Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Policija stopira „Paradu ponosa“?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Policija stopira „Paradu ponosa“?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47429 | Odgovora: 297 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:22 - pre 153 meseci
Citat:
Isak666:
Pazi, niko ne mora da ceka da neki primerak evoluira da bi neko drugi ziveo svoj zivot.


Pa ko kaze da on ne zivi svoj zivot??? Stvarno me zacudjujes. Sto se tice drugih tema, svidja mi se logika tvog razmisljanja, ali ovde pricas nesto sto totalno nema veze s onim sto hocu da kazem.

Jesi li ti gej? Ajd priznaj ako jesi. Ne boj se. Necu da te gledam drugacije nego do sada.
 
+1

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:24 - pre 153 meseci
Jesam - gej/siptar.

Ispricaj ovima izbodenim da treba da zive svoj zivot ili onima izlomljenima.
Pa taj BG je bio otvoreniji grad pre 30 godina, covece, nego sad...
 
+1

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.alshamil.net.ae.



+702 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:25 - pre 153 meseci
Citat:
Isak666: Svako drustvo ima pravo da bira, ali posledice nece biti isplacene nekom drugom, nego bas tom istom drustvu.

Da ali vidis sta je problem, posto su u pitanju inertni drustveni, drzavni procesi, ta naplata dolazi posle deset, dvadeset godina… A pamcenje vinske musice seze do nekoliko minuta unazad. Onda se te posledice ne mogu povezati s uzrokom pa se izmisljaju gluposti. Zli zapad i ostalo sto smo mogli da procitamo u ogromnim kolicinama cak i na ovom forumu. Tako da te posledice nikako ne uticu na resavanje problema, naprotiv, iskljucivo u svrhu daljeg nazadovanja.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
+3

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:26 - pre 153 meseci
Citat:
CoyoteKG: Sigurni smo jer kad ga pitas, podstaknes prvi na tu temu, otvoreno kaze i ne krije. Po izgledu jedino sto prica blago feminizirano i cupa obrve i to je to... Ali ima i mnogo ljudi takvih koji mozda nisu pederi pa tako izgledaju.

A kako izgledaju ti pederi koje ne podnosis, gde njih imas priliku da sretnes? S obzirom da ovog znas pa ti je ok, kakvi su ti drugi? Kako se oni ponasaju i gde ih vidjas?
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:27 - pre 153 meseci
@ISak666: daj odavno je završena priča s likom koji je prosuo priču da ih je napao zato što je mislio da su gejevi, a kod sebe imao njihove mobilne, zlato i pare
Citat:
Preteći nožem naredio im je da mu predaju torbice sa novcem i mobilne telefone, a onda je Milera nožem ubo u leđa, dok je njegovom drugu zadao nekoliko udaraca.
Pri svemu tome je uzvikivao homofobične parole :)
Ne mogu da verujem da si spreman da padneš na jeftin spin malog lopova.
Doduše nisi jedini, vesti i jesu počinjale sa 'Izbo Nemce jer je mislio da su gej' a onda u tekstu malo šta je pronađeno kod njega i na kraju tek ide:
Citat:
Kristijan Živanović još kao maloletnik hapšen je zbog razbojništava i krađa.

Toliko o srpskom novinarstvu, mada me i ovaj primer uverava da i dalje ima onih zbog kojih se pišu ovakve gluposti
Save time... see it my way.
 
+1

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:27 - pre 153 meseci
Eto jel bilo tesko?

Citat:
Isak666: Znaci, da sacekaju jedno par generacija, da se Sorabi otkrave?


Zasto je tesko sacekati par generacija?

Verujem da nekada nije bilo normalno ni heteroseksualni par da se drzi za ruke i seta ulicom, a nisu imali bojazan od batina... Eto danas je to skroz normalno. Doduse, ne vidjam bas cesto da se ljubakaju na svakom cosku.
Mislis li da zato sto se plase, ili smatraju da nemaju potrebe da svoje intimne stvari dele sa drugima.

Citat:
A kako izgledaju ti pederi koje ne podnosis, gde njih imas priliku da sretnes? S obzirom da ovog znas pa ti je ok, kakvi su ti drugi? Kako se oni ponasaju i gde ih vidjas?

Eto u pravu si. Ne vidjam ih! Ko zna mozda bih podneo i njih...

salu na stranu, vidjam ih na televiziji. Toliko me to nervira cak i kad vidim seriju Vil i Grejs, gde se non stop propagira pederstvo. Naravno ja okrenem kanal, ali eto supruga moja pogleda ponekad tu seriju...

