Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobing na Belom Dvoru

elitemadzone.org :: MadZone :: Mobing na Belom Dvoru

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21439 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 09:47 - pre 149 meseci
http://www.pressonline.rs/sr/v...kraju+sam+dobila+i+batine.html

Citat:
Osam meseci trpela sam strašnu torturu i maltretiranje u Belom dvoru, radeći za Aleksandra i Katarinu Karađorđević. Šikaniranje zaposlenih tamo je svakodnevica. Na kraju, dobila sam i batine i otišla pretučena i ponižena.
Ovako govori Gordana Ćosić, koja je radila od aprila do kraja decembra kao PR asistent za porodicu Karađorđević. Navodi da je rešila da otvori dušu i u ekskluzivnoj ispovesti za Press otkrije mračne tajne srpskog dvora kako se nikom drugom ne bi ponovilo ono što je ona doživela.


Citat:
Fakti

- 1991. godine Karađorđevići su prvi put došli u Srbiju
- 2001. godine vraćeno im je državljanstvo i nastanili su se u Belom dvoru
- 135 hektara je površina na kojoj se prostire dvorski kompleks na Dedinju
- od 2001. godine - kneginji Jelisaveti Karađorđević nije dozvoljen pristup Belom dvoru
- od 2004. godine država finansira održavanje dvorskog kompleksa
- od 2005. do 2011. godine za to je potrošeno 465 miliona dinara
- od 2010. godine Beli dvor ima status kulturnog dobra


Možda je došlo vreme da gospoda i gospođe, potomci bivših kraljeva nađu lepo normalan posao kao i svi mi i da sami plaćaju svoj stan. Koliko sam čuo ista ako ne i gora situacija je na Engleskom dvoru kod majke kraljice. I tamo potomci plave krvi su zadržali potrebu da sa srednjevekovnim apsolutističkim mentalitetom tretiraju ostale ljude kao nekoga ko je niža klasa i nedostojni osnovnog poštovanja. Besmisleno je da im se od budžeta plaća održavanje luksuznog kompleksa da bi oni tu glumili kraljeve i kraljice.

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 10:00 - pre 149 meseci
Bila je emisija Balkanskom ulicom, gde je pokazano kako zivi kraljevska porodica.
Treba da nas je sramota.
"od naseg budzeta" ide u ko zna cije dzepove, a ne ide tamo gde bi trebalo. Tako da je to vec izlizana fraza.

U emisiji je prikazano da zive u nekom stancicu, gde nemaju ni grejanje ni struju. Nemaju cime da placaju. A momci, sinovi, su studenti bili i nisu mogli da rade i da zaradjuju za grejanje. Jedan je studirao vojnu akademiju, a drugi valjda prava.

Bitno je samo da debeloguzani danas imaju, svi ovi predsednici koji su se izmenjali, njihove porodice i ko zna ko sve i na kakve nacine, a istorija je totalno nebitna?
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 10:18 - pre 149 meseci
Hajde sada da nadjemo i potomke Obrenovića, Cara Dušana i ostalih i da ih sve izdržavamo. Jer zaboga oni su naša istorija. Ovi ljudi nisu naša istorija, njihovi preci su bili.

Citat:
U emisiji je prikazano da zive u nekom stancicu, gde nemaju ni grejanje ni struju. Nemaju cime da placaju.


Pa nema ni pola Srbije. Zašto ovi da budu povlašćeni ?
 
Odgovor na temu

sttevann
web developer
Thurgau, CH

Član broj: 95177
Poruke: 65
*.kbcbanka.rs.



+18 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 10:30 - pre 149 meseci
Zato što ne znaju da pričaju srpski.
When i get sad, i just stop being sad, and be awesome instead. True story.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 10:32 - pre 149 meseci
Eto ideje, mogu da drže časove engleskog, jer srpski nisu uspeli da nauče ni posle 20 g. Nije valjda sramota raditi ?
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 11:15 - pre 149 meseci
Ja ne verujem u priču te žene, više verujem u to da su tražili profesionalizam i ništa više od toga.

