Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!

elitemadzone.org :: MadZone :: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19901 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 13:09 - pre 147 meseci
Citat:
burex: Da si video facu jednog beskućnika koji me je izbečenih očiju i syebanog glasa pitao opušteno "i...imaš li trodona?"... bolest.


Nagledao sam ih se ne zna im se broj, radeci u odseku za alkoholizam i narkomaniju. Opet si otisao nasroko, i potvrdio da sve sto si nabrojao u vezi narkomana postoji i danas kad je totalna zabrana u toku. I ne znam koje si mi to pitanje postavio pa ja ne odgovorih. O pisanju u korn-fleks? Ima tu jos sto-sta za dodati, ali i dalje cenim da ti ne vredi objasnjavati...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
178.89.101.*



+6455 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 13:29 - pre 147 meseci
Citat:
burex:
Da si video facu jednog beskućnika koji me je izbečenih očiju i syebanog glasa pitao opušteno "i...imaš li trodona?"... bolest.

Čekaj, startovao te neki klošar na ulici iz čista mira i pitao imaš li trodona??!?

Mislim, na šta treba da ličiš bi ti se tako nešto moglo desiti tek tako na ulici (pod uslovom da je istina)?

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 13:38 - pre 147 meseci
Citat:
Wi-Fi: Sta se tesko nabavlja?! Pa svaki drugi klinac zna ko prodaje vutru, exere, speed/ice, malo manji broj zna i za distributere slicica (iako i oni prvi mogu da poruce kod svojih), dopa, jedino je malo teze naci belo (a i najskuplje je, jel'). Tako da...


hm... verovatno zato sto nisam u tim vodama odavno, meni je jako tesko naci za travuljinu. Odnosno, nisam ni trazio, ali u mojoj okolini nema niko. I ljudi koji su ranije toga imali gomile, vise nemaju. Najverovatnije nezainteresovanost.
Ali dok sam bio srednjoskolac, ja ne znam ko je nije koristio. preko 50% ljudi koje poznajem u to doba su bar probali. Raslo je na sve strane...

Danas to vise nije bas tako. Bar u KGu...


Citat:
ventura: Čekaj, startovao te neki klošar na ulici iz čista mira i pitao imaš li trodona??!?
Mislim, na šta treba da ličiš bi ti se tako nešto moglo desiti tek tako na ulici (pod uslovom da je istina)?

hehehe, i mene interesuje :). Okaci fotku burex :)
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 13:40 - pre 147 meseci
Citat:
ArsenLupen:Opet si otisao nasroko, i potvrdio da sve sto si nabrojao u vezi narkomana postoji i danas kad je totalna zabrana u toku.

Postoji i postojaće. Ono što ja tvrdim, ako već nisi uspeo da pročitaš (pošto idem naširoko, je l' te), jeste da je problem koliko će "sve to što sam nabrojao" biti više zastupljeno nakon legalizacije teških droga. Otkud ti to mišljenje da će se narkosi uhvatiti lične odgovornosti i odjednom prestati da kradu i prose za novi udarac, pa da će da postanu kao ti i ja, samo što se bodu u slobodno vreme? Droge tog tipa o kojima diskutujemo ne izazivaju samo psihičku, već i fizičku zavisnost, neke od njih unište ljudski mozak u roku od par godina.

Kada se npr. crack mogao lako nabaviti u USA, evo šta se desilo:
Citat:
The crack epidemic of the 80’s took it’s toll on the nations health. There was a 28-fold increase in cocaine-related hospital emergency room admissions from 1985 – 1989.


http://en.wikipedia.org/wiki/Crack_epidemic_(United_States)
Citat:
Between 1984 and 1994, the homicide rate for black males aged 14 to 17 more than doubled, and the homicide rate for black males aged 18 to 24 increased nearly as much. During this period, the black community also experienced an increase in fetal death rates, low birth-weight babies, weapons arrests, and the number of children in foster care. In 1996, approximately 60% of inmates incarcerated in the US were sentenced on drug charges.

A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 13:45 - pre 147 meseci
Citat:
ventura: Čekaj, startovao te neki klošar na ulici iz čista mira i pitao imaš li trodona??!?

Mislim, na šta treba da ličiš bi ti se tako nešto moglo desiti tek tako na ulici (pod uslovom da je istina)?

Ma jok, lažem da bih tebi ugodio. Sedeo je iza jednog ćoška u centru Subotice na nekom ćebetu i startovao je svakog ko nije bio riba i ko je bio mlađi od 30 god... ne vidim potrebu da se praviš ludim i da tripuješ da se takve stvari ne dešavaju. Čovek je inače poznat bio lokalnoj populaciji i davali su mu neki za pivo, a neki za hranu... spavao je po hodnicima zgrada... ne znam da li je živ danas. Ali 'ebiga, možda lažem, takvo sam đubre od čoveka da se nikad ne zna...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
*.amres.ac.rs.



