Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !

elitemadzone.org :: TechZone :: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !

[ Pregleda: 5336 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ManuelStrlek
Ivan Djordjevic
Nista
Beograd

Član broj: 293357
Poruke: 11
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !23.11.2011. u 16:21 - pre 151 meseci
Pozdrav dobri ljudi,iza kuce u kojoj zivim ,imam garazu i supu(koje btw ne sluze nicemu ) dosta su dobro napravljene ,sa sve temeljem i kvalitetnim materijalom. Pored toga iza kuce imam jos dosta prostora ,pa sam razmisljao i dosao do ideje da osposobim te prostorije u stanove koje bi mogao da izdajem ,i to bi mi dosta znacilo ,finansijski naravno. Evo jedne skice ,nemojte mi se smejati posto blage veze nemam sa crtanjem ,samo sam hteo otprilike da vam docaram kako sve to izgleda :)
[img] http://imageshack.us/photo/my-images/440/projekat.jpg/[/img]

Dakle kao sto vidite supa ima oko 32m2,a garaza 24m2. Interesuje me koliko bi kostalo osposobljavanje tih prostorija i da sagradim jos tih 16m2 koliko mi nedostaje da bi izjednacio supu i garazu po sirini (u tom slucaju supa bi se prosirila na jos 16 m2 sto bi na kraju bilo oko 48m2) ? Takodje bi voleo da kada sve to uradim dignem jos jedan sprat ,i na supi i garazi .

Dakle racunica mu dodje otprilike ovako
Trenutno : Supa 32m2 ,Garaza 24m2
Produzetak supe da bi joj prosirio prostor i samim tim izdavao novoformirani stan po vecoj ceni : 16m2
I na kraju kada to obavim ,da podignem jos jedan sprat i na garazi ,i na novoformiranoj "produzenoj " supi ?
Hvala vam puno unapred i pozdrav .
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !23.11.2011. u 16:54 - pre 151 meseci
racunaj ovako, trebaju ti dve kuhinje i dva kupatila, trebas napraviti dimnjake, tj. resiti grejanje, ugraditi stolariju i napraviti mogucnost ugradnje klima uredjaja, resiti prilaze, odvojiti struju, gas ( ako ima), odraditi izolaciju, kupiti namestaj (ako planiras) i to je to
ako dizes sprat, jos toliko...
ja ne bih pocinjao bez 10.000€. ostace valjda para, al eto


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

ManuelStrlek
Ivan Djordjevic
Nista
Beograd

Član broj: 293357
Poruke: 11
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !23.11.2011. u 17:23 - pre 151 meseci
Hvala na odgovoru ,ukljucite se i ostali u diskusiju ,jako mi je stalo do svega ovoga . Koliko bi bilo dovoljno da se sve to kompletno sredi ? Kako sredjivanje supe i garaze ,dogradjivanje supe ,i sprat na jednom i drugom ,dakle sve ukupno ?

[Ovu poruku je menjao ManuelStrlek dana 23.11.2011. u 18:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !24.11.2011. u 08:19 - pre 151 meseci
Vidi, odnos para od najbolje do najlošije varijante je više nego 10 : 1. Dakle na primer, nabolji prozori su više nego 10 skuplji od onih koje možeš da nađeš polovne, i najbolji parket je više nego 10 puta skuplji nego najjeftiniji laminat. Može jedno kupatilo sa najjeftinijim umovaonikom i WC šoljom, a može i 2. I tako redom. Ne postoji nešto što se zove prosečna cena. Manji stambeni prostori su uvek skuplji nego veliki. Jer i stan od 70 m2 i stan od 25 m2 ima jedno kupatilo, jedan priključak na struju, gas, vodu i td.

Ali ipak, da probamo da napravimo računicu.

U izgradnji kvadrat stambenog prostora nižeg kvaliteta košta oko 350 EUR. (grubi prosek). Pošto već imaš nešto sagrađeno (temelj, krov, neke zidove) a i ne razmišljaš o dozvoli i komunalijama, onda računaj oko 200 EUR po m2.
I računica je: 16 + 48 = 64 m2 x 200 = 12.800 EUR. Ako zapneš pa nešto i sam uradiš, i još se stišneš i uštediš tu i tamo na nečemu gde se može, opet, dođe se na 10.000 EUR. Bez te svote u džepu ne vredi počinjati.

