Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom

[ Pregleda: 1763 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom15.02.2012. u 11:37 - pre 148 meseci
Da li ovde neko moze da preporuci laptop koji sigurno ima korektan rezultat u dpclat ili latencymon testu? Bilo bi pozeljno da je relativno jaka masina, minimum 4 GB RAMa, disk ne mora da je preveliki, tastatura treba da bude odlicna (a ne kao ove a-la Apple), ekran veci od 15". Isti mi treba za realtime rad sa zvukom, tako da je krucijalno da nema nikakvih stucanja.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.56.*



+3779 Profil

icon Re: Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom15.02.2012. u 13:57 - pre 148 meseci
Hajde budi malo konkretniji... Sta ces konkretno raditi? Produkciju elektronske muzike, DJ-ing? Da li ces sve raditi sa racunarom ili imas neki midi kontroler, instrumente, miksetu itd... Koje programe ces koristiti? Sve jedno ako se ozbiljno bavis elektronskom muzikom (procitao sa profila) uz laptop ce ti trebati i izdvojena, ozbiljna, profesionalna audio kartica sa ASIO drajverima ako je prioritet da nema kasnjenja zvuka...
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom15.02.2012. u 14:28 - pre 148 meseci
Konkretno, Virtual DJ planiram da koristim, zajedno sa MIDI kontrolerom Vestax VCI-100 i Numark DJ IO USB zvucnom karticom. U izgledu je i bavljenje Renoise programom za komponovanje, ali sigurno u manjoj meri... Ukratko, rezultat dpclat-a koji ne ide iznad 500 mikrosekundi je dosta dobar i takvu bih masinu uzeo...

Evo recimo zanimljivog threada na tu temu... http://www.soundonsound.com/fo...&o=&fpart=all&vc=1


 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.56.*



+3779 Profil

icon Re: Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom15.02.2012. u 18:56 - pre 148 meseci
Skinuo sam taj program i pokrenuo ga na svom PC-u sa Core 2 Duo E8400 procesorom i 4GB DDR2 i retki pikovi idu do oko 500 mikrosekundi... Pise:

Citat:
This machine should be able to handle real-time streaming of audio and/or video data without drop-outs.


Rezultati na zeninom MSI laptopu EX630X (AMD Athlon 64 X2 QL62 CPU, 4GB DDR2) su jos bolji. Pikovi ne idu ni do 300 mikrosekundi iako moj desktop jede tu masinu za dorucak. Isto pise u DPC Latency Checkeru kao sto je citirano gore.

Mislim da bi rezultati na mom PC-u bili jos ubedljiviji da je kao kao default audio kartica podesen M-Audio Audiophile 24/96 umesto integrisanog zvuka na Asus ploci...

Da sumiram. Bilo koji aktuelni laptop sa jakim procesorom i dosta RAM-a (MSI koji sam testirao je vec zastareo) zavrsavao posao u tvom slucaju. Aktuelni jaci laptopovi i desktop racunari su dosta mocniji od hardvera koji trenutno imam kod kuce

Takodje mislim da je program koji si naveo nerelevantan u tvom slucaju posto chekira i mogucnosti i za video streamovanje. Mislim da bi bolje bilo da koristis nesto sto bi ispitivalo samo mogucnosti nekog racunara sto se tice real time audija...

EDIT: Za divno cudo i kad podesim M-Audio karticu kao default na mom PC-u opet zenin laptop ima bolje rezultate od mog PC-a u DPC Latency Checkeru. Inace ne verujem da bi se zenin laptop bolje pokazao sto se tice miksovanja i komponovanja elektronske muzike od mog PC-a...