+61 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 13:48 - pre 147 meseci
I ja sam kao klinac, negde prva-druga godina gimnazije, imao situaciju da je mene i ortaka u sred bela dana startovao neki raspali narkos na ulici (sa sve zavojma po rukama) i pitao da li znamo gde ima da se kupi "belo" ili "žuto".
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 13:49 - pre 147 meseci
@ burex: ALI vec sad se sve moze lako nabaviti, pa nije neki ogroman broj ubistava i sl, a pogotovo ne ovako necega:
Citat:
Pomahnitale bande narkosa koji kolju, pljačkaju, uništavaju porodice da bi došli do nove ture mi baš ne trebaju u životu.

Mis'im...
A da je legalno, cena bi bila 5-10x manja - dakle, i da se poveca broj korisnika - situacija bi bila bolja, u najgorem slucaju ista...

@ CoyoteKG: Ne znam za KG, ali po Uzicu, Nisu sam cuo da ima, BG, NS, SU i sl. mislim da nije potrebno ni pominjati...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 13:51 - pre 147 meseci
coyote: problem je što sad ako te uhvate da diluješ travu robija je minimum 3 godine iako nisi prethodno osuđivan. Pa računaj ako diluješ skank i imaš 4e po paketu i prodaš 10 paketa dnevno to je 1,200 eur mesečno. Ako te uhvate posle 6 meseci zaradio si ~7,000 eur ali ćeš ići 36 meseci u zatvor. Ako radiš 36 meseci za 250e neku fizikaliju zaradićeš 9,000 EUR. Poenta priče je da se diluje na veliko.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 13:54 - pre 147 meseci
Upravo tako. S tim da obicno sitne, jos nepoznate (nisu privodjeni, lezali i sl.), sa 1-2-3 paketa pustaju uz neku prekrsajnu ako plate kaznu ili neki dobrotvorni prilog/donaciju/sta vec
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 14:03 - pre 147 meseci
Citat:
Wi-Fi: @ burex: ALI vec sad se sve moze lako nabaviti, pa nije neki ogroman broj ubistava i sl, a pogotovo ne ovako necega

Ne može se TOLIKO lako nabaviti... ne znam sa kakvim si društvima bio u kontaktu, ali u mom okruženju sigurno nije lako da se neko počne pucati u venu i šmkrati bez da nije već u veoma sumnjivim krugovima neko vreme.

Citat:
Wi-Fi: A da je legalno, cena bi bila 5-10x manja - dakle, i da se poveca broj korisnika - situacija bi bila bolja, u najgorem slucaju ista....

Oni koji koriste raznorazne praškove i mrvice najverovatnije neće raditi nešto produktivno pa da mogu priuštiti sebi i tu jeftiniju cenu... ali iako bi se smanjio ili čak ostao isti tempo razbojništva uzrokovano narkomanijom, korisnika bi svakako bilo više, a to je pad u produktivnosti cele zemlje, veća tražnja za uslugama socijalnih službi, mnogo više poseta bolnicama i sl.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 14:09 - pre 147 meseci
Pa nije bilo lako nabaviti crack ni na Lower Manhattan-u u odnosu na Brooklyn, ali je u Brooklyn-u bilo dovoljno lako (mada ne i lakse nego u Bronx-u)...
Ti koji sad koriste ni sad nista ne rade a mogu da priuste, tako da... Da ih bude i 5x vise, opet nece biti gore...

Btw. ta "crack epidemija" je uporediva sa danasnjom "epidemijom" meth-a, dakle speed/ice, sto u USA, sto i kod nas, u poslednjih par godina.
Jbg, gram speed-a 10e (kokain 50-60e) pa ide...
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 14:52 - pre 147 meseci
Citat:
burex: problem koliko će "sve to što sam nabrojao" biti više zastupljeno nakon legalizacije teških droga 


Nista sto 18% PDVa na pajdo nece resiti. Da zaposlis pandura na svakom cosku u Srbiji verujem da bi ostalo za duple penzije.

Citat:
Otkud ti to mišljenje da će se narkosi uhvatiti lične odgovornosti i odjednom prestati da kradu i prose za novi udarac, pa da će da postanu kao ti i ja, samo što se bodu u slobodno vreme? Droge tog tipa o kojima diskutujemo ne izazivaju samo psihičku, već i fizičku zavisnost, neke od njih unište ljudski mozak u roku od par godina.


