Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hexacopter DIY.

elitemadzone.org :: TechZone :: Hexacopter DIY.

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 88912 | Odgovora: 238 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.01.07.2012. u 18:54 - pre 142 meseci
Taj tip ima totalno profi opremu, on ima oktokopter koji je veći i ima veću nosivost, ali je daleko veća razlika u tome što on ima profi nosače kamera + profi aparat sa kojim snima, i što ume to da koristi :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.01.07.2012. u 19:29 - pre 142 meseci
^ Pa ok, na tome zaradjuje i onda nije ni cudo. Lepo to radi, pregledao sam neke (pa polako...) i bas mi se dopada.

Nasao sam, usput, i ovo. Covek je napravio sve sam a kosta ga oko 100 dolara, trikopter. mali, moze da nosi kameru a brz k'o zvrk. Naravno, za takvu voznju treba dosta iskustva ali mi se svidja sto je jako pokretan. A vidi se da je "sinoc" zavrsio, nije sve viskove od šprocni isekao. :)




Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.01.07.2012. u 19:40 - pre 142 meseci
Heli je majstor, vidi se da covek ima skil. Lik ima extremnu kontrolu nad letelicom. Ono u knjazu je koska :)


 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.11.07.2012. u 19:53 - pre 142 meseci
Jedan video sa softverski uklonjenim fisheye efektom... Mislio sam da kupim posebno sunex sočivo, ali i ovo daje zadovoljavajuće rezultate

 
Odgovor na temu

Doberman
Milan Milanovic
Krusevac

Član broj: 2179
Poruke: 192
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.15.07.2012. u 00:11 - pre 142 meseci
Neznam dali je vec bilo, ali mislim da je interesantno za citaoce ove teme.

Ovcu možeš da šišaš više puta,ali samo jednom da je odereš!
Fibux kennel
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.06.11.2012. u 10:48 - pre 138 meseci
Citat:
ventura:
.
.
.
Ukupno: €2647.93
.
.
.


Jako skupa zanimacija :o. ali voleo bih i ja da se igram :)
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.06.11.2012. u 12:41 - pre 138 meseci
^ Takodje :)

Ventura, jel' ima neke novosti? Nesto da si modifikovao, menjao, testirao, snimao..? :)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.06.11.2012. u 15:11 - pre 138 meseci
Citat:
cyBerManIA: ^ Takodje :)

Ventura, jel' ima neke novosti? Nesto da si modifikovao, menjao, testirao, snimao..? :)

Uvežbao sam se malo u ovih 6 meseci, pa sad mogu nešto i da snimam :)

Evo par interesantnih:






Što se tiče modifikacija u odnosu na proletos, imam custom nosač kamere, video link, wireles telemetriju i komunikaciju, karbonske propelere i tako te neke sitnice :)
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.07.11.2012. u 07:38 - pre 138 meseci
Evo kako to rade profesionalci - HD Panorama Beograda:

     

Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.07.11.2012. u 15:16 - pre 138 meseci
Citat:
Uvežbao sam se malo u ovih 6 meseci, pa sad mogu nešto i da snimam :)

Evo par interesantnih:

Dobri su :)
Na ovom prvom snimku, kako ova masina trsi sve pred sobom :O :) :)
A na drugom, onaj kadar od 1:15, pretpostavljam da si stavljao waypointe?

Vidoh u Nisu pre nedelju dana, neko se zezao quad/hexa/octo-copterom. Doduse, kako sam sedeo u kaficu, kroz prozor sam mogao da ga vidim samo na trenutak na staklima Kalce, kako lebdi. Ne znam da li je i ovde neko sklapao.

Citat:
Evo kako to rade profesionalci - HD Panorama Beograda:

Dobro uvezbana ruka i dobra stabilizacija :) Mislim da je stavljao i ziroskop pored nosaca, ili mu je to bilo za cablecam.
Odlicne snimke radi.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.07.11.2012. u 15:24 - pre 138 meseci
Citat:
cyBerManIA
A na drugom, onaj kadar od 1:15, pretpostavljam da si stavljao waypointe?