Ne zaboravi da je odnos građevinski radovi : zanatski radovi oko 1 : 2. Dakle, ako na temelje, gole zidove i krov potrošiš 100 EUR onda ćeš na stolariju, instalacije, podove, moleraj i ostalo potrošiti 200 EUR.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ManuelStrlek
Ivan Djordjevic
Nista
Beograd

Član broj: 293357
Poruke: 11
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !24.11.2011. u 15:16 - pre 151 meseci


Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us
 
Odgovor na temu

ManuelStrlek
Ivan Djordjevic
Nista
Beograd

Član broj: 293357
Poruke: 11
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !24.11.2011. u 15:36 - pre 151 meseci




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/215/24112011007.jpg/][/URL]

Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us
 
Odgovor na temu

ManuelStrlek
Ivan Djordjevic
Nista
Beograd

Član broj: 293357
Poruke: 11
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !24.11.2011. u 15:42 - pre 151 meseci
Hvala puno na odgovorima ,jako mi znaci vasa podrska posto sam takoreci klinac imam 19 godina ,nemam iskustva ,a stariji oko mene nisu bas najstrucniji po tom pitanju ,planiram uskoro da prodam neki dedin plac za 15hiljada eura ,pa da pocnem da radim .Postavio sam vam nekoliko slika da bi vas bolje uveo i uputio celu pricu ,nadam se da ce biti jos odgovora posto mi je svaki strucan zlata vredan . Pozdrav ! A da ,i cena me interesuje kompletna ,znaci sve sve ,ne ovo ti kosta 10 000 ,15 000 ,ali bez ovoga ,plus moras da dodas komunalije ,ovo ,ono ,znaci interesuje me naravno otprilike ,ne ocekujem od vas da mi kazete 15 243 Evra ,ali koliko bi to SVE SVE izaslo . Dakle za KOMPLETNO OSPOSOBLJAVANJE tih objekata (sa sve spratovima ) !
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !24.11.2011. u 16:01 - pre 151 meseci
najbolje nadji nekog komsiju zidara i pitaj koliko ti trazi da to zavrsi po sistemu kljuc u ruke, i dodas jos 30%, ali moze i 50% i dobices realnu cenu kostanja
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

ManuelStrlek
Ivan Djordjevic
Nista
Beograd

Član broj: 293357
Poruke: 11
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !24.11.2011. u 16:25 - pre 151 meseci
Mene interesuje da vi meni kazete cenu toga ,kao strucni ljudi ,koji imaju pojma o celoj ovoj prici !
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !24.11.2011. u 20:51 - pre 151 meseci
pa receno ti je, bez 10-15.000€ nemoj ni pocinjati ozbiljnije radove

[Ovu poruku je menjao veljkoE dana 25.11.2011. u 15:45 GMT+1]
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

ManuelStrlek
Ivan Djordjevic
Nista
Beograd

Član broj: 293357
Poruke: 11
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !24.11.2011. u 21:34 - pre 151 meseci
Sta to znaci bez 15 000 "nemoj ni pocinjati " ? Mene ne interesuje sa koliko mogu da pocnem,nego sa koliko mogu da zavrsim !
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !25.11.2011. u 08:06 - pre 151 meseci
Vidi sine, (imam sina otprilike tvojih godina )

- Kao prvo: ovo je forum, a ne kancelarija građevinskog preduzimača. Ovde nema konkretnih odgovora i dogovora. Ovde ima ćaskanja i diskusije i zezanja.

- Kao drugo, NIKO ne zna koliko će to TAČNO koštati na kraju, pa čak ni iskusni građevisnki preduzimač. Jer, moraćeš sam da doneseš mnogo odluka pre svega finansijske prirode. Već sam ti pisao o tome: 'oćeš li parket ilii laminat ? 'Oćeš li nemačke slavine od 100 € ili kineske od 20 € ? 'Oćeš li Alu ili PVC ili drvenu stolariju ? Oćeš li spoljnu izolaciju ilii nećeš ? I tako redom - odluka za odlukom i konačni zbir tih tvojih finansijskih odluka daje konačnu cifru renoviranja.

- Kao treće, pošto si mlad momak, iskreno ti savetujem da nikako, ali nikako nikako ne ulaziš sam u taj posao. Moraćeš da angažuješ bar desetak - petnaestak majstora zanatlija, od kojih će svaki pokušati da te dobrano za*ebe - da ofušari posao na brzinu i pritom naplati više nego što posao košta. A svaki sledeći koji dođe u kuću će ti objasniti kako je onaj prethodni loše odradio posao, i sad on zaboga ne može ljudski da uradi šta je njegov deo. A da ne pričam o varijantama kad majstor dođe, pa počne da fušari, pa ode i više se ne pojavi. Pa onda tražiš drugog, koji treba da ispravi šta je prvi fušario. I tako dalje, da ti ne pričem čega sve ima na građevini.

