Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fon Burg ide iz Srbije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fon Burg ide iz Srbije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129888 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 17:21 - pre 143 meseci
Citat:
Lepo je to ali "put your money where your mouth is" ...

Ljudi koji ovde zive imaju svoje bogom dano pravo da o svojom zivotu, ali i o upotrebi para koje im drzava uzima kroz poreze formiraju misljenje kakvo god zele. Ako se zeznu oni, i njihovi naslednici ce biti ti koji ce trpeti posledice.


Pa upravo o tome pricamo, o rasulu koje ostaje posle iza stetocina.

Citat:
Sa druge strane sta je tebe kao USofA citizena & taxpayer-a toliko zulja? Ukoliko ti je tako mnogo stalo do ovdasnjeg boljitka preseli sebe, svoju porodicu i svoj business u Srbiju pa pametuj sa tezinom .. Ovako iz daleka je lako tudjim *rcem gloginje mlatiti ..


Mala pouka za zivotno neuke:

Isto kao sto neces uciti ni Jevrejina, Indusa, Kineza gde je najbolje da stanuje/radi/investira da bi se bolje ostvarivali interesi
maticne zemlje i naroda kojem pripadaju za koji se svi od reda besomucno i bezrezervno bore, tako nemoj ni meni popovati na
tu temu. Gde cu da stanujem i zaradjujem to je jedna stvar, a to ko sam, sta sam, i odakle sam i sta cu sa zaradom da radim
je sasvim nesto drugo.
 
+2

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 17:31 - pre 143 meseci
Citat:
milanche:
Mala pouka za zivotno neuke:

Isto kao sto neces uciti ni Jevrejina, Indusa, Kineza gde je najbolje da stanuje/radi/investira da bi se bolje ostvarivali interesi
maticne zemlje i naroda kojem pripadaju za koji se svi od reda besomucno i bezrezervno bore, tako nemoj ni meni popovati na
tu temu. Gde cu da stanujem i zaradjujem to je jedna stvar, a to ko sam, sta sam, i odakle sam i sta cu sa zaradom da radim
je sasvim nesto drugo.


Znas kako "zivotno nauceni", poduci nas svojim primerom, tj brini o svojim parama, a nase ostavi nama na slobodno raspolaganje. Sto se price o Indusima, Kinezima, Jevrejima i sl tice, lepo je to, ali pripadas drugacijem nacionalnom korpusu kome tako nesto nije svojstveno. Ono sto mu jeste svojstveno je okretanje ka matici u cilju ostvarenja Srpskog sna (efiksnog *rcenja i pokazivanja sopstvene superiornosti) ili prepoznavanja prilike za cerupanje iste ...
 
+3

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 17:39 - pre 143 meseci
Sve ono sto je samo vase i nicije drugo (sto vam je ostavio samo vas otac ili deda i niciji drugo)
slobodni ste da bahato i budalasto rasturate koliko god vam je volja, ali nista preko toga.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 17:42 - pre 143 meseci
Citat:
pri3rak:Znas kako "zivotno nauceni", poduci nas svojim primerom, tj brini o svojim parama, a nase ostavi nama na slobodno raspolaganje.

Nevezano za temu diskusije, ta tvoja teorija ko sta (ne)sme da komentarise je onako....prilicno labava. Bolje reci, komentarisace svako onako kako misli a ne da se ustrucava zbog mesta prebivalista. Ko si ti uostalom da postavljas uslove?
 
+3

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 17:49 - pre 143 meseci
Citat:
milanche: Sve ono sto je samo vase i nicije drugo (sto vam je ostavio samo vas otac ili deda i niciji drugo)
slobodni ste da bahato i budalasto rasturate koliko god vam je volja, ali nista preko toga.

Slobodni smo da time raspolazemo kako god zelimo, pa ako zelimo da rasturamo rasturicemo, ako zelimo nesto preko onda ce biti to ... Da li ti imas ambiciju da nama oduzmes pravo na izbor i slobodnu volju? Mi posledice svakako necemo izbeci, a ti?

Citat:
DaliborP: Nevezano za temu diskusije, ta tvoja teorija ko sta (ne)sme da komentarise je onako....prilicno labava. Bolje reci, komentarisace svako onako kako misli a ne da se ustrucava zbog mesta prebivalista. Ko si ti uostalom da postavljas uslove?


