Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sređivanje pojačala/linije

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Sređivanje pojačala/linije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6202 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Sređivanje pojačala/linije24.12.2011. u 15:43 - pre 150 meseci
Imam 10-11 godina staru Kenwood RXD-303 liniju koja mi skuplja prašinu zbog "lošeg" zvuka. Kvalitet je odličan no linija ima slab i plitak bas, kao da je limitirana na nekoj frekvenciji. Na njoj trenutno koristim gramofonce, impedancija je ista (6 oma) ali ni sa original zvučnicima nije puno bolja situacija.

U izlazu su 2SD2493A i 2SB1624A. Pojačalo mi izgleda dosta pristojno i mislim da bi moglo lijepo svirati. Navodno ima 2x70W RMS, a sudeći po hladnjaku i trafou barem 50W po kanalu mislim da može izbaciti.

Zanima me što bi se dalo uraditi po pitanju toga. Jednostavnije riješenje je promjeniti neke komponente na ploči izlaznog stepena, možda su i neki elektroliti izgubili kapacitet a ni dodati još malo u filtraciju ne bi bilo naodmet. Posljednje riješenje je prije izlaznog stepena nadodati neko bolje pretpojačalo.

Ovdje je Service Manual, shema izlaznog stepena je na 21. stranici. Ono što mi je na shemi upalo u oko je onaj BASS CANCEL DRIVER. Koji vrag je to? Možda i ima neki aktivni/pasivni filter da izbije neke niske frekvencije.

Evo bio bi zahvalan kad bi netko bacio oko na shemu pa ako ima kakav savjet.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije07.04.2012. u 13:56 - pre 146 meseci
Pošto vidim nitko neće da se bakće s ovime ili nezna, ja sam ponovno probao se igrati s njome. Preko service manuala sam provjerio i precizno naštimao izlaznu struju ali ova linija jednostavno neće pa neće da izbaci pošten bas kao što to umije staro pojačalo sa 2N3055 koje imam. Budući da na u liniji ima dovoljno prostora i za moja dva toroidalca i na hladnjaku za ubacit 2 x TDA7294, a hladnjak se nalazi s vanjske strane iza, ispod rešetki i unutar rešetki ima i prostora za ventilator, pa sam mislio TDA7294 ubaciti unutra. Izvukao sam joj audio output iz pretpojačala, prije izlaznog stepena i spojio na 7294 ali zvuk ispada gotovo jednak. Isprva je na tom zvučniku bas bio puno bolji no kad sam okrenuo zvučnike ostalo je isto što znači da me pozicija zvučnika prevarila. 7294 ima možda mrvicu bolji bas ali gotovo neprimjetno. Što znači da je pretpojačalo taj koji određuje zvuk i do njega je.

Ja sam i dalje za ideju da ubacim 7294 unutra i imam 4-kanalno pojačalo. No, ubacio bi neko pretpojačalo između njenog pretpojačala i izlaznih stepena, ako je to moguće, da popravi malo zvuk. Najbolje bi bilo izbacit njeno pretpojačalo no to nije moguće jer je čip pretpojačala kao mikroprocesor i povezan je sa procesorom i unutra je sve, od volume, ton kontrola, input selectora itd.

Da li je IKAKO moguće popraviti taj zvuk nekim pretpojačalom, bez ton kontrola, samo pretpojačalo!? Prijatelj je sa ebaya naručio SD player koji je imao katastrofa zvuk a basa nije uopće bilo. Složio je pretpojačalo i dobio odličan zvuk sa dubokim basom. Pa bi i ja tako nešto na liniji napravio da dobijem dobar zvuk na izlazu. (ovo je boldano jer je ovo najvažniji dio, kome se neda čitat esej :D, da ne bi netko shvatio kao vikanje ili nešto :D)

Šteta je da se mućim sa izradom kučišta a ova linija da skuplja prašinu kad ima sve u njoj, od displaya, daljinskog, ton kontrola a ima mjesta unutra da komotno uvalim i 7294 i imam 4-kanalno pojačalo. Ostavio bi i opciju da se 7294 može bridge-ati i ubacio (ako stane) Borin PreSub Zero tako da mogu kačiti subwoofere po potrebi.