Što se tiče izdržavanja kraljevske porodice zaista ne znam da li i koliko država daje, ali je poznato da se oni najviše izdržavaju od donacija koje kraljevska porodica sama obezbeđuje. Tako je bar prikazano u tv emisiji koja je svojevremneno objavljena. Na kraju krajeva ako neki generali dokazani Srbomrzci celog života uživaju dobrobiti ove sredine ne vidim zašto ne bi i kraljevska porodica, a ne zaboravite da samo mali broj zemalja može da se podiči kraljevima.

Što se tiče izgovora srpskog jezika i ja se pridružujem kritikama iako znam da ima opravdanja za to.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 11:32 - pre 149 meseci
Citat:
Sava: Što se tiče izgovora srpskog jezika i ja se pridružujem kritikama iako znam da ima opravdanja za to.


Za ovo nema opravdanja. Kako objasniti da kraljica govori bolje srpski od kralja?
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
93-86-125-171.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 11:41 - pre 149 meseci
Citat:
a ne zaboravite da samo mali broj zemalja može da se podiči kraljevima.

sto bi se iko time dicio?!?!


btw, sta je "knjeginja" sjbala kad joj je zabranjen pristup?

nemaju love - nek iznajmljuju tu "kucicu", nek ribaju wc solje, nisu socijalni slucajevi, a ako jesu, molim lepo - narodna kuhinja -_-
ako ne mogu/ne zele da sami placaju odrzavanje "belog" dvora, nek ga vrate drzavi

Citat:
U emisiji je prikazano da zive u nekom stancicu, gde nemaju ni grejanje ni struju

a sto ne bi zivili u b.d. koji,verujem, ima i jedno i drugo, kad u "stancicu" nemaju to?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 11:51 - pre 149 meseci
kojoj bre drzavi da vrate? Kakva drzava?
Samo zbog takvog razmisljanja kakvo imate smo ovakvi kakvi jesmo. Nista ne postujete!!! Ne postujete ni sami sebe!.
A to o jeziku. Ovi o kojima sam ja pricao u prvom postu, srpski znaju bolje nego najveca vecina ovde na forumu
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 11:56 - pre 149 meseci
Moje mišljenje je da se kraljevima ne treba dičiti. Trebalo bi do sada da smo kao društvo/civilizacija dovoljno napredovali da znamo da je svaki vid autokratske vladavine loš za društvo i protivi se slobodi. Vladavina putem kraljevske loze onemogućava slobodu naroda da sam izabere svog predstavnika koji će biti na nekakav način uslovljen da polaže račune narodu ako želi recimo i drugi mandat.

Recimo da kralj ima jednog sina i da taj sin ima daunov sindrom, šta se u tom slučaju dešava? Ako bi takav sin po kraljevskom uređenju postao vladar onda bi to samo bila realna slika u ogledalu naroda koji takav vid društva dopušta. Nisu nam potrebni recidivni relikti prošlosti da bi smo imali nešto vredno kao kulturno nasleđe. I još su dobili bedno plaćene ljude da im tamo glume podanike. Ja sam za to da oni lepo sami sebi obezbede za život a ne da ih drugi izdržavaju a oni da komanduju. Pa gde to ima logike i smisla?

A i te donacije koje oni kao obezbeđuju, to je samo fancy reč za prošenje, osim ako za te donacije ne pružaju usluge povezivanja sa drugim ljudima iz vlasti i biznisa koje poznaju. A to je već onda njihov lični biznis koji delimično finansira država, a delimično uverenje da oni samo zbog svog prezimena predstavljaju nekakav faktor u društvu. Kad smo već kod društva, ajde iskreno ko bi se družio sa prestolonaslednikom da recimo nije plave krvi, nego da je neki magacioner, pošto tako deluje po govoru, izgledu i ponašanju? Jel bi se neko družio sa njim, išao na pivo, gledao utakmicu i slično?
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 12:00 - pre 149 meseci



Citat:
Samo zbog takvog razmisljanja kakvo imate smo ovakvi kakvi jesmo. Nista ne postujete!!! Ne postujete ni sami sebe!.