Moja teorija nema veze sa pravom na komentarisanje. Komentarisanje i iznosenje misljenja je jedno, no ton kojim on iznosi svoje misljenje je nesto posve drugo i ne lezi u istoj ravni sa ravnopravnom i produktivnom diskusijom :)
 
+3

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
2001:470:9db1:.*



+679 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 18:14 - pre 143 meseci
Citat:
milanche: O kojim brbljotinama ovde pricamo ?
O matematickim olimpijadama ?

Mislim na onu gamad što frfljaju o XML kao programskom jeziku, kompresiji 200 CDa na 1 CD, pravljenju robota sa 6 godina, konstruisanju prvog srpskog satelita i sl. Teodorova majka je došla na ovaj forum i počela sa pričom o genijima, a još je u priču uključila nekog prevaranta o kojem je bilo diskusije na forumu i njega takođe nazvala genijem... mislim, moramo da se složimo oko toga da tako nešto mora da zagolica sumnju u svakome.

Citat:
milanche: Sve na ovu temu sam vec rekao u jednoj od ranijih tema o Teodoru. Size price je da ne mozes iz sistema
svakodnevno centrifugom izbacivati najbolje i ocekivati da ce taj sistem u dugom nizu godina moci da
odskoluje masu kvalitetnih.

Ne zagovaram nikakav "no child left behind" program, niti "pioniri maleni, vojska prava" sistem, nego jednostavno da se omogući klincima u školama širom Srbije da se*u i pišaju kao ljudi, da im se uvede normalan mokri čvor, da bezbedno mogu da dolaze do škole i da im bude obezbeđena kvalitetna nastava. Teodor ima sreću što se nije rodio u nekoj žešće-seoskoj sredini, što je njegova majka prepoznala njegov talenat i što su dovoljno finansijski situirani da mu je mogla pružiti kvalitetno dopunsko obrazovanje, ali mnogi tu sreću nemaju. To nije podgrevanje mediokriteta, to je preko potrebna jednakost, tj. lansirna tačka odakle svako treba da ima fer start. Mogao je Teodor da bude samo još jedan klinja sa asfalta koji eto ima peticu iz matiša. Dakle, ja ne zagovaram da se treba šutnuti Teodor u međunožje i da ga treba pokositi jer štrči, nego tvrdim da ne treba da se vrši demagogija kao sada gde svi političari čestitaju mladom talentu (a nisu ništa uradili da bi ikome omogućili kvalitetnije obrazovanje) i time je osvrt na srpski obrazovni sistem završen. Imamo jednog što zna matematiku, ma doooosta je to... Ne znam ko je ovo tačno rekao, ali uspeh je 90% rad, a 10% talenat... u potpunosti se slažem.

Još jednom citiram: "On je izjavio da mu stipendije nikada nisu bile važne, ali da je razočaran zbog činjenice da je finsijska podrška Srbije uglavnom odlazila u ruke lošijim učenicima od njega, jer smatra da talenti treba da se tretiraju isključivo prema uspehu.". Dakle, ono što mi je smetalo jeste preuzimanje uloge sudije (ja sam dobar, ti nisi i sl.) i "holier than thou" izjave. Pravi takmičar nikad ne prdi po svojim kolegama, makar izgubio ili pobedio - u se i u svoje kljuse, čestitke na sve strane i dobra volja, to je cilj. I ja sam dobio veoma malo podrške u mojim takmičarskim danima, većinu pažnje je preuzeo srednjoškolski fudbalski tim gde se plaćalo za dresove, lopte, prateću opremu i prevoz. Jaka stvar, malo razočarenja i nikom ništa. Ali nikad nisam uzeo sebi shodno da po mojim kolegama osipam ocene njihovog rada "niže klase", nego sam gledao na one bolje od sebe, gledao sam na nova polja mog opšteg interesovanja i zaključio da je moje znanje, baš kao i svačije, kap u moru, da je relativno i da nema potrebe da ikome solim pamet. Zbog toga valja uvek biti pomalo skroman i prihvatiti bilo kakvu stipendiju od ove slabašne države sa osmehom, a ne sa kiselim nezadovoljstvom i pasivnom agresijom.

