Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I komunalci biju

elitemadzone.org :: MadZone :: I komunalci biju

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23437 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: I komunalci biju01.01.2012. u 14:53 - pre 149 meseci
to je stepen entropije kojoj težim: piljarim na ulici sa čakijom u džepu.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: I komunalci biju01.01.2012. u 14:58 - pre 149 meseci
Jes' vala.. Čičica treba lepo da ide kući i uživa u penziji, a ne da stvara ekstraprofit.. A ako mu nije dovoljna penzija, što nije mislio na vreme, zašto nije >pametan čičica<, neko vojno lice i sl, sa 50k+ penzije?
Nek' uzme onda čakijicu i rokne se lepo i svi zadovoljni: i panduri i veliki graDJani.
Nije nego.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: I komunalci biju01.01.2012. u 15:39 - pre 149 meseci
ajde ovaj dedica prodaje slabo kvarljivu robu ali kad vidim da iz gepeka musavih golfova prodaju pečenje, čvarke, pihtije i sir dođe mi da pucam odmah.
zato mi valjda država i ne da oružje.

srećom čakija je tu, u džepu ili torbici.
i da, imam bolju od dedine:

 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: I komunalci biju01.01.2012. u 15:49 - pre 149 meseci
Citat:
Pirossi
to je stepen entropije

Entropija je veličina određena količnikom toplote i apsolutne temperature.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: I komunalci biju01.01.2012. u 16:01 - pre 149 meseci
mislio sam na entropiju kao opštiji pojam - stepen uređenosti jednog sistema.
to iz termodinamike je samo partikularizacija ovog pojma.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: I komunalci biju01.01.2012. u 16:11 - pre 149 meseci
Citat:
Pirossi: ajde ovaj dedica prodaje slabo kvarljivu robu ali kad vidim da iz gepeka musavih golfova prodaju pečenje, čvarke, pihtije i sir dođe mi da pucam odmah.

A ljudi su maloumni pa kupuju prase iz gepeka iako znaju da nije higijenski? Ako neko hoće da se otruje, njegova stvar. Ne vidim razliku da li je nekom prijatelj ili rođak odneo kući prase, čvarke iz gepeka ili je to isto kupio na pijaci.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: I komunalci biju01.01.2012. u 16:20 - pre 149 meseci
Partikularizacija :D

Vidi se da cica nije sav svoj i da je u afektu izvadio bricu kojom guli slaninu tako da nece biti da je bas ulicni razbojnik. Momci rade odlicno na zadatku odrzavanja "normalnosti".
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: I komunalci biju01.01.2012. u 18:09 - pre 149 meseci
Ma da...
Bilo je tako npr. kao za lokale opomena ako drže one reklame na trotoaru (ili čak ulici), pa su svi povukli na par dana, a onda opet vratili. Malo se podmaže, i štima.
Čičicu su uhvatili, jer je delovalo da je laganica - kad je prs'o, videlo se koliko su ova dvojica bilmeza u stvari neobučeni pajseri.

Mora odnekud da se krene, ali ovakve "akcije" nisu nikakvo "kretanje", to je samo sporadičan alibi da "policija" nešto kobajagi radi.
Sad će odma' kao da krenu po svim nivoima da čiste.. malo sutra.
A možete misliti kolika je "moć" ovih cop-wannabe-eva: pa oni ne mogu nijednog iole ozbiljnijeg zagađivača/preprodavca da mrdnu. Prvo što ne bi ni "krenuli", drugo što bi ih malo podmazali (možda čak istom tom "odvratnom robom"), a treće što bi ih umlatili. Ovaj dok skonta gde mu je pendrek, ima da popije patos triput.
Elem, snimak je pa-te-ti-čan i to mu je najbolji opis.
NIsam ja za neke zagađivače, trovače, poreza-utajivače i sl, ali ovo je skroz dno. Smeta nam "talog" koji je nastao u društvu (ko će ga znati kako, valjda nesposobnjakovići) i sad najbolje da ga roknemo.

Nego, evo rešenjnjnja: Kad se izgeneriše još N hiljada ovakvih, što treba da žive od 100 i kusur eura "penzije" mesečno, onda ima da zaposlimo još 2N hiljada "policajaca", (na svakog "the čičicu" po dva) i time rešimo lepo problem nezaposlenosti partijskih kadrova. Može?

