Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM

elitemadzone.org :: AutoZone :: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48290 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivansta
trgovac
Kragujevac

Član broj: 294104
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.11.2011. u 15:55 - pre 150 meseci

pozdrav,

pocetkom godine sam izgubio zadnju tablicu(stari model) , i napravio mi je jedan covek novu , skoro istu kao original i tako sam vozio bez problema.(hteo sam da sacekam decembar ove godine kad mi istice registracija pa da izvadim nove komplet i saobracajnu jer stare vise ne prave).
pre 4 meseca je bio jedan saobracajac na motoru iza mene i primetio je , pa me zaustavio.Skinuo mi je obe tablice, i napisao zapisnik.sreca sto sam bio blizu kuce, pa me pustio da odem onako bez tablica.

posle sam morao da vadim nove tablice i saobracajnu(jer vise ne prave stare),iako mi registracija vazi do kraja decembra ove godine.

danas mi je stigao poziv za sud i gledao sam po net u da je kazna za taj clan za koji me terete cl.331 stav 1 tacka 81 od 15 000din do 30 000 din ili do mesec dana zatvora, sto je stvarno astronomski i nerealno, jer smatram da nisam bas ugrozio toliko bezbednost saobracaja,zato sto sam imao rucno pravljenu tablicu..

Interesuje me vase misljenje da li mogu nekako da se izvucem, tj sta bi bilo npr da sam taj dan izgubio tablicu a to sam primetio kad sam se vracao iz sela,i stavio sam ovu rucnu samo da bih dosao do kuce,a imao sam nameru da odmah prijavim nestanak tablice cim dodjem kuci???

Da li zakon nalaze da ako primetis da si izgubio jednu tablicu odmah mora da sam sebe iskljucis iz saobracaja ( makar se nalazio negde usred sume, nocu), ili su to vanredne okolnosti?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.11.2011. u 16:08 - pre 150 meseci
Citat:
ivansta: Interesuje me vase misljenje da li mogu nekako da se izvucem, tj sta bi bilo npr da sam taj dan izgubio tablicu a to sam primetio kad sam se vracao iz sela,i stavio sam ovu rucnu samo da bih dosao do kuce,a imao sam nameru da odmah prijavim nestanak tablice cim dodjem kuci???


Ovo kazes sudiji i zavrsena prica; samo kazi i to da ti je mozda neko najverovatnije ukrao i nemoj spominjati da si je ti izgubio.
Zbog toga sto ti je neko ukrao tablicu ne mozes biti kaznjen ti. Kaznjen treba da bude onaj ko je ukrao.




Nisi nista falsifikovao. Ti si samo prepisao SVOJU (ne tudju) postojecu i vazecu tablicu za koju imas uredno placenene dazbine i ne mozes zbog toga biti kaznjen. Dovoljno je sto si kaznjen tako sto si mesec dana ranije bio primoran ponovo registrovati vozilo.

Ja sam sa jednom originalnom i sa jednom napravljenom, ove godine, obisao pola Evrope.
 
Odgovor na temu

gari021
ns

Član broj: 252388
Poruke: 64
*.cust.panline.net.



+18 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.11.2011. u 16:47 - pre 150 meseci
Nisam bas siguran da je tako jednostavno.

Citat:
zarsilic: Ti si samo prepisao SVOJU (ne tudju) postojecu i vazecu tablicu za koju imas uredno placenene dazbine i ne mozes zbog toga biti kaznjen.


Da li sme da "prepise" recimo registracionu nalepnicu ako je slucajno pocepa ili saobracajnu npr?

@ ivansta
Ajd bas napisi epilog
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.11.2011. u 16:59 - pre 150 meseci
Citat:
gari021: Da li sme da "prepise" recimo registracionu nalepnicu ako je slucajno pocepa ili saobracajnu npr?


Naravno da ne sme. Niti sme niti je to moguce uraditi. (Ukoliko se menja soferka ovu nalepnicu je moguce bez ostecenja prelepiti na novo staklo).