Citat:
milanche: Na bolje ce poceti da se krece tek onda kad u sistemu budu ljubomorno cuvani oni najbolji, i kad im sistem
bude pruzao sve sto zasluzuju: ugled && postovanje && finansijska sredstva.

Živiš u USA. Da li bi se taj sistem ponašao kao naš u ovom slučaju? Da li kod tebe država određuje ko je uspešan, a ko nije?
A man is smart. People are stupid.
 
+5

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 18:14 - pre 143 meseci
Citat:
Slobodni smo da time raspolazemo kako god zelimo, pa ako zelimo da rasturamo rasturicemo, ako zelimo nesto preko onda ce biti to ... Da li ti imas ambiciju da nama oduzmes pravo na izbor i slobodnu volju? Mi posledice svakako necemo izbeci, a ti?


Ne.

Posto sam de jure gradjanin Srbije (pasos, licna karta, prebivaliste), a i de facto zainteresovan za dobrobit iste,
imam slobodu obavestiti te da se izrazito suprotstavljam svakoj volji da na stetocinski nacin raspolazes necim sto
je i moje.

Ako zelis da rasturas, mozes svoju ocevinu, svoju dedovinu, svoju imovinu, svoju porodicu, zenu, decu.

Sve ostalo sto je u javnom domenu, morace volja vas raspikuca da se bar aritmeticki kombinuje sa voljama onih
koji misle suprotno, kojih sudeci po komentarima u stampi i tu u lokalu ima disproporcionalno vise, da ne racunamo
na dijasporu koja je po ovom i slicnim pitanjima jednoglasna (tj. tretman Teodora fon Burga je od pocetka bio
stetocinski, slepacki, nedomacinski, sracunat da ga otera, pa sve do danas, gde su kako se cuje avionske
karte do Argentine bile nabavljene jedva i u poslednji cas).
 
+4

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 18:23 - pre 143 meseci
Citat:
On je izjavio da mu stipendije nikada nisu bile važne, ali da je razočaran zbog činjenice da je finsijska podrška Srbije uglavnom odlazila u ruke lošijim učenicima od njega, jer smatra da talenti treba da se tretiraju isključivo prema uspehu.


Moze li jos recitije da ti se objasni najprostija stvar na svetu ?

Da li nije bio dovoljan Miodrag Micic koji je apsolutno istu stvar rekao, tj. "necu ni jednog trenutka da gledam u dupe
losijima od sebe...necu kad budem dosao u seniorske godine da se isto tretira moje misljenje kao i misljenje nekog
mediokriteta ko je imao kojekava velika 'ledja'/uticajnog tatu/partiju iz sebe"

Sta je uopste nejasno u celoj toj prici ?

Pravi kvalitet ne trpi kompromise te vrste.

Ili jesi, ili nisi. Decko je pokazao da jeste.

Kraj price.

Citat:
Živiš u USA. Da li bi se taj sistem ponašao kao naš u ovom slučaju? Da li kod tebe država određuje ko je uspešan, a ko nije?


Odredjuje.

Srpskom detetu koje u tom trentku jos nije imalo ni zelenu kartu, samo i jedino na osnovu ocena u skoli
stigla je pozivnica od drzave za prijemni ispit za elitnu science skolu u regionu. Izmedju hiljadju pozvanih,
na prijemnom ispitu se plasirala na oko 100-tog mesta, dobila je besplatno skolovanje u skoli kvaliteta
koji se u tom regionu cak ne moze ni platiti (tj. nema bolje ni za pare).
 
+2

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
2001:470:9db1:.*



+679 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 18:32 - pre 143 meseci
Citat:
Pravi kvalitet ne trpi kompromise te vrste.

Očigledno je da imamo različitost u mišljenju ovde, stoga neću pokušavati da nađem kompromis u ovom slučaju.

Citat:
Odredjuje.

