Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20640 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ImotepN
dir
BP

Član broj: 218105
Poruke: 6

Jabber: ImotepN


+1 Profil

icon Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni25.11.2011. u 07:54 - pre 150 meseci
Iz naslova se vidi sta me muci.
Naime kupio sam Kombinovani frizider Whirlpool WBE 3112A+W i sve je bilo OK dok temperatura sobe gdje ga drzim nije pala. Posto nisam imao mjesta u kuhinji ja ga stavim u hodnik, ali posto mi se hodnik ne grije to mi ni frizider ne radi.
Ja kod majstora jednog, drugog i svi kazu stavi ga u toplo, njemu je hladno. Zasto? Nije mi jasno?
Ima li ko slicno iskustvo?
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni25.11.2011. u 18:25 - pre 150 meseci
Pa on je, valjda, toplotno izolovan.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni25.11.2011. u 19:30 - pre 150 meseci
Ima o tome tema sa dosta priloga, pokusaj da je nadjes, nesto u stilu "samootapajuci frizideri", tako nekako.

Zaboravio sam zasto je tako a priznajem cudno mi bilo. Ima tu nesto oko normalnog zaledjivanja njegovog rashladnog tela, dakle drugacije nego kod klasicnih frizidera, i ako je temperatura niska taj zaledjeni deo se valjda sporije otapa i onda termostat ceka u nedogled da ponovo ukljuci kompresor. Nista nema dzabe - ili moras sam da otpustas klasican frizider ili ga otapa soba :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ImotepN
dir
BP

Član broj: 218105
Poruke: 6

Jabber: ImotepN


+1 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni28.11.2011. u 09:08 - pre 150 meseci
Ma nije on zaledio ono skroz, ma ne vidi se da je uopste i ledan. A da li je skroz izolovan ne znam, ali pozadi mu je skroz otvoren ono gdje je kompresor i one zice od hladjenja valjda, ne znam.
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni29.11.2011. u 09:17 - pre 150 meseci
To je tako i nema ti tu pomoći. Njegov termostat je takav i zbog toga uređaj ne može da radi u hladnom a mora da bude takav termostat da bi odrađivao samootapanje.


Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni29.11.2011. u 09:22 - pre 150 meseci
Jel i no frost frizideri imaju isti "problem"?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 375



+118 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni29.11.2011. u 10:15 - pre 150 meseci
Da, na njih se iskljucivo ovo napisano i odnosi

http://www.elitemadzone.org/t435824-0
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni29.11.2011. u 10:23 - pre 150 meseci
Citat:
dlalic: Da, na njih se iskljucivo ovo napisano i odnosi

http://www.elitemadzone.org/t435824-0

Ne, bas no frost nemaju taj problem, problem imaju samo samootapajuci.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni29.11.2011. u 13:26 - pre 150 meseci
Upomoc.... a kakva je razlika izmedju no frost i samootapajucih? Ja ziveo u uverenju da je to isto! Gde da vidim - mozda Google ili?

Na sajtu jednog naseg velikog prodavca gledam frizidere i svasta pise: automatsko odledjivanje, automatsko otapanje, bez komore za zamrzivanje, sa komorom za zaledjivanje, frizider sa ledenicom, frizider sa unutrasnjom komorom, rucno otapanje. Kod nekih pise i ovako: Frižider sa komorom za zamrzavanje • Automatsko otapanje - ovo sam isto mislio da je nemoguce a na slici se lepo vidi komora, gore, odvojena, a pise "Automatsko otapanje" na dva mesta u specifikaciji.

Vise nista ne razumem, eto... Znam da trgovci svasta pisu i najcesce slepo prepisuju i / ili lose prevode origanlna uputstva ali ovo je stvarno previse naziva za mene.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni29.11.2011. u 18:22 - pre 150 meseci
Citat:
tdjokic: Upomoc.... a kakva je razlika izmedju no frost i samootapajucih? Ja ziveo u uverenju da je to isto! Gde da vidim - mozda Google ili?

pa imao si TOPovanu temu bas o tome:
http://www.elitemadzone.org/t2...frost-samootapajucih-frizidera
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni29.11.2011. u 19:36 - pre 150 meseci
Hvala za link. Moram da priznam da nisam bio svestan da postoji razlika izmedju no frost i onih sa automatskim otapanjem.