Ali ivansti je nestala jedna stara tablica za koju je u vreme njenog izdavanja savim moguce i sasvim normalno bilo da se u slucaju nestanka ili ostecenja izda nova zamenska tablica po nekoj razumnoj ceni.
Drzava je ovu mogucnost ukinula, pa nije korektno da se u takvim sitacijama kaznjava neko ko nije jedini krivac, odnosno neko ko uopste nije krivac.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.11.2011. u 18:07 - pre 150 meseci
mala andegdota. drugar parkirao auto u ulici kod tazbine, a ulica jedna od onih gde su stanari u svojim glavama privatizovali javna parking mesta, tacno se zna 'cije' je koje javno parking mesto.

kada je zavrsio posetu i krenuo kuci, kad nema tablice, otkinuta zajedno sa ramom. posto su mu i pre u toj ulici dizali brisace, izduvavali gume, pripisao je to idiotima komsijama.

da se ne bi bacao u trosak napravio je vernu kopiju. sve je bilo ok dok policija nije pokucala na vrata, jer je neko sa njegovom ukradenom tablicom montiranom na isti model auta izvrsio krivicno delo...

raspetljalo se sve, ali...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.11.2011. u 21:37 - pre 150 meseci
Ne znam kako će sudija da prihvati priču o upravo ukradenoj tablici ako je zaustavljen zato što je imao vernu kopiju. Da je bio bez jedne pa da tako kaže ... tablica je ipak nekakav dokument. Izgubim ličnu kartu i onda odštampam zamenu pa je pokažem umesto prave?

Nisi prijavio da ti je nestala tablica? Šta ako se desi ovo iz anegdote, neko je negde zabrljao pre nego te pandur zaustavio a ti si prijavio da je tablica bila kod tebe do tog dana?

Verovatno u zakonu postoji član koji se odnosi na gubitak tablice i šta se sme posle toga, najbolje da to pronađeš i prema tome se braniš.
 
Odgovor na temu

ivansta
trgovac
Kragujevac

Član broj: 294104
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.11.2011. u 22:16 - pre 150 meseci
Na onoj potvrdi pise samo- rucno pravljena tablica,tj ne pise uopste kvalitet izrade niti da je verna kopija.

Znaci ako je prica ovakva-- " tog dana sam bio u selu i kad sam posao ujutru kuci primetio sam da mi nema zadnje tablice. Napravio sam neku provizornu i stavio pozadi ,jer sam mislio da tako mora da se bar koliko toliko vidi reg broj mog vozila ne da zvrji prazno mesto,, dok ne stignem kuci gde sam planirao da odmah prijavim gubitak (kradju) tablice, jer u tom selu gde sam bio na vikendu ne postoji stanica policije. Pred ulazak u grad me je zaustavio saobracajac i posle je bilo sta je bilo..."

e sad je tu pitanje , da li vozac mora po zakonu , da stane i da se sam iskljuci iz saobracaja cim primeti da mu nema tablice, i da pozove slep sluzbu da ga odslepaju kuci???? Sta ako je u nekoj nedodjiji , nocu , napolje -20 ? Da li to neko zna?

A tablica mi je nestala u januaru ove god , tako da je bilo nesto sa njom, dosli bi do sad po mene,a i otprilike znam da nije ukradena nego mi je spala kad sam jednom zaglavio u neko zbunje...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.11.2011. u 22:44 - pre 150 meseci
Nisam hteo da smaram sa svojim problemom, ali vidim da ima intuitivnih resenja.

Elem, procedura kod izgubljene tablice je sledeca. Prijavi se u PU, i dobije se zapisnik o tome. 10-ak dane te policija ne uznemirava(ocekuju da se nadje tablica), i vozio sam bez doticne tablice, a nakon toga se pokrece procedura za izdavanje dve nove tablice, novi broj, nova nalepnica.... Naravno uz odredjenu "kaznu", nazvanu taksa, od oko 2500 din, plus ostali troskovi..nova sabracajna....

Sve ukupno, preko agencije me je kostalo 8100 din...