Na koji način to određuje? Ili jednostavno neko poziva one po automatizmu koji su dobili dobar rezultat na nekom takmičenju?
A man is smart. People are stupid.
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 19:02 - pre 143 meseci
Citat:
milanche:
Posto sam de jure gradjanin Srbije (pasos, licna karta, prebivaliste)

De facto nisi. Nemas prebivalise na teritoriji RS, ne placas porez drzavi RS, i za sve tvoje eventualne promasaje i zablude u navodjenju tudjeg na gloginje ce platiti neko drugi.

Citat:
milanche: a i de facto zainteresovan za dobrobit iste,

Zapravo nisi, mada si mozda sebe ubedio u suprotno. Ton kojim pises upravo govori da si kao i ostale tvoje iseljenicke kolege zapravo zainteresovan za show off. Oni manje obrazovnani to resavaju dizanjem dvoraca sa sve bulumentom kermickih lavova u rodnom selu, ti to radis na mestu koje okuplja kud i kamo obrazovaniji sloj pokusavajuci da "doprineses opstem dobru" putem ponizavanja svojih sagovornika.

Citat:
milanche:
Ako zelis da rasturas, mozes svoju ocevinu, svoju dedovinu, svoju imovinu, svoju porodicu, zenu, decu.

Mogu, ali ne zelim, a isto tako ne zelim da mi buducnost kroji neki gastos koji ni pod razno nece trpeti posledice svojih sasvim moguce losih odluka.

Citat:
milanche:
Sve ostalo sto je u javnom domenu, morace volja vas raspikuca da se bar aritmeticki kombinuje sa voljama onih
koji misle suprotno, kojih sudeci po komentarima u stampi i tu u lokalu ima disproporcionalno vise


Prvo ne nazivaj mene raspikucom, i pokusaj da se naucis makar elementarnim manirima koji prilice nekome tvojih godina, kad vec tvrdis kako si zivotno naucen.

Drugo imas posve pogresan utisak o disproporciji. Ti isti, kojih ima vise, Teodora kapiraju u domenu "to Srbine idi i *araj Amere i NATO, Srbija od Tokija do Milvokija".

Da li ti zaista mislis da ce iko od njih Teodora posmatrati kao uzor i sam poceti da radi na sebi, svom znanju, i dizanju sopstvene vrednosti na trzistu rada? Da li mislis da roditelji koji su sad oduseveljni teodorovim uspehom koliko na jesen nece visiti po skolama napusavajuci nastavno osoblje trazeci da njihova mala lencuga dobije ocenu vecu od one koje zasluzuje?

"Malko" mi je muka od tako prizemne zamene teza i demagogije!

[Ovu poruku je menjao pri3rak dana 16.07.2012. u 20:23 GMT+1]
 
+5

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
..10:2:176:bcd2:7347:e1c8:c965



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 19:29 - pre 143 meseci
Citat:
De facto nisi. Nemas prebivalise na teritoriji RS, ne placas porez drzavi RS,






Ne pricaj o stvarima o kojima ne znas apsolutno nista.






Citat:
i za sve tvoje eventualne promasaje i zablude u navodjenju tudjeg na gloginje ce platiti neko drugi.


Nemoj me zasmejavati.

Finansiranje ovakvih talenata ce vam doci glave ?

A nece jeziv lopovluk u svim sferama zivota ? Nece set ministara koji zajedno imaju osam razreda gimnazije i kumulativno
godinu i po dana radnog iskustva u struci ? Na to ste imuni, samo vas samaraju roditelji sto je fon Burg osvojio medalje,
pa nagrabusiste siroti ni krivi ni duzni ? Ili sto se u sveopsti sistem kradje umesao sa zahtevom za rezonsko dobijanje
sredstava ?

Citat:
kroji neki gastos koji ni pod razno nece trpeti posledice svojih sasvim moguce losih odluka.


Gastos je
a) proveo vise vremena u Srbiji nego ti (u totalu), a od pojedinih moguce i u komadu (30 godina).
b) sasvim mirno prepustio vama pametnicama da sami vodite brod - nasukali ste ga samo tako, i sleduju jos gore stvari.
Posle blizu pa 15 godina posle Milosevica i bombardovanja, posle milionskih stranih kredita i ulaganja, svi izgovori i
opravdanja za ne-rezultate su se izandjali, vise ih nema.

Nemas vise nikakav kredibilitet da mi mases pravovernoscu svojih geografskih koordinata.

