Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lambda pojacavac

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Lambda pojacavac

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 56309 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac03.02.2012. u 15:09 - pre 149 meseci
Citat:
1OXB: E a da ti sada nisi ovo napisao ja i dalje to ne bih ni video - mislim na oznaku 10pF na ulaznom bloku!? Zato uvek podvlacim ljudima da paralelno koriste i uporedjuju i semu i raspored jer ume meni da se dogodi da napravim neke izmene i da ih onda ne unesem na sve fajlove gde treba. Promenim na semi ali ne i na rasporedu ili obrnuto. Nekad me mrzi pa kao "posle cu to" a onda zaboravim ili me nesto drugo odmah preokupira pa i zaboravim da ispravim. A da si vrlo solidno promasio taj blok - jesi!

A sta mislis postoje li kapacitivnosti izmedju metalnih plocica-kolektora izlaznih i hladnjaka kao i metalnih plocica IRF-ova i hladnjaka pa time i moguce parazitne kapacitivnosti izmedju tih elemenata? Uz to je ova konfiguracija i nesto specificnija od standardnih EF kod kojih to nema veze jer su kolektori "mrtvi" za signal. Kod Lambde se hladnjak mora uzemljiti ili se drajveri moraju podici od hladnjaka i dobiti svoje male hladnjacice.


Sto vise ucim postajem svesniji svog neznanja.

Za sve koji su ucestvovaali u temi (i aktivno i kao posmatraci) jedne od prvih nota izislih iz pojacavaca (ako se dozvoli emitovanje zbog autorskih prava i licenci)
http://youtu.be/yO4nvYPg2Qw

Hvala svima, posebno tebi Boro.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Lambda pojacavac03.02.2012. u 15:35 - pre 149 meseci
Ma kazi ti nama kako to stvarno uzivo zvuci jer kvalitet koji moze da se cuje na ovaj nacin moze biti samo katastrofa. Em se izgubilo tokom snimanja, em je obradjeno u neki MP format em covek to slusa preko neke SoundCard i smesnih PC kutijica od 3W (1800W PMPO)...... ne ide to tako. Inace mi stil svirke lici na Stevie Ray Waughan-a ?
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac03.02.2012. u 17:37 - pre 149 meseci
Citat:
1OXB: Ma kazi ti nama kako to stvarno uzivo zvuci jer kvalitet koji moze da se cuje na ovaj nacin moze biti samo katastrofa. Em se izgubilo tokom snimanja, em je obradjeno u neki MP format em covek to slusa preko neke SoundCard i smesnih PC kutijica od 3W (1800W PMPO)...... ne ide to tako. Inace mi stil svirke lici na Stevie Ray Waughan-a ?


Ih pa ja i ne slikam ovo da bi se "video kvalitet" :) tesko ce to na yubetube. Druga je poenta. U kvalitet ne sumnjam, za sad obecavajuce, kad dovedem blokove u red i kad spustim dole na normalne kutije onda moze o slusanju da se prica.

Normalno SRV, Montreal, 2 godine nakon mog rodjenja ;)
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
188.127.104.*



+39 Profil

icon Re: Lambda pojacavac03.02.2012. u 17:47 - pre 149 meseci
Samo neka radi,odlicna stvarka,bice to super na dva monobloka.
Uzivaj:9
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Lambda pojacavac03.02.2012. u 18:35 - pre 149 meseci
E pa onda sam pozurio. Ja sam mislio da ti to vec slusas u finalnoj varijanti tj. u najboljem setup-u koji imas. Dobro, sacekacemo da se to sve finalizuje pa da poslusas pod pravim uslovima.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac03.02.2012. u 19:08 - pre 149 meseci
Citat:
nikko: Samo neka radi,odlicna stvarka,bice to super na dva monobloka.
Uzivaj:9


Uf, kamo srece da je tako Nikko, al ne mislim ja na te blokove, vec na one na plocici.

Citat:
1OXB: E pa onda sam pozurio. Ja sam mislio da ti to vec slusas u finalnoj varijanti tj. u najboljem setup-u koji imas. Dobro, sacekacemo da se to sve finalizuje pa da poslusas pod pravim uslovima.


Nemam 2X470p za drugi kanal, ne mogu ga kompletirati veceras

Bice i toga uskoro, kad smo kod blokova moracu neke vrednosti da uzmem, poslao sam vam mail u vezi tih blokova Boro, kad budete imali vremena bacite pogled pa da i to privedem kraju.


