Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina Golfa V

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupovina Golfa V

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22575 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V21.11.2011. u 19:08 - pre 151 meseci
Citat:
Boris Tadić: Što ne automatik ?


Za audija?
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V21.11.2011. u 20:04 - pre 151 meseci
Za oba.

Opel zaobiđi, jer je plastika užasno jeftina i rasklimana, sve krcka i škripi, kao da ga nogama sastavljaju.
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+106 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V21.11.2011. u 20:18 - pre 151 meseci
Citat:
jnk: Ima u autokomercu. 5w30 je bilo 2,900 din/litar što je krajnje bezobrazno. Moja preporuka ako hoćeš sigurno originalno a dobro ulje je motul ili marly direktno od uvoznika.


Motul niposto imao sam grozna iskustva sa njim i vise nikada se to ulje kod mene nece naci.Ovlascen uvoznik prodaje to ulje gde identicna ambalaza ima sasvim razlicit sadrzaj i po boji i po mirisu.Kraj price i nikad vise .
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V21.11.2011. u 20:22 - pre 151 meseci
Naposletku ispada da su Lukoil i Modrica najpouzdanija ulja
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V21.11.2011. u 22:35 - pre 151 meseci
Citat:
Boris Tadić: Za oba.

Opel zaobiđi, jer je plastika užasno jeftina i rasklimana, sve krcka i škripi, kao da ga nogama sastavljaju.


U takvoj Astri sam se vozio jednom od Ljubljane do Graza i nazad, i cinila mi se ok , ta je bila rent-a-car
sa predjenih 20,30 k Km. I jos sam se vozio malo cesce u dve astre, ali sa troje vrata, koje su isto
bilo ok, ali takodje ispod 20 k KM. Mozda to dolazi kasnije ...

Za automatik ... ne znam, ne vozim toliko po gradu da mi trebao, bitniji mi je tempomat
za po auto putu, mozda mogu strucniji objasniti prednosti i mane.

 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V22.11.2011. u 08:35 - pre 151 meseci
Citat:
Boris Tadić: Za oba.

Opel zaobiđi, jer je plastika užasno jeftina i rasklimana, sve krcka i škripi, kao da ga nogama sastavljaju.


Ne znam na koji Opel misliš? Imao Astru h iz 2007 god restyling verziju.Prodao je sa predjenih 180000km i veruj mi da se ništa nije rasklimalo i da je unutrasnjost bila bez ikakvih oštećenja i čudnih zvukova prilikom voznje.Zato sam vrlo iznenadjen ovim sto kazes....jedino ako je neki drugi model bio u pitanju.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V22.11.2011. u 11:18 - pre 151 meseci
Poslednji je bio Signum iz 2006.-7. sa 60 000, tj. Vectra karavan. To je generacija Astre H, to je ta plastika, taj dizajn unutrašnjosti. Još je ono kao "viša" klasa.

Svaka lajsna ima zazor po 3mm. Tačno je da se ne čuje ništa u normalnoj vožnji, ali nasloniš se na tapacir ili ti nešto ispadne i kreneš da dohvatiš oko sredine, tu sve živo škripi i krči, klima se, posebno onaj šatro-hrom od plastike oko ručice menjača i onaj klizni poklopac za sitniš/mobilni/otkud znam, samo čekaš da ti ostane u ruci.
Mogu misliti kako smrdi sva ta plastika tokom leta, dok ne uključiš klimu. Verovatno dobiješ trovanje ili voziš sa klimom i otvorenim prozorima.
Toliko je loše, ja sam to iskustvo imao pre skoro 2 godine i svaki put se setim kada pogledam u neki Opel. Priča se da su ovi najnoviji bolji, Insignia itd. Ali ne znam, nisam vozio i nisam vožen.
Mirisalo je na novo i prava je kilometraža, u 10% sigurno. Nije bio lupan i redovno je održavan, svi nosači motora normalni(prvo što sam pitao je bilo za te nosače, da li je taj motor skakao kao u traktoru pa rasklimao sve - dobio odričan odgovor i pitanje šta mu fali).
Vozio sam se i u tim Astrama nekoliko puta, ali taxi, i sigurno bih se setio da je išta prevazišlo očekivanja.

VW je po kvalitetu unutrašnjosti uvek bio 10 godina ispred Opela, jedino što kada pređeš zadnjim točkom preko nenivelisanog šahta, čini ti se da će točak otpasti. Tako neki zvuk napravi, da se naježiš, od G1 do G5. U G6 se nisam vozio. Da li to namerno ne izoluju, jer je skupo za tu klasu auta ili je samo posledica kratkog međuosovinskog rastojanja + jeftino ogibljenje, ne znam, ali je jako neprijatno.