Mozes da budes gde god hoces, ako su rezultati na nivou Swaziland/Lesoto, dzabe ti je sve busanje.


 
+5

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 19:44 - pre 143 meseci
Citat:
milanche:
Ne pricaj o stvarima o kojima ne znas apsolutno nista.

Zivis sa porodicom i radis u Srbiji? OK ako je tako onda se javno izvinjavam, ako nije postedi nas demagogije.

Citat:
milanche:
Nemoj me zasmejavati.

Finansiranje ovakvih talenata ce vam doci glave ?

A nece jeziv lopovluk u svim sferama zivota ? Nece set ministara koji zajedno imaju osam razreda gimnazije i kumulativno
godinu i po dana radnog iskustva u struci ? Na to ste imuni, samo vas samaraju roditelji sto je fon Burg osvojio medalje,
pa nagrabusiste siroti ni krivi ni duzni ? Ili sto se u sveopsti sistem kradje umesao sa zahtevom za rezonsko dobijanje
sredstava ?

Necu te zasmejavati, ali nemoj ni ti mene. Mnogo pre ce mi doci glave budaletina kojoj je tesko da nekoliko srafova zavrne kako treba dok mi servisira auto. A to je sve posledica, katastrofalnog odnosa prema radu i obrazovanju, odsustva svake pa cak i najelementarnije odgovornosti prema drugom. Hajde ucini sebi uslugu, dodji i zivi ovde par meseci, ugodjaj se recima ne da opisati :)

Kod nas je sistem vrednosti srusen, kulturni obrazac unisten, sto ce reci da je sam zacetak ideje o napredku na kolenima. Von Burg je na zalost samo kozmeticki problem gangrenoznog tkiva.

Citat:
milanche:
N
Gastos je
a) proveo vise vremena u Srbiji nego ti (u totalu), a od pojedinih moguce i u komadu (30 godina).
b) sasvim mirno prepustio vama pametnicama da sami vodite brod - nasukali ste ga samo tako, i sleduju jos gore stvari.
Posle blizu pa 15 godina posle Milosevica i bombardovanja, posle milionskih stranih kredita i ulaganja, svi izgovori i
opravdanja za ne-rezultate su se izandjali, vise ih nema.

Nemas vise nikakav kredibilitet da mi mases pravovernoscu svojih geografskih koordinata.

Mozes da budes gde god hoces, ako su rezultati na nivou Swaziland/Lesoto, dzabe ti je sve busanje.



a) de facto si omanuo, osim za neke druge
b) ja ne vodim niti sam vodio ili ucestvovao u vodjenju ove wannabe drzave

I imam svaki kredibilitet da masem mojim geo koordinatama jer mi one donose odgovornost kroz moguce posledice za svoje postupke, a tebi ne. To je valjda vrlo jednostavno za shvatiti.
 
+3

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
..10:2:176:bcd2:7347:e1c8:c965



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 19:47 - pre 143 meseci
Citat:
Na koji način to određuje? Ili jednostavno neko poziva one po automatizmu koji su dobili dobar rezultat na nekom takmičenju?


Odredjuju na svakakve moguce nacine.

Cim god postoji trunka sumnje da se radi o kvalitetu, iz bilo kog izvora, nebitno da li je to samo
konzistentan uspeh u skoli (kao sto je to bio slucaj sa ovim detetom koje znam, kome je poziv stigao
kao apsolutno iznenadjenje, niko o tome nije govorio ni u skoli, ni u porodici, samo je jednog dana
stiglo pismo u posti), preporuka profesora, o uspehu na takmicenju da i ne govorim, to je vec done
deal....odmah se fokus nadleznih sluzbi usmerava ka daljem negovanju kvaliteta.

Tu greske nema.

Tamo gde postoji odredjena verovatnoca uspeha deteta, rade na tome da je pretvore u izvesnost. Tu
su specijalni programi/skole, drzavne skolarine, extra casovi...

Samo je u Srbiji kvalitet za dzabe, i moz' da posluzi, a moz' i da ne posluzi necemu, zavisi od raspolozenja
i kako nam se cefne, da li ide niz dlaku ili ne, da li je simpatican i dobar ortak itd.
 
