Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62891 | Odgovora: 423 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 16:48 - pre 151 meseci
Intensity
Za obaranje zakona o gravitaciji ces dobiti nobelovu nagradu, izvoli ja te gledam i navijam za tebe.
YU1OTW
 
Odgovor na temu

milutin2406

Član broj: 292078
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 17:40 - pre 151 meseci
Ja sam lepo pitao dali je dokazano da je to opticka varka? Procitao sam komentare da se to moze utvrditi uz pomoc vaser vage cak sam procitao da bi trebala da ta vaser vaga(libela) bude dugacka 10 metara? Pa ako malo razmislite da navodno voda ide uz brdo samim tim ako se radi o gravitacionoj anomaliji i libela ce pokazati da je nagib na gore a ne na dole.Ja ne tvrdim da to nije opticka varka ali zelim "dokaz" koji bi dokazao da je to opticka varka i da je nagib u stvari na gore a ne na dole.To nije nista tesko postavi se laser pa ce se videti o cemu se radi.Na Radan planini nagib i nije nesto velik ali na Olimp-u se bas vidi da se radi o nizbrdici (nisam bio i ne tvrdim suprotno) ali samo zelim neka detaljnija ispitivanja koja dokazuju suprotno.Jeste da nema veze sa Vanzemaljcima ali kao sto sam rekao pojedince to uzbudjuje pa sad dali se radi samo o iluzijama ili o necemu neobjasnjenom kao sto je svemir o kome nemaju pojma sta se i kako radi tako da tu samo ljudska masta moze da nesto dokazuje kao sto i ti "naucnici" imaju svoju teoremu da je sve nastalo od velikog praska a da ih neko pita sta je dovelo do toga? dovele su ih te i te cestice aha a odakle te cestice? e to ce ostati misterija i bas zato mi koji verujemo i zelimo da razgovaramo o tome jer ni planeta zemlja nije ispitana u celosti kao sto neki misle pa se drze za ta naucna ispitivanja.Kada kazu on je taj i taj doktor napisao je toliko i toliko knjiga i dr....Pa dobro on je doktor pa neka onda objasni sve sto je obicnim ljudima nejasno.Jer vecina ljudi se "upravlja"po nekim teorijama koje je rekao neki dr.mr .Nadamse da ste shvatili o cemu pricam.
 
Odgovor na temu

Intensity

Član broj: 293004
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 18:05 - pre 151 meseci
Citat:
starkg: Intensity
Za obaranje zakona o gravitaciji ces dobiti nobelovu nagradu, izvoli ja te gledam i navijam za tebe.


Ja uopste ne kapiram ovakav stav kao ni stav vecine koji pisu u ovoj temi a koji se prave da smo sve zakone doveli do savrsenstva i otkrili sve sto se moze otkriti pa se sad prave pametni ovde.

Pa bre 80% gravitacije u svemiru ne znamo od cega potice, ne znamo od cega potice tamna energija koja forsira i ubrzava sirenje svemira, ne znamo od cega potice i sta je tamna materija.

Sta se nalazi i kako izgleda centar crne rupe, Ajnstajnovi zakoni to ne mogu da objasne sto znaci da neka modifikacija mora da se odradi.

Alo, mi zivimo u doba najvecih otkrica koje je nase covecanstvo ikada videlo, da su ljudi od samog starta postojanja razmisljali kao pomenuta vecina ovde mi bi smo i dalje ziveli u pecinama.

Kad je pecinski covek video kako munja udara u drvo i stvara vatru on je mogao da kaze svojima: "Ma to je delo boga, samo on moze da stvori vatru, nemojte ni da pokusavate sami da je stvorite"

Srecom, niko nije slusao takve likove tada i zasto bi smo ih slusali i danas...

Ne znam zasto je nekima toliko tesko priznati da nesto i dalje ostaje misterija.