Audi A6 je kvalitativno 20% ispred Golfa, ali ako je veliki servis za Golfa 300, za Audija je 600. 1 guma za Golfa je 100 evra, za Audija 200.
Više se kola ne prave da traju po 10 godina uz redovne servise, nego znaš tačno u 50km kada će ti koji deo "otići" i osim cene redovnog servisa i zemlje porekla, Golf i Audi nemaju puno dodirnih tačaka.
Svaki bitan deo iste klase kvaliteta je tačno duplo skuplji, pa 50% viša potrošnja, pa osiguranje za veću kubikažu, pa registracija, pa sama početna cena i odoše 2.5-3 Golfa dok kažeš "keks".

EDIT: Naravno, možeš ti kupiti i Audija sa 1.9 TDI motorom pa da ti cene budu "iste" kao za Golfa, ali performanse nisu ni blizu i to je tzv. "venčanica", tj. pri prodaji ćeš morati da smanjiš cenu isto koliko neko sa 2.4 ili 2.5TDI ne mora, ali je dao te pare na održavanje i od 80-120km/h išao 3 puta brže od tebe.
U svakom slučaju "pucaš" 3000-4000 evra kroz par godina i to je aksiom, a sad da li će to biti odraženo na krajnjoj ceni u oglasu ili u troškovima održavanja i udobnosti vožnje, na tebi je da odlučiš.

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 22.11.2011. u 12:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V22.11.2011. u 18:22 - pre 151 meseci
Boris Tadic@Moja iskustva su sasvim,sasvim drukčija...

Nije Opel neki auto,tvrd je,prilično neudoban,pomalo ima i kockast dizajn(stariji modeli) ali sto se tice ovih stvari koje pricas o enterijeru...ja to definitivno ni u jednom nisam doživeo,neračunajući starog Kadeta koj se uklapa u sve ovo sto ti kazes,a promenio sam ih dosta pocevši od Vectre b,Astre g,Vectre c,Astre h,Corse b i c...itd.Zadnja dva auta su mi iz Vw,Audi porodice i pomalo sam razocaran bas sto se enterijera tiče.Gde god pipneš sve se guli i na svaki dugmić moraš da obracaš pažnju.Toga kod Opela nema,što ga ne čini boljim od Vw-a ali što se tiče enterijera prilično je solidan.Ja ne pricam o vozilima u kojima sam se vozio vec o vozilima koje sam lično exploatisao.

Nemanja@Poslusaj savet vecine...ipak kad sve sagledas najbolje ces proci sa Golfom...
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V22.11.2011. u 20:01 - pre 151 meseci
@all

Hvala svima na savetima, koliko smo zakljucili Das Auto je najbolja varijanta kao polovnjak.

Nisam pre toliko posecivao ovaj deo ES, sada sam prebrao i veci deo teme "Kupovina do 20.000e"
i iz toga zakljucio da je Skoda Octavia najbolja kupovina kao novi.

Sada ostaje odluka novo ili polovno koja je stvar i jos nekih okolnosti. Mada se ne bih zurio,
prebacio bih moj autic na AUT tablice pa posle polako gledao, ne volim kada se ovako zaletim :)

Pozdrav,

Nemanja
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 02:40 - pre 151 meseci
ja kapiram zasto ljudi u Srbiji kupuju golfa ali zasto bi ga ti kupio osim ako ti se bas bas ali BAS specijalno ne svidja po izgledu?

http://www.avto.net/ad.asp?id=5269571

za 8.000 ovaj Accord je po svemu vasionski brod za toga golfa...
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 06:56 - pre 151 meseci
Pa jeste vasionski brod, ali toliko i trosi i odrzavanje kosta kao za vasionski brod ... I to je cena iz SLO, koja je oko 30% manje nego u AUT.
A vagen bi kupio iz istih razloga iz kojih ga kupuju ljudi u Srbiji... pouzdanost, cene odrzavanja i mogucnost kasnije prodaje.
Da imam neogranicino para vozio bih nov mercedes, ne bih smarao ljude na forumima sa polovnjacima od 8.000 ;)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 07:45 - pre 151 meseci
Pa "mogucnost" kasnije prodaje je otprilike ista za sve..17 din po kg..To smo valjda naucili u poslednjih 5-6 godina, kada je taj "razlog" odluke pri kupovini kola postao besmislen.

Vec su cene starijih polovnjaka pale znacajno, ostaje samo u igri varijanta mladjih polovnjaka, ali promenama zakona i potrebama celicana..staro gvozdje ce skociti sa mostova na automobile..

O :kasnijoj prodaji nemoj puno da razmisljas, odnosno razmisljaj ne drugi nacin, racunaj da ce auto biti kod tebe jako dugo..i ukalkulisi troskove vecih kvarova..

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 07:55 - pre 151 meseci
Osim troskova "velikih" kvarova treba ukalkulisati i troskove usled eventualnih nezgoda, kada osecaj posedovanja (voznje, ne bas) vasionskog broda poput onog kod Acorda ili Rowera pocinje da bude vrlo realan.