He he :)


Citat:

btw, sta je "knjeginja" sjbala kad joj je zabranjen pristup?


Pročitaj članak iz prvog posta, dovoljno ti je jedanput da pogađaš kome se zamerila.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 13:05 - pre 149 meseci
ne dicim se kraljevima uopste. Samo postujem
Ne mogu da vidim taj snimak, a danas kad stignem kuci, naci cu tu emisiju nekako, pa ces videti koliko su pismeni, i koliko su vredni postovanja. Ne zato sto su kraljevska krv, nego zbog svega ostalog.

Ako moze nekom Zoranu Lilicu (ili kako se vec zvao, ne mogu vise imena da im popamtim) da se placa "penzija" ili kako se to vec zove, onda moze i njima.

Cak sam jednom prilikom preleteo pogledom preko nekog teksta kako Jovanka Broz zivi... I to je sramota.

Da li Nemci pljuju po svojoj drzavi? Odnosno da li pljuju po svojim precima, koji su milione poubijali nedavno? E to je samo postovanje prema samima sebi! Ili mozda nece da se opterecuju tako beznacajnim stvarima.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 13:23 - pre 149 meseci
Jovanka je druga stvar. Kao žena bivšeg šefa države (kakav god on bio) bi trebalo da ima neku penziju i druge beneficije koje postoje i u drugim modernim državama. Ali njihovi sinovi, unuci i tako dalje treba sami da se snalaze kao i svi mi ostali.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 13:38 - pre 149 meseci
Mislim da ce se monarhije masovno ukidati zato sto su mnoge kraljevske porodice vec uveliko samo meta podsmeha i sprdnje tabloida. Realno gledano to su relikti proslosti, a monarhija u demokratij je zapravo oksimoron.

Nekada ne tako davno kralj je bio veoma znacajna figura, zato sto je to bio jedan medju najobrazovanijim ljudima u drzavi, a bogatstvu i da ne govorimo. Njegova moc se uvecavala jer je upravljao svim resursima drzave. Danas to odavno nije tako.

Nisam protiv toga da postoji plemstvo, pa i Aleksandar neka se zove princom, ali neka se izdrzava od svog rada.

Sto se tice Jovanke, ona moze da ima penziju svog muza kao udovica i kao svaka druga zena. Ni manje ni vise.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 13:43 - pre 149 meseci
Kako mi idemo iz krajnosti u krajnost, bez imalo principijelnosti i stajanja iza svojih stavova!
Prvo pljujemo po svojoj zemlji, po sunarodnicima, precima, komšijama, prijateljima (samo ne po samima sebi, jer kao pojedinci smo "iznad" toga), nazivamo ovu zemlju wc šoljom, građane govnima, i svašta drugo, a sa druge strane iskazujemo slepo, ničim opravdano divljenje i idolopoklonstvo monarhiji koju je istorija skinula sa vlasti i koja, takva kakva je, ne može da bude ni protokolarni element u ovom društvu.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 13:47 - pre 149 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Jovanka je druga stvar. Kao žena bivšeg šefa države (kakav god on bio) bi trebalo da ima neku penziju i druge beneficije koje postoje i u drugim modernim državama. Ali njihovi sinovi, unuci i tako dalje treba sami da se snalaze kao i svi mi ostali.


Pa ako se slazes da Jovanka Broz treba da ima penziju a kao razlog navodis "kao zena bivseg sefa drzave", zar nije logicno da jedan kralj, princ, potomak , izdanak kraljvske loze... samim tim ima bar isto pravo na penziju?!

Malo se zaboravlja ko su bili nasi kraljevi, kraljevska porodica, zasto mi nismo kraljevina, sta se desilo sa pojedincima konkretno, sta se desilo sa njihovom bogatstvu... Kao sto @Braksi lepo rece (boldovano):
Citat:
Braksi: Mislim da ce se monarhije masovno ukidati zato sto su mnoge kraljevske porodice vec uveliko samo meta podsmeha i sprdnje tabloida. Realno gledano to su relikti proslosti, a monarhija u demokratij je zapravo oksimoron.