Hvala!
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
178.77.11.*



+357 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 13:32 - pre 146 meseci
Napojna jedinica- ispravljac iz mreze uzima 190VA, s tim ne moze dati ni ovo sto pise, a sto se tice basa,
treba dobro prokopati po dokumentaciji i vidjeti gdje je i zasto "stucovan"- uskracen:


Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 18:39 - pre 146 meseci
Krivo ti je to. To su serije 5/6/7 i to za USA i Canadu. Moja je serija 3, za Europu i ima 160W power consumption i 50+50W sa 0.7% THD te 70W+70W music power (tako je pisalo na njoj).

A što se basa tiće, i pojačalo i pretpojačalo imaju neki Bass Cancel driver (što se vidi na shemi) ali ne znam ćemu to služi. Komponente su maltene SMD a cijelo pretpojačalo se nalazi u jednom malom čipu i tu nemogu ništa dirati čak ni da znam što bi trebao uraditi, tako da je jedino riješenje dodavanje nekog pretpojačala da sredi zvuk. Je li to moguće i koji preporučujete?

Čekaj čekaj čekaj, tek sad mi je u oko upalo ovo from 70 Hz - 20 kHz... 70 Hz !???????? Evo zašto nema basa, majku im njihovu nesposobnu... Pa onaj bas koji ja tražim se skriva tamo negdje oko 20-40 Hz, sve preko toga je šuplji bas. Šta to se može nazvati pojačalom!? 70 Hz!?? Pa ko je to projektirao?
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 18:55 - pre 146 meseci
Većina zvuka je iznad 100Hz,barem koliko ja znam...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 19:12 - pre 146 meseci
Citat:
44250: Većina zvuka je iznad 100Hz,barem koliko ja znam...


A ovisi o ukusima. Ovaj bas koji ja tražim je definitivno ispod 50 Hz. Da se razumijemo, ova linija lijepo svira i zadovoljila bi većinu njih. Nije da nema uopće basa, dapače. Kad se odvrne do kraja, trese i stol ali je bas plitak. Baš se osjeti kako mu fali dubina. Kad se isti zvučnici spoje na 2N3055 sa "samo" 20W snage, odmah druga priča. Dobiva se jako na dubini. Da ne bi ispalo sad da imam osciloskop u glavi, ali baš sam nekako osjećao da se taj bas kreće oko 60-ak Hz, nešto mi je to govorilo po zvuku :)

Ja ne podnosim ove "visoke baseve" baš me je počeo i nervirati taj zvuk. Imam 4 velike kutije a bas šupalj kao da slušam sa micro linije. Snage ima sasvim dovoljno jer ako onih 20W sa transformatorom od 50W uspije svirati dovoljno dubok bas da konkurira i boljim subwooferima sa 2.1 sustava može i ovaj sa 50W RMS-a i trafom od 160W samo da ne bi bio limitiran. Unutra ću ubaciti i svoj TDA7294 ali ni on nemože pokazati svoju čar kad ga limitira pretpojačalo.

Evo ga taj famozni bass cancel driver u predizlaznom stepenu:



A opet se pojavljuje i u izlaznom stepenu:



Sad sam razgovarao s drugom, kaže da pretpojačalo NEĆE pomoći ukoliko je bass namjerno odrezan, ali da bi pomoglo da se napravi protusklop ovome. On je pretpostavio da ti bassevi nisu u potpunosti odrezani već da i dalje postoje ali su jako tihi i da se napravi sklop koji bi ih ponovno boostao. Ovi su to fabrički vjerojatno skinuli da uštede na zvučnicima i filtraciji ali mene to ne zanima jer ću filtraciju povećati a zvučnici mogu podnijeti veći bas, ako je manja glasnoća. A meni ne treba zvučnik koji će urlati već dobro svirati. A ovi su pokazali da to mogu, na drugom pojačalu.

Šteta mi je liniju baciti kad ima i daljinski i equilaizere, i cd player, kazetofon, tuner i sasvim dovoljno mjesta unutra da još uguram moj 7294. Kad bi riješio ovo, dobio bi odličan uređaj.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 20:32 - pre 146 meseci
Po meni najsigurniji način je bypass pored fabričke ton-kontrole sa dvopoložajnim šestopolnim preklopnikom gdje bi na drugoj strani bila neka tvoja ton-kontrola,a ima je i po Bori i po Miletu u kompletnim fajlovima. Znači naći gdje je ulaz fabričkog predpojačala,presjeći vodove i spojiti širmirane kabliće do preklopnika i tvog predpojačala,sa predpojačala preko preklopnika na ton-kontrole (fabričku i tvoju,zavisno od položaja preklopnika) izlaze sa ton-kontrola opet preko preklopnika na ulazer pojačala.

