Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Biometrijska LK i zahtev za istu

elitemadzone.org :: MadZone :: Biometrijska LK i zahtev za istu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11090 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 13:55 - pre 149 meseci
bio sam danas da pravim nove isprave i negativno sam se iznenadio (ne radom i efikasnoscu,s time sam zadovoljan), kada sam procitao na papiru (sta sve treba za lk) da zahtev za izdavanje lk moram KUPITI i to ne u sup-u,nego u foto radnji iza coska (a tamo su me uputili na drugi lokal, u osiguravajucu kucu)

pa me zanima kako je u drugim gradovima, da li i tamo kupujete to parce papira koje u masovnoj proizvodnji ne kosta ni dinar da se proizvede po 20 dinara, i to van sup-a, odnosno ne (pro)daje vam sup to?

(i jos jedna negativna stvar, iako postoji i posta i komercijalna banka,odnosno standovi istih, jedni pored drugih, komercijalna banka ima monopol i nemoguce je uplatiti u toj posti takse, vec moras u kom. banci, a pri tome ti naplate 35 din provizije po svakoj uplati -_-)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 14:00 - pre 149 meseci
nemoj mi reći da nisi znao da je komercijalna skoro apsolutni monopolista?
Al ajde ona, nego ima primera za neke totalno besmislene banke, tipa Srpska ili tako nekako...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 14:13 - pre 149 meseci
ne zalazim u sup pa ne znam

je l ti znas kako je u bg sa papirom zvanim "zahtev za izdavanje lk"?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 14:18 - pre 149 meseci
Mislim da tu nesto nije u redu. Ne secam se tacno pojedinosti ali i ja i supruga smo sve "papire" zavrsili i uplatili u Posti. Kad kazem ne secam se, mislim na pojedinacne papire, ali sam siguran da smo sve, apsolutno sve zavrsili u SUP-u i Posti!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 14:25 - pre 149 meseci
Horvat, zasto ne bi mogao u Posti da uplatis? Ja sam vadio pre 2 god (u Bg) i isto kao Sceka, sve zavrsio u SUPu i Posti. I mislim da mi nikakav zahtev nije trebao nego da su oni tamo u kompu popunili.

edit: A ovi mamlazi su verovatno u dilu sa bankom i kopirnicom. Isto kao kod lekara kad te salju u privatnu laboratoriju i zveknu pecat na ono sto treba da radis (da se vidi ko te je poslao).
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 14:39 - pre 149 meseci
Koliko vidim ne traže nikakav zahtev za izdavanje LK
http://www.mup.gov.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/licna-karta.h

Da, morao sam ga i ja kupiti, ali mi se čini (ako se dobro sećam) da su to pogledali samo kada sam zakazivao termin za podnošenje zahteva. Kada sam podnosio zahtev mislim da to nisu ni pogledali.
Što se tiče uplate u pošti možeš da uplatiš ali moraš da ispuniš uplatnice i uplatiš, e sad u kom. banci je jednostavnije jer samo kažes ime i prezime i za šta uplaćuješ i službenica ti sve odradi.

format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 15:10 - pre 149 meseci
posto sam radio i putne isprave,2 puta sam morao placati
prvi put nisam ni skontao postu (ovi od banke su napravili "ispupcenje"),nego sam mahinalno platio u banci
posle za pasos sam stao u red "u postu", stigao na red, rekao,da uplatim za pasos odg je bio "to moras u banci pored"...

@joker, pa kao da u posti ne mogu napraviti precicu sa brojevima za lk i pasos takse, pa da samo upisu ime i prezime,kao u banci

a sto se linka tice,da,tako pise, i onda pogledam na salteru papir sta je potrebno, i stoji izvod iz matice,drzavljanstva, stara lk i zahtev za izdavanje (moguce da sam pogresno zapamtio ime)