 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3682
178.77.24.*



+357 Profil

icon Re: Lambda pojacavac03.02.2012. u 21:22 - pre 149 meseci
Vozdra omladino, Boro "bistro"! Drago mi je da je Lambda proradila kako treba i da sam dao mali doprinos razrjesenju.
Ako Bog da pa se nekad vidimo, Boro kod mene mozes samo na kurs tamanjenja kojekakvih proizvoda,
izmedju ostalog i tvog ulova, hi. Hvala ekipi na dobrodoslici. Ja nazalost ne mogu uzivati u punom zvuku,
audiometrija pokazuje "izresetan" slusni opseg, ko da imam filtere za telemetriju i signalizaciju u slusnom
opsegu, tek visi dio opsega ne pokazuje znatnija odstupanja, vjerovatno godine uzimaju danak.-Dotle, ko moze
neka uziva u punom zvuku. pOz za sve
Emir

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Lambda pojacavac03.02.2012. u 21:40 - pre 149 meseci
Neka te neka sa nama! I meni je lijevo uho otišlo,imao zeznutu saobraćajku i od tad na njega čujem duboke i nešto srednjih tonova-visoke ni tračka! Ali,volim da sklapam i da slušam na ovo što mi je ostalo-desno! Tu smo radi druženja,a i nešto da se nauči,pa ako ne na tuđim a onda makar na svojim greškama! Neka tebe sa nama,neka!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac04.02.2012. u 20:09 - pre 149 meseci
Citat:
44250: Neka te neka sa nama! :) I meni je lijevo uho otišlo,imao zeznutu saobraćajku i od tad na njega čujem duboke i nešto srednjih tonova-visoke ni tračka! Ali,volim da sklapam i da slušam na ovo što mi je ostalo-desno! Tu smo radi druženja,a i nešto da se nauči,pa ako ne na tuđim a onda makar na svojim greškama! Neka tebe sa nama,neka! :-)


+1



Za ulaz, predpostavljam da je 4X1000uF sasvim dovoljno? (cak i previse al dobro...) Pitam zbog plocice, u planu su posebne plocice za ispravljac ulaznog dela. To znaci da cemo i sa slusanjem svi da pricekamo jos malo ali zato kad se sve kompletira ima da bude tip-top.


 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Lambda pojacavac04.02.2012. u 20:12 - pre 149 meseci
Dovoljno je 4x1000uF. Ko ce sad iscekati da se sve sredi... c c c c c
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Lambda pojacavac04.02.2012. u 20:18 - pre 149 meseci
Citat:
1OXB: Dovoljno je 4x1000uF. Ko ce sad iscekati da se sve sredi... c c c c c


E,odlučio čova da nas mrcvari pa to ti je...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac05.02.2012. u 18:29 - pre 149 meseci
Vratio 2X15p i na ullazu je sada prava vrednost od 220p.

Opet imam pikove na ukljucenju i opet se javlja razlika u biasu sa kratkospojenim i otvorenim ulazom (hladnjak je povezan sa masom).
Ne znam da li su vracena bas 2 ista bloka koja su tu bila od ranije jer sam u isto vreme vadio i sa drugog kanala, uvek mogu da stavim druge za probu, ali sta ako to ne da rezultat?

100uF/63V je na mesto 47uF/63V
irf630/9630 je na mesto irf610/9610

To su jedine 2 izmene koje sam napravio.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Lambda pojacavac05.02.2012. u 19:04 - pre 149 meseci
Citat:
d.veljko83:  ali sta ako to ne da rezultat?


Ako ne da rezultat, vracaj na poslednje cisto i stabilno stanje. Ta dva bloka su samo kompenzacija koja u nekoj kombinaciji tranzistora mozda i ne treba (kao kod tebe izgleda!?). To mu je unelo nestabilnost i nemoj koristiti ako je tako. Ne verujem da ima potrebe da diras ulazni od 220pF - nece on da pravi problem, cak sme da bude i veci - do 470pF. Kad skines te od 15pF ponovo probaj da se uveris da je opet sve mirno i ako jeste, to je zavrsna kombinacija. Lambda je vrlo brzo pojacalo i kod takvih je nesto verovatnije da neka kompenzacija moze sve izbaciti iz stabilnosti ili dovesti na ivicu pred oscilovanje. Kod sporijih pojacala, mnoge od tih stvari su daleko manje kriticne i trpe vece varijacije vrednosti komponenata.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac05.02.2012. u 19:52 - pre 149 meseci
Citat:
1OXB: Ako ne da rezultat, vracaj na poslednje cisto i stabilno stanje. Ta dva bloka su samo kompenzacija koja u nekoj kombinaciji tranzistora mozda i ne treba (kao kod tebe izgleda!?). To mu je unelo nestabilnost i nemoj koristiti ako je tako. Ne verujem da ima potrebe da diras ulazni od 220pF - nece on da pravi problem, cak sme da bude i veci - do 470pF. Kad skines te od 15pF ponovo probaj da se uveris da je opet sve mirno i ako jeste, to je zavrsna kombinacija. Lambda je vrlo brzo pojacalo i kod takvih je nesto verovatnije da neka kompenzacija moze sve izbaciti iz stabilnosti ili dovesti na ivicu pred oscilovanje. Kod sporijih pojacala, mnoge od tih stvari su daleko manje kriticne i trpe vece varijacije vrednosti komponenata.