Video sam na sajmu automobila u Zenevi dvojicu celavih, atletski gradjenih koji su bili obuceni u neke kozne kajiseve sa nitnama... Nisu imali majice, kosulje ili sta vec, nego isprepletane te kajiseve...
Smucilo mi se kada sam ih video. Nisam ih naravno ni uvredio ni napao, samo zbog zakona...
 
+3

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:28 - pre 153 meseci
Citat:
Devanagari Ko veruje da je ovde bilo bilo kakvih bezbedonosnih ili organizacionih problema glup je kao tocilo


Prošlogodišnja parada je dokaz da ti problemi i te kako postoje. Ne vidim da je vlast nešto napredovala u međuvremenu po tom pitanju, pa da sad nema bezbedonosnih ili organizacionih problema, kako ih ti nazivaš.

Citat:
Ekipa sa vlasti je ovim otkazivanjem i budalisanjem dole na granici sa sve prekidom pregovora jednostavno htela da izazove nekakav ban od EU, sada ce ga i dobiti i eto nove cetiri godine neometane pljacke i gojenja. Ako ga ne dobije ovim nastavice i dalje da potpaljuje svetinu necim sledecim, pa sledecim i tako dok ne upali.


Ekipi sa vlasti nije potrebno da kupuje vreme, barem ne još, jer je Srbija minimum 10-15 god. daleko od EU, bilo da je vode oni ili najbolje svetske tehnokrate. A sa ostalim se slažem, ulazak u EU, ili bilo kakva uređenost države, je upravo zadnje što bi bilo koja vlast u Srbiji poželela, jer onda džepovi ne mogu da se pune kao do tada.
 
+2

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:30 - pre 153 meseci
Pa nije tesko.
U Srbije to cekanje da bude bolje je nacionalni sport.

Cekajte.

@myway
neka bude da si u pravu.
Ali sta je sa onima nalupanim likovima od pre deset godina, kad nije bilo velikog obezbedjenja?
Tvrditi da gej koji zivi svoj zivot (a za sta se nadam podrazumeva da ima pravo da sedi i pije kafu sa tipom/ribom) ima iste sanse da popije batine kao i hetero je ludilo.

Mada, nisu bitni ni gejevi.
Nego likovi koji su sebi dodelili pravo da odlucuju sta je opste dobro, da sprovode pravdu preko palica i kapuljaca i da drzava to tolerise.
Ako vama u Srbiji to nije problem - onda je sve ok.
 
+1

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:35 - pre 153 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Netolerantno tražite toleranciju od drugih. To, naprosto ne ide.

A kako se inace trazi tolerancija od netolerantnih? Ljudi probali da odrze miran skup i da tolerantno traze ali im nije dopusteno.
A tebe inace niko nije optuzio da se fasista i to ti vec trci put za redom kazujem, sto se javljas prozvanim kad nisi?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.alshamil.net.ae.



+702 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:39 - pre 153 meseci
Citat:
vlada131: Prošlogodišnja parada je dokaz

O njoj i pricam. Logicno je da imas vise problem na pocetku, a ne kako vreme odmice. Prvo je jedna parada otkazana, pa je druga prosle godine odrzana, uz nasilje ali ipak odrzana. Ispravi me ako gresim ali logicno mi je da je ovogodisnja parada trebala da se odrzi uz jos manje muke - kolovodje i najgore siledzije su, je li tako, pohapseni i poosudjivani, a sitniji clanovi copora koji su pretekli su drasticno destimulisani da oni preuzmu barjak. Jel' tako? Pa nije. E sad, sta se to radilo godinu dana u policiji, tuzilastvu i sudovima pa je nakon godinu dana rizik za odrzavanje sledece parade postao veci umesto manji?

Tako da nije problem u bezbedonosnoj situaciji i organizaciju, u necemu drugom je problem. Ako je prosle godine parada odrzana mogla je biti odrzana i ove godine.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
+3

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:41 - pre 153 meseci
Citat:
Isak666: Mada, nisu bitni ni gejevi.
Nego likovi koji su sebi dodelili pravo da odlucuju sta je opste dobro, da sprovode pravdu preko palica i kapuljaca i da drzava to tolerise.
Ako vama u Srbiji to nije problem - onda je sve ok.
Nije da nije problem, jeste problem ali postoje mnogo veći i bitniji problemi u Srbiji koji se ne rešavaju. A oni se neće rešiti održavanjem ili neodržavanjem bilo koje parade.
Isto kao što nijedno sindikalno blokiranje ulica nije rešilo probleme radnika.