Pa nece, ja to ni ne tvrdim, padjomani ce da pajduju kao sto rekoh, jedina razlika je sto diler nece biti Behrim nego mama drzava - sto povlaci novac u legalan tok i puni budzet - povuci paralelu sa kockom - ako hoces da dilujes platis neki mastan cip + 60% zarade + PDV i eto ga. Kao sto sad imas kladionice tako bi imao i pajdomanske kafice u kojima se sluzi cist pajdo(znaci bez primesa od kojih umire 98% heroinskih zavisnika), cist spric i igla(Hepatitis bi bio u nivou statisticke greske), panduri srecni jer pajdomane ne jure po haustorima i podrumima nego zadju u najblize registrovano mesto, podrazumeva se da ulazis sa licnom kartom, da kao i kladionica ne sme da bude 5km od najblize skole, opcije su nenabrojive.

Na stranu sto poznajem dugogodisnje, 20+ godina heroinske zavisnike sa fantasticnim karijerama, veoma ugledne ljude u svojim sredinama, istina sto ih je 10 puta manje nego ovih sto prose/kradu za sledecu dozu.

Razlika izmedju ovoga nabrojanog i te epidemije kreka u US je sto bi se ovde znalo ko uzima kes, i nista vise ni ne treba da bude.

 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 14:59 - pre 147 meseci
Dakle, legalizovano trovanje populacije.

"Suicide Booth" koncept anyone?
http://www.comedycentral.com/v...136575&title=suicide-booth
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 15:04 - pre 147 meseci
Populacija ce da se truje, hteo to ti ili ne. Manje zlo je legalizovano.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 17:02 - pre 147 meseci
Cek sad, osim sto ste resili da u (sledecih) dvadesetak strana resite problem narkomanije u svetu, sta se zapravo desilo?

Neke novine pisu, elektronski mediji usijani, i za i protiv, i da jeste kupila i da je namestaljke, gospodja se sali, naravno bosle belog je zabole za planetu, borbeni politicari se ne oglasavaju(oni sto primecuju i broj komaraca u kampanji)..

Da li negde postoji neka zdrava i jasna indicija sta se zaista dogadja, ili su dve grupe spin majstora sudarile..udario junak na junaka?

Poz
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 18:03 - pre 147 meseci
Prvo : Zabrana jaca biznis i pravi posao za druge struke . Cak i za izmisljene struke (Npr:psihologija, koja je cak i logicki
oborena kao cista budalastina)
(Naravno, zabrana je selektivna i necemo Bilju videti iza resetaka, sto zbog njenih zasluga, sto zbog daljnjeg Epp-a . a ni njenog snabdevaca )

Drugo :
-Ako predpostavimo da je Holandija jedna uredjena drzava
gde je sve 100 posto legalizovano, na njenom primeru ocito vidimo
da je stopa ulicnog kriminala manja nego tamo kude je svasta zabranjeno,zbog navodne stetnosti.
(Ne zaboraviti na spekulaciju da su npr. heroin prepisivali ili cak davali bez recepta u apotekama shirom Amerike krajem 19-veka
a po preporucui lekara) Zarada svakojakog olosa je uslovilo da se sve daljnje guralo u smislu prvog scenaria


[Ovu poruku je menjao herzog dana 22.02.2012. u 19:43 GMT+1]
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 18:05 - pre 147 meseci
@vladd

Dok se ljudi zamajavaju oko gluposti, i tamo neke narkomanke, neke zestoke stvari prolaze neopazeno... Skretanje paznje sa daleko bitnijih stvari... Recimo tri banke u kolapsu i guranje ruku u stednju...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 18:09 - pre 147 meseci
Citat:
Igor Gajic: @vladd

...Skretanje paznje sa daleko bitnijih stvari... Recimo tri banke u kolapsu i guranje ruku u stednju...

O bitnijim stvarima se razgovara na drugoj nekoj temi, recimo u temi o tri banke u kolapsu i guranje ruku u stednju... Ako je nema, otvoris je sa naslovom za koji mislis da je odgovarajuci i "mirna Backa"!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 18:14 - pre 147 meseci
Odnosi se na kolicinu paznje koja se u medijima poklanja njoj i tome sta se desava sa bankama.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!22.02.2012. u 18:57 - pre 147 meseci
Citat:
Igor Gajic: Odnosi se na kolicinu paznje koja se u medijima poklanja njoj i tome sta se desava sa bankama.

Pa tema je o njoj a ne o bankama. Sta tu nije jasno?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Biljana Srbljanović "Pala" zbog kokaina!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19901 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.