Sto se tice gravitacionih anomalija postoji gomila ispitivanja i klipova na netu pa ko zeli da sazna nesto vise neka google-uje, a oni koji su posetili planinu Radan i okrug Lebana sigurno nece reci da je samo opticka iluzija u pitanju.

Anyway, da se malo vratimo na temu, pitanje za ove sto "sve znaju", kako nastaju crop circles? Ja bih bas voleo da znam, odgovore tipa "Ma to seljacima bilo dosadno pa izasli u polje da zezaju UFO-loge" ne prihvatam...
 
Odgovor na temu

milutin2406

Član broj: 292078
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 18:24 - pre 151 meseci
Pazi ja kao iskren covek ne zelim nista da tvrdim samo zelim da ti naucnici iznesu neke neoborive dokaze kao sto ih ni oni nemaju.Ja nisam bio na Radan planini ali me je zainteresovalo kako je rec o optickoj varci? mnogi zive u iluzijama da je to sve dokazano i da je sve objasnjivo sto je velika varka u tom pogledu.Ja sam nekoliko puta rekao koliko je otkrivena morska dubina?Koliko je razotkriven ljudski mozak?Koliko je razotkriven svemir? to su neke stvari za koje niko nece ili namerno ne zeli da razotkrije te misterije.Pa ako nije razotkriveno zar moramo da zivimo u neznanju?Zar moramo da trpimo da svako nase misljenje dozivi neuspeh zato sto nismo doktori nauka?Jednostavno zelimo MIR u tom pogledu slobodnog razmisljanja a ne u osporavanju bilo cega sto mi mislimo da je do nekle tacno.To je jednostavno beskonacna petlja u razmisljanju i ne treba je omalovazavati jer ni vi koji ne verujete ni mi koji verujemo nemamo cvrste dokaze o tome.Ovde je ili rec o ''nabijanju postova'' ili o totalnom kontriranju misljenja vecine ljudi koji zele da pisu ali ne zele bas zbog tih ismevanja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 18:49 - pre 151 meseci
Citat:
milutin2406:Ja ne tvrdim da to nije opticka varka ali zelim "dokaz" koji bi dokazao da je to opticka varka i da je nagib u stvari na gore a ne na dole.

I opet, sta ce ti dokazi? Zar ti vise puta nisi naglasio da onima koji veruju dokazi nisu potrebni?

Citat:
milutin2406:
kao sto i ti "naucnici" imaju svoju teoremu da je sve nastalo od velikog praska a da ih neko pita sta je dovelo do toga? dovele su ih te i te cestice aha a odakle te cestice? e to ce ostati misterija

Nece. Velikom prasku ne fali nista.

Citat:
milutin2406:
Jer vecina ljudi se "upravlja"po nekim teorijama koje je rekao neki dr.mr .

Teorija nekog dr mr koja ima prakticnu primenu i te kako zasluzuje da se po njoj upravljaju ljudi, a i svakako ima mnogo vecu tezinu nego izvestaj tece sa vodom u kolenu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 18:54 - pre 151 meseci
Citat:
Intensity:
Pa bre 80% gravitacije u svemiru ne znamo od cega potice, ne znamo od cega potice tamna energija koja forsira i ubrzava sirenje svemira, ne znamo od cega potice i sta je tamna materija.

Hoces da kazes da je tamo veliko nalaziste tamne materije?
Citat:
Intensity:
Sta se nalazi i kako izgleda centar crne rupe, Ajnstajnovi zakoni to ne mogu da objasne sto znaci da neka modifikacija mora da se odradi.

Da li mislis da ajnstanovi zakoni zele da objasnjavaju sta ima u centru crne rupe? Pa ono, nije bas da zele, ali ipak objasnjavaju neke stvari. Postoje pojmovi i kao sto su singularitet i tako to...

Citat:
Intensity:
Anyway, da se malo vratimo na temu, pitanje za ove sto "sve znaju", kako nastaju crop circles? Ja bih bas voleo da znam, odgovore tipa "Ma to seljacima bilo dosadno pa izasli u polje da zezaju UFO-loge" ne prihvatam...

