Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobing na Belom Dvoru

elitemadzone.org :: MadZone :: Mobing na Belom Dvoru

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21451 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 14:32 - pre 149 meseci
[quote]Sceka
Citat:
Horvat: karadjordjevici nisu drzava srbija

a to sto placaju i druge budale ne znaci da trebaju i ove da placaju



zaboravih, ja nisam karadjordjevic, pa da ne postujem sebe ;)

a sto se vracanja tice, pa lepo, dali su im nazad pozamasno imanje, s kojim ni dan u zivotu vise ne moraju da rade da bi lagodno zivili (primer:davanje u najam)
ali neee,oni nisu sposobni, oni bi da im drzava placa odrzavanje, i da im placa vecere i pcke materine

pa ako to zelite - molim lepo,vratite drzavi nazad na raspolaganje taj dvorac, i nek vam drzava onda placa stancic i pasulj iz narodne kuhinje

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 13.01.2012. u 15:28 GMT+1]


U medjuvremenu si izmenio poruku pa da prokomentarisem...

A kako to mislis "vratite drzavi", sta znaci "vratite"?!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 14:42 - pre 149 meseci
Citat:
Pa bili smo kraljevina, oni su nam bili kraljevi, princevi... Nije njihova zelja bila da drzavu preuzmu komunisti, nije njihova krivica sto su im drzavu oduzeli komunisti, nije njihova zelja i namera da mi danas ne budemo kraljevina. Znaci, logika koju su i komunisti imali, "istorija na ovim prostorima pocinje ovog momenta, re toga ne postoji"?! :)


Pa tom logikom imanje treba vratiti Obrenovicima
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 14:43 - pre 149 meseci
Citat:
HeYoo: Pa tom logikom imanje treba vratiti Obrenovicima


Nebitno, mislim principijelno na problematiku o kojoj se razgovara.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 14:44 - pre 149 meseci
lepo pise - dati na raspolaganje ;)

ne, NIKAD nisu bili drzava srbija!
bili su upravnici iste, kako su dospeli tamo,upitno je

nego, sta je onda sa osmanlijama? hazburgovcima? obilicima? nemanjicima?

ne pocinje istorija od crnodjordjevica ;)

Citat:
I nije lepo karakterisati ih kao budale

ako imas na naaaaaajluksuznijem mestu u drzavi toliko imanje i onda zivis u rupetini u kojoj se smrzavas i gladujes - budala si

a to se pristojnosti tice, nije pristojno od njih mnogo stosta ;)


mislim da bi vi ljubitelji lika i dela doticnog mogli osnovati neki "fond za ispomoci bozijih naslednika karadjordjevica" (ime podlozno promeni)


da se razumemo, postoje OSOBE, pojedinci, koji i te kako jesu zasluzni za dobrobit naroda (govorim na planeti zemlji), a poneki od njih su i kraljevi - njima se i treba diciti i ponositi i vratiti im pomoc
ali ovi - to nisu, cime su oni zaduzili narod srbije? time sto im je neki tamo deda bio vrhovni komandant? sta im je on tako dobroga ucinio? pobegao u london i predao drzavu kroz nedelju dana? bra-vo...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 14:59 - pre 149 meseci
Nema potrebe da ih dajem novac ili bilo sta.
Kao sto nema potrebe da ih ovako pljujem kao vi ovde.
Niti znam puno o njima, kao ni i Jovanki.
Mogu samo da postujem i to mi je dovoljno.