Mogao bi nacrtati šemu tog vezivanja,ali mi treba vremena...ne mogu to lijepo nacrtati iz prve. U svakom slučaju,u jednom položaju imao bi sve funkcije linije kao da ništa nie dirano,a u drugom položaju morao bi ručno podešavati tonove po želji.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 20:55 - pre 146 meseci
Ne treba crtati, razumio sam u principu što treba. No to mi može pomoći jedino da odredim je su li basevi odsječeni u pretpojačalu. Kao što sam gore napisao, sve se funkcije pretpojačala, selektora ulaza, glasnoće, equilaizera i ostalog nalaze u tom jednom čipu. Štoviše, on i kontrolira izlazno pojačalo (između njih osim audio signala ima još raznih spojeva poput mute, att, beep, protection a i sama kontrola kad se pale/gase izlazi). Izbjegnem li njega, ostaje mi samo pojačalo od linije (nemogu koristiti ni cd ni ništa jer je sve na istoj ploči i teško bi bilo sve te signale izvaditi) a i gubim daljinski i sve ostalo i sve to gubi svoj smisao. U tom slučaju jedino što mogu je izvadit pojačalo iz linije i koristit ga sa nekim drugim pretpojačalom ali to mi je zadnja opcija jer meni ne treba pojačalo, meni treba baš pretpojačalo :) Jer je zgodno što je sve u kućištu i ima daljinski. A na to pretpojačalo želim još nakačiti i 7294 pa da dobijem 4-kanalno pojačalo koje bi se po potrebi bridgealo (7294) i spajalo na Borin PreSub Zero za goniti subwoofer, a ovaj od linije opet ostaje za goniti satelite.

Znaći pošto-poto taj bas moram nadoknaditi. Dali postoji shema ili bi itko od vas ju mogao nacrtati, za sklop koji bi ponovno pojačao te frekvencije niže od 70 Hz. Izbacivanje pretpojačala nije opcija, budući da baš njega trebam :)

Ono što me začudilo je to da pojačalo i pretpojačalo te bilo šta drugo di je signal nije povezano oklopljenim kabelom. Osim kablova napajanja, za sve ostalo su korišteni flat kablovi (i to baš oni tanki poput papira, kakvi se koriste u laptopovima). Zato sam se i namučio za napraviti izlaz iz pretpojačala (morao sam na ploču lemiti, a lemovi su sitni i previše blizu jedan drugoga).


...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
178.77.11.*



+357 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 21:08 - pre 146 meseci
Kod ovih sprava je bas utucen na nivou niskog signala (predpojacivacki stupnjevi) da se na izlazu nebi
pojavljivao brum 60 (USA) ili 50 (EU) Hz i ugradnja novih izlaza nista ne bi poboljsala situaciju. U izlaz
ovakvih pojacala jedino intervencija u pov. sprezi koja limimtira naponsko pojacanje izlaza, nisam provjeravao
na shemi, ali jedino tu moze biti uskraceno basa. Kako je pojacalo u diskretnoj tehnici i radi, jedino
vlastito predpojacalo sa preklapanjem koje je naveo @44250 moze iznjedriti neki koliko toliko
upotrebljiv rezultat. U prepravku vlastitog prepojacala od sprave bez dobrih instrumenata, ton generatora
i osciloskopa i dobrog poznavanja materije ne upustati se. pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 21:41 - pre 146 meseci
I pomislio sam da bi to mogao biti razlog ali mi je djelovalo previše glupo... Jadna li im majka... Umjesto da se potrude da se riješe bruma, oni kratko i jasno UPROPASTE (naglasak na upropaste) uređaj! Primitivizam nekih ljudi nikad neću shvatiti. Kad mene pere neki problem, uvijek ga riješavam bez kompromisa (odnosno pokušam riješiti) tako da riješenjem jednog problema ne žrtvujem ili izgubim ništa drugo. A tek kad se isprobaju SVE mogućnosti, i nijedna ne pali, mora se uzet kompromis, ali u tom slučaju prelazim na drugi uređaj. Basevi ispod 70 Hz mi trebaju, znaći linija može "u smeće" odnosno u podrum ponovno skupljat prašinu, očito nema kruha od nje :/ Taj zvuk me nemože zadovoljiti. Subwoofer popravi stvar ali se i na njemu osjeti (ako signal kupi iz linije) manjkavost dubine. Autoradio napravi 10x bolji zvuk i radije ću njega koristiti.