Ma jok, to sam vozio skuter i držao kameru u ruci :)

Citat:
cyBerManIA
Vidoh u Nisu pre nedelju dana, neko se zezao quad/hexa/octo-copterom. Doduse, kako sam sedeo u kaficu, kroz prozor sam mogao da ga vidim samo na trenutak na staklima Kalce, kako lebdi. Ne znam da li je i ovde neko sklapao.

Video sam na modelarskom forumu da ima neki tip u Nišu koji je sklopio neki Kineski quad pa se zeza sa tim... Ali moguće je i da je neko od ovih profi likova bio u Nišu da snima komercijalno.

Citat:
cyBerManIA
Dobro uvezbana ruka i dobra stabilizacija :) Mislim da je stavljao i ziroskop pored nosaca, ili mu je to bilo za cablecam.

Dragan je profi fotograf/snimatelj, tako da je njemu octo samo još jedan alat... On na octu nema žiroskop već elektronsku stabilizaciju servoima, žiroskop bi bio isuviše težak u toj varijanti, zato njega koristi na cable cam-u gde mu težina nije nešto preterano bitna...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.20.10.2016. u 11:11 - pre 90 meseci
Stara tema, relativno, a nema Venture ni da osvezava temu a ni inace na ES-u vec neko vreme. Pa da pitam, mozda prati putem Mail-a a cini mi se da ima ili je imao DJI Phantom 4 ili neko dugi, kakva je danas pozicija za DJI Phantom 4, da li moze da se radi profesionalno u smislu onoga sto radi helivideo.rs? Najvise me interesuje sto se tice kvaliteta slike kod Videa. Nije da me ne zanima i kvalitet statcne slike, pojedinacnog "skljocanja", fotografije... ali manje nego video zapis. Pa ako neko zna nesto o konkretno tom modelu...

(znam da je izasao DJI Mavic Pro i znam poredjenja sa DJI Phantom 4 nego me zanima sto se tice DJI Phantom 4 u profesionalnom radu, koje je mesto u rangiranju i ono sto sam vec naveo)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.t-mobile.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.20.10.2016. u 11:34 - pre 90 meseci
@Sceka
Pogledaj i GoPro Karma, meni licno mnogo interesantniji dron od DJI Mavic jer ima i rucni stabilizator (a imam i GoPro 4 i hrpu dodatnih drzaca pa mi se vise uklapa u "ekosistem).

Ovaj lik koristi DJI Phantom 4 u svojim videima kada snima sa drona pa pregledaj sta ima. https://www.youtube.com/user/caseyneistat
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.20.10.2016. u 14:11 - pre 90 meseci
Hvala za info. Necu da gledam jer vec imam DJI Phantom 4 pa me zanima ono sto sam pitao, nivo na kom je taj uredjaj u nekom profesionalnom radu.

Video sam nekoliko klipova tog lika, svidja mi se kako izgleda. A gledao sam i https://www.youtube.com/watch?v=semSRD-mQ9U na bazi neke kao dileme da li uzeti i par DJI Mavic Pro ali nisam video neku veliku razliku, cak je razlika bila dosta mala a meni licno se vise svidelo ono sto se 'vidi' sa DJI Phantom 4...

Ja sam u Audio sferi ali poznajem prilican broj ljudi iz Video sfere profesionalnog rada. Ni jednog koji se bavi i/ili ima i tu vrstu rada, sa donovima. Ostali su me smorili za medalju. Prvo sto pitaju je, parafraziram, "Pa sta je sad to, prelazis na Video...?" pa kad to rascistim i nekako objasnim da ostajem u Audio varijanti u svakom slucaju a i da ne bih ja licno radio/manipulisao sa uredjajima za Video nastavlja se razgovor, ali opet sa nekom nevericom i zazorom, ali tako sto je stav "evo jos konkurencije", ne tako receno nego ceo stav. I ono sto me najvise nervira kao po nekom automatizmu svi samo pricaju o losim stranama koje mene ne zanimaju, tipa o kvarovima motora, elise izdrze samo... elektronika zna da pobrljavi... i malo kao pljuvanje po tim "sto se igraju tim letecim igrackama"... a mene to ne da ne zanima nego me smara za medalju, najstvarnije. Ne mogu ja to da shvatim i nikako da prihvatim tu potrebu za tako necim. One koje sam ja ucio od mene su dobili bukvalno sve sto znam, bez skrivanja bilo cega i apsolutno bez ikakvih kalkulacija ili ogranicenja, i nikada u njima nisam video konkurenciju niti se tako postavljao. A i nemogu da mi budu konkurencija, ni po cemu. Oni koji su me kopirali/oponasali... su najgore prosli u svim segmentima rada. Oni koji su na osnovu mog ucenja izgradili sebe kao nezavisne i karakteristicne su odlicno prosli i rade punom parom... "konkurencija" - kako to gordo zvuci (valjda tako dozivljavaju...)