Beli dvor, bio njihov ili Tadicev, mene zabole. Ti i ja necemo imati koristi od toga sigurno.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 15:01 - pre 149 meseci
pa reci zbog cega ih postujes? mozda i ja pocnem da ih postujem

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 15:05 - pre 149 meseci
Dovoljno je reci samo ovu pametnu koju je sceka rekao. Mozda i najpametnija koju sam ovde procitao zadnjih godinu dana, i verujem da mozes sebe da nadjes u toj recenici
Citat:
Sceka:Ljudi kod nas misle da pokazuju pamet, inteligenciju... tako sto pljuju po svemu i svakome
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 15:06 - pre 149 meseci
Ja bi ga postovao malo vise kada bi doticni bolje priscao srpski od japanskog ambasadora
http://youtu.be/UwNSxYS0LQg?t=48s

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 15:13 - pre 149 meseci
decko, bez licnih uvreda,molicu ;)

hmm zbog toga sto ga ja pljujem ga postujes? bra-vo :]

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 15:20 - pre 149 meseci
Citat:
HeYoo: Ja bi ga postovao malo vise kada bi doticni bolje priscao srpski od japanskog ambasadora
http://youtu.be/UwNSxYS0LQg?t=48s


Znaci ipak ga postujes, ali mozda bi mogao i vise. Bar neko normalan da nesto kaze normalno, makar nehoticno.

Ja imam ortaka koji je trenutno u Torontu, otisao je pre tacno 22 godine a otisao je sa tadasnjih 23 godine zivota. Za sve to vreme je bio samo dva puta u Beogradu. Znaci otisao je sa dovoljno godina da je srpski jezik apsolutno deo njega, i razmislja i govori i sanja... na srpskom. Prosle godine, kad je bio na leto ovde, mu je trebalo dvadeset dana da "opasulji" srpski jezik! Ukupno je bio nesto vise od mesec dana i do kraja se nervirao sto govori "kao kr*ten" (njegove reci!). Pa sad ti nadji neku analogiju, a ima je itekako...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 15:24 - pre 149 meseci
nisi odg. sta je sa ostalim "kraljevima"? sto njihovi naslednici ne dobijaju lovu od drzave?
niti cime su ovi zaduzili srbiju? sta su tako dobro i veliko katarina i ovaj uradili?

sto se tice tvog ortaka,vrlo je jednostavno, jezik, kao i ostalo, kada ne koristis - pocinjes da zaboravljas

a vidis,analogno tome, ja sam isto tako upoznao neke osobe, kojima su roditelji jos 80ih otisle za ca, oni rodjeni i odrasli tamo - a govore savrseno jezik ;)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 15:28 - pre 149 meseci
"naglasavanje"/polako izgovaranje reci bravo (moze se reci i bravo iz cudjenja :D)

pa ako su ti umetniici uistinu nesto stvorili - da

jos uvek niko nije rekao cime su ovi zaduzili drzavu
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.shabakah.net.



+702 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 15:43 - pre 149 meseci
Citat:
Sceka:nije njihova krivica sto su im drzavu oduzeli komunisti,

Ha, ha, ha, genijalno, nisu im provalili u stan, ukrali auto, opljackali sef nego su im oduzeli drzavu! :D :D :D

Kupili ljudi drzavu s deset miliona ljudi (koje kilo vise-manje) i onda dosao neko sa strane i uzeo im, pa hajde sad da im vratimo drzavu. Kakva drskost jbt.

Nosite te vase deluzije u sesnaesti vek.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 16:22 - pre 149 meseci
Nije ovo za sesnaesti vek, vec za 1990-tu.
Od tada krece vecina bisera......
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 17:05 - pre 149 meseci
Bio jednom jedan kralj pa imao tri Srbina...
Bio jednom jedan Srbin pa imao tri kralja...
... do jaja...
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 17:31 - pre 149 meseci
Citat:
Nekada ne tako davno kralj je bio veoma znacajna figura, zato sto je to bio jedan medju najobrazovanijim ljudima u drzavi, a bogatstvu i da ne govorimo. Njegova moc se uvecavala jer je upravljao svim resursima drzave. Danas to odavno nije tako.


Izvini, ali ovo ti je možda citat iz neke bajke za decu.

