Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina Golfa V

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupovina Golfa V

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22275 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 17:34 - pre 150 meseci
Nemanja, ti se krećeš oko cene od 10kEura, ako ti nije obavezno potreban veliki auto (a sudeći po Golfu i nije) zašto ne pogledaš novo?
Za do 11keura imaš neke solidne opcije u Golf klasi. Istina sa slabijim motorom ali sigurno boljim od onog 1.4 u Golfu koji si pominjao.
Pogotovo sad pred novu godinu kad se ratosiljaju lagera.

Naravno, cene novih gledaj ovde, jer mislim da je preko skuplje.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 17:42 - pre 150 meseci
i30 je u Austriji tesko pronaci ispod 15.000 eura. Cak ni pistolj verziju. To je skoro 50% vise nego sto kod nas kosta.


Citat:
deki77: Moze se naci i jeftinije.To 100% tvrdim.Nemanja samo gleda auto placeve gde hoce da zarade na tebi, odnosno autu 2000€.
Ovaj auto a i ostali naduvaju cene da bi kroz kredit zaradili.
na primer


Pa nema ni na ovom placu jeftinih Skoda. Kada dodjes do nekog normalnijeg modela od oko 100K km i nesto malo maladjeg (2006 ili novije) opet se cena priblizava sumi od 10 K eura.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 17:56 - pre 150 meseci
mislim da im je skoro sve skuplje od novih vozila...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 18:04 - pre 150 meseci
Citat:
deki77: Moze se naci i jeftinije.To 100% tvrdim.Nemanja samo gleda auto placeve gde hoce da zarade na tebi, odnosno autu 2000€.
Ovaj auto a i ostali naduvaju cene da bi kroz kredit zaradili.
na primer


Slazem se sa ovim za placeve ... I ja bih pre kupio auto od privatnog lica, jer mozes videti ko je vozio auto, ali i onaj ko je pazio auto
nece ga dati ispod cene, osim u slucajevima neispravnog vozila , to je drugo, o tome smo vec pisali.

Da, cene novih kola su u AUT oko 40% vece nego u Srbiji... Recimo da je klasa Pola i 207-ice oko 14.000e sa 1.4 benziskim motorima,
Octavio 1.6 TD je oko 25.000.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 18:13 - pre 150 meseci
Citat:
zarsilic

Nemanja, kakva je situacija kod Vas sa Korejancima (Hy i KIA)? za dobro ocuvane komade?



Ne znam, ovde ih i ne vidjam na putu, tako da ih iz tog razloga ne bih uzimao.
Kada bolje razmislim i japance slabo vidjam.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dyn.orange.at.



+165 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 19:11 - pre 150 meseci
U Becu na semaforu cekaju automobili
9 njih su:Audi,BMW,Mercedes i samo jedan japanac.
Ja Citroen i ne znam kako izgleda :)

dodatak
Hundai ix35


 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 20:23 - pre 150 meseci
Verujem da je tako. Drugari mi kazu da su svajcarske drumove preplavile Oktavie. Nesto slicno kao sto su to bili Japanci devedesetih godina, a ja nikako da poverujem .

Kada sam malo pomolio nos van ove nase lijepe i licno sam se uverio pa sam o tome i pisao u jednoj od tema.
Nesto mi Bakara bas nije poverovao, al ajde. Nek mu bude, ako mu je tako lakse.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 20:27 - pre 150 meseci
Citat:
zarsilic: Akord je tu posebno zanimljiv. Odrzavanje (osiguranje) i potrosnja na nivou najvecih Audia, a vozne sposobnosti (poput elasticnosti) ispod nivoa TDIa, i to onih slabijih.


a ovo bi trebalo da zvuci kao vic ili...?

Accord je nekoliko godina bio najprodavaniji auto u Americi, da bas onamo gdje fauve svog nesrecnog golfa prodaje za 30-40% manje pare nego u EU(citaj deru nesrecne evropske kupce da bi napravili razliku kako bi tamo uopste bili konkurentni).

Postoji dobar razlog zasto je to tako, a glavni je to sto su oni pragmaticni ljudi koje zanima pouzdanost jer imaju puteve na kojima nije bas pozeljno da ti auto stane..obzirom da tuda prodju po 2-3 auta na sat vremena a nekad i za cijeli dan.

I odrzavanje za Accorda skoro uopste nije skuplje nego za golfa ako racunamo samo originalne djelove, nisam siguran da ce kupac u Austriji imati tu "povoljnost" da ugradjuje poluispravne kineske silene od 3 eura u njega..a i ako mu u slucaju eventualnog udesa nadju tako nesto na autu nagrabusio je kao zuti sa sve onim koji mu je to ugradio na auto.