Šta ti valja činiti ?

1. Polako. Ne srljaj, čuvaj pare !
2. Raspitaj se gde god stigneš, koga god poznaješ o tome da li ko zna nekog dobrog građevinskog preduzimača. Dobar preduzimač će ti uštedeti pare, iako ćeš njega morati da platiš. Nije loše ni pogledati oglase, neretko se desi da upravo neko potpuno nepoznat uradi posao kvalitetno i brzo a naplati pošteno. Oglasa bar ima koliko hoćeš.
3. Kad nađeš preduzimača, traži mu detaljni preračun.
4. Onda nađi još jednog, pa još jednog, i tek onda se odluči. Nemoj da radiš bez preduzimača. Ni mnogo iskusniji se ne usude na taj korak.
5. Kad dogovaraš posao i kintu, uvek budi sa nekim starijim, jer te niko neće uzeti sa dovoljno respekta, jer si suviše mlad. Ne znam tvoju porodičnu situaciju, ali ako ne može ćale, onda ujak, stric, neki stariji dalji rođak ili komšija ili neki kućni prijatelj.
6. Imaj u vidu da će dugo da traje i puno da košta. Trajaće duže od pesimistične prognoze i bar 20% skuplje od najtačnijeg preračuna.
7. Ništa ne plaćaj unapred.
8. Srećno ti bilo !

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ManuelStrlek
Ivan Djordjevic
Nista
Beograd

Član broj: 293357
Poruke: 11
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !25.11.2011. u 14:52 - pre 151 meseci
Ok ,hvala na odgovoru ,nisam ni mislio da potpuno sam radim celu tu pricu ,svakako da bi imao odredjenu podrsku ,ali ono sto je meni vazno i zbog cega sam dosao ovde ,to je da znam koliko bi OTPRILIKE kostalo sve to ,dakle NE TACNO .Cisto da imam neku predstavu ,koliko bi mi novca trebalo,jer nije isto 50 000 evra ili 10 000 .Znaci nisam ni ocekivao od vas da mi kazete ,trebace ti 22 majstora ,1654 blokova ,2786 cigli ,nego da mi kazete koliko bi mi novca optimalo trebalo da ispunim svoje zelje .Dakle da pojednostavim pitanje : Da li bi mi 15 000 bilo dovoljno ,i da li je sa tim novcem moguce realizovati moje zelje koje sam izneo ovde ,pod uslovom da gledam da me sve prodje STO JEFTINIJE ? Dakle ni Nemacke Slavine od 100E ,ni kineske od 10 ,nesto izmedju recimo 20 E :) .Dakle ako bi gledao da sto jeftinije prodjem i ako bi gledao da ustedim svuda da li bi mi 15 000e bilo dovoljno da sve to realizujem ? Od vas ocekujem odgovore tipa :"Sine za 15 soma nemoj uopste da razmisljas ni o cemu " ili,"To bi bilo skroz dovoljno i da ne stedis na svemu " ,ili npr."Ako se ustekas malo nije nemoguce" ...Dakle nikakvi bog zna kakvi proracuni ,,racunice ,planovi,programi,interesuje me samo sta vi kao ljudi koji znaju kako to sve ide ,mislite o ceni celog tog projekta ,na osnovu slika koje sam vam dao ,opisa,kvadrature ...
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !26.11.2011. u 13:56 - pre 151 meseci
sa 25.000€ mozes komotno zavrsti ceo posao i da odradis sasvim korektno ceo posao
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

ManuelStrlek
Ivan Djordjevic
Nista
Beograd

Član broj: 293357
Poruke: 11
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !27.11.2011. u 16:41 - pre 151 meseci
To se zove odgovor ,hvala prijatelju :)
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.20.*



+303 Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !27.11.2011. u 17:12 - pre 151 meseci
Ako ti je taj odgovor najvise znacio, onda slobodno nemoj pocinjati radove...
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+110 Profil

icon Re: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !28.11.2011. u 06:57 - pre 151 meseci
Gledam ove slike i imam utisak da će koštati više (ili bar jedanko) nego da krećeš od nule...Naravno, to je teško reći dok se to sve ne bi videlo uživo ali tu bi bilo toliko prerpavki da bi to odnelo dosta para (npr. kanalizacija, voda, položaji prozora, vrata...)


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Renoviranje i osposobljavanje supe i garaze u stan !

[ Pregleda: 5336 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.