Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Limundo menja svoj sistem obračuna provizije

[es] :: E-Kupovina :: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8877 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije01.10.2011. u 16:36 - pre 153 meseci
Moguće da žele da uhvate poslednji vagon voza da još malo provizije uzmu, jer ako paypal bude u full-u svi će preći na ebay, koliko će ih prodavati i kupovati na limundu ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

make_lele
make_lele
Srbistan

Član broj: 287268
Poruke: 383
*.yubc.net.



+68 Profil

icon Re: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije01.10.2011. u 16:42 - pre 153 meseci
jel PP jedini nacin kupovine na ebay???
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije01.10.2011. u 17:06 - pre 153 meseci
Velika većina prodavaca navodi PP kao način plaćanja, tako da se i može reći da je jedini, ako nije jedini ali je najjednostavniji i jedan od najbezbednijih. Dolaskom PP u Srbiju veoma će opasti promet na Limundu, zato i kažem da je hvatanje poslednjeg vagona. Roba na ebay-u je mnogo povoljnija, ukidanjem carina na robu ispod 70e je takođe povoljnost. Sve će to uticati na smanjenje prometa na Limundu, što i oni znaju.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije01.10.2011. u 21:58 - pre 153 meseci
Citat:
flylord: ne vidim razlog zasto je ovo bezobrazluk? Limundo je privatno vlasnistvo, ako ti se ne svidja, nemoj ga koristis. Ne vidim u cemu je problem


Problem je što zloupotrebljavaju svoju poziciju na tržištu da ucenjuju korisnike. ako se ne varam, zbog istog razloga je omražen na primer naš Telekom, pa čak i Gugl.

Citat:
3way
Citat:

Na Limundu korsinike gledaju kao novčanike koje treba da isprazne.


A sta bi trebalo da gledaju?

Da blagosiljaju svakog korisnika i nazdrave u njegovo ime?
Mislis da onaj na pijaci sto to prodaje krompir razmislja drugacije? I za njega si isto hodajuci novcanik, tako je od kada je sveta i veka.


Izvukao si ono što sam napisao iz konteksta. Nije baš korektno.

Pa dobro, ok, razumem. Ti si izgleda išao u istu školu poslovanja kao i vlasnici Limunda. Ako se vaš poslovni moral svodi na to da je kupac samo novčanik koji treba isprazniti ja mogu samo da vas žalim, i da vas ne preporučujem za poslovanje, kao što i činim.

Isto se i tebi ne sviđa što ja Limundovu pslovnu politiku smatram nemoralnom a možeš samo da me mrziš zato što ja to govorim javno i upućujem ljude da ne posluju sa takvom firmom.

Citat:

Uostalom, sve promene su objavljene i nema tajni. Aukcijskih sajtova ima jos gomila i svi koji su nezadovoljni mogu da predju na njih. Ako neko bude nastradao zbog ovakvih odluka, to moze da bude samo Limundo i niko drugi.


Upravo tako. Ja se i trudim da im pomognem.

 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije02.10.2011. u 06:26 - pre 153 meseci
Citat:
Prekidanje aukcija kad se prodavcu cefne je nesto najgore za aukcijski sajt, pa tako veliki + za limundo!


Dozvoljeno je prekidanje aukcije samo ukoliko nema ponuda! Do sada je bilo besplatno, ubuduce ce se naplacivati!

Za one koji zele da zadaju malo vecu pocetnu cenu i da imaju oglas umesto licitacije, postoji kupindo, koji ne uzima proviziju za postavljanje oglasa. Provizija na prodajnu cenu je 2% ili 5% zavisno od kategorije.
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije02.10.2011. u 09:13 - pre 153 meseci
8% si zaboravio
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

millancheOLE
Student
Cuprija

Član broj: 228051
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije02.10.2011. u 17:03 - pre 153 meseci
Citat:
New Village DC: Dozvoljeno je prekidanje aukcije samo ukoliko nema ponuda! Do sada je bilo besplatno, ubuduce ce se naplacivati!

Za one koji zele da zadaju malo vecu pocetnu cenu i da imaju oglas umesto licitacije, postoji kupindo, koji ne uzima proviziju za postavljanje oglasa. Provizija na prodajnu cenu je 2% ili 5% zavisno od kategorije.