Citat:
vladd: Pa "mogucnost" kasnije prodaje je otprilike ista za sve..17 din po kg..To smo valjda naucili u poslednjih 5-6 godina, kada je taj "razlog" odluke pri kupovini kola postao besmislen.



Svakako da jesmo apsolvirali: jedni se prodaju tik nakon objave, dok se oni drugi vuku mesecima pa i godinama po oglasima (neretko Alfe i pored svoje kosmicnosti stoje i po 2 godine neprodate). Na jednima se i nakon nekoliko godina voznje izgubi malo (rec je o polovnjacima), ili se cak mozda ne izgubi nista, dok se na drugima gubi visestruko (nekoliko hiljada eura, ma koliko se zaradjivalo nije za zanemariti). Bez obzira da li je rec o Srbiji, Austriji, Holandiji, ili nekoj drugoj evropskoj drzavi. Srbija je tu ponajmanje znacajna.


Akord je tu posebno zanimljiv. Odrzavanje (osiguranje) i potrosnja na nivou najvecih Audia, a vozne sposobnosti (poput elasticnosti) ispod nivoa TDIa, i to onih slabijih.




Nemanja, pogledaj i raspitaj se kako stoje stvari kod vas u Austriji za na primer ovakav automobil:
(Servis bi trebao biti najbolji i najpovoljniji obzirom na blizinu zemlje porekla, a nije tesko skoknuti do Bratislave i uraditi ga za sitne pare).

http://suchen.mobile.de/fahrze...T&lang=de&pageNumber=1


Za relativno male pare moze da se dobije odlicana i vrlo mocna Skoda.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 23.11.2011. u 10:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 10:10 - pre 151 meseci
Ovde sve vw fanovi, storm ce se iznervirati
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 11:35 - pre 151 meseci
@vaske 2,

Da niko od kupaca ne primećuje zazore i škripu plastike, nijedan proizvođač ne bi ni pravio drugačije, svi bi pravili isto. Ne bi ni bilo potrebe za više od jednog proizvođača. GM plastika, koja između ostalog ide i u Opel, je karakteristično jeftina, karakteristično loše završne obrade, još u čuvenoj sivoj boji - prevrće želudac na 1, sve i da je u Ferrari ubace.

@jnk,

ja bih prvi kupio Hondu Accord ili Citroen C5 pre bilo kog Passata i Mercedesa E, a Touareg ne bih ni pogledao pored Range Rovera i Land Cruisera.

Ali Golf je jedini jeftini auto u kome se osetiš "kao čovek" dok ga koristiš. Možeš da ga voziš i na seoski vašar i na koncert klasične muzike i neće ti biti neprijatno.
Sve je nekako normalno, prilagodiš se za 10 sekundi bez obzira na dimenzije, godište i prethodno iskustvo u vožnji, dok kod drugih ne znaš šta ti od čega više smeta. Naravno, ima i Golf bar 50 mana, daleko bilo da je auto od 25k€ idealan, ali su te mane u odnosu na ostatak ponude slične cene skoro pa "zlatne".

Ostali su tek prošle godine krenuli da ga stižu po kvalitetu enterijera. To je sjajno čuti i videti, ali nije im trebalo ni 35 godina. Pogledaj na šta liči Toyota Auris unutra, pola auta rastaviš kažiprstom. Bolji od Golfa je Audi 3, ali 50% skuplji za isti nivo opreme. Delove da i ne spominjemo.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 13:58 - pre 151 meseci
Ima finih Skodica , ali i fino kostaju ... Mada je to realno , oko 50% posle 5g.

http://www.gebrauchtwagen.at/d...nsicht.php?id_fahrzeug=1664471

 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 14:49 - pre 151 meseci
Pa to je malo precenjeno, smatram da je maximum 40% vrednosti posle 5 godina i to za najocuvanije moguce stanje i jednog vlasnika.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 15:00 - pre 151 meseci
Za alfe je 40% vrednosti posle 2 godine :D , za Skode koliko sam video krece se oko 50% posle 4,5 godina , posto sam razmatrao i kupovinu nove pa sam i to racunao.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 16:38 - pre 151 meseci
Citat:
jnk: Ovde sve vw fanovi, storm ce se iznervirati :)


Ma lako cemo mi sa Stormom, a sta cemo sa nasim Vladdom?

On ce kanda morati da pogresi po peti put kada bude kupovao auto


Nemanja, kakva je situacija kod Vas sa Korejancima (Hy i KIA)? za dobro ocuvane komade?

(Jedno je ono sto se vidi sa slika na NETu, a sasvim nesto drugo kada odes i vidis da ispod 10K ne mozes kupiti normalan automobil)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dyn.orange.at.



+165 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 17:21 - pre 151 meseci
Moze se naci i jeftinije.To 100% tvrdim.Nemanja samo gleda auto placeve gde hoce da zarade na tebi, odnosno autu 2000€.
Ovaj auto a i ostali naduvaju cene da bi kroz kredit zaradili.
na primer

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupovina Golfa V

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22575 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.