Potrosnja Accorda 2.0 je mizerno veca od golfa 1.6 pogotovo na otvorenom putu gdje i nema neke razlike (u gradu je mozda litar ako i toliko). Sto se elasticnosti tice postoji rucica sa desne strane vozaca koja se zove mjenjac a za koga je ista previse komplikovana postoji i automatik varijanta.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 21:32 - pre 150 meseci
Citat:
su27killeryu: a i ako mu u slucaju eventualnog udesa nadju tako nesto na autu nagrabusio je kao zuti sa sve onim koji mu je to ugradio na auto..


To se jos i moze razumeti kada neko na balkanski nacin karabudzi svoje ili tudje vozilo, a sta ce raditi oni vlasnici koji nisu ni svesni da im vazdusni jastuci ne rade a kupili potpuno novo vozilo?

Citat:
U svetu je "Honda” povukla skoro pola milona automobila marke "akord” i "sivik” zbog neispravnih vazdušnih jastuka.


http://www.vesti.rs/Drustvo/To...-Honda-servisiraju-vozila.html

http://www.vecernji.hr/vijesti...40-000-automobila-clanak-94357

...



Sto bi Dimke rekao: kvalitet do mojega.

Da ne sirimo temu; ima o ovome dosta na ESu pa ako nekog to zanima moze procitati.

http://www.elitemadzone.org/t3...past-auto-industrije-revisited


P.S. Nijke sala, Acord 20 od 150 KS ide kao nekakva baba. Mrtav do 4000 obrtaja. Kada sa 3 odrasle osobe u kabini zelis da obidjes sleper, iz pete moras prebaciti u trecu (ne cetvrtu), a kada se vozi na 7000, trosi 15 litara u rezimu u kome TDI trosi 8.


Siguran sam na Nemanji ne treba takav automobil,




[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 23.11.2011. u 22:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 22:47 - pre 150 meseci
nisam nikad vozio Akorda (mada jesam Civica) ali zarsilicu zar nije malo bezveze reći da auto od 150 konja ide ''kao baba'' i to još Honda?!?

U ovo mi je stvarno teško da poverujem. Mislim znam da se teško mogu porediti atmosferci sa turbo benzincima ali to je ipak samo obrtni moment u pitanju. Malo više rada menjačem i tu su negde(stim što će atmosferac uglavnom nešto više trošiti)


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V23.11.2011. u 23:05 - pre 150 meseci
Naravno da moze. Zasto bi joj tepao kada automobil ni po cemu ne odaje snagu koja stoji na papiru i za koju se placaju godisnje dazbine?

Ovo su podaci sa testa, a u realnoj voznji razlike su jos vece. Mnogo vece.

http://www.zeperfs.com/en/duel1455-1330.htm

http://www.zeperfs.com/en/duel1455-1253.htm

http://www.zeperfs.com/en/duel1455-1262.htm

Ovo su sve automobili koji su kao polovnjaci u istom cenovnom rangu ili su cak i jeftiniji od Acorda.

Da napomenem da A6 ima desetak konja manje i nosi 20% vise tereta po konjskoj snazi.

Mislim da je besmisleno porediti konfor ova dva auta. Potrosnja goriva da se ne spominje.

Isto tako, da ne spominjem da se za cenu jedne vecere u Beckom restoranu od ovih VAGova naprave prave azdaje sa jos cetrdesetak konja dobitka.


Citat:
etjen: stim što će atmosferac uglavnom nešto više trošiti


Nije nesto vise nego je to 5 litara vise ako se ljudski vozi: onako kako zahteva snaga od 100 i kusur konja.


5 litara vise znaci da je nakon 150.000 km dodatno pojeo cenom sam sebe.


Koliko sam zakljucio, za Nemanju bitan podatak.

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 24.11.2011. u 00:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V24.11.2011. u 08:58 - pre 150 meseci
Citat:
zarsilic:
Nesto mi Bakara bas nije poverovao, al ajde. Nek mu bude, ako mu je tako lakse.

Ovde ima japanaca sasvim dovoljno, i tesko da mozes da stojis na semaforu a da nema japanca pored.
Citat:
zarsilic: Naravno da moze. Zasto bi joj tepao kada automobil ni po cemu ne odaje snagu koja stoji na papiru i za koju se placaju godisnje dazbine?