Da, ali zato na Kupindu prodaješ nešto mesec dana, dok na Limundu prodaš za nedelju dana. I to je makar za mene važilo onda kada je pretraga preko Limundo tražila artikle i na Kupindu. Sada kada na Limundu pretražuješ, on ti pokazuje samo Limundo, Kupindo se posebno pretražuje, tako da će biti još teže kupcima da prodaju artikal, osim ako se zbog novonastalih promena ne popularizuje Kupindo.
Ukoliko želite postati član Limunda i Kupinda, kliknite na sledećem linku:

http://www.limundo.com/ref/millancheOLE
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije04.10.2011. u 08:50 - pre 152 meseci
Citat:
Joker: 8% si zaboravio



Da budem iskren ne znam za tih 8%. Na sta se oni odnose?
Znam da racunarski hardver spada u onu kategoriju od 2%.

Poz
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

special-kk
bgd

Član broj: 91014
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije07.10.2011. u 14:14 - pre 152 meseci
Moram da podelim i svoja iskustva. Mislim da sam jedan od rethih starih clanova Limunda. Clanski broj mi je 12*, trocifren. Registrovao sam se mislim negde 2006. Tada je to bio prazan sajt sa jako malo korisnika. Zaboravio sam ga na pune cetiri godine. To je i jedini razlog zasto sam tako dugo ostao njihov clan.

Poslednjih godinu dana sam bio aktivan korisnik i naravno stekao pozitivnu "reputaciju" . Ali sam na kraju digao ruke od njih...
Prvo sto mi je zapalo za oci je nacin komunikacije sa korisnicima ... "Ti...ti...ti..." Bez ikakvog postovanja. Alo bre, kakva ste vi to "firma" nismo mi zajedno ovce cuvali.
Drugo, redovno, ali redovno citanje poruka koje razmenjujem sa kupcima. Cak sam i bio "kaznjen" pred iskljucenje zato sto su mi ljudi slali poruke tipa : "Brate, jel moze van aukcije, moj broj je 06....." Iako nikad nisam krsio pravila, oni su mene sankcionisali zato sto stoji broj mobilnog u poruci. Nisam uspeo da im utuvim u glavu da nisam ja slao broj, nego kupci meni...ali dzabe gluvom govoriti..

Ne daj boze da vam odgovori njihov "support", pa vi uradite reply na support poruku... Ta poruka je nestala u sistemu..I nikad necete dobiti odgovor na reply. Zvao sam ih 100x telefonom zbog toga, i sekice iz podrske naravno redovno nemaju pojma gde su poruke..

Da ne pricam o njihovom forumu, ili caffe-u...redovno sankcionisu i brisu postove.

Ima dosta toga...Postoji npr. pravilo da ako si u minusu preko 400-500 din. valjda duze od 20-30 dana oni te kazne i naplate ti dodatne troskove, + ti naplate pisamce koje ti posalju na kucnu adresu...Naravno, pretpostavljate..nisam bio u tolikom munusu, vec nekih 200-300 din. za taj period i brze-bolje su iskoristili priliku da mi posalju pisamce i dodatno zaduze racun..

Mislio sam da izmirim i te dodatne obaveze, ali kad sam video novi sistem obracuna provizije, bukvalno naplacivanje provizije unapred, kazna za prekidanje aukcije, povecanje % provizije....bolje reci bezobrazluk na delu po ko zna koji put...resio sam da konacno dignem ruke od njih!

Pozdrav gospodo sa Limunda, zelim vam svetlu buducnost, ali izgleda da je vi sebi ne zelite.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije07.10.2011. u 16:19 - pre 152 meseci
Citat:
New Village DC: Da budem iskren ne znam za tih 8%. Na sta se oni odnose?
Znam da racunarski hardver spada u onu kategoriju od 2%.

Poz


od 06.10.2011. godine provizija za prodate predmete u kategoriji odeca i obuca ce biti 8%.
Razlog povecanja provizije je nastavak daljeg rasta Kupinda ulaganjem u marketing kategorija i, samim tim, povecanje prodaje u istim.

Razlog povećanja provizije im je vr'
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

delijanis

Član broj: 254703
Poruke: 7
*.netnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije10.10.2011. u 12:05 - pre 152 meseci
I ja sam svedok da citaju privatne poruke tako da Limundo od mene ima samo jedno - zbogom.
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije18.01.2012. u 15:40 - pre 149 meseci
Naravno da je potrebna veca provizija
za citav taj "Tim" dokonih citaca poruka
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Limundo menja svoj sistem obračuna provizije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8877 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.