[Ovu poruku je menjao Count Zero dana 01.01.2012. u 20:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: I komunalci biju01.01.2012. u 19:27 - pre 149 meseci
Citat:
pisac:Muči se? Hajde neka ide da se muči na drugom mestu, jer od njegovog mučenja ne mogu ni da prolazim nekim ulicama i podzemnim prolazima. Neka ide recimo u gradsku čistoću da se muči pošteno, ili na neko drugo mesto.

Nije stvar u plaćanju poreza, nego u smetanju normalnim ljudima, i đubretu koje oni ostavljaju za sobom.


Prosto mi je krivo sto ti ili tvoji roditelji ne zivite od 100E penzije, kao sto zivi vecina ljudi u ovoj drzavi. Valjda bi drugacije gledao da majka mora da ti se smrzava na ulici prodajuci badnjak da te prehrani. I onda bi verovatno rekao "ko je j*** kad je nesposobna da radi u nekoj banci za dobre pare".
Sa druge strane ima ljudi koji nemaju novca da kupuju ljutu papriku u Maxiju ili gde vec, pa je kupuju na ovakvim mestima.
Mislim da nema potrebe da prepricavamo vec 100000 puta prepricavanu pricu o stanju u drzavi...


hhh :)
evo jos jednog od prioriteta u ovoj drzavi
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...a-promena-pola-o-trosku-drzave

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 01.01.2012. u 20:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: I komunalci biju01.01.2012. u 23:55 - pre 149 meseci
To mu nije opravdanje, ni njemu ni svima onima koji od trotoara prave pijacu i vašarište. Uključujući i kupce.

Inače, poznato je da takvi ne žele da poštuju nikakva pravila, jer smatraju da su njihove potrebe iznad potreba društva. Kada grad organizuje mesto na kome oni mogu da se skupljaju i prodaju svoje koještarije bez taksi, oni opet kolektivno to odbiju i kažu da žele baš tu na tom trotoaru da prodaju jer je tu veći promet.

Skoro sigurno ima neku zemlju na selu, pa... ako nema 'leba da jede u gradu onda neka se vrati na selo i radi pošteno na svojoj njivi. Imam ja bliskog rođaka koji je takva mrcina: Nije hteo da uči školu, neće da radi fizičke poslove, neće da obrađuje zemlju na selu, svaki regularan posao mu dosadi za mesec dana jer ne može da trpi šefa, a dnevno troši po paklu cigareta i 2 litre piva. Najlakše je zauzeti javnu površinu, i prodavati koještarije onima koji su na istom tom nivou kultrure da to kupuju.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: I komunalci biju02.01.2012. u 00:00 - pre 149 meseci
Trebalo bi da se uvede neka rang lista.
Ako si bas jako siromasan, onda smes da izvrsis razbojnistvo (zato sto si siromasan, a Xy pere pare nesmetano)
Ako si malo manje siromasan, onda smes samo da ukrades.
Ako si prosek - ne smes nista.
Ako si bogat, onda moras da dozvolis da te pokradu i da to ne prijavljujes nikome.

Naravno, ako Xy pere mnogo para, onda se prvoj kategoriji odobrava i suprotstavljanje policiji.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: I komunalci biju02.01.2012. u 01:34 - pre 149 meseci
Ko je ovde izvrsio razbojnistvo?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: I komunalci biju02.01.2012. u 01:41 - pre 149 meseci
Pa nije niko, ali se spominje siromatsvo kao neka vrsta dozvole da se radi sta ko hoce.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

wujaymarkoff
Starac Vujadin
CEO, Pimp Inc. - Belgrade Shtajga
Belgrade, Serbia

Član broj: 228941
Poruke: 50
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+49 Profil

icon Re: I komunalci biju02.01.2012. u 02:15 - pre 149 meseci
Meni te ulicne piljare, buvljaci i sl. ne smetaju mnogo, razumem te ljude. Cak se moze i stosta dobrog pazariti tamo.
A o samom slucaju tuce, pa karakteristicno za policijske drzave i siromasne poludiktature tipa Srbije. Bice toga jos, samo sa neizvesnijim ishodom :-))
"Ne moze danas svaka gologuzija da snima filmove" (Radomir Belacevic)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: I komunalci biju02.01.2012. u 05:30 - pre 149 meseci
zanimljivo, upravo ovako je pocelo i arapsko prolece u Tunisu.