Poz

 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.106.*



+76 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM24.11.2011. u 00:08 - pre 150 meseci
Nece te sudija sa takvom pricom kazniti vise od 3.000 do 5.000 din. Jos da poneses uverenje kako primas malu platu...i obavezno reci da nemas dovoljno para da kaznu platis odjednom vec da ti da na rate...Pazi za voznju bez svetala je ista kazna do 30.000ili mesec zatvora (znaci pun pansion 1000 dnevno....) i tri meseca bez dozvole.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM24.11.2011. u 02:05 - pre 150 meseci
Citat:
vladd: Elem, procedura kod izgubljene tablice je sledeca. Prijavi se u PU,

Sve ukupno, preko agencije me je kostalo 8100 din...
Da li ovo važi i za ukradene i za izgubljene? Malopre sam uzeo nove tablice, nemaju rupe za pričvršćivanje a par okvira koje sam video su na izvolte, ko hoće može da uzme tablicu samo tako. Ako u međuvremenu sama ne ispadne. Neko digne tablicu (kod mene u komšiluku je sve moguće, prošlog leta su mi lomili žmigavac par puta, ja zalepim, oni polome ... jednom su prošli neki maloumnici i lomili retrovizore, cela ulica je ostala bez njih) i onda će to da me košta 8100?
 
Odgovor na temu

gari021
ns

Član broj: 252388
Poruke: 64
77.243.20.*



+18 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM24.11.2011. u 09:43 - pre 150 meseci
Tablice se kradu u znacajnoj meri.
Meni su jednom skinuli obe i malo sam se raspitivao... Niko ih ne krade iz obesti vec se koriste za vrsenje krivicnih dela. Tipicno kradju goriva. Otkad je pretezno samoposluzivanje na pumpama, dodje lik natoci goriva za 7-8000 i prosto se odveze. Snimljen je na kameri, ali sta ga briga. Tablica nije njegova, mup ne interesuju iznosi nizi od 16000din. Odlazi ne kaznjen. Na vecim pumpama ovo imaju svakodnevno, jednom sam i sam prisustvovao sceni.
A da ne govorim o opasnosti da neko izvrsi teze krivicno delo vozeci auto sa vasim tablicama.

Naravoucenije:
prijavite gubitak/kradju tablice.

Citat:
calexx: Da li ovo važi i za ukradene i za izgubljene? Malopre sam uzeo nove tablice, nemaju rupe za pričvršćivanje a par okvira koje sam video su na izvolte, ko hoće može da uzme tablicu samo tako. Ako u međuvremenu sama ne ispadne. Neko digne tablicu (kod mene u komšiluku je sve moguće, prošlog leta su mi lomili žmigavac par puta, ja zalepim, oni polome ... jednom su prošli neki maloumnici i lomili retrovizore, cela ulica je ostala bez njih) i onda će to da me košta 8100?


Znam da nije dozvoljeno, ali od kad su mi prosle maznuli, ja moje i okvire i tablice zasarafim za branik. Busim na crnoj povrsini broja, stavim sraf sa upustenom glavom i jos ga zalakiram crnom bojom. Mora da se sagne i zagleda da bi se uocio sraf.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM24.11.2011. u 10:03 - pre 150 meseci
I meni je policajac koji pise zapisnik ispricao doticnu pricu o kradji goriva ili divljanju na putu, sa tudjim tablicama, mada ja mislim da je ispala iz natrulog okvira.
Naime, okviri koji se dobiju pri registraciji, ili se kupiju za par stotina dinara su od smesne plastike, koja ne izdrzava sunce i atmosferske uticaje. Kada sam skidao preostalu tablicu, ram se gotovo raspao u rukama...

Zato se i cekalo 10 dana, da eventualno neka javna sluzba prijavi nalazenje tablice(gradska cistoca i putari imaju instrukciju da prijave nadjenu tablicu), pa ako se ne prijavi(ili se prijavi ali je u interesu dodatno placanje), sledi procedura zamene svih identifikacionih detalja.

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM24.11.2011. u 10:35 - pre 150 meseci
Pravilan postupak je dat u ovom postu:

http://www.elitemadzone.org/p2997306


Moji saveti su po principu daj da spasemo sto se moze spasti; da coveku ne skinu kozu sa ledja jer je kaznenena politika katastrofalna. Nesrazmerna sa standardom.

Kao da je prilagodavana poslanickim platama.


Biti uopste kaznjen ako vam otpadne tablica, ili jos gore ako vam je ukradu i zbog toga platititi kaznu u visini prosecne plate je nista drugo nego katastrofa.

Pogotovo je katastrofa ako je rec o delu beznacajnom po bezbednost u saobracaju.

Samo se postavlja pitanje: sta je sledece?

Pored toliko drugih stvari u saobracaju, i ne samo u saobracaju, koje bodu oci, covek treba da bude kaznjen zbog otpale ili ukradene tablice?