Ovako izgleda realan svet koji se zasniva na moći. Kao što je bilo oduvek i pre početka pisane istorije. Tako što možeš da narediš i ako treba lično izvršiš ovakve stvari, e onda si kalibar za kralja. Snaga, brutalnost i veština u intrigama su oduvek bile ključne osobine za dolazak na mesto vladara. Car Dušan je recimo ubio sopstvenog oca. E, on je bio materijal za cara u odnosu na ostale koji su dogurali samo do nivoa kralja.

http://www.youtube.com/watch?v=FK22XDTbV4A

ne otvarajte link ako ste slabog stomaka, lako uvredljivi i slično



Citat:
a sa druge strane iskazujemo slepo, ničim opravdano divljenje i idolopoklonstvo monarhiji koju je istorija skinula sa vlasti i koja, takva kakva je, ne može da bude ni protokolarni element u ovom društvu.


Tako je. Ova država trenutno pripada nama svima koji živimo u njoj. A ako smo pametni, znaćemo da ona takođe pripada i svim narednim generacijama koje dolaze. Trebali bi da osećamo određenu odgovornost za ono što ćemo njima da ostavimo. Mnogo bitnija stvar od toga od koga smo tu istu državu nasledili.

Citat:

Pa ako se slazes da Jovanka Broz treba da ima penziju a kao razlog navodis "kao zena bivseg sefa drzave", zar nije logicno da jedan kralj, princ, potomak , izdanak kraljvske loze... samim tim ima bar isto pravo na penziju?!


To što oni sami sebe smatraju naslednim faktorom mene ni najmanje ne interesuje. Po trenutnom društvenom uređenju, pravo na penziju ima supružnik umrlog dok je živ/živa i deca do određene godine starosti. Ja sam za to da oni imaju apsolutno isti tretman kao i bilo koji drugi građanin Srbije.

Citat:
Malo se zaboravlja ko su bili nasi kraljevi, kraljevska porodica, zasto mi nismo kraljevina, sta se desilo sa pojedincima konkretno, sta se desilo sa njihovom bogatstvu...


Bogatstvo koje spominješ nije palo sa neba niti ga je bilo koja vladarska porodica stvorila vlastitim rukama. Svo bogatstvo je stvoreno ukupnim radom svih građana države i njima po logici i pripada. Vladar je mogao recimo da ubira dodatni porez koji bi se smatrao "kraljevskim dohodkom" i slično, pa da na taj način stekne i poveća svoje bogatstvo. To ne znači da 50-100 godina kasnije može da polaže pravo na to isto bogatstvo do kojeg je došao koristeći svoj povlašćeni položaj vladara. Ako ćemo "po pravdi boga", to bogatstvo bi samo moglo da pripadne potomcima onih koji su taj isti porez na prvom mestu i plaćali.



[Ovu poruku je menjao Ankalagon the Black dana 13.01.2012. u 18:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 18:42 - pre 149 meseci
Citat:
Ali kod nas je bitno da se svaka vrednost srozava na najnize grane jer je to hit, moderno, in... Ljudi kod nas misle da pokazuju pamet, inteligenciju... tako sto pljuju po svemu i svakome, ne svatajuci, kao sto to neko skoro rece na forumu, da u stvari pricaju o sebi!


Ono što pišem je iz principijelnih razloga. Čitav taj mentalitet, da je neko bogom dan da bude iznad drugih je nešto što je veoma štetno po društvo. Ako se žele predstaviti bivši vladari kao deo istorijskog nasleđa onda neka lepo preurede Beli Dvor da bude muzej i neka tu dovode strane i domaće turiste. Od zarađenog novca može da se plati održavanje.

Sve što ja kažem je da ih ne treba tretirati ništa drugačije od bilo kog drugog građanina Srbije. Znači, da se isele iz Belog Dvora i da im se ne plaća ništa iz državnog budžeta.

Ako nisu sposobni da sami sebe izdržavaju onda mi je svejedno ako ih zadesi ista sudbina kao i ovu baku.

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=16&nav_id=438122

Ničiji život nije vredniji od bilo kojeg drugog života, bez obzira ko mu je bio tata, deda i ostali.

