Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Insajder o farmakomafiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Insajder o farmakomafiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6604 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misko81
Niš

Član broj: 138317
Poruke: 96
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Insajder o farmakomafiji02.11.2011. u 19:22 - pre 151 meseci
Da li ste gledali, kakvi su utisci, mišljenja ... ?
Live long and prosper.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji02.11.2011. u 19:47 - pre 151 meseci
Samo jos jedan tv show u nizu. Sareno za gledanje, a efekat nikakav. Kao i sa Kolubarom i fudbalom. Svi sve znaju, niko nista ne cini. Isto bi mogli da snime o npr. drumskoj mafiji, recnoj mafiji, ribarskoj mafiji. Sve to postoji, ali niko ne moze da promeni.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.static.kdsinter.net.



+103 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji02.11.2011. u 20:14 - pre 151 meseci
svaka im cast sto su svetcku mafiju dirnuli u osinje gnezdo! sta ce biti dalje videcemo! al vakcinisati se necemo :-)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji02.11.2011. u 20:31 - pre 151 meseci
Kaze se svecku.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji02.11.2011. u 21:37 - pre 151 meseci
Valjda svedsku ?

Nisam gledao, ali intervju, dijalog iz te emisije koji su sa ponosom citirali na sajtu, je glup. Kao i mnogi intervjui iz insajdera je obicno silovanje, a onda montiranje.

Citat:
Novi serijal Insajdera možete gledati samo premijerno ponedeljkom u 21 h na televiziji B92, bez reprize.

B92: Da li je postojao pritisak farmaceutskih kompanija da se proglasi pandemija?

Gregori Hartl - WHO spokesman: Nikada!

B92: Šta je farmaceutska mafija?

Gregori Hartl: Nemam pojma.

B92: Da li ste čuli da postoji farmaceutska mafija?

Gregori Hartl: Nemam pojma.

B92: Da li ste razmišljali o tome?

Gregori Hartl: Nikada nisam čuo taj pojam.

B92: Da li ste ikada razmišljali o tome da li postoji farmaceutska mafija?

Gregori Hartl: Ne, nikada.

B92: A šta mislite kako je moguće da se ceo svet ujedinio u borbi protiv trgovine trogom, trgovine oružjem, trgovine ljudima… a kada dođemo do farmaceutske mafije, svet je zapravo veoma tih?

Gregori Hartl: Nisam siguran da razumem šta podrazumevate pod farmaceutskom mafijom, ali mi zvuči kao da želite da prikažete negativnim nešto što ne mora da bude obavezno negativno.

B92: Na šta mislite?

Gregori Hartl: Ne znam šta vi mislite, tako da mislim da ćemo ovde zaustaviti intervju. Hvala najlepše!
 
Odgovor na temu

karateka

Član broj: 155953
Poruke: 54
212.178.240.*



+1331 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji02.11.2011. u 23:17 - pre 151 meseci
Mozda svesku?
Najjači je bio sam početak - nekoliko reklama za lekove i pomoćna lekovita sredstva...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji02.11.2011. u 23:25 - pre 151 meseci
haha kakvi ste vi kraljevi,

Citat:
svetcku

Citat:
svecku

Citat:
svedsku


a sad ontopic,

ne znam, nisam siguran da treba dirati svetsku zdravstvenu organizaciju, u redu je ove nase, ali szo je vec previse

http://www.euro.who.int/en/whe...influenza-a-h1n1-2009-pandemic
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji03.11.2011. u 00:02 - pre 151 meseci
Nakon najave za emisiju gde se pominje ovaj intervju sto je citiran uopste nemam zelju da tako nesto gledam. Ona 'novinarka' ko tantus najveci postavlja glupa pitanja i sasvim ocekivano covek prekida intervju. Imalo bi vise smisla ali g da ga je intervjuisao.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji03.11.2011. u 02:41 - pre 151 meseci
Totalan promašaj u odnosu na prethodne serijale. Sagovornici zbunjeni, slušaju pitanja na lošem engleskom jeziku koja se ponavljaju kao da ih postavlja novinar Kurira. Dramatična muzika u pozadini, "noire" izgled animacija, cela emisija izgleda kao jedna anti-vakcinska hipi propaganda sa youtubea... samo što ne spominju masone. Već u B92 komentarima čitam gluposti tipa "jedem belog luka i pijem čaj i ja i cela porodica, i nismo se razboleli, uopšte nam ne treba vakcinacija". Takođe ima previše povlačenja crta gde ih ne bi trebalo biti. Npr. "dodatak vakcini X se ne koristi u Americi". To ne znači da se od dodatka X suši kičma, već jednostavno da su našli nešto bolje... Imam utisak da smo se mi u Srbiji najviše opekli sa tim vakcinama zbog naših privatnih tenderskih malverzacija i da sada cmizdrimo SZO-u sa nekoherentnim pitanjima kako bi našli neku utehu.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

srlexic
Srdjan Jankovic
Product & Marketing Manager
Zrenjanin

Član broj: 4798
Poruke: 446
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.economy.rs