Novi izlaz ne riješava problem, isprobano je sa 7294. Baš zbog toga, što je teško taj limit ispraviti, nisam ni mislio popravljati ovo pretpojačalo već iskoristit njegov već posrani signal (ispričavam se na izrazu) pa ga sam popraviti. Ponavljam, ne vjerujem da je taj dio spektra u potpunosti ugašen već samo stišan na veoma nisku razinu pa smatram da bi pojačalo koje bi pojačavalo samo taj dio spektra obavilo posao. Znaći nekakva aktivna skretnica koja bi prepolovila zvuk na dva spektra: do 70 Hz i od 70 pa do 20 kHz, pa da se pojaca ovaj do 70 Hz (recimo sa LM386) i naposljetku opet spojiti signale i poslat ih dalje u pojačalo. Zanima me da li imate neku preporuku za takvo "pretpojačalo".

Hvala svima na odgovorima :) Ugl ako imate kakvu preporuku za takav sklop ili po shemi možete dokučiti što bi trebao uraditi, vičite :) Onaj bass cancel driver mi je sumnjiv a ima ga i pretpojačalo i pojačalo i to me asocira na navedenu povratnu spregu (iako ne znam što to točno jest) pa ako imate viška vremena, pogledajte.

Unaprijed zahvalan!
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 21:46 - pre 146 meseci
Ako bi da praviš od nje 2+1 sistem onda imam neki vid riješenja za tebe. Pojačalo linije bi koristio kao "satelitsko pojačalo" a za subwoofer bi trebao dodati pojačalo,napajanje i taj jedan sklop kojim bi regulisao glasnoću u odnosu na liniju i frekvenciju basa kroz pojačalo. Tad bi imao sve funkcije uključujući i daljinac,a i bas koji kida. Ujedno i najveće ulaganje...ali po tome će se vidjeti koliko zaista cijeniš tu liniju!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 21:56 - pre 146 meseci
Citat:
44250: Ako bi da praviš od nje 2+1 sistem onda imam neki vid riješenja za tebe. Pojačalo linije bi koristio kao "satelitsko pojačalo" a za subwoofer bi trebao dodati pojačalo,napajanje i taj jedan sklop kojim bi regulisao glasnoću u odnosu na liniju i frekvenciju basa kroz pojačalo. Tad bi imao sve funkcije uključujući i daljinac,a i bas koji kida. Ujedno i najveće ulaganje...ali po tome će se vidjeti koliko zaista cijeniš tu liniju! :D


Ma to sam i ja mislio no po nekoj logici i subwoofer gubi te frekvencije ako se spaja direktno na nju mada subwoofer relativno dobro radi na njoj (imam već aktivan subwoofer spojen na nju) iako se primjeti da bolji bas da kad se spaja na autoradio. Zaobići pretpojačalo opet ne mogu jer kad bi reproducirao sa CD-a, nebi radio subwoofer :) Ulaganje je najmanje jer iovako-ionako imam 7294 gotov i napajanje za njega i to ide unutra pošto poto, ako se ovaj problem riješi. Još mi samo treba PreSub Zero. No bilo bi još bolje kad bi to pojačalo bilo stereo sa mogućnosti spajanja u most i prebacivanja ulaza na presub zero jednom sklopkom. Tako da kako imam 4 kutije mogu po potrebi i bez subwoofera koristit, taman 4 kanala za 4 kutije.

Subwoofer mi je već aktivan no ovako bi mogao nabavit neki malo jači (recimo auto subwoofer, drug ih često dila po malim cijenama) i za žurke da bude.

Imam još jedno riješenje :D Kad bi netko od vas uspio iz sheme iščitat barem na koji način i za koliko stišavaju taj bas, onda bi se dao cijeli spektar istim postupkom stišat (na istu razinu) i dobili bi čisti zvuk jaaaako male razine i onda tu opaliti LM386 da to pojača. Pretpostavljam da signal sa nekog izvora prvo prolazi kroz ton kontrole i onda se tek bas ukida tako da sve spustimo na istu razinu pa pojačamo, opet mi ostaju ton kontrole.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 22:08 - pre 146 meseci
Jesi probao da prekineš liniju 2 B.CONT. koja vodi do ovih ubica basa? Najmanji problem je prekinuti bakarni vod,vidjeti kako se čuje pa ako radi kako ti odgovara ostaviti ga tako a ako ne ponovo ga zalemiti? Ne bi trebalo da šteti ičemu.