e sad,sta je taj zahtev - tu napises svoje podatke,ime,prezime,roditeljsko ime,datum i mesto rodjenja,prebivaliste,jmbg, zanimanje (?!) i mislim da je to to
to je otislo zajedno sa ostalim papirima kod sluzbenice koja radi sa strankama prilikom uzimanja otisaka i fotkanja, dakle nije papir samo bacen, (isti dan sam dosao i na red,kroz nekih 20ak min, a odatle je prepisala podatke)
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 15:18 - pre 149 meseci
Ti si napisao da je nemoguće uplatiti u pošti te taxe, što naravno nije tačno, e sad što banka ima povoljnost za stranke da nemoraju ispunjavati uplatnice to je verovatno pogodnost kojom žele da privuku ljude da uplaćuju kod njih. Da si imao ispunjene uplatnice da li bi primili uplatu u posti ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 15:29 - pre 149 meseci
Citat:
Horvat: ...
posle za pasos sam stao u red "u postu", stigao na red, rekao,da uplatim za pasos odg je bio "to moras u banci pored"...

...


To garantovano nije tacno! U Posti se sve, apsolutno sve sto je u vidu uplatnica moze uplatiti. Narocito te i takve oste stvari, kao sto su razna davanja u vezi nekog dokumenta. Ko zna ko je sa kim u nekom dilu, i ne zanima me da to istrazujem, naravno, ali tu neko sigurno radi nezakonite stvari. Da li je to neko iz SUP-a u dilu sa nekim iz Banke ili ko zna sta, nemam pojma ali je sigurno nezakonito!!! I garantujem da bi na insistiranje mogao da uplatis (mogao si) u Posti!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 15:50 - pre 149 meseci
U KGu sam kupio u obicnoj knjizari za par dinara taj list. Nije me niko uslovljavao.
Na poslu u Meridian banci sam uplatio i odneo uplatnicu. Nisam morao u Komercijalnoj.

Ali sam nezadovoljan efikasnoscu.

1. put sam isao da se raspitam sta treba. Izmedju ostalog, rekli su da ne mora vise izvod iz maticne knjige rodjenih mladje od 6 meseci.
2. put sam doneo sve, ali su mi rekli da moram nov izvod iz maticne knjige rodjenih. Kada sam rekao da su mi drugacije rekli pre toga, oni su rekli "da ne mora vise mladje od 6 meseci, ali mora sa hologramom, i onda je taj trajni"
3. put sam doneo i taj sa hologramom i sve papire, i na kraju mi je stajala neka "Napomena" pa nisu mogli da odrade sve sto treba. Sumnjali su da je zbog neke kazne, ali nisu bili sigurni. Sefica nije bila tu da proveri sta je to
4. put sam dosao i bila je tu sefica i skinula je napomenu, i duboko se izvinjavala zbog greske. Tada su sve odradili i taman sam mislio da je konacno sve zavrseno kad ono...
5. put sam dosao jer su me zvali. Rekli su da "podaci koji su bili od pasoša (fotografija i još neki skenovi) nisu hteli da PROĐU, da moram da dođem ponovo da se fotografišem"
6. put sam tek otišao po ličnu kartu i za malo da me opet vrate. Gurnuli su je u njihov neki čitač, i nije htela da radi. Tek je na nekom petom čitaču proradila....

 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 16:23 - pre 149 meseci

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 16:43 - pre 149 meseci
hahaha, kako jak video :)

skoro kao naša Mica Ubica :)

A ja mislio, da je to samo kod nas ovako
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 17:16 - pre 149 meseci
Stoka je svugde stoka. Stvar je u tome da se sistemski iskoreni. Jer kad sistem postaviš tako da stoka ne može da vlada, odmah podviju rep.
Na primer u Sloveniji državni službenik ne sme da ti traži dokumenta koja izdaje drugu državni organ. Niti fotokopije.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 17:39 - pre 149 meseci
@joker, mogao sam ja uzeti od kuce uplatnice i popuniti ih po broju koji pise na netu (nisam video primerak popunjene uplatnice u supu) i uplatiti to u bilo kojoj banci ili posti, nije u tome poenta,nego u tome da U SUPU,iako postoji i posta i banka, posta me je "elegantno" preusmerila na banku (inace, kad sam vadio one papire, u posti u gradskoj kuci su mi uzeli 30 din provizije, sto znaci da sam 15 din banci dao vise)

da sam imao gotovu uplatnicu mozda i bi primili, ali evo, ovako,otisao sam tamo,rekao da zelim uplatiti to i to, preusmerili su me 2 metra dalje