Bio je lik na TV koji kaze da pravi krugove iz hobija.
A imas i ove http://www.circlemakers.org/ Videces da prilicno komplikovane strukture nastaju za manje od dan dva.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

milutin2406

Član broj: 292078
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 18:54 - pre 151 meseci
To bre http://www.youtube.com/watch?v=Ap949NBzWsM&feature=related
To bre Zara be se tebi za veliki prasak :) http://www.youtube.com/watch?v=G37H6UVeNgM&feature=related
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 19:03 - pre 151 meseci
Nisam shvatio vic?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 19:34 - pre 151 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=Nk8ytOLU8yI&feature=related

E, ajd sad Odine...
 
Odgovor na temu

milutin2406

Član broj: 292078
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 19:40 - pre 151 meseci
Ma sta to je obicna namestanljka kao i sve sta ti ocekujes da oni poveruju? pa cak i da se dokaze da je to tacno oni nece verovati tako da je uzaluno objasnjavati tako nesto.Moj predlog je da izlazete ovde po vama zanimljive linkove i price ne obracajte paznju na njih je ako se u to upustite samo ce dovesti do rasprave i nerviranja a sad kako hocete :)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 19:43 - pre 151 meseci
Citat:
milutin2406:Moj predlog je da izlazete ovde po vama zanimljive linkove i price ne obracajte paznju na njih

Ljudi su u ove svrhe smislili servis koji se zove blog. Znaci pises sta hoces, a ne moras da se raspravljas.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 19:54 - pre 151 meseci
Citat:
milutin2406: Ovde je ili rec o ''nabijanju postova''


I o nicemu vise !
I ja mislim da ovakav preterani isitivacko prosti pristup, vodi bas naprotiv polakom ali sigurnom gubitku interesovanja da se uopsteno otvara bilo koja tema a ne samo u mz. A nisam siguran da Gojku bas odgovara toliki stepen gusenja, da ljudi treba da pobegnu odavde u pravom smislu te reci, iako je ovo bas i otvoreno za ljude koji drugacije razmisljaju nego drugi ljudi .
Ja imam pravo na svoje misljenje kao sto ga imaju i drugi I mogu da razmisljam o bilo cemu ako imam istomisljenike a ovaj forum tome i sluzi a ne da mi vi silom dokazujete nesto sto i sami sebi ne mozete dokazati samo da bi kontriranjem nabili veci broj klikova .
Mislim stvarno zahebite vise, jer bilo koja tema kada se pogleda sa strane vise na nista ne lici
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 19:59 - pre 151 meseci
Citat:
vaske71:
Mislim stvarno zahebite vise, jer bilo koja tema kada se pogleda sa strane vise na nista ne lici


Vrati se pa pogledaj kako izgleda poslednjih nekoliko strana

milutin: Eto tu je bio drugi mesec, pa je on pao na zemlju i istrebio dinosauruse
3way: Jel mozes da das malo vise informacija?
milutin: vrist vrist

vaske: ...I pored te kineske piramide zive ljudi kao u srednjem veku, a kinezi ne daju nikome da pridje oblasti
3way: pored te piramide ima nekoliko vecih gradova, ima fotografija koliko zelis, itd. itd...
vaske: ma necu vise da dolazim na ovu temu
milutin: vrist vrist

E, sad se ti zapitaj zbog koga teme ni na sta ne lice...