Ovo su podaci sa testa, a u realnoj voznji razlike su jos vece. Mnogo vece.

http://www.zeperfs.com/en/duel1455-1330.htm

http://www.zeperfs.com/en/duel1455-1253.htm

http://www.zeperfs.com/en/duel1455-1262.htm

Mislim da je krajnje nefer porediti obican atmosferski sa turbo motorima, to je na vecini auto foruma neprihvatljivo i moderise se.

Uvek je bolji turbo motor, zato se i ne porede.

Ta honda ima sasvim adekvatne performanse za motor koji poseduje.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V24.11.2011. u 10:08 - pre 150 meseci
Citat:
bakara: Ovde ima japanaca sasvim dovoljno, i tesko da mozes da stojis na semaforu a da nema japanca pored.


Pa cekaj sada. Da li je rec o dvostrukim arsinima?

Kada se diskusija razvije o Golfi, odnosno VAGu uopste onda se Srbuja navodi kao primer gde su ljudi zaostali u razmisljanju, gde su uglavnom kupci takvih automobila poluprimitivci jer za druga (bolja) vozila nisu culi, mesto na zemaljskoj kugli gde zive ljudi bez znanja i ukusa, gde vlasnici ovakvih auta pripadaju odredjenom miljeu itd.,

a onda odjednom, kada se ustanovi da je u drugim, u automobilskom smislu mocnijim zemljama, situacija potpuno "drugacija", Srbija sa svojom "automobilskom kulturom" vaskrsne kao zemlja koja sluzi za primer?!

Kako to da je u jednom slucaju onakva, a u drugom ovajkava?

Citat:
bakara: Mislim da je krajnje nefer porediti obican atmosferski sa turbo motorima, to je na vecini auto foruma neprihvatljivo i moderise se.

Uvek je bolji turbo motor, zato se i ne porede.

Ta honda ima sasvim adekvatne performanse za motor koji poseduje.


Naravno da je nefer. Ovo pricamo vec godinama. Najmanje je 20 puta receno i ponovljeno na ESu i jos ce najmanje toliko puta biti ponovljeno dok svima, ili vecini ne udje u glavu.
(Ne znam samo koji logican razlog nekoga moze naterati da za iste novce kupi jedan "neporedivi" motor ako na raspolaganju ima "poredivi"?)

Na osnovu postavljenog pitanja (sto je u biti najvaznije) nikako se nije mogao izvuci zakljucak da ta osoba uopste razmatra mogucnost kupovine atmosferskog fejsliftiranog motora iz proslog veka, kako pravilno nazivas neuporedivog, sa zapreminom od 2 litra, sa velikom snagom (doduse samo na papiru), sa velikim troskovima registracije (u Austiji, gde se nalazi i Nenad, razlike nisu male kao u Srbiji) pa ako se kojim slucajem i odluci na takav korak zasto da mu konji stoje na papiru kada im je mesto na drumu.
Ako vec placa velike dazbine, bar da ima i nekakvu korist od toga.

Svakome ko iole prati automobilsku industriju savrseno je jasno da su atmosferskim motorima odbrojani dani.


P.S. Postovi jesu za moderisanje i premestanje, slazem se, u novu temu, ali nisu za brisanje. Pogotovo nisu za arhivivu kako to cesto umeju da postanu.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V24.11.2011. u 11:15 - pre 150 meseci
Ma, kakav benzinac za Hondu... Samo 2.2 dizel automatik. Ko jednom oseti na kičmi 90% obrtnog momenta pre nego što stigne da čuje motor, tu više nema nazad. Kakvi obrtaji, kakve blokade, kakvi bakrači. Voziš se u tišini i sa pola gasa preskačeš sve "trkače".

Mogli bi malo da poredite dizela sa dizelima, a ne benzinca i dizele :)

Uzmite u obzir odnos kg/hp(odnosno hp/t), jer je bez toga sve ostalo bespotrebno zamaranje varijabilnim podacima(koji na samom merenju u "idealnim" uslovima jako lako mogu da idu po 20% na lošije, a u 100% stvarnih situacija u saobraćaju će sigurno otići na dole i do 70% - dok odreaguješ na tuđe reagovanje, pa dok proceniš dalje ponašanje i slobodan prostor, prođe život, a kamoli nekakva druga decimala).

Takođe, subjektivni utisak brzine je mnogo bitniji od nekakvih merenja.