Citat:
Nije me niko uslovljavao.

a vidis,ja nisam uopste znao da tako nesto i treba, pogledao sam na netu,bas ovaj link koji je joker ostavio (i isto takav za putne isprave),da znam sta trebam poneti, poneo to,i dok sam cekao u redu da predam zahtev,vidim papir na kojem pise da trebam jos i ovo uzeti (sto bi po mojoj logici,oni trebali u supu da daju,bez posebne nadoknade,kao da 1200 dindzi nije dovoljno)

edit:hahaha,predobar video :D
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu16.01.2012. u 18:50 - pre 149 meseci
Meni je sve ok, ne opravdavam i ne razumem da to mora da se kao tolerise, ali nikako ne mogu da svarim da je sluzbenica Poste odbila da primi tvoju uplatnicu i uputila te u Banku kao da se to podrazumeva i tako mora?! Neverovatno!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu17.01.2012. u 09:00 - pre 149 meseci
Apsolutno je nezakonito da te neko usperava da uplatiš na nekoh određenoj banci.

Preporuka koju sam dobio jednom, tipa "Ako uplatite ovaj nalog na šalteru banke xxx kod koje je naš račun naplatiće vam samo 35 rsd provizije" je sasvim ok. Jedini problem je što mi je moja banka uzela 20 rsd provizije za istu uplatu.

Da su ti panduri rekli da uplatiš na šalteru banke, mogu da razumem zbog nekakvig dila, ali to što ti je na šalteru pošte rekla da odeš kod konkurenta ... to mi je sasvim neshvatljivo. Nije mi jasno kako ta osoba još radi tamo.

Takođe je nezakonita praksa nekih firmi koje svoje radnike prisiljavaju da otvore račune u određenoj banci.

A Zahtev za izdavanje lične karte ili zahtev za redni broj ne postoje. Ne bi bilo loše da vi Subotičani upitate šefa službe odakle mu ideja za taj zahtev.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu17.01.2012. u 09:25 - pre 149 meseci
Salterusu u postanskoj stedionici je mrzelo da ti popunjava uplatnicu, to je sve. Posto je to kvazi drzavna firma njoj ide plata kako god pa shodno tome i ovakav odnos
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu17.01.2012. u 11:26 - pre 149 meseci
verovatno je doticnu gospoju mrzilo popunjavati,ali nije da nista nije radila, u trenutku kada sam ja stao u red,bile su 2 stranke koje su platile pozamasni iznos za ne znam sta (vidio sam samo stoseve love, nisam prisluskivao), i uredno ih je "primila"...

(e,da,sad se setih, nisam 15 din dao vise banci,nego 20,jer kada sam placao za pasos, nije imala 5 dinara da mi vrati za proviziju...)


Citat:
A Zahtev za izdavanje lične karte ili zahtev za redni broj ne postoje. Ne bi bilo loše da vi Subotičani upitate šefa službe odakle mu ideja za taj zahtev.


ako se setim,a nadam se da hocu,kad budem podizao isprave cu uslikati papir u sup-u, i zamoliti ove u osiguranju da uslikam taj zahtev
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu17.01.2012. u 11:44 - pre 149 meseci
eto, posto je u drugim gradovima sigurno drugacija situacija, kad bi ti imao volje da isteras do kraja tu nepravdu, koliko god ona mozda delovala sitno, to bi bio korak ka boljoj Srbiji :).
Ima ovde neka tema, gde se lik cimao mesec dana sa nekim nepropisnim parkiranjem ispred zgrade u NS, kod kojeg su svi zmurili i niko nije hteo da ga cima.
Kad bi nas 10% samo bili u tom fazonu, sve bi bilo mnogo bolje. Iako sve to deluje kao Don Kihot protiv vetrenjaca.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-92-88-225.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Biometrijska LK i zahtev za istu17.01.2012. u 11:48 - pre 149 meseci
ma nisam ni zapamtio lik te zene, a da pogresno optuzujem drugu osobu,ne zelim
(na stranu sto nemam nikakav dokaz koji ide u moju korist, odnosno nisam snimao razgovor)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Biometrijska LK i zahtev za istu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11090 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.