Na osnovu ovog testiranja, ubedjen sam da ovaj program DPC Latency Checker nije bas njabolji pokazatelj koliko ce se koji racunar snalaziti u poslovima DJ-inga i audio produkcije.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 15.02.2012. u 20:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom15.02.2012. u 21:26 - pre 148 meseci
Citat:
Binary Mind:
Da sumiram. Bilo koji aktuelni laptop sa jakim procesorom i dosta RAM-a (MSI koji sam testirao je vec zastareo) zavrsavao posao u tvom slucaju. Aktuelni jaci laptopovi i desktop racunari su dosta mocniji od hardvera koji trenutno imam kod kuce ;)


To nije bas tako jer sam pokusavao do iznemoglosti jedan Asus laptop da nateram da nema pikove u crvenom, i nisam uopste uspeo dok mu nisam iskljucio mrezy, tj. disejblovao drajver... dakle ponekad je hardver jednostavno kriv koliko kapiram (mada nisam previse strucan na tu temu)... Nije uopste pitanje tu koliko je masina brza, ustvari, to su neke dubine koje ne bih ni razmatrao, ali u svakom slucaju i najbrza masina moze da pati od takvih boljki i da se pokaze losije u radu nego neka matora koja je po ovom pitanju dobra...

Citat:

Na osnovu ovog testiranja, ubedjen sam da ovaj program DPC Latency Checker nije bas njabolji pokazatelj koliko ce se koji racunar snalaziti u poslovima DJ-inga i audio produkcije.


Nije to jedini faktor, ali je cini se dosta bitan...


 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.56.*



+3779 Profil

icon Re: Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom15.02.2012. u 21:41 - pre 148 meseci
Za muzicku produkciju vazi pravilo: jak procesor, dosta RAM-a, po mogucstvu sto brzi radni hard disk/diskovi u RAID nizu (moze i SSD ), profi audio kartica prema potrebama (zavisi od ostale opreme sto imas) i to je to. Nikakva nauka nije. Bavio sam se time tako da nema nikakve preterane nauke, bar sto se tice racunara koji ce sluziti za obradu zvuka. Ovaj program definitivno nije merilo kako ce racunar izvrsavati zadatke sto se tice miksovanja i pravljenja elektronske muzike. Da se nisam bavio time pa da budem ubedjen da je ovo malo programce neki bitan benchmark za radne stanice za muzicku produkciju i DJ-ing... ali posto jesam u prici definitvno to programce ne moze biti merilo za ono sto ti zelis
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom16.02.2012. u 08:58 - pre 148 meseci
Pa sta da ti kazem, a eno gomila ljudi se polomila razmatrajuci to kao nesto bitno...... Sem toga, ja ne znam kako drugacije da objasnim smrzavanja i padanja VDJ-a na laptopu o kome ti pricam, u svim mogucim verzijama! ... A nije da se nisam ni ja bavio tim stvarima..
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.56.*



+3779 Profil

icon Re: Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom16.02.2012. u 17:33 - pre 148 meseci
Imam predlog, ako mislis da je taj program toliko bitan pokazatelj koliko ce se neki laptop pokazati za tvoje potrebe. Idi u neku radnju sa vecim showroom-om poput Gigatrona i slicnih i zamoli ljude sa puste taj programcic na vise izlozenih laptopova, pa koji laptop bude zadovoljio tvoje taj i uzmi, ali nemoj izlozen primerak vec trazi nov neotpakovan Siguran sam da nece imati nista protiv takvog testiranja, ako im je bitno da dobiju jos jednog kupca.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom16.02.2012. u 18:21 - pre 148 meseci
Malo je problematicno u vezi toga sto dosta racunara nema Windows u radnjama... doduse mozda bi moglo nesto sa butabilnim USB-om da se iskobinuje...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.56.*



+3779 Profil

icon Re: Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom16.02.2012. u 20:46 - pre 148 meseci
Nevezano za to programce, koliko bi para bio spreman da izdvojis za laptop?
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom17.02.2012. u 01:02 - pre 148 meseci
Do 600 e
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
109.121.56.*



+3779 Profil

icon Re: Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom17.02.2012. u 19:26 - pre 148 meseci
Pogledaj ovaj. Dolazi sa originalnim Windows 7 Home Premium. Trebalo bi da se pokaze kao dobra kupovina. Ako nije bitno da li laptop ima OS ili ne onda pogledaj ovaj. Toshibe su se pokazale kao dobre za DJ-ski zanat u toj srednjoj cenovnoj kategoriji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Savet za odabir laptopa za rad sa multimedijom

[ Pregleda: 1763 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.