Ne pokušavam da pravdam bilo šta, ako je sporija Honda - sporija je i kraj. Ako je brža - brža je, ali to toliko NIŠTA ne mora da znači, da je strašno.
Gledajte koji ima kakvo ogibljenje napred i nazad, kako leži u krivini, koji ima duže međuosovinsko rastojanje, širi trag točkova, kraći zaustavni put, koji je manje naporan za vožnju, odnosno koji više stimuliše da provedeš duže vremena unutra.
Čim su sva ta međuubrzanja tu negde u 10-15%, to je "sve isto" u legalnim okvirima saobraćaja, a nešto se ložiti i trkati sa autom od 1.5t srednje-niže klase je gluplje nego skočiti sa nadvožnjaka na autoput.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V24.11.2011. u 14:41 - pre 150 meseci
Citat:
zarsilic:

Na osnovu postavljenog pitanja (sto je u biti najvaznije) nikako se nije mogao izvuci zakljucak da ta osoba uopste razmatra mogucnost kupovine atmosferskog fejsliftiranog motora iz proslog veka, kako pravilno nazivas neuporedivog, sa zapreminom od 2 litra, sa velikom snagom (doduse samo na papiru), sa velikim troskovima registracije (u Austiji, gde se nalazi i Nenad, razlike nisu male kao u Srbiji) pa ako se kojim slucajem i odluci na takav korak zasto da mu konji stoje na papiru kada im je mesto na drumu. [/img]


Pa tema je krenula sa kupovinom golfa V atmosferskog benzinca 1.4 i 1.6 80/102ks koji kostaju isto ko i ta honda, ali oni valjda nemaju snagu samo na papiru i nisu iz proslog veka?

btw, honda sa onog linka je prodata, izgleda da neko kupuje i te "krseve"
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

prstic
Predrag Stankic
Automatika,BE
Beograd

Član broj: 294113
Poruke: 61
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V24.11.2011. u 14:50 - pre 150 meseci
Zasto imate potrebu da u svakom postu poredite dizel/benzin, atmosferski/turbo motor, nemce/japance kad u temi (za onoga ko ume, i hoce da cita) lepo pise sta Nemanju zanima.
On za raliku od nas zivi u EU gde se postuju propisi (osim aka imas bas toliko para za bacanje) i gde se ne potezu veze da bi se eskivirale kazne. Tamo se svako prekoracenje brzine belezi i onda ti lepo stigne cestitka.

Pitanje je da li je njumu potreban passat, accord, a6, oktavia kad se covek interesuje za golf v i to sa motorom do 100ks za kog su dadzbine i nepredvidjene opravke relativno pristojne .
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V24.11.2011. u 15:07 - pre 150 meseci
Citat:
prstic

Pitanje je da li je njumu potreban passat, accord, a6, oktavia kad se covek interesuje za golf v i to sa motorom do 100ks za kog su dadzbine i nepredvidjene opravke relativno pristojne .


Upravo tako, samo sto su Oktavia i Golf 5 u istim klasama sa istom ili skoro istom mehanikom i sa identicnim troskovima odrzavanja (cak je Skoda mozda i sa nesto nizim).

Praistorijski 2.0 atmoswferski benzinac od 150 sa performansama kao da ima 100 ks i sa potrosnjom kao FSI od 3,2L, je za nekakvu drugu temu.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V24.11.2011. u 17:12 - pre 150 meseci
ja ne znam sta hoces da pokazes sa tim zeperfs linkovima, prvo poredis Accorda sa Leonom koji je klasu ispod, a onda sa A4 tdi i tu se vidi da je Accord brzi na 400 metara i ima vecu max brzinu..?!

sto se recalla tice to rade sve ozbiljne fabrike, i to uopste ne mora da znaci da jastuci NECE da iskoce vec da postoji minimalna mogucnost da ne iskoce (a to se mozda nije cak nikad ni desilo nego se recall radi iz predostroznosti)

pogledaj koja su vozila najpouzdanija po njemackom ADACu, oni ne bi trebalo da imaju razloga da forsiraju Japance :)

a Octavia je svakako mnogo bolji izbor od golfa, mada ni Skode vise nisu jeftine kao sto su bile...
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 849



+152 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V24.11.2011. u 17:51 - pre 150 meseci
Citat:
a onda sa A4 tdi i tu se vidi da je Accord brzi na 400 metara i ima vecu max brzinu..?!


A4 pretice kamion za 6.5s a honda za 11.2s, to je bitno, a to da li neki auto ide 208km/h ili 358km/h je potpuno nebitno, pogotovo u Srbiji

 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Kupovina Golfa V24.11.2011. u 18:45 - pre 150 meseci
"medjuubrzanje" nije apsolutno nikakav argument, ko ne zna da salta neka kupi automatik, na kraju krajeva ima Honda i dizela (nazalost)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kupovina Golfa V

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22275 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.