Medjutim, i dalje ne znam kako se to moze spolja razlikovati. Ja bio ubedjen - ako ima onu klasicnu komoru, onda je obican, ako nema komoru, onda je samootapajuci i tu je bio kraj mog znanja. Vidim cak na onoj temi da je neko dao link na jedan No frost, pa se javio neko sa postom u kome tvrdi da taj aparat nije No frost a na sajtu prodavca izricito pise No frost. I znaci kupis ga kao No frost a on to nije?

Da li ti no frost obavezno imaju ventilator ili kako? Da li nemaju onu uobicajenu plocu sa ledom, unutra, vertikalno, kao kod samootapajucih? U mom okruzenju nisam jos cuo nikoga da o tome prica, ocigledno da ni oni nemaju pojma o tome. "Treba da menjamo zamrzivac" a ni reci o tome kakav ce uzeti, samo kazu "Ovaj je mnogo star" i gotova prica.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni29.11.2011. u 20:21 - pre 150 meseci
Citat:
tdjokic:Vidim cak na onoj temi da je neko dao link na jedan No frost, pa se javio neko sa postom u kome tvrdi da taj aparat nije No frost a na sajtu prodavca izricito pise No frost. I znaci kupis ga kao No frost a on to nije?

Da li ti no frost obavezno imaju ventilator ili kako?

Obavezno imaju ventilator.

A to da li je no frost ili nije zbrku cesto unose i sami prodavci koji pominju no frost pa pomenu da ima i automatsko otapanje, odmah skontaj da nije logicno, posto no frost nema sta da otapa jer hladi hladnim vazduhom.

Samootapajuci obavezno imaju i onu rupu za oticanje vode, no frost to nema posto ...nema leda, nema ni vode.

samootapajuci je u stvari isto kao i onaj nekadasnji sa komorom za led, samo sto je ta komora sada u obliku ploce na zadnjoj strani frizidera i on radi na principu sto tu zadnju stranu zaledi pa je posle otapa.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni29.11.2011. u 20:40 - pre 150 meseci
Sad mi je sve jasno, hvala svima koji su mi svesno i nesvesno pomogli da "progledam". To je super covece. Ovo odmrzavanje zamrzivaca svako toliko je bas muka.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni29.11.2011. u 20:49 - pre 150 meseci
@bakara

No frost takodje otapaju (elektricnim grejacem) samo ti to ne vidis jer im se isparivac nalazi u zamrzivacu.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni30.11.2011. u 19:46 - pre 150 meseci
Izvestaj sa "fronta". Bosch frižider kombinovani KGE 36AW40 ovaj ima oznaku Low Frost ali i Automatsko otapanje frižidera. Sta mu je sad pa to "Low Frost"?

Uglavnom, katastrofa. No frost su sve neki veliki aparati, nista nema srednje ili malo. Mozda nisam dobro razumeo, ali od zamrzivaca nisam nasao ni jedan koji je No Frost, samo u kombinovanoj verziji. Najvise ih nude kao frizidere dva jedan pored drugog i zapremina je ogromna, kao i cena.

Dzabe mi znanje kad mi ne treba grdosija koja se sama otapa. Prema tome, osudjen sam na klasiku - povremeno rucno otapanje zamrzivaca.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni01.12.2011. u 09:16 - pre 150 meseci
Citat:
gti2: @bakara

No frost takodje otapaju (elektricnim grejacem) samo ti to ne vidis jer im se isparivac nalazi u zamrzivacu.


Sta otapa, kad nikada nema ni inja ni leda, a nema ni kanala kuda odlazi ta voda?

Citat:
tdjokic: Izvestaj sa "fronta". Bosch frižider kombinovani KGE 36AW40 ovaj ima oznaku Low Frost ali i Automatsko otapanje frižidera. Sta mu je sad pa to "Low Frost"?