Save time... see it my way.
 
+2

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:45 - pre 153 meseci
Citat:
mmix: A tebe inace niko nije optuzio da se fasista i to ti vec trci put za redom kazujem, sto se javljas prozvanim kad nisi?

Zato sto, od kako se pojavio na forumu jos kao broker, izigrava neku zrtvu u svakoj prilici koja mu se pruzi.
 
+3

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:47 - pre 153 meseci
a cemu, sta bi se postiglo paradom?

Ako razumem, cilj parade je da pederi slobodno setaju gradom, drze se za ruke i piju pice? I to ce se postici paradom? Zrtvovace se milioni eura, u tu korist?
OK, onda se i ja slazem, neka se odrzi parada ako je to dovoljno.

I mislis da ce to promeniti svest? Cak i da ne bude nikakvih incidenata, ljudi ce se plasiti na paradi da prebiju nekog zbog zakona, mislis da ce te osobe koje su odustale sad od mlacenja, i kad sretnu u nekoj buducnosti ispred prodavnice dva pedera, da ce se uplasiti da ih prebiju?

Moje misljenje jeste da su ti huligani revoltirani kao i ja, opet ponavljam UBADANJEM U OKO. Mislim da oni tim zrtvovanjem dokazuju drzavi i policiji "E NECETE NA SILU PA MAKAR OTISAO U ZATVOR". Da nije tako, onda bi iskulirali ne bi ih tukli tako javno, nego bi lako saznali gde zive, sacekali u mraku i odvalili od batina.


Eto kad si vec pomenuo, siptare niko ne bije. Bar koliko ja znam, ne biju ih zbog toga sto su siptari. Ali neka organizuju paradu siptara, da vidimo da li nece da popiju batine
 
+4

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:48 - pre 153 meseci
Citat:
Devanagari: logicno mi je da je ovogodisnja parada trebala da se odrzi uz jos manje muke - kolovodje i najgore siledzije su, je li tako, pohapseni i poosudjivani, a sitniji clanovi copora koji su pretekli su drasticno destimulisani da oni preuzmu barjak. Jel' tako? Pa nije. E sad, sta se to radilo godinu dana u policiji, tuzilastvu i sudovima pa je nakon godinu dana rizik za odrzavanje sledece parade postao veci umesto manji?
Ništa se nije radilo, tj svi ti huligani su posle nekoliko dana u pritvoru sa krivičnim prijava predati tužilaštvu/sudstvu, a onda su advokati preuzeli posao... Obzirom da mnogi od vođa imaju istovremeno po nekoliko krivičnih prijava, njima je jedna gore-dole svejedno, ionako su svi sudski procesi u toku a oni slobodno šetaju.
I to je problem koji imaju svi građani Srbije, nezavisno od seksualne orijentacije, i on se neće rešiti gay paradom

@CoyoteKG: huligani su revoltirani sobom, situacijom oko sebe i potrebno im je nešto na čemu će fokusirati i iskaliti svoj bes i nezadovoljstvo, u ovom slučaju su homoseksualci. Da njih nema, onda bi im target bio suparnički navijač, drugi kraj grada, pandur, bilo ko.. jednostavno, izgubljene ličnosti..
Save time... see it my way.
 
+1

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:49 - pre 153 meseci
Citat:
MyWay: Nije da nije problem, jeste problem ali postoje mnogo veći i bitniji problemi u Srbiji koji se ne rešavaju. A oni se neće rešiti održavanjem ili neodržavanjem bilo koje parade.
Isto kao što nijedno sindikalno blokiranje ulica nije rešilo probleme radnika.


To stoji.
I kontam da je posao gej lobista malo "siri", dok parada je tek neka manifestacija koja moze i ne mora imati vaznu ulogu.
Kao i radnickih sindikata, uostalom.

Ali gde je granica?
Dokle ce se tolerisati jednoj grupi ljudi da lomi nekoga jer je ima druge vrednosti?
I to nisu neke spontano okupljene grupe, nego organizacije sa jasnim strukturom.