+1 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji03.11.2011. u 02:51 - pre 151 meseci
Zaista mislim da ljudi ne shvataju ulogu medija - Insajder je prvi progovorio o Kolubari i ta mafija je celokupna razotkrivena i nadam se da će se krivci naći pred sudom. Takođe i ovo, trebalo bi nadležni organi da se pozabave ovim slučajem, vakcine su uvezene kada je narodu već bilo jasno da nema ni reči o pandemiji.
Economy.rs poslovni portal
*************************************************
http://www.economy.rs/

Biznis Centar
*************************************************
Web hosting - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-hosting/
Registracija domena - http://www.economy.rs/bizniscentar/registracija-domena/
Izrada web sajta - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-dizajn/
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji03.11.2011. u 03:30 - pre 151 meseci
Insajder radi tacno ono sto treba da radi... dize medijski pritisak, a samim tim i interesovanje/pritisak javnog menjenja, da ovaj evidentan slucaj korupcije i pljackanja drzavnih fonova dobije epilog.

Posle svi cude sto nema para za kukove, operacije, skenere i sto su pojedina odeljenja renovirana pre 40 godina... a cudice se i dalje dok ovakav lopovluk prolazi neopazeno.
To je jedina emisija koja nesto vredi na toj televiziji.

...
Nego mozda kasnije obrate paznju i na ovo:

Citat:
Vlada cenzurisala ceo ugovor s „Fijatom“

Tamara Spaić | 03. 11. 2011. - 02:00h | Foto: D. Goll | Komentara: 0
Na adresu Saveta za borbu protiv korupcije juče je stigla knjiga od sto strana na kojoj je svaka reč cenzurisana - prekrivena crnom bojom da ne bi bila čitljiva. U pitanju je ugovor koji je Vlada Srbije, odnosno Ministarstvo ekonomije sklopilo s „Fijatom“ o zajedničkom ulaganju u Kragujevcu, a cenzurisana knjiga stigla je kao odgovor na zahtev saveta, koji istražuje da li je aranžman s „Fijatom“ isplativ i napravljen u korist građana Srbije.


http://www.blic.rs/Vesti/Tema-...nzurisala-ceo-ugovor-s-Fijatom

Transparentno nema sta...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.direct-adsl.nl.



+6455 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji03.11.2011. u 07:48 - pre 151 meseci
Insajder ne diže nikakav pritisak, već radi jednu veoma opasnu stvar - stvara mišljenje u javnosti da su vakcinacije prevara, gde na kraju dolazi zaključak da ljudi ne treba da se vakcinišu...

Argumentacija im je kao onim retardima sa YouTube-a koji razotkrivaju silne svetske zavere, i eto, vakcinacija je samo jedna zavera da se ljudima uzmu pare; dečija paraliza ustvari izaziva tu bolest a ne sprečava je, a kao dokaz za to navode da te bolesti skoro da i nema (WTF, naravno da je nema kad je skoro pa iskorenjena vakcinisanjem), i sličnu 'argumentaciju'... A narod ko narod, pogotovo naš, više voli da čuje dobru zaveru nego da mu daš 100 evra...
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji03.11.2011. u 08:58 - pre 151 meseci
http://news.yahoo.com/finland-...s-had-swine-flu-183019281.html
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
*.dynamic.sbb.rs.



+255 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji03.11.2011. u 10:30 - pre 151 meseci
Citat:
ventura: Insajder ne diže nikakav pritisak, već radi jednu veoma opasnu stvar - stvara mišljenje u javnosti da su vakcinacije prevara, gde na kraju dolazi zaključak da ljudi ne treba da se vakcinišu...

Argumentacija im je kao onim retardima sa YouTube-a koji razotkrivaju silne svetske zavere, i eto, vakcinacija je samo jedna zavera da se ljudima uzmu pare; dečija paraliza ustvari izaziva tu bolest a ne sprečava je, a kao dokaz za to navode da te bolesti skoro da i nema (WTF, naravno da je nema kad je skoro pa iskorenjena vakcinisanjem), i sličnu 'argumentaciju'... A narod ko narod, pogotovo naš, više voli da čuje dobru zaveru nego da mu daš 100 evra...

