Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Švicarske-kamate

elitemadzone.org :: MadZone :: Švicarske-kamate

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8828 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Švicarske-kamate08.11.2011. u 14:21 - pre 151 meseci
Citat:
Glavni generatori dužničkog ropstva su zaduženja lokalnih samouprava.
Uobičajeno je da se planirani budžet za infrastrukturni razvoj unaprijed troši,a tekući priliv koristi za otplatu duga.Dobije se na brzini razvoja,a nešto pekmeza ostane na prstima.

O kom ti narodu ovde pričaš ? Nešto se ne sećam da je jedna mala država Danska u problemima, ili na primer velika i mnogoljudna Poljska. Čija je to lokalna samouprava ?
Mada prema onome šta pišeš, ja ne bih tu krivio banke već alavu, nesposobnu i korumpiranu samoupravu. Tu je koren svih zala, a ne u kreditima, pa svejedno, bili oni indeksirani u CHF ili u indijskim rupijama.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Švicarske-kamate09.11.2011. u 00:13 - pre 151 meseci
Citat:
Java Beograd: O kom ti narodu ovde pričaš ? Nešto se ne sećam da je jedna mala država Danska u problemima,


Građani danske će kasnije biti u problemima.Kad shvate da je neko manipulirao sa njihovom ušteđevinom i to kad osjete da im je nedostupna.A sjećaš li se još manje države Island,pa kad su zatražili da ih Putinova vlada pomogne?
Poljska je u ovovremenoj frci car.Ali doći će i oni na red.

Citat:
Java Beograd: .. ja ne bih tu krivio banke već alavu, nesposobnu i korumpiranu samoupravu. Tu je koren svih zala, a ne u kreditima, pa svejedno, bili oni indeksirani u CHF ili u indijskim rupijama.


Ovaj put ne bih krivio opštinske,kantonalne ili državne aparate jer su oni takvi kakvi su,poznato i od ranije.Čini mi se da su sada najpošteniji stradali najviše.Ne krivim ni ja banke već njihovu pozadinu.Neko im pumpa kreditnu moć i diktira pravila indeksiranja (nekoliko ljudi).
Zelenaški krediti su odavni osuđivani od javnosti cijelog svijeta.A ovdje se radi o nečem mnogo gorem.Uobičajeni krediti su naglo pozelenašili mimo volje zajmoprimaca.Ali i zajmodavaca,malih banaka- posrednika.

Eno ga Angela trpa dodatne nagradne kamate njemačkim štedišama da nebi navalili dizati svoje pare dok ih još ima.A nema ih.Nisu te štediše zelenaši.

________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Švicarske-kamate

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 8828 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.