Lepo - Porodicna setnja prosle godine, super stvar.
Svako svoj film, jedan pored drugog.

Mlacenje je vec druga stvar.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:50 - pre 153 meseci
Citat:
CoyoteKG: Video sam na sajmu automobila u Zenevi dvojicu celavih, atletski gradjenih koji su bili obuceni u neke kozne kajiseve sa nitnama... Nisu imali majice, kosulje ili sta vec, nego isprepletane te kajiseve...
Smucilo mi se kada sam ih video. Nisam ih naravno ni uvredio ni napao, samo zbog zakona...

Evo Predraze sta funkcionise i kako se uvodi tolerancija netolerantnima, zakon i striktna primena, direktno, bez tolerancije i izvinjavanja. Pa onda svajcarski coyoteKG u nekom trenutku skonta da je bolje da svoje dete ipak ne nauci svojim nacinima razmisljanja da dete ne bi naje*avalo kroz zivot i onda kroz generaciju, dve tolerancija bude podrazumevana. Tako je ukidan rasizam i vecina ostalih izama kojih su ostala drustva uspela da se rese. Ako imas bolju ideju ti iznesi, kako ti predlazes da se netolerantno drustvu "ubedi" da bude tolerantno?

Citat:
CoyoteKG: Zasto je tesko sacekati par generacija?

Nije problem samo po sebi, problem je sto prepusteno samo sebi ovo drustvo nece samo doci do toga nekom pasivnom evolucijom svesti. Za detalje vidi gore.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+2

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:53 - pre 153 meseci
Nakon sto se ovo desilo postavlja se niz pitanja od kojih su neka:

1)Da li ce ova zabrana ostati samo za paradu ili ce se preneti npr. i za zabranu mitinga opozicionih stranaka pred izbore?
2)Da li ce biti zakazan sledeci termin parade ili je zabrana trajna?
3)Ako zakazu sledeci termin kako ce spreciti one koje su pretili nasiljem sada da prete nasiljem sledeci put?

Mnogo se pitanja otvara. Jedina sigurna cinjenica je da organizatori i ucesnici parade nece prihvatiti paradu u zatvorenom prostoru koju ce vlast sigurno predloziti jer ni prosle godine to nisu hteli. Sto se tice huligana, mislim da zatvor nije opcija iz prostog razloga-nema dovoljno mesta u zatvorima u Srbiji. Vecinom su popunjeni.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
+1

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
202.63.230.*



+471 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:54 - pre 153 meseci
Tyler kingu!
 
+1

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:57 - pre 153 meseci
@mmix naravno da zbog zakona i tako i treba.
Udri po dzepu, zatvorom... i drustvo ih nece prihvatiti ali ce biti bezbedni. Ali zato ne mora parada. Tamo sigurno do tih zakona nisu dosli paradiranjem. Mozda sada paradiraju, kada su odavno prihvaceni.
Mene nece ubediti paradom sigurno da budem tolerantan. Samo zakonom.


Citat:
Nije problem samo po sebi, problem je sto prepusteno samo sebi ovo drustvo nece samo doci do toga nekom pasivnom evolucijom svesti

Moje misljenje je da hoce, pre nego paradiranjem.
A to zato sto imam primer na poslu koji sam vec naveo.

Krivo mi je sto nisam pitao tog kolegu danas hoce li ici na paradu, jer mi je bilo glupo da me mozda pogresno shvati i da se nadje uvredjenim.
Zamisli mene, tolikog homofoba, koji brine da se neki peder ne uvredi...

Znaci da ipak postoje sanse na takav nacin da budu prihvaceni, nacin kao sto radi taj moj kolega
 
+1

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Policija stopira „Paradu ponosa“?30.09.2011. u 16:58 - pre 153 meseci
Citat:
CoyoteKG: Eto u pravu si. Ne vidjam ih! Ko zna mozda bih podneo i njih...

Eto ti. Mrzis osobe iz fiktivnih TV serija. To se zovu predrasude u pravom smislu te reci.

Uostalom nema tu nista pogresno sto ih ne podnosis. Ne podnosim ja dosta toga i dosta njih. Ali tesko da ja mogu da uticem na to, niti zelim. A i zakon zna da pomogne, bas kao u tvom slucaju iz Zeneve. Mozes samo da cutis i vratis se kuci gde mozes da radis sta hoces :)
 
+1

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Policija stopira „Paradu ponosa“?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47429 | Odgovora: 297 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.