Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smanjen kapacitet bojlera?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Smanjen kapacitet bojlera?

[ Pregleda: 6341 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spaxa
Beograd

Član broj: 39664
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Smanjen kapacitet bojlera?30.11.2011. u 00:10 - pre 150 meseci
Imam problem sa bojlerom, radi se o Gorenje TIKI TG80, 80l. U poslednje vreme topla voda (temperatura je ok) vrlo brzo nestane. Bojler standardno posle toga neko vreme radi, zatim se kontrolna lampica ugasi, ponovo ima tople vode, ali jedva za neko duze tusiranje. Posumnjao sam da je u pitanju kamenac, uzmem ispraznim vodu, skinem grejac koji se nije video od naslaga (divna voda u bgd), pomislih - super - kamenac je spojio grejac i sondu i tako simulirao da je voda zagrejana ok, izvadim jos sigurno par kila kamenca iz donjeg dela, ospricam malo iznutra koliko sam mogao, grejac ocistim u rastvoru HCL, bude kao nov, sve zatvorim, i ponovo se desava ista stvar! Termometar na vrhu uvek pokazuje kao da je voda topla, iako iz bojlera izlazi skoro potpuno hladna. Kao da dobijam vodu samo iz donjeg dela, ali mi je malo nemoguce da je propala cev tople vode unutra, jer je tek 5-a godina kako je kupljen, nije jos ni grejac stigao da crkne...Spolja gledano, desno dolazi hladna , levo izlazi topla, nisu zamenjene... Imate neku ideju?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Smanjen kapacitet bojlera?30.11.2011. u 07:09 - pre 150 meseci
Jedno je sigurno - termometar na vrhu nije nikako spojen ni sa grejačem ni sa termostatom, već je to obični bimetalni termometar koji je neposredno uz kazan i zapravo pokazuje temperaturu tela kazana, koja je naravno ista kao i temperatura vode u tom delu bojlera. Naravno ne postoji informacija kolika je temperatura vode u nižim delovima bojlera.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

spaxa
Beograd

Član broj: 39664
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Smanjen kapacitet bojlera?30.11.2011. u 15:14 - pre 150 meseci
Nesto sto sam saznao od kolege danas, kaze da postoje bojleri gde je cev za toplu vodu unutar kazana jednim delom plasticna i ume da se raspadne, kaze da je imao taj slucaj jednom...jos ja ko za inat nisam imao nikakvu lampu da bacim pogled unutra kakvo je stanje, a pade mi na pamet...Mada, opet, trebalo bi da naidjem na komadice te cevi u kamencu kad sam cistio, a nije ih bilo....
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.mbb.telenor.rs.



+310 Profil

icon Re: Smanjen kapacitet bojlera?01.12.2011. u 11:59 - pre 150 meseci
Mozda je samo spala?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Smanjen kapacitet bojlera?01.12.2011. u 13:40 - pre 150 meseci
A da se nije samo temp. sonda od termostata nekako pomerila?

Ipak mislim da je tu nesto oko termostata.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

nikola ilicin
Beograd

Član broj: 72963
Poruke: 44
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Smanjen kapacitet bojlera?02.12.2011. u 14:28 - pre 150 meseci
Koliko ja znam ti bojleri imaju plasticnu usponsku cev od tople vode. Imao sam nekoliko slucajeva da se ta cev ddeformisala i spustila u zonu hladnije vode. Verovatno je losa cev koristena, a mozda je i termostat pregrejao i deformisao cev. Verovatno treba resiti usponsku cev, a ja bih zamenio i termostat.
Mudrost će vas sačuvati da vas vuci ne rastrgnu, a dobrota će vas sačuvati da vi ne postanete vuci!
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.4.*



+20 Profil

icon Re: Smanjen kapacitet bojlera?02.12.2011. u 16:43 - pre 150 meseci
kao što su neki rekli pregledaj cijev od tople vode. sada stavljaju plastičnu cijev koja se jednostavno od temperature istroši i smanji se dužinom tako da se nema dovoljno vruće vode koja ide na vrh kazana.Cijev mora doći do nekih 2-3cm od vrha kazana. imao sam takve slučajeve gdje sam ljudima ubacivao bakarnu cijev i riješio taj problem za sva vremena. POZZ!!
 
Odgovor na temu

spaxa
Beograd

Član broj: 39664
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Smanjen kapacitet bojlera?04.12.2011. u 14:47 - pre 149 meseci
Hvala svima na odgovorima, 100% da je ta cev u pitanju, mada je verovatno samo napukla negde, ili se na neki drugi nacin rascvetala, jer nikakve ostatke nisam nasao dok sam vadio kamenac, a rupa od grejaca je ipak bila premala za moju saku, pa sam se koristio kasikom i mlazom vode kasnije, nisam mogao nista da opipam. Odnosno, u tom trenutku nisam znao da cev moze biti plasticna, inace bih nabavio kako znam neko svetlo da zavirim unutra....
p.s. utice li bakar na kvalitet vode posle ugradnje te cevi?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Smanjen kapacitet bojlera?

[ Pregleda: 6341 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.