Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6922 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?28.09.2011. u 08:16 - pre 152 meseci
Citat:
rewqrewq:
Gorenje je sigurica. U garanciji nema da se brine, posle toga može da se popravlja dok mi/ti i to ne dosadi.

Čovek neće Gorenje, onda mi deluje sigurnije Boš... trajaće valjda duže i više od Samsunga.

Bez ljutnje, ne bih ja rekao da je gorenje bilo kakva sigurica...

Realno gledano gorenje sutra moze potpuno da nestane sa trzista...LG i Samsung mogu da ga progutaju pa cak i neke jace brendove.

Gorenje opstaje zahvaljujuci slovenackim trznim centrima, dobrim uslovima prodaje, neupucenim kupcima, dobro obucenim i vestim prodavcima, odlicnom reklamom, dizajnom i kineskom tehnologijom i delovima...

LG i samsung su globalni lideri na trzistu potrosacke elektronike, imaju bukvalno neogranicene resurse i prodaju se na svakom mestu na planeti, samim tim oni diktiraju trendove i cenu...malo je firmi koje to mogu da isprate.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?28.09.2011. u 09:06 - pre 152 meseci
bakara- vidi se da si puno gledao explorer i sl. kablovske sadržaje, odatle i crpiš informacije.

Samsung je firma koja je veća (po visini prihoda i sl.) od države Poljske, Ukrajne, možda Švajcarske... Inače, Samsung čini izvoz preko 50% izvoza Južne Koreje. Godišnji prihod 200 milijardi dolara, a recimo ukupan izvoz Španije oko 300 milijardi! (okvirne cifre, mogu da budu uporedne, iz 2008. su).

Za ovih 40 godina samo Gorenje, Candy, Boš, Siemens i Miele nisu nestajali.
Samsung i LG se od juče uvoze, i pitanje je ko ih uvozi! Pitanje uvoznika je ključno i najbitnije!!!

I da nestane Gorenje, što nije nemoguće imajući u vidu ekonomiju Slovenije, moćiće da se budži i popravlja. Nema lasere i dijamante a i imaće ih na hiljade polovnih sa istim zvrčkovima tj. rezervnim delovima.

Srbija je Gorenju tržište br 1. ili br. 2, u zavisnosti od kretanja prodaje u Nemačkoj i Ukrajini, koji se smenjuju u prva 3 mesta. Zato smo im mi mnogo bitni...

Nisam hteo da pričam o Gorenju, ali me je podstakao gdin. inženjer.

P.S. Gorenje opstaje jer ga kupuju penzioneri ili ovi mladi namuđeni stručnjaci/inženjeri/haj-tek omladinci koji su kupovali Indesit, Beko, Zanusi, Ariston... (pa su NARAVNO naj.....), Bošovih i Kandijevih nema (ako nisu turci, poljaci...).
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?28.09.2011. u 09:48 - pre 152 meseci
Citat:
rewqrewq:
Za ovih 40 godina samo Gorenje, Candy, Boš, Siemens i Miele nisu nestajali.
Samsung i LG se od juče uvoze, i pitanje je ko ih uvozi! Pitanje uvoznika je ključno i najbitnije!!!

Ni samsung ni LG se ne uvoze od juce, vec se uvoze zadnjih 20 godina a to je u svetu potrosacke elektronike ogroman period, ono sto je do juce bio neki pojam kvaliteta sad ili ne postoji ili su licencu kupili kinezi...od tih naprojanih siemens je najklimaviji.

Citat:
rewqrewq

I da nestane Gorenje, što nije nemoguće imajući u vidu ekonomiju Slovenije, moćiće da se budži i popravlja. Nema lasere i dijamante a i imaće ih na hiljade polovnih sa istim zvrčkovima tj. rezervnim delovima.

Sve moze da se budzi i Gorenje i samsung i miele, ti stalno potenciras da gorenje moze da se nabudzi...evo prijatelj ima nabudzen LG kom je glupi majstor slomio maticnu plocu, al` drugi je spojio i radi normalno.

Kod sve te bele tehnike bilo kog proizvodjaca svi imaju neke zajednicke delove...motor, pumpe, grejace...ono sto je razlicito kod svih moze da bude samo ta maticna ploca, ali i to je kao na racunaru pa se i to lemi i krpi, i niko tu nema nikakve lasere i neku neshvatljivu tehnologiju.

Razlika je samo u kvalitetu tih komponenata, za gorenje elektroniku prave kinezi jer slovenci (nemaju je mnogi) nemaju razvijenu elektronsku industriju a korenaci imaju sve raspolozive resurse da naprave svemirski brod a ne obicnu ves masinu.

Da ne pricam o DD motorima koje proizvodi LG i daje 10 godina garancije na njih.

Ovo dodje kao da sada biras maticnu plocu za racunar i treba da odaberes Asus ili neku koju je proizvela EI NIs...babe i zabe.

Citat:
rewqrewq:

Srbija je Gorenju tržište br 1. ili br. 2, u zavisnosti od kretanja prodaje u Nemačkoj i Ukrajini, koji se smenjuju u prva 3 mesta. Zato smo im mi mnogo bitni...


Apsolutno se slazem...Srbija je Gorenju poslednja oaza, kada ovde omanu, tu ce im biti kraj, za sada se trude neverovatno dobro.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?28.09.2011. u 11:25 - pre 152 meseci
Dobro, skoro sa svim mogu da se složim.