edit:
Ah da...zaboravio sam da napomenem da se postovi u mz ne racunaju, tako da vam propade teorija :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

milutin2406

Član broj: 292078
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 20:17 - pre 151 meseci
Ma lepo pricas Vaske ja pokusavam da shvatim koja je uopste fora to sto rade ali ne ide mi od ruke sta vise vise mene i ne zanima ali je stvarno steta unistavati teme o kojima bi radoznali ljudi mozda i pricali ali ne zele zbog ismevanja a to sto utice na mene ne mogu da ti opisem eto vristim od muke :) prosto ne znam kako da iskalim tu bes :) Verovatno misle da sam ja toliko poremecen da meni ova diskusija znaci sve u zivotu.Ja nisam ni naucnik ni doktor ni profesor na fakultetu vec obican covek koji u svoje slobodno vreme zeli da podeli svoja misljenja sa ostalim clanovima koji imaju slicno misljenje kao ja.Pa sad cujemo price kako je ovaj forum otvoren za sve bla bla bla... To nije nikakvo resenje da se u takvim temama kao sto je ultra mad zone samo sto vise "provocira" da bi tema imala sto vise odgovora mene to licno ne zanima ali ocito nekog i te kako zanima publicitet.Pa ako je tako zato se onda ne dogovorimo i ne premestimo recimo na neku Facebook stranicu? ja sam za to ako ima jos pristalica hajde da se dogovorimo zasto moramo da trpimo ismevanja?Jest da ne pise ko sam i sta sam ali to sto rade je stvarno nekulturno.Kao sto sam rekao ni sami naucnici ne znaju iz cega je nastao veliki prasek i odakle te materije koje bi dovele do toga ali nema veze oni su doktori i njima se veruje a kada bi kojim slucajem neki naucnik rekao da je to mozda delo vanzemaljaca doziveo bi kolektivno ismejavanje pa nisu ni oni toliko ludi da idu pred rudu....
 
Odgovor na temu

Dejan71V
NBGD

Član broj: 106102
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kuhinje-po-meri.rs


+30 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 20:21 - pre 151 meseci
Citat:
3way: Vrati se pa pogledaj kako izgleda poslednjih nekoliko strana

milutin: Eto tu je bio drugi mesec, pa je on pao na zemlju i istrebio dinosauruse
3way: Jel mozes da das malo vise informacija?
milutin: vrist vrist

vaske: ...I pored te kineske piramide zive ljudi kao u srednjem veku, a kinezi ne daju nikome da pridje oblasti
3way: pored te piramide ima nekoliko vecih gradova, ima fotografija koliko zelis, itd. itd...
vaske: ma necu vise da dolazim na ovu temu
milutin: vrist vrist

E, sad se ti zapitaj zbog koga teme ni na sta ne lice...


edit:
Ah da...zaboravio sam da napomenem da se postovi u mz ne racunaju, tako da vam propade teorija :)

Problem izmedju "vas i nas" je u tome sto mi u nasoj zelji da ukazemo na slabosti i nedostatke, tj nesavrsenost nauke preuvelicavamo neke stvari a vi... pa vi uglavnom ne pokusavate da demantujete sustinu onoga sto hocemo da kazemo vec trazite slabe tacke u nasem izlaganju i to vam je dokaz da je sustina onoga sto hocemo da kazemo netacna. A evo i poslednjeg primera:
Citat:
vaske: ...I pored te kineske piramide zive ljudi kao u srednjem veku, a kinezi ne daju nikome da pridje oblasti
3way: pored te piramide ima nekoliko vecih gradova, ima fotografija koliko zelis, itd. itd...
vaske: ma necu vise da dolazim na ovu temu

3way je iskoristio slabost u izlaganju vasketa i to mu je dokaz da piramide nisu misteriozne. Bilo bi mnogo delotvornije da je napisao npr: Vaske gresis, istoricari su detaljno ispitali te piramide i tacno su utvrdili da su nastale tad i tad, da ih je napravio taj i taj narod i da su sluzile tome i tome....
Ali normalno, posto nema nista od tih informacija mnogo je lakse da se trazi slaba tacka u necijem izlaganju i to navesti kao dokaz :)
Kuhinje po meri
Americki plakari
Staracki dom
Američki plakari
Klizni plakari
Da bi ste ziveli zivot onako kako zelite, potrebno je da znate sta zelite!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 20:22 - pre 151 meseci
Citat:
milutin2406: radoznali ljudi

Radoznali ljudi traze odgovore na pitanja.