+3

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 19:50 - pre 143 meseci
Mislim da nema mesta licnim prozivkama, a i ne prilici vam.
@Milanche
Ako se gleda cisto materijalna strana doticni mora navici da gleda u duppeta onih koji imaju iza sebe "ledja" nezavisno od geografske lokacije. Uvek je tako bilo i bice. Sto se tice nematerijalne strane decko je vec sam sebi obezbedio status kome nijedan mediokritet ne moze ni prici i tu nema ko sta da prigovori. Ako su za njegov dalji razvoj potrebni uslovi koje ova drzava ne moze da mu pruzi i treba da ode.
 
+3

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
..10:2:176:bcd2:7347:e1c8:c965



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 19:51 - pre 143 meseci
Citat:
Zivis sa porodicom i radis u Srbiji? OK ako je tako onda se javno izvinjavam, ako nije postedi nas demagogije.


Postedecu te detalja o tome kako i koliko usta hranim u Srbiji, sa sve porezom.

Citat:
Von Burg je na zalost samo kozmeticki problem gangrenoznog tkiva.


Ne, nego najocitiji pokazatelj srzi problema - bahate nebrige o kvalitetu.
 
+3

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
..10:2:176:bcd2:7347:e1c8:c965



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 19:55 - pre 143 meseci
Citat:
Ako se gleda cisto materijalna strana


Ovde se ne radi o cisto materijalnoj strani, nego je prica vise u domenu materijalne kompenzacije za rezultate.

Dakle, nece moci da se meri sa naslednikom trideset oblakodera na Manhattan-u, ali sa kolegom istih ili slicnih
kvalifikacija ce primanja morati da stoje u tacnoj srazmeri sa kvalitetom, rezultatima itd.

Odstupanja od takve logike se u zdravim sredinama desavaju ali samo tranzijentno, i bivaju izravnata jako brzo.
Ne cene te dovoljno - posaljes jedno kratko 'dovidjence' iz druge firme u roku od mesec dana. U svakom slucaju
niko ih ne proglasava zadatoscu sudbine i ne pravi vrlinu od strpljivog tolerisanja takvih situacija.

Malom i njemu slicnima svaka cast za rezon i resenost da ne odustaje od onog sto mu pripada.
 
+3

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 20:06 - pre 143 meseci
Citat:
milanche:
Ne, nego najocitiji pokazatelj srzi problema - bahate nebrige o kvalitetu.

To nema veze sa necim sto bi se moglo poimati kao srz problema. Zapravo srz problema lezi u poimanju sopstvenog smisla na relaciji imati ili biti. Danas je on skroz u sferi imanja, bez trunke osvrta na bilo kakvo drugo ostvarenje. To "imanje" se najlakse i najbrze ostvaruje metodama manjeg otopra, i tu lezi koren korupcije, burazerske ekonomije i izvor propasti. Pre mogucnosti prepoznavanja kvaliteta, se treba usaditi mehanizam odgovornosti prema sebi i prema drugom, pokazati da postoji mnoogo toga drugog sem posedovanja (nekretnina, automobila, tehnike, ...) i dati tome neku vrednost.
 
+3

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
..10:2:176:bcd2:7347:e1c8:c965



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 20:44 - pre 143 meseci
Citat:
pri3rak:
To nema veze sa necim sto bi se moglo poimati kao srz problema. Zapravo srz problema lezi u poimanju sopstvenog smisla na relaciji imati ili biti. Danas je on skroz u sferi imanja, bez trunke osvrta na bilo kakvo drugo ostvarenje. To "imanje" se najlakse i najbrze ostvaruje metodama manjeg otopra, i tu lezi koren korupcije, burazerske ekonomije i izvor propasti. Pre mogucnosti prepoznavanja kvaliteta, se treba usaditi mehanizam odgovornosti prema sebi i prema drugom, pokazati da postoji mnoogo toga drugog sem posedovanja (nekretnina, automobila, tehnike, ...) i dati tome neku vrednost.


Pa ovo sto cujem od tebe je upravo divno.

Bravo, majstore !