Što si napustio Samsunga? On je veći od LG-a 3x. Ako niste znali, upoređujući veličine, Samsung je u odnosu na LG za J. Koreju kao odnos između Lige šampiona i Bundes lige. Ne znači ništa za kvalitet, možda je i LG bolji...

Definitivno, LG-a ima samo u BG-u, i nigde više u Srbiji. Ja ga ne bih kupio iz razloga što neću da se vozikam po 300-400 km da bih zalemio ploču, crevo ili sl...

Gorenje se uvlači i na istok i na zapad. Na zapadu kupuje manje brendove, dizajnere i sl. Što se dizajna tiče, tu nema takmaca, ni blizu - Ora Ito, Karim Rašid, Pininfarina... Na istoku forsira količinu...

Garancija na motor je glupost i trgovačka fora. Kad je nekom stradao motor na veš mašini? Nek daju na programator, grejač, lagere, gumu na vratima... motor mogu i na 20 godina opušteno da daju.

Meni se LG mnogo sviđa, posebno ona od 90-100.000 din., crvena, sa aplikacijama... Mašina izgleda ko mini linija.
Kupiću je, al kad DOBAR servis bude na max 20 km od mene!

U KG-u još nisam video LG mašinu, Samsunga ima.
 
Odgovor na temu

brka79

Član broj: 285496
Poruke: 104
*.akton-yu.net.



+2 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?28.09.2011. u 12:31 - pre 152 meseci
Mislim da debelllo gresis sto se tice Gorenja. Nigde se on ne uvlaci. Cak Sta vise svuda ga potiskuju sa trzista. I na istoku I na zapadu. Istina je da mu je poslednje uporiste Bas ovde. Na prostoru bivse YU. Mada ga I tu sve vise potiskuju ostali brendovi. U Bosni I Croaciji im je ucesce sve tanje. Samsung je postao agresivan I ozbiljan igrac na ovim prostorima. Kada to kazem, Mislim na ulaganje na trziste. Ne su Liam da ce zauzeti jedno od vodecih mesta na trzistu, samo za to je Potrebno vreme. Mislim da je Gorenje dostiglo svoj vrhunac I Naravno Posle toga moze da usledi samo pad. Rast nikako. To je svima jasno. Lg je dobar Ali je skup za nase trziste....
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?28.09.2011. u 12:51 - pre 152 meseci
Citat:
rewqrewq: Dobro, skoro sa svim mogu da se složim.

Što si napustio Samsunga? On je veći od LG-a 3x. Ako niste znali, upoređujući veličine, Samsung je u odnosu na LG za J. Koreju kao odnos između Lige šampiona i Bundes lige. Ne znači ništa za kvalitet, možda je i LG bolji...

Definitivno, LG-a ima samo u BG-u, i nigde više u Srbiji. Ja ga ne bih kupio iz razloga što neću da se vozikam po 300-400 km da bih zalemio ploču, crevo ili sl...

Niti sam napustio samsunga niti forsiram LG (niti imam nesto protiv gorenja), ne bitno ko je veci oba su lideri na trzistu...ostali se trude da ostanu u igri.
Tvoji razlozi su opravdani...ali moram da pitam da li sigurno u kuci nemas nista od LG i samsunga? :)

A lemljenje i zamena creva moze da odradi bilo koji majstor koji se razume u elektroniku, nije potrebno da bude inzenjer, tako da majstor za gorenje verovatno bez problema popravlja i lg i samsung.

Citat:
rewqrewq:
Garancija na motor je glupost i trgovačka fora. Kad je nekom stradao motor na veš mašini? Nek daju na programator, grejač, lagere, gumu na vratima... motor mogu i na 20 godina opušteno da daju.

Slazem se...ali niko drugi ne daje takvu garanciju, a i DD motor je ipak malo drugaciji od standardnih.

Citat:
rewqrewq:
Meni se LG mnogo sviđa, posebno ona od 90-100.000 din., crvena, sa aplikacijama... Mašina izgleda ko mini linija.

Nije da samo izgleda, to je stvarno hi tech masina, pogledaj video i sve ce ti biti jasno gde je tu LG u odnosu na ostale:

Ipak mi ovde pricamo o mnogo obicnijim masinama...ali recimo da gore pomenuti LG ima neke stvari sa ovog video klipa dosta govore.







Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gosn_prirodni
Beograd

Član broj: 33651
Poruke: 71
95.180.102.*

Jabber: gosn_prirodni@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?30.09.2011. u 19:46 - pre 152 meseci
Hvala svima na korisnim informacijama. Pazario sam, ali ne LG nego Samsung, i to ovu:

http://www.tehnomanija.rs//ind...p=product&product_id=40641

Znači: Laseri i dijamanti :) Ispalo je da je sad neki fin popust na sajmu pa nas je izašlo 38700, a ima malo više programa što se mojoj ženi svidelo a i design tako da smo se tako i odlučili.






"I don't want to achieve immortality through my work. I want to achieve it through not dying." - Woody Allen
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?30.09.2011. u 20:15 - pre 152 meseci
Nemam primedbi na tvoj izbor
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?01.10.2011. u 13:39 - pre 152 meseci
Nemam ni ja, s obzirom da živiš u BG-u.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Korejci ili švabe - koju mašinu da odaberem - a trebao bih da požurim?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6922 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.