Ovo sto je boldovano predstavlja tipicnu programsku koncepciju doticne televizije. Apsolutno pasuje auditorijumu koji ih gleda, jedni bez drugih ne mogu.
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji03.11.2011. u 18:58 - pre 151 meseci
Ja, takođe, posle gore citirane najave nisam imao stomak da gledam novi Insajder. Da je mene neko tako ispitivao ja bi verovatno kao Velja... mavaši u vugla :) šalim se, ali onaj insert je bio mučan za gledanje.

Mislim da je Insajder iscrpeo teme korupcije u zemlji u koje nije do grla umešan DS, pa su se sada ostrvili na G17+, pošto su ovi ispali iz kombinacije.

Ima mnogo, mnogo težih slučajeva zloupotrebe i korupcije u ovoj zemlji nego što je bio taj uvoz vakcina za koje u trenutku uvoza niko nije smeo da garantuje da zaista ne bi došlo do pandemije i da ne bi ko zna koliko ljudi umrlo od tog gripa.

Inače, bio je dobar primer nepismenosti Brankice Stanković kada je, što neko reče ovde, silovala nekog od ovih patriJota u intervjuu, pa je on spomenuo pederastiju, a ova skoči sa stolice: "neće meni niko u emisiji da koristi takav rečnik".

Ako neko ne zna šta je pederastija: http://sh.wikipedia.org/wiki/Pederastija_u_antičkoj_Grčkoj
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji04.11.2011. u 07:54 - pre 151 meseci
Gledao sam nesto vise od pola emisije (nisam stigao na pocetak), i moram da priznam da mi je bilo prilicno cudno, u smislu da u odnosu na prethodne insajdere koji su svi do jednog "spot on", ovaj je totalno plitak sa nejasnom poentom. Sta je zapravo problem, pandemija, vakcina, ili nesto trece? Mislim da se nisu bas snasli u pokusaju da prenesu model emisije sa domacih lopova na svetske lopove :)

On topic: farmaceutska mafija (nazovimo to tako) itekako postoji, nisam siguran da neko sa imalo argumenata moze da tvrdi suprotno. Farmakologija je odavno postala bad guy, koji direktno utice na sentiment prema odredjenim pojmovima, te izmislja bolesti (holesterol, osteoporoza, etc.) kako bi sve mladjoj (zdravoj!) populaciji uvaljivali preparate. A onda ni to nije dovoljno, pa svake godine izmisle nove buzzworde koji su lifesaver - omega3, omega6, selen... Da ne pricam o tome da danas ako si stidljiv ili ti je dosadno - dobijes dijagnozu i pilulu :)

A-propo pandemije, glupo je i pricati o tome. Koliko je potreban jak lobi da bi se obican grip digao na nivo kuge iz 1480-te, i zavalilo x milijardi vakcina svim svetskim vladama?
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji04.11.2011. u 08:08 - pre 151 meseci
^ Ja nisam gledao, ali sam zato pre neki dan 'iskusio', od 5 apoteka u kraju, zatvoreno 3 u zadnjih mesec dana. Brankicini 'projekti', bar oni raniji su u glavnom deo nekog sireg politickog ili privrednog action-a ili obracuna.
 
Odgovor na temu

peka
Beograd

Član broj: 3947
Poruke: 124
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji04.11.2011. u 10:31 - pre 151 meseci
Citat:
boccio: Koliko je potreban jak lobi da bi se obican grip digao na nivo kuge iz 1480-te, i zavalilo x milijardi vakcina svim svetskim vladama?


Evo ga jedan obican grip, doduse nije bas bio kao kuga, ubio je samo 3% svetske populacije:

http://en.wikipedia.org/wiki/1918_flu_pandemic
IRC is just multiplayer notepad.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji04.11.2011. u 11:29 - pre 151 meseci
Citat:
boccio: Koliko je potreban jak lobi da bi se obican grip digao na nivo kuge iz 1480-te, i zavalilo x milijardi vakcina svim svetskim vladama?

Zapravo, ne veliki. Potrebna je samo horda novinara zeljnih senzacije koji se igraju gluvih telefona. A svet ih je pun.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.mts.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Insajder o farmakomafiji04.11.2011. u 11:48 - pre 151 meseci
Citat:
Shadowed: Zapravo, ne veliki. Potrebna je samo horda novinara zeljnih senzacije koji se igraju gluvih telefona. A svet ih je pun.

Nisam siguran. Senzacija je jedno (i definitivno je veliki cinilac cele price), ali level 6 pandemic alert i "vanredno" zavaljivanje vakcina ipak zahtevaju malo vecu moc...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Insajder o farmakomafiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6604 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.