I sta ide sledece ? Hocemo li konacno pridati znacaj i vrednost nekome ko je umetnost 'biti' doveo do vrhunca i
ostvario najbolji svetski rezultat u poslednjih 50-tak godina, cistim radom, upornoscu, samopregorom ?

Ili ce i dalje da bude "moz da bidne, ali ne mora da znaci / ovo i nije neka vest / ...." ?
 
+1

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 21:05 - pre 143 meseci
Citat:
milanche:
I sta ide sledece ? Hocemo li konacno pridati znacaj i vrednost nekome ko je umetnost 'biti' doveo do vrhunca i
ostvario najbolji svetski rezultat u poslednjih 50-tak godina, cistim radom, upornoscu, samopregorom ?

Tako sto cemo mu dati novac i gurnuti ga u sferu imanja? Postoji li model nagradjivanja koji nije novcani? Ne zagovaram da se to sad treba da prelomi na njemu, zapravo mislim da se uspesi na takmicenjima, bilo matematickim ili mnogo popularnijim sportskim ne trebaju placati.

Ja nemam ni a, ni b, ni bilo koje ostalo slovo alfabeta protiv da mu se omoguce dobri uslovi za napredak, da mu se kupi literatura, da mu se omoguci mentorski rad sa univerzitetskim profesorima, da mu se plate troskovi za takmicenja, ... ali nisam za to da mu se uspeh placa na ruke. On treba da ostane u toj biti sferi, pa da novac koji sam zaradi jednog dana dodje kao prosta posledica sopstvenog kvaliteta. Svakako da neko treba imati ideju sta se sa njim moze i treba raditi, kako ce se ulaganje isplatiti korz doprinos sredini kakav god on bio ...

Samo sumnjam da bi kadar kome su prodavali testove na ulici na tu temu bilo sta mogao da uradi.




[Ovu poruku je menjao pri3rak dana 16.07.2012. u 22:22 GMT+1]
 
+5

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
..10:2:176:bcd2:7347:e1c8:c965



+1001 Profil

icon Re: Fon Burg ide iz Srbije16.07.2012. u 21:26 - pre 143 meseci
Citat:
pri3rak: Tako sto cemo mu dati novac i gurnuti ga u sferu imanja? Postoji li model nagradjivanja koji nije novcani?


Jasta nego postoji. Sta se ceka sa takvim modelom ?

Vec posle prvog takmicenja gde je kao osnovac/sedmak usao u stariju konkurenciju i ostvari dobar rezultat, trebalo
je da je taj deo price gotov.

Kako objasnjavas cinjenicu da su "Politika" i "Jaffa" (keks) obezbedili avionske karte do Argentine ? A ne, recimo
neka normalna institucija kojoj je to posao (to i sve ostalo sto navodis - staranje univerzitetskig profesora, besplatni
udzbenici, papir, olovka, itd).

No, osim tog nivoa nagradjivanja postoji i onaj subjektivni - da li si cenjen, postovan, vrednovan.

Pazi kad ovde, na ovom forumu koji po definiciji predstavlja neku vrstu egzodusa u carstvo logike, rezona, i pameti,
za onakav uspeh ne dobija nista vise nego polovicne/preko qrca reakcije.

Ispasce po milioniti put da apsolutno bilo ko na kugli kvalitetnog Srbina ceni vise nego Srbija. Pazi, ne 'placa',
nego 'ceni/vrednuje/postuje'.

Citat:
Samo sumnjam da bi kadar kome su prodavali testove na ulici na tu temu bilo sta mogao da uradi.


Treba sebi da das odgovor na samo jedno i jedino pitanje:

Koje od ova dva se tacno hoce: da konacno propadnemo k'o ljudi (tj. da se zna da smo mrtvosani/kaput/nema vise) ili
da se konacno dizemo iz propasti ?

Ovako kako je - na nivou principa bez greske znas sve sta treba, kuda i kako, ali na nivou realizacije stalno pravis zakljucke
na bazi nekog okolnog rasula. Mislim, i kad se zida kuca, unaokolo je i blato i krs, ali ako se zna sta se hoce i koji je cilj,
jednog lepog dana sve to osvane u nekom redu. Bez jasne vizije, blato se nece rascistiti samo.
 
+5

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Fon Burg ide iz Srbije
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129888 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.