"chop your own wood and it will warm you twice..."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 22:28 - pre 146 meseci
Citat:
44250: Jesi probao da prekineš liniju 2 B.CONT. koja vodi do ovih ubica basa? Najmanji problem je prekinuti bakarni vod,vidjeti kako se čuje pa ako radi kako ti odgovara ostaviti ga tako a ako ne ponovo ga zalemiti? Ne bi trebalo da šteti ičemu.


Bravo drug! To nisam ni primjetio prije (očito sam čorav :/). To je sljedeće što ću probati, nažalost vezane su mi ruke jer sutra ujutro putujem za Zagreb. No vraćam se 1.5. i imam 6 dana ferija da se igram time. Ako to riješi stvar, taman stignem i ugraditi 7294 unutra :)

Vidim da na pojačalu taj CONT ide također na Bass Cancel Driver te na Voltage protection. Bit će da si ga pogodio ravno u srž :)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 22:30 - pre 146 meseci
Ha ha-nadam se da će sve proći ok,inače će linija sakupljati prašinu dugo dugo dugo...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije09.04.2012. u 22:37 - pre 146 meseci
Citat:
44250: Ha ha-nadam se da će sve proći ok,inače će linija sakupljati prašinu dugo dugo dugo... :D


Dok ju stara ne šutne u smeće :/ Svakim danom gubim prostor u kući jer radimo apartmane i smanjujemo garažu tako da ću se morat većine stvari poriješavati :(

Naravno ako se ovo sredi, onda se moram poigrat oko tunera i kazetofona. Tuner iz nekog razloga slabije nalazi stanice, RDS uopće ne radi više, a kazetofon zavija (to se da riješit namještanjem glave).

PS. sad sam u oglasniku ugledao istu takvu, neko prodaje za cca 50€ :)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije22.12.2012. u 14:29 - pre 138 meseci
Da probudim ovu temu, trebam pomoć!

Linija je naime crknula (nisam ju ja uništio :D) sama od sebe. Sumnjam da je problem do ploče na kojoj je LCD display i tipkice. Ona se uključi ali ne radi display, škljocne kazetofon i onda se isključi i žmigaju naizmjenice obije LED-ice signalizirajući nekakvu grešku. To što škljoca kazetofon je normalno jer kod svakog paljenja vrši provjeru, provjerava dal ima kazeta i CD-a unutra.

Na izgled nema nijednog napuhnutog kondenzatora, rastavio sam ju na sastavne dijelove, počistio prašinu i ispuhao sve utore za FLAT kablove i krpicom same kablove pobrisao. Maknuo sam CD player i kazetofon i ostavio samo pojačalo, glavnu ploču i na nju spojio ovu ploču s displayem (koju sam izvadio iz kućišta van). Kad sam ju spojio, ovaj puta se upalila normalno (i display i sve) ali nakon 3-4 sekunde se ugasi i opet LED-ice naizmjenice migaju. Vjerojatno detektira da nema CD playera i kazetofona pa isključi. Dok je isključena, stisnuo sam tipku za upalit DEMO i demo krene (ono ispisuje sve podatke o liniji na displayu) ali brljavi. Sad ne znam kako funkcioniraju ti VFD displayevi, ali mislim da baš brljavi. Umjesto Kenwood recimo dok scrolla ispiše Ke$w0ood i slično. Pa sam opet iskopčao i opet ukopčao i opet nije htjela radit (ne pali display). Pa sam opet čačkao po flat kablu pa je opet proradila, pa opet ne itd. No dok radi, pomicao sam ploču i flat kabel i ne dešava se ništa, nije da prekida.

Ne znam što bi moglo bit: možda neki hladan lem ili je flat kabel negdje u prekidu? Što preporučate? Ja ću na toj ploči probat sve lemove proći s lemilicom pa ako onda proradi probat sklopit i CD player i kazetofon. Ako netko kao serviser ima iskustva s takvim kvarovima, što najčešće strada? Mikroprocesor nije sigurno, ćim ona radi na prekide.

Evo slike ploče:
https://dl.dropbox.com/u/103905470/IMG_0144.JPG
https://dl.dropbox.com/u/103905470/IMG_0145.JPG

Vidi se flat kabel, onaj drugi (crni) ide na utičnicu za slušalice. Link za service manual je u prvom postu ove teme pa ako netko ima volje i vremena da se bakče s ovime i da pomogne, bio bi jako zahvalan :)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije22.12.2012. u 19:01 - pre 138 meseci
Nakon dugog igranja s kontaktima i lemovima, proradila je. Bit će nekakav hladan lem ili loš kontakt.