Uglavnom, katastrofa. No frost su sve neki veliki aparati, nista nema srednje ili malo. Mozda nisam dobro razumeo, ali od zamrzivaca nisam nasao ni jedan koji je No Frost, samo u kombinovanoj verziji. Najvise ih nude kao frizidere dva jedan pored drugog i zapremina je ogromna, kao i cena.

Dzabe mi znanje kad mi ne treba grdosija koja se sama otapa. Prema tome, osudjen sam na klasiku - povremeno rucno otapanje zamrzivaca.

Taj bosch meni sa slika ne deluje kao no frost, jer nigde ne vidim ventilator (objasnio sam gore)


Ovako bi trebalo da izgleda zadnja strana no frost frizidera sa rupama kroz koje ulazi hladan vazduh:



A ovako izgleda taj bosch, koliko vidim sa slike on nema kuda da duva:



Sto se velicine tice LG i samsung imaju male no frost aparate, kao na pr. ovaj:
http://www.tehnomanija.rs/kata...der-kombinovani-gr-u262sc.html

sto se tice samo zamrzivac, to nema koliko znam no frost.




Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni01.12.2011. u 09:43 - pre 150 meseci
Postoje vertikalni zamrzivači nofrost tj. sa dinamičkim hlađenjem.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni01.12.2011. u 11:34 - pre 150 meseci
Citat:
bakara: Sto se velicine tice LG i samsung imaju male no frost aparate, kao na pr. ovaj:
http://www.tehnomanija.rs/kata...der-kombinovani-gr-u262sc.html

sto se tice samo zamrzivac, to nema koliko znam no frost.
Dobro, ovaj nije ogroman ali nije ni mali. Moze da prodje kao srednje veliki, a posto je kombinovani taman je za manje domacinstvo.

Stvarno je vec velika zbrka sa svim tim nazivima. Prodavci nepismeni pa pisu svasta, nesistematski, istu stvar kod dva proizvoda zovu razlicito, za jedan proizvod napisu 50 redova, za drugi 5 itd., muka ziva.

Citat:
Pajapatak: Postoje vertikalni zamrzivači nofrost tj. sa dinamičkim hlađenjem.
Cini mi se da sam negde video izraz "staticko hladjenje", sto ima smisla ako postoji i dinamicko, ali nisam primetio aparat sa dinamickim. Moram odmah da se ogradim - oni dadu slike i nesto malo teksta uz svaki aparat, pa ako hoces vise moras da otvoris vise za taj aparat i onda traje mnogo ako bih bas za svaki otvarao, tako da ako nesto ne primetim u onom kratkom tekstu moguce je da to postoji ali nisam video.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni01.12.2011. u 13:38 - pre 150 meseci
Citat:
tdjokic: Dobro, ovaj nije ogroman ali nije ni mali. Moze da prodje kao srednje veliki, a posto je kombinovani taman je za manje domacinstvo.

Stvarno je vec velika zbrka sa svim tim nazivima. Prodavci nepismeni pa pisu svasta, nesistematski, istu stvar kod dva proizvoda zovu razlicito, za jedan proizvod napisu 50 redova, za drugi 5 itd., muka ziva.

Pa to je prvi na koji sam pretragom naisao, verujem da ima i manjih, LG i samsung prave samo no frost modele tako da treba samo da odaberes.
U ostalom objasnio sam gore na primeru sa slikama koje ce ti sigurno pomoci.

A sto se prodavaca tice ima i pismenih a ima i onih sto pojma nemaju, najbolje je ipak kad kupac ima predstavu o tome sta kupuje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ImotepN
dir
BP

Član broj: 218105
Poruke: 6

Jabber: ImotepN


+1 Profil

icon Re: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni06.12.2011. u 07:16 - pre 150 meseci
E mene su po sve zbunili, svaka im cast. Da li to proizvodjaci rade namerno?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Zasto kombinovani frizideri mogu da rade samo kada je spoljna temperatura izmedju 16 i 38 stepeni

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20640 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.