Slazem se, na policiju se ne sme nasrtati ni u Srbiji ni nigde. Ali sto-sta se ne sme, pa se radi. Ni Skupstina se ne sme paliti pa se pali jel, hehe...
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: I komunalci biju02.01.2012. u 09:35 - pre 149 meseci
Citat:
CoyoteKG
hhh :)
evo jos jednog od prioriteta u ovoj drzavi
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...a-promena-pola-o-trosku-drzave

Ne razumem ovaj komentar.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: I komunalci biju02.01.2012. u 09:47 - pre 149 meseci
Pa valjda komunalna policija služi da zavede komunalni red.
- Čiča je očigledno pravio pijacu tamo gde se njemu ćefnulo. Svako ko misli da je to OK, neka pozove gomilu takvih ispred svoje kapije, pa neka onda sam čisti đubre i vnago iza njih.
- Zatrežena mu je lična karta. Umesto toga, čiča je potegao nož.

Svima onima koji prizivaju otkaz policajcima zbog toga što su "gurnuli čiču": "Alo, planeta zemlja zove ! Alo ! Da li možete da se spustite na zemlju ?"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: I komunalci biju02.01.2012. u 12:19 - pre 149 meseci
Citat:
Java Beograd: Pa valjda komunalna policija služi da zavede komunalni red.
- Čiča je očigledno pravio pijacu tamo gde se njemu ćefnulo. Svako ko misli da je to OK, neka pozove gomilu takvih ispred svoje kapije, pa neka onda sam čisti đubre i vnago iza njih.
- Zatrežena mu je lična karta. Umesto toga, čiča je potegao nož.

Svima onima koji prizivaju otkaz policajcima zbog toga što su "gurnuli čiču": "Alo, planeta zemlja zove ! Alo ! Da li možete da se spustite na zemlju ?"

Pa lako je ovako kad procitas kako si ti to napisao...
ali na snimku se vidi da ih je cica kulirao i da ga je policajac jako gurnuo i time isprovocirao da izvadi britvu, sto je amaterski od strane policije.

Verujem da postoji procedura ako lice odbije da pokaze LK, a da ona ne ukljucuje raspravku provociranje i guranje, ako ukljucuje privodjenje treba li su odmah da ga privode a ne da se natezu...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: I komunalci biju02.01.2012. u 12:32 - pre 149 meseci
U svakom slucaju, gurnuo ga je kao neki ulicar, a ne policajac.
Tako se samo klinci gurkaju kad se provociraju da izbije tuca.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: I komunalci biju02.01.2012. u 13:01 - pre 149 meseci
Citat:
Java Beograd: Pa valjda komunalna policija služi da zavede komunalni red.
- Čiča je očigledno pravio pijacu tamo gde se njemu ćefnulo. Svako ko misli da je to OK, neka pozove gomilu takvih ispred svoje kapije, pa neka onda sam čisti đubre i vnago iza njih.
- Zatrežena mu je lična karta. Umesto toga, čiča je potegao nož.

Svima onima koji prizivaju otkaz policajcima zbog toga što su "gurnuli čiču": "Alo, planeta zemlja zove ! Alo ! Da li možete da se spustite na zemlju ?"


brate, ako se onako traži L.K., mislim do mojega, jbt pa de su tu neke osnove kulture jes da je napravio prekršaj al nemoj da se ponašaš tako prema starom čoveku, a ne, daj L.K. primeniću sila i plus gura starinu ... ma daj brate, pa da je neko sa njegovim matorim tako postupao da li bi mu bilo sve jedno ... i još jako m*do, pendrekom mlate čiču od 100 leta ... eeeeeeeee, ali zato kada neka budževina napravi komunalni prekršaj nekim besnim autom, zašto na njega ne potegne pendrek sa prethodnim guranjem ....

mislim da je to smeće potražilo L.K. na kulturan način, možda do ovoga ne bi ni došlo


uostalom, ako mu stari nije dao L.K. valjda su ga naučili nekom kulturnijem načinu pisanje prijave ili šta god već, a mogao je i po broju registarskih tablica da ga pronađe nekako ...

ma mogao je da uradi bilo šta ali na civilizovaniji način ... ali šta ćeš , ne mogu sve da stignu da mu ispredaju na kursu od mesec dana .... ili mu ništa nije ušlo u glavudžu ....



[Ovu poruku je menjao balavi dana 02.01.2012. u 14:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: I komunalci biju

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23437 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.