Citat:
milutin2406:
Pa sad cujemo price kako je ovaj forum otvoren za sve bla bla bla...

Kao sto vidis - otvoren je i za one koji ne misle kao ti. Ako zelis da se tapses po ramenu sa istomisljenicima, takvi forumi postoje i mozes lako da ih nadjes, a mogu i ja da ti preporucim neke.

Citat:
milutin2406:
Kao sto sam rekao ni sami naucnici ne znaju iz cega je nastao veliki prasek

I ti si iz toga zakljucio da je svaka naucna teorija losa?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 20:24 - pre 151 meseci
Citat:
Dejan71V: 3way je iskoristio slabost u izlaganju vasketa i to mu je dokaz da piramide nisu misteriozne. Bilo bi mnogo delotvornije da je napisao npr: Vaske gresis, istoricari su detaljno ispitali te piramide i tacno su utvrdili da su nastale tad i tad, da ih je napravio taj i taj narod i da su sluzile tome i tome....
Ali normalno, posto nema nista od tih informacija mnogo je lakse da se trazi slaba tacka u necijem izlaganju i to navesti kao dokaz :)


Nisam mislio da je posebno bitno postavljati geografske koordinate tih piramida uz pomoc kojih svako moze da se uveri i to da je ono sto je vaske pricao pogresno, a s obzirom da je to izlaganje trebalo da posluzi da potvrdi misterioznost tih piramida i celog tog podrucja, a to je odlican znak da ta teorija ne pije vodu, jer teorija koja je ispravna ispravna je u celosti.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Dejan71V
NBGD

Član broj: 106102
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kuhinje-po-meri.rs


+30 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 20:26 - pre 151 meseci
Citat:
3way: Nisam mislio da je posebno bitno postavljati geografske koordinate tih piramida uz pomoc kojih svako moze da se uveri i to da je ono sto je vaske pricao pogresno.

Pa ako ti pomocu geografskih koordinata i slika uspes da utvrdis ko je i kad napravio te piramide... onda ti spadas u "nas klan" a ne u naucni... :))
Kuhinje po meri
Americki plakari
Staracki dom
Američki plakari
Klizni plakari
Da bi ste ziveli zivot onako kako zelite, potrebno je da znate sta zelite!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 20:30 - pre 151 meseci
Citat:
Dejan71V: Pa ako ti pomocu geografskih koordinata i slika uspes da utvrdis ko je i kad napravio te piramide... onda ti spadas u "nas klan" a ne u naucni... :))

Nije bilo reci o tome ko ih je napravio, nego kako je to navodno jedva naseljeno podrucje, bez mobilnih telefona, interneta, fotografija, itd....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Dejan71V
NBGD

Član broj: 106102
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kuhinje-po-meri.rs


+30 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)02.11.2011. u 20:34 - pre 151 meseci
Citat:
3way: Nije bilo reci o tome ko ih je napravio, nego kako je to navodno jedva naseljeno podrucje, bez mobilnih telefona, interneta, fotografija, itd....

Pa o tome i ja pricam.. nije ti cilj da udjes u sustinu njegovog izlaganja, tj o misteriji nastanka piramida, njihovoj svrsi i td.... a to je definitivno covek hteo da naglasi, ti radis ono sto vi svi radite, hvatate slabe tacke u izlaganju i nepustate samo da ne ispadne da nemate odgovor na pitanje koje covek nije "izgovorio" ali koje je ocigledno.
Kuhinje po meri
Americki plakari
Staracki dom
Američki plakari
Klizni plakari
Da bi ste ziveli zivot onako kako zelite, potrebno je da znate sta zelite!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje (2)

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62891 | Odgovora: 423 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.