Eto, malo sam iznerviran desavanjima zadnjih dana pa sam se malo izduvao. A bas sam ES nasao kao mesto za to. Kao i uvek, kuckam u "ril tajmu" pa se otme, kao sto cesto...

Znaci, zanima me nivo kvaliteta snimljenog na kom je rad sa DJI Phantom 4 jer nisam u toj sferi pa stvarno ne znam. U Audio varijanti je skoro pa pravilo sto je neki hardver skuplji to je i kvalitetniji rezultat rada sa njim (kao i u vecini stvari u zivotu, naravno). Ali postoji neka granica iznad koje su razlike minimalne ili dovoljno uocljive ali zanmarujuce sve do velikih razlika koje su paralelne sa velikom razlikom u ceni kostanja hardvera ali takvih je bas jako malo. Mene zanima da li je DJI Phantom 4 presao tu granicu, ne zanima me bas koliko je presao (ako jeste) nego samo da li je dvoljno presao za profesionalni rad.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.t-mobile.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.20.10.2016. u 14:41 - pre 90 meseci
Nisam strucan onda :) Video sam dosta lepih video snimaka sa Phantoma ali nije moja sfera pa je tesko suditi.
Ono sto sam citao je da je cesto stabilizacija veci problem quad-ova nego sama kamera pa svaki malo jaci vetar utice na mogucnost snimanja stabilnog snimka. Hexe koje se koriste su obicno sa jacim motorima i nekim boljim sistemima ali mislim da to bolje da komentarise neko strucan.

P.S. Nemoj da se nerviras od toga se niko nije leba najeo :D
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.30.10.2016. u 12:24 - pre 90 meseci
Slika koju Phantom 4 daje je u vrhu multikoptera za neku normalnu primenu. Može da se uklopi sa slikom filmskih kamera sem naravno po dubinskoj oštrini (guglaj Philip Bloom). Najveća razlika u odnosu na Inspire je što je malo manje stabilan na vetru, ne može da mu se menja kamera (samim tim ni objektivi) i nema raw.

BTW phantom je najsuprotniji mogući uređaj od diy koptera :D
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.30.10.2016. u 19:52 - pre 90 meseci
Hvala.

Bojim se da nisam razumeo ovo poslednje. Mislis, uprosceno, nesto kao "profesionalno u odnosu na diy varijante"?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
188.120.97.*

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.01.11.2016. u 00:58 - pre 90 meseci
Baš tako. Do skoro je mogao da se opiše kao iphone među dronovima, ali phantom 4 je toliko napredovao sa autopilotom da ne znam sa čime može da se poredi :D Ali sam konkretno mislio na stepen integracije i kompaktnost same letilice u odnosu na sposobnosti. Izgleda kao svemirska tehnologija u odonsu na diy dronove kojima vire žice i antene, a sliku šalju analogno i imaju smetnje :D
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Hexacopter DIY.01.11.2016. u 12:24 - pre 90 meseci
Ne stizem da se i licno malo poigram... Gledao sam nedavno neki klip sa covekom koji se popeo na neko brdo i sam rucno navodio do svoje terase. Mislim da je oko 8 kilometara udaljenost. Samo nekoliko puta se izgubila veza na kratko.

Ja licno mnogo cenim sve sto je "svojih ruku delo" ali se pri tome uglavnom ne razmislja o estetici, nikada nisam razumeo zasto je to tako.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Hexacopter DIY.

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 88912 | Odgovora: 238 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.