44250 isprobao sam sada onaj B.CONT i on stoji za Bass Control odnosno kad njega odsječem sve kontrole bassa padaju u vodu. Zvuk je isti kao kad sam prije odsječenja ugasio EQ i Ex. Bass i ne reagira na pomicanje bassa na equilaizeru. Srednji i visoki funkcioniraju u redu. Na B. CONT. sa strane izlaznog stepena je 12V prema masi, a na drugoj strani je -3.5V prema masi. Kad ih spojim zajedno, njihov spoj je na 1.2V prema masi !? Bilo kako bilo, time izlazni stepen signalizira ovome da može primat kontrole. S druge strane, kad sam spojio ulaz direktno na izlazni stepen, naravno, ne reagira na volume control. No kad sa Vol 26 pređem na Vol 27, naglo se pojača glasnoća i onda opet ne reagira, kao da na 27 pošalje pojačalu da upali nekakav boost.

Probao sam spojiti mp3 player direktno na ulaz izlaznog stepena, čuje se malo jače nego preko pretpojačala kad je pojačan do kraja, no mislim da je zvuk više-manje isti. Možda je malo bolje ali više ni sam ne znam Trebao bi mi baš osciloskop, nema mi druge.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije22.12.2012. u 19:14 - pre 138 meseci
Uh,kad bi ti mogao uzeti sebi jedan par makar i starijih ali dobro očuvanik kutija kao što su Canton,Mission ili Tannoy....imaš ih i u onim bookshelf varijantama pošto si student na stanu i prostor ti je bitna stavka-to bi ti preporodilo sluh i uši-vjeruj mi! Koje kutije-to bi ti mogli reći ljudi poput nikko-a i d.veljka ili možda još neko ali vjerujem da bi za početak bilo koji par od ovih gore doživjeo kao jedno skroz novo iskustvo! Ja nače volim da ima basa i visokih ali vjeruj mi da nakon kupovine ovih canton phonum600 uopšte ne koristim ton-kontrole-bajpasovane su i svega ima koliko treba,čak bi možda nekad i smanjio basove! Može biti da bi i tebi kao i meni promijenilo neke poglede na kompletan sistem a ne mora obavezno biti skupa obnova-može se proći i sa do 100e.

Inače ovde ti ne odgovorih iako sam pročitao tvoje muke jer ne znam ni šta bi sam u tom slučaju uradio. Dok vidim one kvadratne čipove meni klone duh... :)
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Sređivanje pojačala/linije22.12.2012. u 19:55 - pre 138 meseci
Citat:
44250: Uh,kad bi ti mogao uzeti sebi jedan par makar i starijih ali dobro očuvanik kutija kao što su Canton,Mission ili Tannoy....imaš ih i u onim bookshelf varijantama pošto si student na stanu i prostor ti je bitna stavka-to bi ti preporodilo sluh i uši-vjeruj mi! Koje kutije-to bi ti mogli reći ljudi poput nikko-a i d.veljka ili možda još neko ali vjerujem da bi za početak bilo koji par od ovih gore doživjeo kao jedno skroz novo iskustvo! Ja nače volim da ima basa i visokih ali vjeruj mi da nakon kupovine ovih canton phonum600 uopšte ne koristim ton-kontrole-bajpasovane su i svega ima koliko treba,čak bi možda nekad i smanjio basove! Može biti da bi i tebi kao i meni promijenilo neke poglede na kompletan sistem a ne mora obavezno biti skupa obnova-može se proći i sa do 100e.

Inače ovde ti ne odgovorih iako sam pročitao tvoje muke jer ne znam ni šta bi sam u tom slučaju uradio. Dok vidim one kvadratne čipove meni klone duh...


44250 ne treba mi za stan u Zagrebu ništa. Kupio si onu micro liniju, njene kutije su dušu dale za moju vrstu glazbe i moj ukus. Zvuk je fenomenalan Ne znam dal sam Phillips one kutije proizvodi ili im netko za njih to radi ali su mrak! Usudio bi se reći, da su skuplje one nego sama linija

Ovu staru Kenwood-ovu popravljam jer mi je očigledno dosadno Volim tako čačkat po uređajima i igrat se, samo nemam dovoljno znanja. Ova linija ipak nije tad bila jeftina i to se unutra i vidi. Sve digitalizirano, teško je išta po njoj kopat. Ni sam dizajner sheme ne zna di je taj bass uskratio hahahah
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Sređivanje pojačala/linije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6202 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.