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 18:43 - pre 149 meseci
Izmedu ostalog:


Citat:
Ankalagon the Black: ...Tako je. Ova država trenutno pripada nama svima koji živimo u njoj. A ako smo pametni, znaćemo da ona takođe pripada i svim narednim generacijama koje dolaze. Trebali bi da osećamo određenu odgovornost za ono što ćemo njima da ostavimo. Mnogo bitnija stvar od toga od koga smo tu istu državu nasledili.
...

Kako mislis da ce se tvoji potomci odnositi prema tebi kad vide kako se ti odnosis sa proslocu?!



Citat:
Ankalagon the Black: ...To što oni sami sebe smatraju naslednim faktorom mene ni najmanje ne interesuje. Po trenutnom društvenom uređenju, pravo na penziju ima supružnik umrlog dok je živ/živa i deca do određene godine starosti. Ja sam za to da oni imaju apsolutno isti tretman kao i bilo koji drugi građanin Srbije....

Nije bitno sta tebe interesuje, bitno je sta je po zakonu. To i sam kazes u nekom izvrnutom, svom , poimanju zivota. Kako tebi odgovara i nista vise, sta tebe zanima, nista drugo nije bitno. Tako su i narodnooslobodilacki junaci nastupili i zato i istorija pocinje od njih samih, sto rece film "majko, od danas Boga nema"...



Citat:
Ankalagon the Black: Bogatstvo koje spominješ nije palo sa neba niti ga je bilo koja vladarska porodica stvorila vlastitim rukama. Svo bogatstvo je stvoreno ukupnim radom svih građana države i njima po logici i pripada. Vladar je mogao recimo da ubira dodatni porez koji bi se smatrao "kraljevskim dohodkom" i slično, pa da na taj način stekne i poveća svoje bogatstvo. To ne znači da 50-100 godina kasnije može da polaže pravo na to isto bogatstvo do kojeg je došao koristeći svoj povlašćeni položaj vladara. Ako ćemo "po pravdi boga", to bogatstvo bi samo moglo da pripadne potomcima onih koji su taj isti porez na prvom mestu i plaćali.
...

Vladarska, carska, kraljevska.. porodica ne stvara nista svojim rukama u smislu manuelnog rada, vec vlada. To, inace normalno stanje stvari, su gorepomenuti narodnooslobodilacki junaci prisvojili na najkrvaviji moguci nacin, a to se prenosilo s' kolena na koleno njihovim potomcima koji su do dan danas uspesno provodili recept i volju svojih predaka. A, koliko vidim, ti podrzavas takvo stanje stvari... Lepo...


Pozdrav!


"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 18:57 - pre 149 meseci
Citat:
Horvat: decko, bez licnih uvreda,molicu ;)


U recenici "Ljudi kod nas misle da pokazuju pamet, inteligenciju... tako sto pljuju po svemu i svakome" nema nikakve uvrede. Nisam cak ni indirektno rekao da nisi pametan ili sta vec, nego samo da dokazujes na cudan nacin. Tj nisam rekao cak ni da ti dokazujes, nego da eto mozda mozes da se prepoznas u tome.

Ako sam te uvredio, sorry. Nenamerno.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 19:08 - pre 149 meseci
bas sam gledao nesto u vezi bogatstva engleske kraljice Elizabete II.

Za nju se npr tvrdi da je jedna od najbogatijih zena na svetu neki 7 mlrd funti dolara nebitno. To je ako se racuna Bakingem (dvorac ! u centru ! Londona !), pa onda windzor, Balmoral i ona sa time zaista raspolaze. Fakticki ti asseti su totalno nelikvidni. Sta bi ona sa njima i kome bi ih prodala i ajd da se nadje i kupac, engleska vlada bi se odmah umesala. Dakle pisi propalo.

Pa ipak ona je i bez toga multimilionerka jer imaju razne potpuno privatne posede, apanaze, akcije sa kojima totalno slobodno raspolaze i to je nekih par 100 miliona funti, sto je kao i Miskovic, a puno manje od Zeptera npr.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Mobing na Belom Dvoru

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21451 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.