Nekada ne tako davno kralj je bio veoma znacajna figura, zato sto je to bio jedan medju najobrazovanijim ljudima u drzavi, a bogatstvu i da ne govorimo. Njegova moc se uvecavala jer je upravljao svim resursima drzave. Danas to odavno nije tako.

Nisam protiv toga da postoji plemstvo, pa i Aleksandar neka se zove princom, ali enka se izdrzava od svog rada.



Ali kod nas je bitno da se svaka vrednost srozava na najnize grane jer je to hit, moderno, in... Ljudi kod nas misle da pokazuju pamet, inteligenciju... tako sto pljuju po svemu i svakome, ne svatajuci, kao sto to neko skoro rece na forumu, da u stvari pricaju o sebi!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 13:55 - pre 149 meseci
Citat:
Braksi: ...
Sto se tice Jovanke, ona moze da ima penziju svog muza kao udovica i kao svaka druga zena. Ni manje ni vise.


Citat samo zbog inicijalne ideje, nema veze sa autorom iako se ne slazem sa citiranim...

Mislim da ljudi u Srbiji izgleda nemaju pojma ko je bila Jovanka Broz i sta je znacila za Srbe u svoje vreme. Jedina osoba ikada koja se suprostavila Titu (i ostalima) direktno, javno u vreme kada se za to skidala glava i to bukvalno. A u pitanju je bila odbrana Srba u Hrvatskoj ali i svuda u zemlji! Jedini razlog sto je ostala u zivotu je taj sto je tada bila zvanicna zena Predsednika Drzave Jugoslavije pa nije smelo da joj se fizicki naudi!!! A sada ne samo sto se to zaboravlja, mladji to i ne znaju, nego je izlozena svakojakim nipodastavanjima kako vlasti tako i obicnog naroda! Sramota!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 14:10 - pre 149 meseci
Citat:
Sceka: Pa ako se slazes da Jovanka Broz treba da ima penziju a kao razlog navodis "kao zena bivseg sefa drzave", zar nije logicno da jedan kralj, princ, potomak , izdanak kraljvske loze... samim tim ima bar isto pravo na penziju?!


Kralj i princ da, al u kraljevini. Pošto mi to nismo (republika smo) onda ne.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 14:17 - pre 149 meseci
karadjordjevici nisu drzava srbija

a to sto placaju i druge budale ne znaci da trebaju i ove da placaju


Citat:
Ne postujete ni sami sebe!

zaboravih, ja nisam karadjordjevic, pa da ne postujem sebe ;)

a sto se vracanja tice, pa lepo, dali su im nazad pozamasno imanje, s kojim ni dan u zivotu vise ne moraju da rade da bi lagodno zivili (primer:davanje u najam)
ali neee,oni nisu sposobni, oni bi da im drzava placa odrzavanje, i da im placa vecere i pcke materine

pa ako to zelite - molim lepo,vratite drzavi nazad na raspolaganje taj dvorac, i nek vam drzava onda placa stancic i pasulj iz narodne kuhinje

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 13.01.2012. u 15:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Mobing na Belom Dvoru13.01.2012. u 14:30 - pre 149 meseci
Citat:
dule_ns: Kralj i princ da, al u kraljevini. Pošto mi to nismo (republika smo) onda ne.


Pa bili smo kraljevina, oni su nam bili kraljevi, princevi... Nije njihova zelja bila da drzavu preuzmu komunisti, nije njihova krivica sto su im drzavu oduzeli komunisti, nije njihova zelja i namera da mi danas ne budemo kraljevina. Znaci, logika koju su i komunisti imali, "istorija na ovim prostorima pocinje ovog momenta, re toga ne postoji"?! :)


Citat:
Horvat: karadjordjevici nisu drzava srbija

a to sto placaju i druge budale ne znaci da trebaju i ove da placaju


Ali su bili i nisu krivi sto i dalje nisu. I nije lepo karakterisati ih kao budale, u najmanju ruku - nije pristojno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Mobing na Belom Dvoru

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21439 | Odgovora: 117 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.