u dubinu pa mi deluje čudno kak hoćeš tu da uabciš malo više veša. No možda je to samo utisak na prvi pogled. I ta 4 cm u odnosu na LG znače dosta, ali i ta dubina od 44 mi je neki dobra kompromis a da ti ne izgleda smešno kad otvoriš vrata i vidiš uspravni metalni lavor :)

Nego sam primetio da ovde vlada veliko nepoverenje prema italijanskim proizvođačima pa čak i o tom Candy vlada mišljenje da nije ko što je bio.... Ja sam zato mislio da malo pobegnem od italijanskih proizvođača. Lično imam iskustva sa Ardo i Indesit i ne mogu da kažem da sam prezadovoljan.
"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." - Woody Allen
 
Odgovor na temu

gosn_prirodni
Beograd

Član broj: 33651
Poruke: 71
89.216.32.*

Jabber: gosn_prirodni@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?28.09.2011. u 06:56 - pre 152 meseci
Inače, ta Candy GO4 1274 LH je preko 50000, za te pare može što šta da se probere - evo i kod LG ima model koji je em inverter em DD: http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg-masina-f-1273ndp.html - al prvo ja da vidim da li mogu za jedno 35000 da nađem nešto a da bude pristojno.
"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." - Woody Allen
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?28.09.2011. u 08:08 - pre 152 meseci
Citat:
baraka: Ovo prosto nije tačno. Candy ima 3 modela kapaciteta 6 kg u samo 40 cm dubine - znači 4 cm pliće od LG-ja. Takođe ima i 4 modela od 7 kg u 40 cm - znači veći kapacitet u manjoj dimenziji.

OK, evo da se ispravim recimo da candy ima usporedive masine sa LG, uz malo vecu cenu i da zaboravim da imam jedan candy u prizemlju koji je u garantnom roku cekao da bude popravljen tacno 46 dana, a imao sam i jos jednu candy koje je bila toliko osetljiva da sam je prodao (ima tema na forumu).

Na LG masine se niko nije zalio, sve sto se na njima kvarilo je pucanje lemova na maticnoj ploci sto se resava prelemljavanjem, a moze da se menja i cela ploca ako je u garantnom roku, mada za tim nema potrebe...koliko ja znam nikom nista drugo nije crklo. A i nema sta da crkne kada se sadasnje masine sastoje od motora i maticne ploce i mnogo su jeftinije nego stare, i ispadne da je jedan mesecni racun za struju kao trecina masine i onda treba dobro razmisliti sta je najbitnije kada kupujete masinu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6932 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.