Moja je greska u pitanju, izvinjavam se.
Ulazni 220p nije bio lepo zalemljen. Nema razlike u biasu sada. Sve je u redu kako i ranije i 2X15p blokovima.

Bice male pauze dok ne stignu potrebni elementi da se zavrsi drugi kanal i napajanja ulaznog dela oba kanala. Kolega Viktor mi je danas izasao u susret sa nekim predlozima i bice to vrlo lepo napajanje ulaznog stepena. A i jedan lepo uradjen amp u celini kada se sve zavrsi. I ja jedva cekam prvo slusanje.


 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Lambda pojacavac05.02.2012. u 20:07 - pre 149 meseci
A imas li mogucnosti da slusanje negde obavis sa jos recimo 2-3-4 coveka i da mozda i oni tu gde se slusa donesu i svoja pojacala i zvucnike? Naravno, u interesu je da sva oprema na testu bude sto kvalitetnija.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac05.02.2012. u 20:22 - pre 149 meseci
Citat:
1OXB: A imas li mogucnosti da slusanje negde obavis sa jos recimo 2-3-4 coveka i da mozda i oni tu gde se slusa donesu i svoja pojacala i zvucnike? Naravno, u interesu je da sva oprema na testu bude sto kvalitetnija.


Mogu da zakazem slusanje u Stassen-u Boro. Vec sam jednom prilikom trebao da idem (planirao da uzmem canton reference 7) ali sam u poslednjem casu odustao. Nositi svoju opremu je dozvoljeno (fabricku) i cak sklapanje sobe po specifikaciji (enterijer i unutrasnji materijali) Ima tamo lepih stvari i za uporedjivanje i za slusanje. E jedino ce biti problem ako traze (a moguce je) depozit u vrednosti opreme jer je ovo DIY mahina a oprema s lakocom udje u cetvorocifreni broj ali bi trebalo da se bolje informisem oko toga. Tamo uvek ima ljudi zainteresovanih za dobar duel. To je na par kilometara od mene i bio bi jedan veoma zanimljiv dogadjaj!

Ali i za tako nesto bi amp trebao uci u kutiju najfinije izrade i trebalo bi resiti takodje pitanje zastite da se izbegnu oni velemanovi relei i jamicon pored njih, mozda cak dovesti na to mesto drugo resenje itd... Ipak bi takav event trebalo podici na malo visi nivo i upriliciti to sve kako vec ide.

[Ovu poruku je menjao d.veljko83 dana 05.02.2012. u 22:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Lambda pojacavac05.02.2012. u 21:02 - pre 149 meseci
Normalno, prvo ces dobro sam preslusati i osetiti, a o toj varijanti koju pominjes ne mogu niti bi imao pravo ista reci. To ti sam najbolje znas da li ces i kako.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Lambda pojacavac05.02.2012. u 21:18 - pre 149 meseci
Citat:
1OXB: Normalno, prvo ces dobro sam preslusati i osetiti, a o toj varijanti koju pominjes ne mogu niti bi imao pravo ista reci. To ti sam najbolje znas da li ces i kako.


Naravno, prvo u svom poznatom ambientu, a onda se moze eksperimentisati. U sustini i za eventualne prepreke ima resenja, samo treba odvojiti vreme za to.

Licno bi voleo da vidim situaciju,

Lambda vs Bryston
Lambda vs Parasound
Lambda vs Vincent

Ne nekom Focal-u, Array-u, Loganu...
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Lambda pojacavac05.02.2012. u 21:29 - pre 149 meseci
Nije da ne razumem, ali mi je ipak malo glupava njihova filozofija... a od koga ce da naplate tu "okolnu" opremu ako tokom testa vrisne neko fabricko pojacalo? A ako doneses neko svoje fabricko koje je bilo na popravci ili budzenju a spolja gledano se to neda videti?
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Lambda pojacavac05.02.2012. u 21:44 - pre 149 meseci
Crv sumnje Boro,vaša logika je sto posto ispravna ali oni izgleda više vjeruju fabrikantima. To su pretpostavljam mahom ljudi koji slušaju sisteme bez dubljeg poznavanja unutrašnjosti uređaja. Kad se čovjek postavi u takvu situaciju,onda im i logika postaje prihvatljiva dok iz ove perspektive to ne izgleda tako.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Lambda pojacavac

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 56309 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.