Za nepoverovati.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM24.11.2011. u 11:06 - pre 150 meseci
Sva sreća pa naša država ima razumevanja za poteškoću u kojoj se nađe vlasnik pa mu pored ponovnog plaćanajtaksi za izdavanje tablice, naplati i kaznu.
Inače zanimljiva mi je praksa u Belgiji ... pri prvom registrovanju vozila dobijate 1 tablicu, obično poštom, a drugu možete da izradite u bilo kojoj radnji koja ima opremu za izradu tablica (često veće prodavnice auto delova imaju te mašine). Čak ljudi izrađuju po još par dodatnih tablica koje zakače na scvoja parking mesta ili garaže.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM24.11.2011. u 11:45 - pre 150 meseci
Meni su jednom ukrali tablicu, i bio sam izložen ispitivanju u MUP-u. Da zlo bude veće, auto se nije vodio na mene (čekao sam istek registracije da bih preneo vlasništvo).
Od tada svaku tablicu šrafim sa nekoliko vidljivih šrafova, pa ako ih ne mrzi - nek odvrću.

Tablice skidaju tako što šutnu i odlome bočnu stranu okvira u prvom prolazu.
U drugom prolazu je samo izvuku sa strane.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM24.11.2011. u 11:50 - pre 150 meseci
Citat:
hobbista: Meni su jednom ukrali tablicu, i bio sam izložen ispitivanju u MUP-u. Da zlo bude veće, auto se nije vodio na mene (čekao sam istek registracije da bih preneo vlasništvo).
Od tada svaku tablicu šrafim sa nekoliko vidljivih šrafova, pa ako ih ne mrzi - nek odvrću.

Ništa šrafovi nego pop-nitne baćko ! Kad ja treba da je skinem - očas posla u garaži bor mašinom razvrtim pop-nitne. Ali na parkingu, za prosečnog uličara - nemoguća misija !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM24.11.2011. u 13:43 - pre 150 meseci
Citat:
Java Beograd: Ništa šrafovi nego pop-nitne baćko ! Kad ja treba da je skinem - očas posla u garaži bor mašinom razvrtim pop-nitne. Ali na parkingu, za prosečnog uličara - nemoguća misija !


Da, pod uslovom da ne nose sa sobom jedan ovako mocan alat dzepnog formata:

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM24.11.2011. u 13:48 - pre 150 meseci
Naravno, zato sam i rekao "za prosečnog uličara - nemoguća misija" Ne vidim motiv, zašto bi neki prestupnik/kriminalac krao BAŠ MOJE tablice, kad u neposrednoj blizini ima sijaset drugih, ekstra lako dsotupnih.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM24.11.2011. u 14:07 - pre 150 meseci
Iskreno da kazem i ja sam razmisljao o pop nitnama i kupovini zardjale naostrene kasike, ako uhvatim kradljivca, medjutim, shvatio sam da se kradja ne moze spreciti, da dodatno osiguranje moze nekome da bude izazov, pa sam se odlucio za jednostavno resenje.

Standardni, kao malo kvalitetniji plasticni nosac, i obilje gradjevinskog montaznog silikona(neki namenski cerezit), cisto da ne otpadne sama po sebi, i da se neko malo pomuci, ako treba da je vuce i odlepljuje, da ne moze bas "u prolazu"...

A sa druge, estetske strane, ne zavlaci se stroka i lisce ispod tablice..

Poz
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM24.11.2011. u 15:13 - pre 150 meseci
Meni su pre 3 godine ukrali zadnju tablicu, klinci, nisu imali sta da rade, i bacili je u kontejner, naterao sam ih da pretraze kontejner , ali su komunalci u medjuvremenu, dok sam saznao ko je ukrao, ispraznili kontejner, tako da nisu uspeli da je nadju. Da ne bih registrovao auto za bzv, napravio sam tablicu od papira, istih dimenzija, identicnog izgleda. Tako su me jednom zaustavili i uocili da nemam odgovarajucu tablicu, ali nisu hteli da mi pisu kaznu, vec su me samo opomenuli, i rekli da je kazna za takav prekrsaj 1.000 din. Definitivno ne mogu da te optuze za falsifikovanje i sl. Ali mogu za neposedovanje odgovarajuce tablice, ili tako nesto.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48290 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.